Jump to content
Dogomania

teresaa118

Members
  • Posts

    4974
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by teresaa118

  1. Ech, jeszcze jeden szczesliwy pies dolaczyl do dogomaniakow. Witaj i znowu cos o sobie napisz Klapouszku
  2. Kastracja!
  3. Jest udowodnione, ze suka po pierwszym oszczenieniu sie ma mozliwosc zachorowania z powodu guzow na listwie lub ropomacicze 25 % a kazda nastepna ciaza powoduje wzrost o nawet 50 % mozliwosci zachorowan. Tego nikt nie wie na codzien. Najwazniejsze, malutkie szczeniaczki, a co z nich bedzie w nastepnych latach, to "male piwo". Jesli suczka przebywa sama w nieogrodzonym ogrodzie, to jest zaproszenie do "walca". I jeszcze mozna zapobiec urodzeniu szczeniakow. Tak jak mowia moje przedmowczynie, nasze problemy zaczynaja sie, jak nowi wlasciciele szczeniaczkow wyzucaja z domu, bo pogryzl fajne buty, bo ciagle jest glodny, bo trzeba wyjsc z nim na spacer, a tu leci film w TV. Dlatego jestem oburzona, gdy slysze, ze znowu sa szczeniaki do oddania.Codziennie ludzie z dogo i innych organizacji placa na porzucone psy setki zlotych, aby te dalej zyly w godnych warunkach. A co z tymi, ktore latami zyja na obrzezach wiosek, w lasach i szukaja zywnosci?
  4. Wyglada na to, ze poprzedni wlasciciele trzymali psa w domu 24 godz. na dobe i tylko krotkie wyjscia na sio i ko. To gdzie mial sie nauczyc reakcji na ludzi, rowery, samochody. Fascynacja szczeniaczkiem minela i zaczely sie klopoty. Nawet w malym mieszkaniu pies znajdzie swoj kacik, jesli wlasciciel chce go zatrzymac.W poprzednim domu byl uwazany za przedmiot. Nie nawiazali kontaktu z psem i dlatego jest tak spanikowany Dodam tylko, ze dobrze by bylo robic spacerki najpierw w odludnych miejscach i stopniowo przenosic sie do bardziej zaludnonych. Zadnych kolczatek!Wyzej opisana metoda oswojenia psa poprzez kielbaske lub szyneczke jest dobra. Troche cierpliwosci i bedziesz mial wspanialego towarzysza w swoim zyciu.
  5. Pozatym to nie musi byc cos strasznego. U mojej suni wyczulam guza na ogonie, pokazalam wetowi a ten powiedzial, ze mozna ta cyste osuszyc wyciagajac plyn. Zrobil to i od roku nie ma problemow.
  6. A nic nie piszesz, ze chcesz wysterylizowac kochana, strozujaca i przyjacielska sunie. Ile jeszcze wyprodukujesz szczeniakow?
  7. Mnie podobaja sie twoje rymowanki. Wlozylas cale swoje serce opisujac swoja kochana psice. A ze chory.... Mam tez chorego psiaka(rak wtroby) mimo to cieszymy sie kazdym przezytym dniem. Najwazniejsze, ze nasze psy sa jeszcze z nami!
  8. Nie szkodzi. Zawsze ktos wpadnie i pooglada zdjecia bez dodania komentarza. Jestesmy szczesliwi, ze jeszcze jeden pies ma wspaniale zycie. Zdjecia robisz wspaniale. A te wstrzasajace...ech, samo zycie i dlatego powstala dogomania, aby zapobiec takim zdjeciom. Efekt... sama widzisz. Praca dla zwierzat bez konca.... Ja mam marzenie, ze dozyje czasow, kiedy to ludzie beda stac w kolejce po psa, aby go adoptowac
  9. Zgodnie z istrukcja przelalam stala na sierpien.
  10. A ja dalej z uporem wplacam na moje kochanie Szafranka. Sierpien za pasem!
  11. Z rozpedu wplacilam na sierpien, ale moja cierpliwosc wyczerpala sie. Przerywam wspomaganie psa.
  12. Pewnie chlopak zrozumial, ze ma juz na stale prywatnego "glaskacza" i uspokoil sie. To sa tez moje pobozne zyczenia!
  13. Napisany Wczoraj, 13:19 Słuchajcie, stał się chyba cud!!! Pani spod Wrocławia chce adoptować naszą Sonię/Amali! W skrócie - pani znalazła w necie ogłoszenie molosowatego Goliata z naszego schronu (wrzucałam go na wątek zamojski), zadzwoniła w jego sprawie, wysłuchała opowieści o Soni/Amali , popłakała sobie i chce tez zabrać sunię. Pani ma 400 m dom, duży ogród, prowadzi hipoterapię, kocha zwierzęta. Przyjeżdża do Zamościa w niedzielę i tutaj zaczynają się schody - trzeba zorganizować wizytę w miejscowości Jelcz Laskowice, a ja mam w sobote wesele syna i dosłownie wykradam te minuty na dogo… Kto może mi pomóc w zorganizowaniu wizyty (można zaproponować zwrot kosztów przejazdu – może z tych obiecanych deklaracji?) Błagam o pomoc, wizyta musi być do niedzieli Adres do wizyty wyślę sms mój nr tel 609160440
  14. Moze poprosic Poker, ona z Wroclawia, to i wie, co i jak
  15. Kupic listonoszowi pare smaczkow z przeznaczeniem tylko dla twojego psa. Moj piesek cieszy sie niesamowicie, jak zobaczy rower i listonosza podchodzacego pod dom. Nawet, jak ten nic nie da. Nie wszyscy maja smaczki dla psow.
  16. Badanie kalu, moze miec tasiemca. On przy normalnym odrobaczeniu sam nie wyjdzie
  17. Czekamy i oglaszamy. Na pewno ktos sie znajdzie, pies jest wyleczony, odpchlony itd. Lepiej niz szczeniak
  18. Niko jest latwe do przywolania psa. Poza tym ma duze mozliwosci zdrobniania.
  19. Chyba trzeba znowu zrobic nacisk. Ciocie, prosimy o odpowiedz, gdzie ten piekny pies jest oglaszany. Jak nie dostane odpowiedzi do konca lipca, z moja stala na nastepne miesiace - nici. Prosze tez poinformowac, jak stoja rozliczenia z domkiem Nexta Acha, ostatnie zdjecia psiaka sa tak wspaniale, ze proponuje umiescic je w ogloszeniach. Moze przyciagna wreszcie wlasnych "glaskaczy"
  20. Ja glosuje na Niko 10 zl, przeleje ze stala wkrotce. Moj Bankier jest na urlopie Acha, stala 35 zl
  21. Zapisuje watek. Moze pomoge ze stala miesieczna. Zobacze, jak sie rozwija pomoc dla maluszka
  22. Sterylizacje metoda malych naciec nie robia na malych sukach. Nie ma jeszcze odpowiednich narzedzi. Tylko duze suki mozna tak operowac. Tak powiedzial moj wet.
×
×
  • Create New...