Jump to content
Dogomania

Rokuś za TM [*] Kula zaginęła 1 sierpnia 2022 :(


Ewa Marta

Recommended Posts

Kochane moje, może macie pomysł na jakieś miejsce dla jednej suni z tego wątku? Jedna z nich ma już DT w Warszawie i będzie to prawdopodobnie bardziej wycofana biała sunia. Ruda Perełka jest całkowicie adopcyjną sunią i bardzo potrzebuje znaleźć jakieś miejsce do 12 lutego:( Trafiłam na ich wątek przypadkiem i nie mogę przestać o nich myśleć. Chciałabym jakoś pomóc, bo ta ruda Perełka nie przestaje mi chodzić po głowie, a czwartego psa nie mogę wziąć do domu:(

 

Link to comment
Share on other sites

Pół godziny po nakręceniu tego filmiku Rokuś mial zespół przedsionkowy:( Zaczął się nagle zataczać, upadać, pojawil się oczopląs. Ledwie go dotaszczyłam do samochodu na szaliku i smyczy:( W domu po kilkunastu minutach już wstał i zataczając się przeszedł kawałek, ale czekaja nas trudne najbliższe dni. 

Rokuś przestraszony sytuacją, ucieka nawet ode mnie:( Teraz potrzebuje snu i spokoju. Jestem podlamana, bo to stało sie nagle, choć od kilku dni Rokuś miewał słabsze momenty, a przedwczoraj ledwie wrócili z Jackiem ze spaceru, bo mial problemy z chodzeniem:( Trzymajcie kciuki za naszego Czarnuszka...

 

Link to comment
Share on other sites

47 minut temu, Ewa Marta napisał:

Pół godziny po nakręceniu tego filmiku Rokuś mial zespół przedsionkowy:( Zaczął się nagle zataczać, upadać, pojawil się oczopląs. Ledwie go dotaszczyłam do samochodu na szaliku i smyczy:( W domu po kilkunastu minutach już wstał i zataczając się przeszedł kawałek, ale czekaja nas trudne najbliższe dni. 

Rokuś przestraszony sytuacją, ucieka nawet ode mnie:( Teraz potrzebuje snu i spokoju. Jestem podlamana, bo to stało sie nagle, choć od kilku dni Rokuś miewał słabsze momenty, a przedwczoraj ledwie wrócili z Jackiem ze spaceru, bo mial problemy z chodzeniem:( Trzymajcie kciuki za naszego Czarnuszka...

 

Trzymam kciuki za Was.Moja tymczasia rok temu też miała zespół przedsionkowy.Na szczęście stało się to przy nas i natychmiastowa reakcja nasza tj.w samochód i do Lecznicy nie narobiła aż tak poważnych szkód.Główka Sawany nie zawsze jest przechylona. Sawana była leczona encortonem.Masaż i ćwiczenie przez 3 mies. dało efekt,że praktycznie nie widać zmian jakie były spowodowane zespołem przedsionkowym.

Link to comment
Share on other sites

On mnie przyprawi o zawał chyba... Wzięłam urlop w pracy, żeby się nim opiekować, a Rokuś po kilku godzinach podniósł się lekko zataczając, ale poszedł sam, a oczopląs ustąpił. NIe mam pojęcia co to było, ale po południu byliśmy na spacerze ponad 30 minut i ani razu nie upadł. Oby to się już nie powtarzało...

Link to comment
Share on other sites

44 minuty temu, Anula napisał:

To dobrze,że się Roki pozbierał.Może to nie był zespół przedsionkowy.Atak jest dłuższy zazwyczaj.Jeżeli chcesz skorzystać z mojej rady podawaj Rokusiowi 1/2 tabl.magnezu.

O magnezie nie słyszałam... Napiszesz dlaczego warto go podawać? Skorzystam z każdej dobrej rady:) Mój Semik miał dwa zespoły przedsionkowe, Rokuś miał jeden, ale nie dostawali magnezu.

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Ewa Marta napisał:

O magnezie nie słyszałam... Napiszesz dlaczego warto go podawać? Skorzystam z każdej dobrej rady:) Mój Semik miał dwa zespoły przedsionkowe, Rokuś miał jeden, ale nie dostawali magnezu.

To wynika z moich obserwacj,doświadczenia.Co jakiś czas Sawana zachowuje się jakby miała mieć atak,jest słaba,drży jej powieka i dziwnie porusza się oko.Oko po tej stronie gdzie miała przekrzywioną głowę.W tym momencie podaję jej 1 tabl.magnezu i po dłuższej chwili zanika drżenie powieki i oka i nie powraca.Magnez podaję jeszcze przez 3-4 dni i odstawiam.Zauważyłam,że magnez spełnia swoje działanie.Pytałam się weta,czy nie zaszkodzę bo zauważyłam,że pomaga.Wet odpowiedział,że absolutnie nie zaszkodzi,jeżeli pomaga w tej sytuacji to bardzo dobrze i mam podawać.Być może magnez u Sawany jest wypłukiwany i dlatego następuje drżenie powieki i oka,także być może zapobiegam atakowi.Tak mi odpowiedział wet.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.02.2017 o 21:15, Ewa Marta napisał:

Przymierzamy sie do zakupu kolejnego opakowania Cardisure... Znowu szukamy dostępu do leku tańszego niż 468 zl za 100 tabletek 10 mg:(

Kilka dni temu napisałam, że szukamy dostęu do tańszego Cardisure i proszę... Wspaniały dobry Duszek, który nie chce się ujawnić, załatwił, a właściwie załatwiła nam całe opakowanie 100 sztuk 10 mg tabletek za 350 zł! Do tego nie chce słyszeć o zwrocie za przesyłkę, w związku z tym na jednym opakowaniu leku zaoszczędziłyśmy aż 118 zł! Duszku kochany, serdecznie Ci dziękujemy! To ogromna pomoc! 

29 minut temu, Mattilu napisał:

ja wiem, że macie pełną chatę i w ogóle, ale chciałabym być staruszkiem u Was :)

Wpadaj, tylko mi jakos ten "staruszek do Ciebie nie pasuje Mattilu:)

Link to comment
Share on other sites

55 minut temu, Mattilu napisał:

No, to nie musze tak zaraz, poczekam chwilke, jak termin "staruszka" bedzie bardziej adekwatny ;)

Jak mija Wam niedziela? Jak Rokus?

Niedziela mija leniwie:) Rokuś znowu w zwyżce formy. Na spacerze ganiał jak szalony z Barsą, aż się bałam, że go będę z powrotem na barana nieść. 

Ja dzisiaj pojechałam poznać dwie sunie przywiezione przez doris66 do hotelu w Warszawie. Wrzucałam tu ich link. Obie cudowne, ale ja od pierwszej chwili zakochałam się w delikatnej, cudownej Perełce... Gdyby tak móc rzucić pracę, zamienić mieszkanie na dom... Wtedy od razu przyjechałaby ze ,mną do domu....

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, Gusiaczek napisał:

Dobry wieczór :)

Cześć Gusiaczku:)

 

Muszę się poskarżyć na Czarnego:)  Upiekłam ciasteczka i kiedy Rokuś wyczuwa, że mam je w torebce na spacerze nie odpuści, dopóki nie dostanie ostatniego okruszka. Jak on szczeka, jak się wykłóca o kolejne ciacho:) Nie umiem mu odmówić, w związku z tym rozpuszczam go jeszcze bardziej:)

Powoli wycofuję się z dodawania puszki do jedzenia. Rokuś wygląda aż za dobrze i za chwilę pojawi sie problem z utrzymaniem sie na czterech łapkach. Nie jest gruby, ale przy jego słabych tylnych łapkach musimy zachować czujność i nie pozwolic na dalsze przybierannie na wadze. Pieczenie ciasteczek też póki co muszę zakończyć. Człowiek by mu nieba przychylił, ale nie zawsze to co smaczne jest dla niego dobre:(

Rokuś ostatnio non stop bezczelnie pakuje się na kanapę między nas. Wchodzi przednimi łapkami i czeka aż mu podsadzimy pupinkę, a jak chce zejść, to pipiskuje cichutko i prosi o pomoc. Jest większym wymuszaczem głasków i przytuleń niż Peruszka:) Mógłby cały czas być głaskany. Pomrukuje wtedy zadowolony. Ostatecznie można się z nim bawić piłeczką albo pluszakiem. Nie puszcza mnie samej do łazienki. Widząc zamkniete drzwi drapie niemiłosiernnie i muszę go wpuścić. Kiedy idziemy spać, Rokino idzie do sypialni razem z nami. Najczęściej nie śpi wtedy, bo musimy go obudzić i zdjąć z kanapy, więc wie doskonale, że opuszczamy duży pokój:)

Generalnie można powiedzieć, że jest bardzo absorbujący, ale bardzo go kochamy, więc zostaje mu to "męczenie nas" wybaczone:)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, Gusiaczek napisał:

Owinął Was sobie wokół pazurka ;)
W nagrodę, po życiu jakie miał, dostał Waszą miłość i czerpie z tego całym sobą - lepiej jego Anioł Stróż spisać się nie mógł, dobrze sobie to wydumał skrzydlaty, no! ;):)
Ściskam Was wszystkich bardzo serdecznie :)

Ten skrzydlaty Gusiaczku wiedział, że i nam trzeba pomóc, bo opieka nad chorym Rokusiem, nie pozwoliła nam sie rozsypać po śmierci Semurka:( 

 

19 godzin temu, doris66 napisał:

A ile latek ma Rokuś?

Trudno to określić. Weci rok temu dawali mu około 12 i teraz też tyle dają:) Myśle że ma około 12 lat w tej chwili.

 

Doszły do mnie leki Rokusia! Mam całą pakę Cardisure i dodatkowo dostaliśmy kropelki do oczu i dla innego potrzebującego psiaka Poltram:) A w paczuszce były też smaczki dla Rokunia:) Dobry duszku, który nie chcesz się ujawniać - serdecznie Ci dziękujemy za załatwienie dużo taniej leku!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...