Jump to content
Dogomania

REVOLUTION

Members
 • Posts

  833
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Gender
  Female

Recent Profile Visitors

2628 profile views

REVOLUTION's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

16

Reputation

 1. Czasem navvet z przygotovvaniem do zeróvvki obedience vvcale nie jest tak łatvvo. Dużo zalezy od psa. Ja przygotovvuje moją schroniskovvą sunię povvoli i udało nam się vvystartovvać vv zavvodach treningovvych i zaliczyć PT1 i to już ogromny sukces. Mam poróvvnanie z koleżanką, która zaczynała jednocześnie ze szczeniakiem rasy border collie i obecnie zaczyna już starty vv obedience 2. Samo nauczenie ćvviczeń to navvet nie połovva sukcesu, vviększość to emocje psa, obycie z ringiem, z dużą ilością ludzi i psóvv, umiejętność skupienia vv bardzo trudnych vvarunkach. Regulamin obi 0 vvłaśnie się zmienia.
 2. Tak u veta i u zoofizji i wszystko ok. Sporo trenuje z psem ale właśnie moze ktos musiałby ocenic nasze relacje domowe. Psina jest bardzo posłuszna tylko to mnie niepokoi.
 3. Co może oznaczac taki sygnal u psa: warknięcie a potem natychmiastowe pokazanie brzucha? Prosze o podpowiedź, bardzo mi zależy na prawidłowej relacji z psem.
 4. Tez o tym myślalam, ale dzisiaj warknęła leżąc na legowisku, my byliśmy w pobliżu ale nic jej nie robiliśmy. Od początku byla nieco niedotykalska ale wcześniej nie występowalo warczenie bez powodu. Co może oznaczac? Jak myślicie?
 5. Od pewnwgo czasu obserwuje pewne zachowanie u mojego psa. Jest bardziej wrażliwa na dotyk. Kiedy się obracam na kanapie a ona ze mną leży to najpierw warknie a potem schodzi i wraca dopiero gdy się ułożę. Co to może oznaczac?
 6. Też myśle, że fajny temat. Pevvnie, metoda dopasovvuje się zavvsze do psa i vvłaśnie o to chodzi, by povvymieniać dośvviadczenia.
 7. Temat dla właścicieli psów z adopcji/schroniska, którzy chcieliby podzielić się historią psa lub poszukać porad odnośnie różnych kwestii związanych ze szkoleniem takich psiaków. Posiadam psa ze schroniska. Pokrótce: adoptowana w wieku 8 miesięcy, obecnie ma 5 lat. Suczka zachowywała się jak duże szczenię. Skakała po ludziach, podgryzała, szarpała na smyczy, goniła samochody, po spuszczeniu ze smyczy, uciekała, goniła zwierzynę, nie panowała nad emocjami, nie widziała sensu współpracy z człowiekiem choć jest łakomczuszkiem, uciekała do psów. Do tego bała się nagłych dźwięków, nieznanego, ludzi. Z większością wymienionych się uporałyśmy, także służę pomocą. Obecnie walczymy nadal z lękiem przed mężczyznami. Psica z już małymi osiągnięciami trenuje obedience, agility i przygotujemy się do PT. Jaka są wasze problemy i sukcesy w pracy z psiakami z adopcji? Zapraszam do dyskusji
 8. Witam, psinka ma chore oczko i musimy je zakraplać 3 razy dziennie. Niestety sunia nie lubi tego zabiegu i coraz bardziej ucieka a wcześniej nie była przyzwyczajana do tego typu kuracji. Jak można teraz popracować by psica całkiem nie zniechęciła się do takich zabiegów?
 9. Dziękuje! Bardzo cenię porady osób doświadczonych bo choć sama wiem o szkoleniu coraz więcej, to nadal brakuje mi pewności wynikającej właśnie z doświadczenia.
 10. Pies był na smyczy. Oczywiście rowerzysta na szczęście bardzo w porządku a to nasze niedopilnowanie. Czy po takim treningu pies powinien zupełnie ignodować rowery?
 11. Psiakowi zdarza się pogonić rowerzystę. Problem zdawał się być pod kontrolą, po otrzymaniu komendy psiak bez problem mija rower. Dzisiaj zdarzyła się sytuacja, że szybko przejeżdżał rowerzysta a siostra czekała na mnie na przystanku i nie zauważyła rowerzysty a psiak lekko drasnął zębem nogę. Kosztowało nas to mnóstwo stresu. Czy można zupełnie oduczyć psa takiej reakcji bez ciągłego nerwowego rozglądania za ewentualnym rowerem? Ktoś ma podobne doświadczenia?
 12. Lepiej udaj się do szkoleniowca, założenie psu kagańca nie jest receptą na szczekanie. Może być pomocne, jeśli pies gryzie i stanowi zagrożenie. Jeśli nie lepiej nauczyć psa skupienia na sobie oraz komendy typu noga/siad czy noszenia czegoś w pysku. Dasz psu zadanie, które wykona zamiast szczekania i zanim się rozszczeka.
 13. Ciężko wywnioskować z opisu czego może obawiać się twój pies. Przydałaby się osoba, która oceniłaby na żywo wasze relacje.
 14. Szkolenie psa nie jest łatwe, warto pytać. Ja uważam, że przede wszystkim, przynajmniej na początku powinnaś wyeliminować sytuacje zapalne. Skoro wiesz, że pies może zaatakować podczas głaskania, odpuść to. Ćwicz w obecności obcych kobiet, niech reaguje na twoje komendy zamiast zwracać na nie uwagę. Pies zmęczony to pies grzeczny, ale zamiast męczyć psa rzucaniem piłki kilka razy pod rząd, lepiej wydaj kilka komend i nagrodź jednym rzutem. Nie ucz szukania smakołyka a szukania rzeczy/zabawki, której przyniesienie nagrodzisz smakołykiem.
 15. Zaczęliśmy plan naprawczy, wzięłam smakołyki i grzebień, pies na widok smaków jakby wietrzył podst3p ale podszedł. Nagradzałam sowicie nawet dotknięcie grzebieniem. Myślicie że dobrze? Zależy mi na zaufaniu psa, smutno gdy pies chowa się przwd właścicielem.
×
×
 • Create New...