-
Posts
4974 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by teresaa118
-
Co się stało?! Fundacja PRO EQUO i zagłodzone zwierzęta
teresaa118 replied to Greven's topic in Fundacje i stowarzyszenia
Czy nie jest tak samo z Halabajowka? -
Bezdomna Julcia spod Darłowa ma już swój dom w Koszalinie :)
teresaa118 replied to kinia098's topic in Już w nowym domu
Nie Julcia, to ten staruszek z wypowiedzi cioci ania75 -
Jak juz ciocia ma pieniazki, to trzeba posplacac dlugi zaciagniete na Kulke.
-
Co się stało?! Fundacja PRO EQUO i zagłodzone zwierzęta
teresaa118 replied to Greven's topic in Fundacje i stowarzyszenia
Od 2011 nie dziala na dogo, mysle, ze jej ambicje byly wieksze, niz mozliwosci. Zycie przeroslo pania i z tad ta tragiczna sytuacja. Niestety, pieniazki nie rosna na drzewach, tylko trzeba sie ciezko napracowac, aby je dostac. Albo krzyczec o pomoc. Jeszcze jedna chetna pani do zbierania laurow bez ciezkiej pracy. -
Ty tez z biegiem czasu bedziesz specjalistka. Czlowiek obserwuje zwierzeta. Przy drugim kocie sa sceny zazdrosci. Ale tez zasiedzialy moze przyjac nowego do zabawy. Moj syn wzial do swojego starego kota mlodszego(musial, bo po zmarlym bracie). Okazalo sie, ze starszy odzyl, zaczal lepiej jesc i nie jest taki samotny,gdy syn pracuje lub wyjezdza .
-
Nie ma sprawy. Jesli kot byl pierwszy w domu, pies podporzadkuje sie tak, jakby to mialo byc. Rowniez jest odwrotnie, pies Labrador przyjal kota i bawia sie razem u mojej corki.
-
Filipek,mały,przestraszony kudłaczek-już w swoim na zawsze DS.
teresaa118 replied to Anula's topic in Już w nowym domu
Przegladne moja emerycka skarbonke.Dam stala 50, typuje, ze piesio szybko znajdzie nowa rodzine.Ja ma na imie? -
Labrador mojego ziecia tez jest pod scisla dieta. Jak odwiedzaja mnie z psem, nie wolno mi nic podac bez wiedzy wlasciciela. Szanuje to i... przemyce kawalatko gotowanego miesa(podczas gotowaniu uklada sie na srodku kuchni i czeka, az cos spadnie do paszczy).Je tylko jeden pokarm w okreslonych porach i dawkach i dobrze mu sie dzieje.
-
No to chlopak pojdzie do cioci Murki z wianem
-
Pieniadze na kastracje sa juz w drodze. Tylko zdrowie Mikruska.......
-
Mam od 3 lat sunie ze schroniska w Lodzi. Przywiozl ja do mnie moj syn.Zadzwonil i powiedzial," albo ta, albo nie przywioze innego psa". Na miejscu byl papilon, pan i wladca pancia, panci i domu.W pierwszym momencie byla zdezorientowana, bo myslala, ze syn jest jej panem. Pokazalam, gdzie ma spac. Pokazalam mieszkanie, ogrod. W pierwszy dzien siedziala w kacie i przygladala sie. W nocy, ile razy obudzilam sie, widzialam wpatrzone we mnie jej slepia.Pies sam znalazl swoje miejsce w mieszkaniu i w naszych sercach.Uwazam, ze kazdy dzien spedzony w schronisku psa, to stracony dzien. Teraz masz wakacje, bedziesz mial czas pokazac, ze nalezy do rodziny, ze rozpieszczasz ja przysmaczkami, ze to ty jestes teraz jej panem. Potem psu jest wszystko jedno, gdzie bedziesz mieszkal, ona pojdzie za toba nawet na ulice mieszkac. Najwazniejsza jest ta wiez, ktora musisz teraz zbudowac miedzy wami. Systematyczne karmienie, spacery, zostawianie w domu na probe. My np. jak chcemy jechac na basen i jest za goraco dla psow w samochodzie, to mowimy do psow, ze idziem bady, bady i obydwa laduja sie na lozko z cierpietnicza mina i czekaja na nas, az wrocimy.Jednym slowem, jak spodoba ci sie mala w niedziele, pakuj za pazuche, a reszta wyjasni sie po drodze. Nie ma zlych psow, sa tylko zli wlasciciele, ktorzy traktuja swoje psy jak przedmiot lub zabawke dla dzieci.
-
Nico (ex-Kłapouszek) ze stałym meldunkiem w Sosnowcu
teresaa118 replied to monique&chris's topic in Już w nowym domu
Bardzo podoba mi sie ta lekka, latwo przyswajlna polszczyna, opisujaca postepowanie psa.Tekst czyta sie z zapartym tchem -co bedzie w nowym zdaniu. I powstaje pytanie, czy nie wszystkie nasze psy powinny miec tak spaniale zycie?- 29 replies
-
- nico
- kłapouszek
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
U weterynarza mozna zrobic testy genetyczne, z jakich ras sklada sie moj pies.
-
Jutro Boby ma urodziny. 14 lat ! Cieszymy sie, ze jeszcze jest z nami! No i oczywiscie zyczymy sobie, aby jeszcze dlugo z nami pozostal. Szczegolnie, ze dwa lata temu zaplacilismy za operacje obydwu stron kieszonek przy odbycie ponad 8.000 zl. Maz smial sie, ze Boby musi odrobic te naklady poniesione przy operacji poprzez dlugie zycie.
-
Members PipPipPip 13676 postów Napisany Wczoraj, 18:47 Rozmawiałam z Panią Anią. Mikrusik jest wychudzony i słaby. Nie wiadomo jak długo się błąkał. Na razie nie nadaje się do szczepienia a tym bardziej do kastracji . Dziś został odrobaczony i zakroplony przeciw pchłom i kleszczom. Nie moge prosić Pani Ani o to aby wkroczyła z hormonami. Sunia ma problemy wątrobowe, jest na weterynaryjnej karmie. Po za tym wydaję mi się że Pani woli zeby Lady miała cieczkę na dobrze ogrodzonej działce(bardzo jej pilnuje) niż w maleńkim mieszkaniu w Warszawie. Trzeba szukać awaryjnie innego tymczasu. Niestety, sprawa hormonow dla suni odpada. Trzeba sie chlopakiem zajac na cito.
-
Ja obserwuje watek.Moze jeszcze jakas ciocia zagladnie i zainteresuje sie jego przyszloscia. Wyglada na to, ze trzeba mu szukac szybko dachu nad glowa. Ale zadnych Fundacji. Jestem ostatnio alergiczna...
-
Felix w typie foksa, szczęśliwy, pokochany :)
teresaa118 replied to sylwija's topic in Już w nowym domu
Notuje watek. Moze rzeczywiscie szybko znajdzie domek tylko dla siebie. -
Bezdomna Julcia spod Darłowa ma już swój dom w Koszalinie :)
teresaa118 replied to kinia098's topic in Już w nowym domu
Sprawdzcie, czy wasza sunia jest jeszcze u Halabajowki. Mam wrazenie, ze zb iera pieniadze na "fantomy"psy. -
Poprosze Konto, ile kosztuje kastracja
-
Moj Boby caly dzien spedza schowany za szafa. Na spacerek tylko rano w lesie. Po poludniu patrzy na mnie oburzony, ze chce przegonic go. Wtedy idziemy tylko z mlodsza Fifi, a ja ciesze sie, ze nie musze go nosic. Ostatnio, jak trzeba pod gorke, to laskawie pozwala sie nosic nawet do 200 m, az zorientuje sie, ze nie ma juz gorki. Drzwi na taras sa stale otwarte, to i nie mam problemu, jak zechce sie mu sio albo ko.