Jump to content
Dogomania

Rokuś za TM [*] Kula zaginęła 1 sierpnia 2022 :(


Ewa Marta

Recommended Posts

Kochane Dziewczyny, póki co jesteśmy podłamani, ale kiedyś w końcu będzie ładniej. Nie mamy parapetów, remont zaczął sie tak szybko, że nie zdążyliśmy zamówić, a potrzebujemy nietypowy wymiar:( Póki co mamy tak:

remont2.jpg

 

Na domiar złego Rokuś dzisiaj rano miał mega biegunkę. Podaliśmy leki i myślałam, czy nie jechać do weta, ale opanowaliśmy ją sami. Trzeba Czarnuszka przebadać, zrobić USG, badanie krwi. Coś za często ma te biegunki:(

A tak Rokino (tak go nazywa Jacek) dzieli posłanko z Peruszką. z siedmiu posłanek zostały w tej chwili cztery i jak sie okazuje dla trzech psów to za malo:)

Rok1.jpg

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, inka33 napisał:

To ja zawczasu życzę spokojnych Świąt. :)

Dziękujemy kochana! Wzajemnie!

 

Niestety Rokuś podsłuchał chyba, że bierze udział w trzech bazarkach i natychmiast postanowił spożytkować część ciężko zarabianej dla niego kasy. Nie daliśy sobie sami rady z mega biegunką i wylądowaliśmy u weta. Rokino dostał 2 zastrzyki i leki na 3 dni na wynos. Mam nadzieję że szybko poczuje się lepiej.

Poznał lecznicę, w której dokładnie co do dnia 10 miesięcy temu walczyli o jego życie. Był zdenerwowany i nie chciał ze mną tam wejść. Jak zobaczył strzykawki w ręku wetki, od razu zaczął szczekać i powarkiwać udając bardzo groźnego. Przytuliłam pyszczek, pocałowałam nos łobuziaka i pozwolił zrobić sobie zastrzyki. Resztę wzięłam na wynos, bo Jackowi Rokuś pozwala robić zastrzyk bez problemu.

Dowiedziałam się dzisiaj od Jacka, że gdybyśmy się kiedyś mieli rozstawać to on zabiera Rokusia:) 

 

Opis wizyty z dzisiaj i paragon:

R2.jpgR1.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Margo3011 napisał:

Biedny Rokus z tymi biegunkami :( Ja wiem, ze on dostaje wszystko co najlepsze ale moze cos w zarelku mu nie sluzy? Zdrowka dla Czrnulka zycze :)

Sama się nad tym zastanawiałam, ale dlaczego 2 tygodnie mu służy i nagle przestaje? 

Mam obawy, że on czasem na spacerze z Jackiem łapie coś na dworze do jedzenia. Ja go pilnuje bardzo, ale nie gwarantuję jak to wygląda jak jest z Jackiem:)

Link to comment
Share on other sites

A może AmylaDol by pomógł Rokusiowi na biegunki.Są to enzymy trawienne,szczególnie zalecane przy niewydolności trzustki ale także można stosować przy biegubkach,ponieważ nie wiadoma jest przyczyna co jakiś czas biegunek Rokusia.W każdym razie nie zaszkodzą.Moja tymczasia Sawana też miała taki problem z biegunkami,odpukać już ponad rok jest spokój.Ten lek mam jako dyżurny zawsze w domu no i oczywiście Nifuroksazid,który też jest niezawodny,skuteczny.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Margo3011 napisał:

Moze w namordniku niech wychodzi przez jakis czas? Ale wtedy zabawa np pileczka bylaby niemozliwa :( A moze jakies smakolyki mu nie sluza ?

My najczęściej wychodzimy na pola, do lasu i wtedy nic nie ma do jedzenia. Kaganiec byłby dobry na wieczorny spacer przy trawnikach. Albo poważna rozmowa z Jackiem, żeby brał go na smycz i pilnował:( Nie wiem jak Rokuś zareaguje na kaganiec. Już ubranko mu czasami przeszkadza:( Trzeba jednak coś zrobić, bo szkoda piesula:(

Zacznę podawać Rokuniowi jeden smakołyk i zobaczę jak będzie. W tej chwili w ciągu całego dnia Rokuś dostaje 3 -4 rodzaje smaczków. Tyle, że od bardzo dawna tak dostaje. To ciągle te same smaczki z zooplusa:( 

1 godzinę temu, Perełka1 napisał:

Ewo, wystarczy, że poliże trawę na spacerze. Wkoło pełno wirusów. Mój pies jest na diecie, indyk + ryż. Na biegunkę podaję też nifuroksazyd

No tak:( Rokuś liże trawę namiętnie:(

1 godzinę temu, Anula napisał:

A może AmylaDol by pomógł Rokusiowi na biegunki.Są to enzymy trawienne,szczególnie zalecane przy niewydolności trzustki ale także można stosować przy biegubkach,ponieważ nie wiadoma jest przyczyna co jakiś czas biegunek Rokusia.W każdym razie nie zaszkodzą.Moja tymczasia Sawana też miała taki problem z biegunkami,odpukać już ponad rok jest spokój.Ten lek mam jako dyżurny zawsze w domu no i oczywiście Nifuroksazid,który też jest niezawodny,skuteczny.

Popytam o AmalaDol weta. Nie znam tego leku.

Nifuroksazyd jest dobry, ale trzeba go wg moich wetów podawać co najmniej 5 dni i nie powinno się przerywać podawania. Rokuś bierze tak dużo leków, że boję się dokładać kolejny:( Jeśli biegunki nadal będą się powtarzały, musimy porobić badania i wziąć się za to ostrzej. Zawsze mam nadzieję, że to już koniec i że będzie dobrze. Tym bardziej, że tak poważną ma pierwszą. zazwyczaj podanie diar sanylu pomagało i po biegunce zostawały wspomnienia.
 

EDIT: Coś mi chodziło po głowie i sprawdziłam w wypisach Rokusia - on brał dłuższy czas Amylan. Może warto wrócić do tego...

Link to comment
Share on other sites

Byliśmy na spacerze - biegunka zatrzymana! A Rokuś głodny kilka razy usiłował mnie zaciągnąć do kuchni. Dostał kilka groszków karmy. Co zastanawiające - w tej chwili jesteśmy w okresie przejściowym i podajemy zmieszana karmę, którą do tej pory jadł z karmą nową (dostaje ją razem ze starą od prawie 2 tygodni). Zaczynałam od maleńkich porcji, a teraz stopniowo nowej karmy jest coraz więcej. Dzisiaj Rokuś dokładnie wybrał sobie starą karmę, a nową zostawił:( Możliwe, że ma za duże krokiety albo on czuje, że mu nie służy:( 

To chyba nie był dobry wybór. Kupiłam mu Bozitę, ale trzeba chyba wrócić do poprzedniej droższej karmy:(

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Ewa Marta napisał:

Rokuś kwitnie! Kooopka pięna i po złym samopoczuciu nie ma śladu. Apetyt znakomity, tylko smaczki ograniczamy do jednego rodzaju narazie. 

Super,ze Rokus wyzdrowial :) dobry pomysl z ograniczenim smaczkow, ja mysle ,ze cos mu tam nie pasuje. Moze jako smaczki podawac mu jako nagrode jego karme, ta co normalnie je. Moze da sie tak oszukac?

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, inka33 napisał:

Cieszę się bardzo, że już lepiej. :)

Jak wrócę do domu, to zrobię przelew z bazarku - jutro powinien dotrzeć.

Pięknie dziękujemy:)

55 minut temu, Margo3011 napisał:

Super,ze Rokus wyzdrowial :) dobry pomysl z ograniczenim smaczkow, ja mysle ,ze cos mu tam nie pasuje. Moze jako smaczki podawac mu jako nagrode jego karme, ta co normalnie je. Moze da sie tak oszukac?

Na pewno się da, tylko chciałabym mu nieba przychylić i kupowałam już poza rozliczeniami różne smaczki, za którymi Rokuś przepada... Musimy w tej chwili ograniczyć mu zróżnicowanie jedzenia niestety:(

 

Link to comment
Share on other sites

W biegu zaglądam, zostawiam moc serdeczności  buzki.gif życzę Ewuniu, siły z tym remontem, cieszę się bardzo, że biegunka już opanowana! 

to jest bardzo ... trudna dolegliwość, dla wszystkich niestety ,chyba domowników, ja również miałam ten problem z Tasią i raczej wszystko wskazuje, że to ... sypanie trawy( podejrzewamy ,że było sypanie trawy środkami chemicznymi,różnym! za długo by to opisywać, Taksunia robiła różne badania najpierw robaki, tasiemce, mieliśmy sprawdzać trzustkę, bo tak ... co ,ok 2-3tygodnie nawrót biegunki) p doktor jednak po analizie( chyba wszystkich kosztów, które już ponieśliśmy;)) zaleciła... namordnik... szkoda nam było naszej królewny mysli.gif ... zmieniliśmy trasę ,spacerków i jest OK :-D

Link to comment
Share on other sites

Dziękujemy za zaglądanie i serdeczności:)

Jeśli nie będzie innego wyjścia Rokuś dostanie kaganiec. Zamówię mu wtedy taki fizjologiczny, bo narazie ma skórzany tylko na wizyty u weta. Rokuś bardzo to przeżyje, bo na spacerach bardzo potrzebuje pyszczka do trzymania kijka. Na filmiku Rokuś ma drugie - cieplejsze ubranko, które pożyczyłam od koleżanki do czasu dotarcia zamówionego przeze mnie. Załamka, czekam prawie miesiąc i nie ma:(

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Paulshadow napisał:

Kochane ciocie,

przybywam z daleka hihi, i przynosze Świateczny prezencik dla Rokusia :)

 Otoz zorganizowalam bazarek w UK i przekazuje 550zl na Rokusia. Dziekuje wszystkim ktorzy wzieli udział w nim ❤️ 

Wszystkim zycze Wesolych Swiat, a dla Rokusia Duzooooo Zdrowka ❤️

 

Paula, nie wiem jak dziękować Tobie i Mamie, która nas odnalazła:) Jesteśmy bardzo wdzięczne z Elunią za tak wielką pomoc! Zaraz wyślę numer konta i raz jeszcze serdecznie dziękuję:) Na pierwszej stronie od razu po wpłynięciu kasy znajdziesz ją w rozliczeniu. Podobnie jak każdy wydatek:)

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, Gusiaczek napisał:

1483305_10200887894591948_2048488825_n.jpg

 

14 godzin temu, Paulshadow napisał:

Kochane ciocie,

przybywam z daleka hihi, i przynosze Świateczny prezencik dla Rokusia :)

 Otoz zorganizowalam bazarek w UK i przekazuje 550zl na Rokusia. Dziekuje wszystkim ktorzy wzieli udział w nim ❤️ 

Wszystkim zycze Wesolych Swiat, a dla Rokusia Duzooooo Zdrowka ❤️

 

Serdecznie dziękujemy! 

FD8B8B6D-6ABF-48AB-B901-CD62A1750B96.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...