dwbem
Members-
Posts
3583 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by dwbem
-
Może dlatego, że bernardynka ma jednak dużo bardziej gęstą sierść to wtedy faktycznie sama obroża może nie wystarczać. Ja mam rottweilery, one mają podszerstek ale taki bardziej jak owczarki niemieckie krótkowłose i im obroża wystarcza. A krotkowłosym pinczerom średnim tym bardziej.
-
Kleszcze ostatnio są praktycznie cały rok, mój wet mnie ostrzegał, moje psy noszą Foresto cały rok i od lat nie widziałam na nich kleszcza.
-
Pies ma rację, rosnący szczeniak mięsożercy powinien jeść mięso. Poza tym to najzdrowsze i najtańsze pożywienie dla psa. Suche karmy to badziewie dla leniwych bo najłatwiej sypnąć byle jakiej karmy jak ziarno kurom i mieć spokój. A ja uważam, że jak się ktoś decyduje na psa to powinien się liczyć z tym, że to nie tylko przyjemność ale przede wszystkim obowiązki. Mam psy 50 lat, nigdy nie karmiłam tym badziewiem i nigdy nie zabierałam miski po 15 minutach, właśnie to wyrabia w psie żarłoczność, pies się napycha szybko bo zaraz zabiorą. Żaden z moich psów nie był otyły, zostawiałam 3 rottweilery i mięso w miskach idąc do pracy i wracając wszystkie były całe i żywe, nigdy się o te miski nie biły, jadły kiedy chciały i ile chciały. Teoria dominacji już jest nieaktualna, traktowanie psa jak żołnierza na manewrach, który musi zachowywać się jak rekrut, czyli zachowywać się jak robot nie przynosi dobrych efektów.
-
Moje poprzedniczki mają rację, zachowujesz się jak gestapo, teoria dominacji i to w twoim stylu już dawno przeszła do lamusa. Z psem dużo łatwiej sie dogadać po dobroci niż brutalnym, siłowym traktowaniem. Pies musi mieć do ciebie zaufanie a nie się bać. Mam 36 lat rottweilery, w mieszkaniu bywało nawet 4 i mimo, że nigdy nie pokazywałam im kto tu rządzi były posłuszne, przyjazne i spokojne. Ale one za serce i dobre słowo dałyby się pokroic.
-
A gdzie pies mieszka? Bo może po prostu marznie i dlatego tak często przeziębia pęcherz i wystarczy zapewnić psu ciepłe miejsce w domu.
-
Magdfa, zgadzam się z tobą, też uważam,że nie wszyscy nawet jak lubią psy powinni je mieć. Trzeba dużej wiedzy, empatii, cierpliwości i przede wszystkim odpowiedzialności więc wiem, że nie każdemu psu mozna ufać bezgranicznie ale ja swoim mogłambo zapewniam cię, ze przez te 50 lat nie miałam żadnych złych zdarzeń i konfliktów z otoczeniem. Ale zawsze moje psy były pod moją stałą kontrolą i zawsze starałam się uważać na wszystko wokół mnie mimo, że naprawdę moje psy nie były agresywne. Ale jak wiesz inne mogły być.
- 30 replies
-
- pies
- schronisko
-
(and 8 more)
Tagged with:
-
Mam psy ponad 50 lat, zawsze je szczepiłam dbając o ch zdrowie i bezpieczeństwo i jakoś nigdy nic się nikomu nie stało - ani psom ani innym z mojego otoczenia. A swojego weterynarza mam ponad 30 lat i przez ten czas nigdy nie zrobił krzywdy żadnemu mojemu a także innym pso, które leczył, raczej ratował im zycie kiedy inni weci się poddawali. A co do przepisów to nie znasz wielu innych idiotycznych, które służą tylko do ich omijania bo wymyślają je kompletni ignoranci?
- 30 replies
-
- pies
- schronisko
-
(and 8 more)
Tagged with:
-
Tym się różni, że jest już bardzo osłabiony i szczepienie może przynieść gorsze skutki niz wychodzenie na spacer wmiejscu, do którego nie przychodzą żadne dzikie zwierzęta a o wściekliźnie nie słyszano od kilkudziesięciu lat. Ale ty wszystko wiesz najlepiej więc nie będę już dyskutować bbo nie widzę sensu, wierzę jednak bardziej swojemu weterynarzowi, z ktorym współpracuję ponad 30 lat niz wszystkowiedzącym forumowiczkom.
- 30 replies
-
- pies
- schronisko
-
(and 8 more)
Tagged with:
-
Maleńka Tosia (obecnie Gaja) już w swoim domku:-)
dwbem replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
U mnie tak samo. -
Ja nigdy nie mówiłam, że nie należy psów szczepić zwłaszcza jak mieszka się w terenie zagrożonym wścieklizną dziskich zwierząt i całe życie swoje psy szczepię ale niekoniecznie małe szczenięta, które nawet jak wychodzą na zewnątrz to mają kontakt z wścieklizną. Ale każdy robi jak chce, niektorzy nie szczepią na nic i pies im pada na nosówkę lub parwo. I jak widzę to już poprawiłaś się z 2 na 3 miesiące życia, a ja właśnie na te 2 m-ce protestowałam. I nie uważam, że muszę szczepić stojącą już bliżej grpobu moją staruszkę, która wychodzi na krótkie spacery ale wcześniej szczepiłam ją co roku. Poza tym ja psy szkoliłam i wystawiałam, więc napewno je szczepiłam a mój wet też jest zwykły bo lubi leczyć a nie wyłącznie zarabiać. Gdyby był zły to nie leczyłabym u niego swoich psów ponad 30 lat.
- 30 replies
-
- pies
- schronisko
-
(and 8 more)
Tagged with:
-
To może lepiej zamontowac alarm zbliżeniowy? Pies to nie maszynka.
-
Nie strasz mnie bo jakoś zawsze szczepiłam swoje psy ale obowiązek szczepienia szczeniąt jest barbarzyństwem, W wieku 2 miesięcy to szczeniak jest jeszcze szczepiony na wirusówki i łączenie tego ze wścieklizną jest idiotyzmem. Poza tym 2-miesięczny szczeniak siedzi jeszcze w domu a nie chodzi na spacery i nie spotyka straży. I gdzie znowu masz wściekliznę w dużym mieście. Nie znasz wielu innych kretyńskich przepisów? Mój weterynarz jest lekarzem z prawdziwego zdarzenia, ma doktorat i przez wiele lat pracował nad szczepionkami i wie co mówi. I napewno nie zaleca szczepienia wścieklizny szczeniakom, jeżeli już się musi to po ukończeniu podstawowych szczepień a to już wychodzi, że powyżej 3-go miesiąca życia. Swoje psy dorosłe szczepię co roku choć podobno szczepionki obecne są ważne przez 2 lata więc też nie musiałabym ale wlaśnie przepis. A swojej blisko 13-letniej staruszki nie szczepiłam dopiero teraz bo ona wychodzi tylko na krotko bo ledwo chodzi i doktor uważa, że lepiej jej nie szkodzić.
- 30 replies
-
- pies
- schronisko
-
(and 8 more)
Tagged with:
-
Fakt, szukanie przedmiotów to dobra i pozyteczna zabawa. Kiedyś moja suka znalazła zgubione rękawiczki pana, ktorego pies nie potrafił szukać a moja była nauczonai znalazła. Więc zabawa jest przydatna w praktyce.
-
Co sądzicie na ten temat - rezerwowanie szczeniaka poprzez zdjęcia
dwbem replied to AmandaS's topic in Zakup psa rasowego
Ja pozwalałam wybierać szczeniaki ale też ostrożnie ze względu na możliwość zakażenia jakimiś chorobami. Dopiero po dwóch szczepieniach było łatwiej. Sama też mogłam wybrać sobie szczeniaka w hodowli i rezerwować do czasu odbioru. Ale ostatnią suczkę wybrałam sobie ze zdjęć bo hodowla była zbyt daleko ale nie żałuję bo hodowla sprawdzona, polecona przez inną hodowczynię więc nie narzekam. -
Ja tego problemu nie mam bo moje psy właściwie mają kanapę dla siebie choć kiedy każę im zejść to bez protestu schodzą. Ale mnie pies na kanapie nie przeszkadza, mam staruszkę, ktorej jest na kanapie najwygodniej ale i pozostałe dwa też śpią na kanapie lub na fotelu. Ale jeśli tego nie lubisz to pozostaje tylko folia lub zastawienie dostępu, straszenie, krzyki i kary nie mają sensu.
-
Przepraszam, powtórzyłam się ale tak,możesz po trzecim szczepieniu wychodzić z sunią na spacery.
- 30 replies
-
- pies
- schronisko
-
(and 8 more)
Tagged with:
-
Jestem pewna, jestem a raczej byłam hodowcą od 50 lat, teraz już tylko mam psy ale nie hoduję. Ale wyprowadziłam parę miotów plus odhowałam kupione szczeniaki a poza tym mam doskonałego weta od 1985 roku.
- 30 replies
-
- pies
- schronisko
-
(and 8 more)
Tagged with:
-
Też nic by mnie nie skusiło do mieszkania w Skandynawii, jestem ciepłolubna. Owczarki bardzo ładne. A imię Tora miała moja najcudowniejsza rottka więc tez mam sentyment do tego imienia.
-
A może odpuść sobie karmy i ich dawkowanie, zacznij karmić szczeniaka jak na psa przystało czyli mięsem z dodastkiem ew, ryżu i warzyw, dawkuj tyle ile szczeniak chce zjeść, dziel jedzenie na co najmniej trzy cztery porcje w ciągu dnia a nie na raz bo tyle napisano. Zlituj sie nad psiakiem, to rosnące psie dziecko i daj mu jeść to co dla niego najlepsze. Dobre mięso wołowe dla psów jest dużo tańsze od w miarę dobrej choć wg mnie takich nie ma karmy suchej. I do jedzenia dodawaj CanVit lub podobny preparat witaminowo-mineralny dla szczeniąt. Tak wychowalam wiele psów bo mam je ponad 50 lat i nie miałam żadnych problemów.
-
W zasadzie jak pies jest na swoim legowisku to nie powinno się mu przeszkadzać, on musi wiedzieć, że ma bezpieczny azyl, w którym czuje się pewnie. Nic na siłę, najwyżej zachęcić jakimś smakołykiem czy zabawką.
-
A nie możesz przejść na mięso? Dużo tańsze i dużo zdrowsze. Całe życie karmię swoje psy mięsem i nawet teraz jako emerytka i jakoś stać mnie na wykarmienie mięsem trzech psów.
-
Ile macie psów a ile kotów w domu ? Podwórko, czy mieszkanie ? :)
dwbem replied to stepelkaa's topic in Wszystko o psach
Kiedyś była z psami i kotka bo z rottkami nie było problemów, teraz przy pinczerach się boję bo ten adoptowany czasem wykazuje niezdrowe zainteresowanie kotami na dworze, suczka na nie nie reaguje a rottka kocha cały świat. -
Obie suńki cudne.
-
Ile macie psów a ile kotów w domu ? Podwórko, czy mieszkanie ? :)
dwbem replied to stepelkaa's topic in Wszystko o psach
Mieszkanie w bloku i trzy psy.