Jump to content
Dogomania

Śmierdząca sprawa, czyli kupki naszych milusińskich


Janosik

Recommended Posts

[quote name='Magda25']Poznań jest bardzo brudny. Na osiedlu gdzie mieszkam nie można iśc po trawniku "czystą nogą". Zawsze w coś sie wdepnie, jak nie w kupę, to jakiś śmieć sie zaczepi o sznurowadła.
Koszmar. Sprzątam - ludzie patrzą jak na kosmitę, jednak nie widzę żeby sprzątających przybywało.
Poza tym, jeszcze źle jak wyrzucę woreczek z qupką do kosza, to do jasnej anielki pytam sie, gdzie mam wyrzucać?[/quote]

To prawda, że Poznań jest brudny. Psich kup wszędzie pełno!! Masakrą jest np ulica Taczaka w samym centrum:angryy: Lepiej śledzić gdzie się stawia kroki.
Jak widać są wyjątki sprzątające po swoich psach. Również sprzątam po mojej suni, chociaż jest mała i nie mam z tym problemu, bo tego jest niewiele.
Mnie najbardziej dobija, że mieszkam na nowym osiedlu, które jest całkowicie zas.....ne:shake:Po prostu nie rozumiem jak można nie sprzątnąć po swoim psie. Nawet byłam świadkiem jak pies sie załatwiał a Pan stał obok i perfidnie udawał, że to nie jego pies, trzymając go na smyczy:-o
Trzeba ciągle dawać przykład, tak, żeby nikogo nie dziwiło zbieranie nieczystości po czworonogu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja też już sprzątam więcej niż rok, ludzie się pewnie patrzyli lub nie, ja tego nie widziałam. Wczoraj, sprzątam po psie, widzę, że babka z przystanku mnie obserwuje co ja robię. Sprzątnęłam, wrzuciłam woreczek do kosza i idę w jej kierunku. Babka cały czas na mnie patrzyła jak na ufo. Normalnie oczy miała jak pięciozłotówki. Aż mi się śmiać chciało, bo komicznie to wyglądało.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaskaSz']Dzisiaj sobie wzięłam 6 torebeczek z tego stojaka. Jestem ciekawa czy ktoś tak zabrał czy ludzie naprawdę sprzątają po psach, bo zostało tych torebek bardzo mało. Ten stojak jest z psiego pakietu, torebeczki ekologiczne, kompostowalne i biodegradowalne z biobag.pl i psipakiet.pl[/quote]
jaki stojak? nigdy czegoś takiego nie widziałam, u nas niema takich luksusów :cool3:

Link to comment
Share on other sites

To sobie wyobraźcie, że wczoraj zostałam upomniana, że kup do kosza na śmieci się nie wyrzuca... To ja się pytam gdzie mam to wyrzucać? No gdzie?
Sprzątam- źle, nie sprzątam -źle. Niech sie w końcu zdecydują. :mad:

Ludzie robią wielkie gały jak sie schylam i sprzątam kupę Borusławy. Poza tym wytykają mnie palcami "To ta co sprząta psie kupy".... To ja zacznę ich też wytykać "To ten kto nie sprząta psich kup!" :p

p.s. narzekacie na brak stojaków. U nas nawet kosza nie ma, a żeby woreczki były... to już za duży luksus.

Link to comment
Share on other sites

U mnie na całej długości promenady, tam gdzie chodzę na spacery jest jeden stojak z torebkami i koszem i za 2 kosze. Ale to i tak nie jest równomiernie poustawiane, tylko na końcu, że całą drogę trzeba iść z qpalem. W dalszej części promenady kosze są co ławka, a ławek jest sporo, stojaków też jest więcej, ale ja tyam nie chodzę, bo to już daleko.
Stojak taki, tylko, że zielony
[URL]http://www.psipakiet.pl/pic/psi/zolte1.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

u mnie (grochów, wawa) nie ma [U]wcale[/U] śmietników, żadnych. od przedwczoraj postawili kilka (3-4, może postawią więcej), na jedych jest godło pragi, a na innych "posprzątaj po swoim psie". no jak tak, to teraz zaczynamy sprzątać. wcześniej to mogłam sobie do domu tą kupę zanieść :shake: (nie mówiąc o tym, że żadnego śmietka nie było gdzie wyrzucić), a tak daleko moja czystość nie sięga, bez przesady.
co do woreczków to widziałam jeden stojak przy wecie (tygrysek) i nawet widziałam, że był wypełniony. w kioskach też można dostać woreczki (widziałam info na przystanku tramwajwym w str. centrum, waszyngtona róg kinowej) . a poza tym nie widzę problemu. w sklepach dostajemy tego mnóstwo, można reużywać,w końcu to nie jest jakiś specjalny woreczek. ja używam też zwykłej chusteczki higienicznej, no ale zośka jest mała, więc kupę też ma małą, to chusteczka mi wystarczy (choć ostatnio walnęła kloca giganta, jak godzilla:crazyeye:)

Link to comment
Share on other sites

tak, to sie niedawno zmieniło, można do zwykłych... ale rzecz w tym, że u mnie właśnie tych zwykłych do przedwczoraj nie było:shake:. za to był syf. choć nie podejrzewa, żeby ci, co rozbijają butelki na chodniku teraz wrzucali je do kosza. a wczoraj wieczorem widziałam, jak klku kolesi chciało śmietnik przewrócić (:crazyeye:po co?). ale za ciężki był :razz:.

Link to comment
Share on other sites

U mnie, koło bloku jest park. Fajny, dużo zielonej trawy. Ze 3-4 tygodnie temu postawili [U]zwykłe[/U] śmietniki. Myśle sobie super- teraz to mogę sprzątać. Akurat jechałam na obóz. Gdy wróciłam śmietniki owszem, były, ale były też tabliczki "zakaz wyprowadzania psów" :shake:... Staramy się z sąsiadami o zabranie tych zakazów, ale nakaz sprzątania. Może w końcu byłoby normalnie...:shake::shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

Ja dzisiaj jak szłam do parku i sprzątnęłam Kodziową kupkę w zwykły woreczek (u nas nie ma NIC do sprzątania) To starszy pan przechodząc pytał się, czy w woreczku jest jakaś pieczarka :D

W naszym mieście jest dosłownie kilka osób które sprzątają po psie. Jak byłam młodsza widziałam jedną panią, chyba moja koleżanka, no i ja : P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isia & Chester']a mam do was takie pytanie..
czasem na spacerach na trawnikach i poboczach spotykam białe Qpy..
o ile się nie mylę one powinny mieć kolor ciemnobrązowy, tak ? skąd białe ?[/quote]

biała qpa może być rezultatem tego, że pies się nawcina dużo kości :) te białasy ;) są najczęściej przecież takie.. suche i rozsypujące się :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WildH']Skończyły nam się worki do zbierania z papieru :-(. W zoologicznych nie ma, a plastykowych nie bardzo chcę. Jest jakaś strona www gdzie mają to i przesyłkę tanio i szybko? :shake:[/quote]

w kioskach "ruchu" rozdaja za darmo , ostatnio przytachalam porzadna partie do domu.
Kurde chodze z moimi psiakami i zbieram te qpki a ludziska sie na mnie patrza jak na dziwo jakie:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...