Jump to content
Dogomania

REVOLUTION

Members
 • Content Count

  833
 • Joined

 • Last visited

About REVOLUTION

 • Rank
  Revolution

Profile Information

 • Gender
  Female

Recent Profile Visitors

1,678 profile views
 1. REVOLUTION

  Interpretacja zachowania psa

  Tez o tym myślalam, ale dzisiaj warknęła leżąc na legowisku, my byliśmy w pobliżu ale nic jej nie robiliśmy. Od początku byla nieco niedotykalska ale wcześniej nie występowalo warczenie bez powodu. Co może oznaczac? Jak myślicie?
 2. REVOLUTION

  Problemy z psiakiem adoptowanym

  Też myśle, że fajny temat. Pevvnie, metoda dopasovvuje się zavvsze do psa i vvłaśnie o to chodzi, by povvymieniać dośvviadczenia.
 3. Temat dla właścicieli psów z adopcji/schroniska, którzy chcieliby podzielić się historią psa lub poszukać porad odnośnie różnych kwestii związanych ze szkoleniem takich psiaków. Posiadam psa ze schroniska. Pokrótce: adoptowana w wieku 8 miesięcy, obecnie ma 5 lat. Suczka zachowywała się jak duże szczenię. Skakała po ludziach, podgryzała, szarpała na smyczy, goniła samochody, po spuszczeniu ze smyczy, uciekała, goniła zwierzynę, nie panowała nad emocjami, nie widziała sensu współpracy z człowiekiem choć jest łakomczuszkiem, uciekała do psów. Do tego bała się nagłych dźwięków, nieznanego, ludzi. Z większością wymienionych się uporałyśmy, także służę pomocą. Obecnie walczymy nadal z lękiem przed mężczyznami. Psica z już małymi osiągnięciami trenuje obedience, agility i przygotujemy się do PT. Jaka są wasze problemy i sukcesy w pracy z psiakami z adopcji? Zapraszam do dyskusji
 4. REVOLUTION

  Problem z rowerzystami

  Pies był na smyczy. Oczywiście rowerzysta na szczęście bardzo w porządku a to nasze niedopilnowanie. Czy po takim treningu pies powinien zupełnie ignodować rowery?
 5. REVOLUTION

  Warczenie - dopuszczalne czy nie?

  Zaczęliśmy plan naprawczy, wzięłam smakołyki i grzebień, pies na widok smaków jakby wietrzył podst3p ale podszedł. Nagradzałam sowicie nawet dotknięcie grzebieniem. Myślicie że dobrze? Zależy mi na zaufaniu psa, smutno gdy pies chowa się przwd właścicielem.
 6. REVOLUTION

  Szczekanie pod płotem

  Witajcie. Jak nauczyć psiaka który stróżuje komendy CICHO która oznaczałaby przestań szczekać w tym momencie, jeśli ktoś stoi dłużej pod płotem, ale nie zupełnie przestań szczekać żeby pies zaszczekał gdy pojawi się ktoś nowy?
 7. REVOLUTION

  Kaganiec

  Mało precyzyjnie się wyraziłam, bardziej chodziło mi o to, że kaganiec uniemożliwia zjedzenie a równolegle są prowadzone ćwiczenia na celowo zastawiane pułapki.
 8. REVOLUTION

  Kaganiec

  Kto z Was używał kaganca przy oduczaniu zjadania z ziemi? Skąd wiadomo, że kaganiec można już ściągnąć, by pies po ściągnięciu nie zaczął próbować na nowo i nie skojarzył, że nie próbuje się tylko gdy jest kaganiec?
 9. REVOLUTION

  Komenda na wypluwanie

  Tak jeszcze z ciekawości, teoretycznie, czy pies może mieć większy kłopot z oddaniem rzeczy, którą ma dłużej w pysku? Cz czas posiadania ma jakiś wpływ na oddawanie?
 10. REVOLUTION

  Komenda na wypluwanie

  Czy jednak z dorosłym psem, który ma już zakorzeniony zły nawyk, można to wypracować? Czy starczy nauczyć hasła od nowa/od początku powoli? co z tym szarpnieciem, czy to moze skłonić psa do oddania zabawki?
 11. REVOLUTION

  Komenda na wypluwanie

  Czy ktoś ma pomysł jak nauczyć wypluwania wszystkiego (np. zabawki) psa, dla którego zawsze cenniejsze jest to, co ma w pysku i nie reaguje na wymianę na tą samą zabawkę/jedzenie?
 12. REVOLUTION

  Komenda na wypluwanie

  Pies zna komendę na wypluwanie ale są rzeczy, których nie chce wypluć... Jak skłonić psa ze schroniska do wypluwania wszystkiego? Nie działa wymiana na coś innego.
 13. REVOLUTION

  Urozmaicanie spacerów

  Czy też czasem wpadacie w spacerową rutynę? Jak urozmaicacie spacery Waszym psom poza zmianą tras spacerowych? My podczas spacerów ćwiczymy posłuszeństwo sportowe albo skupiamy się na podstawach typu komendy siad i noga w różnych warunkach. Co Wy porabiacie na spacerach z psiakami?
 14. REVOLUTION

  Interpretacja zachowania psa

  Jasne, dziękuje. Szkoda, że na rozwój psicy w okresie szczenięcym nie miałam wpływu, ale teraz powoli nadrabiamy. Jest nadal nieufna wobec ludzi ,ale już częściej zostawia decyzje mi i nie próbuje uciekać gdy tylko ktoś idzie za nami.
 15. REVOLUTION

  Interpretacja zachowania psa

  Ależ ja stosuje korekty, mój błąd, że reakcja była za późno, dzisiaj psica na komendzie noga mijała bezproblemowo, bez potrzebnych korekt różnych ludzi. Gdybym wtedy wydała wczesniej komendę, nie byłoby problemu. Mnie bardziej zastanawiało czemu tak zareagowała. Z ludźmi nie ma problemu, gorzej z tymi nielubianymi psami. Ale tu już wiem, że musze psicy bardziej pomóc, rzeczywiście, gdy więcej jest pomocy naprowadzaniem smakiem z mojej strony, psica lepiej sobie radzi. Myślę, że za jakiś czas to naprowadzanie nie będzie potrzebne. Dziękuje za porady.
×