dwbem
Members-
Posts
3583 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by dwbem
-
Po wypadku bezdomna Pikusia z porażonym tyłem prosi o pomoc w BDT/DS
dwbem replied to Moli@'s topic in Psy do adopcji
Dzielna sunia. -
Po wypadku bezdomna Pikusia z porażonym tyłem prosi o pomoc w BDT/DS
dwbem replied to Moli@'s topic in Psy do adopcji
Ciekawe, że łapki niewładne ale ogonek ruchomy. Fajna sunia. -
Rany boskie co za ludzie. Po co biorą psa, zeby potem go wyrzucać a co gorsze wcześniej się poznęcać czego dowodem jest biedna Aria, ktora tak boi się ludzi. Choć ja bym takich ludźmi nie nazwała. Dobrze, że trafiła do was, jesteście kochani.
-
Zgadzam się z bou. Po co mama zbliżała twarz do jego pyska, na razie dajcie mu sie oaswoić z nową sytuacją, zaufać wam wszystkim. Jak mozna go oddać, złe zachowanie psa to zawsze wina czlowieka w 100 procentach.
-
Mam psy ponad 53lata, zawsze były co najmniej dwa a w porywach nawet 4 rottweilery w mieszkaniu i jakoś dawalismy z mężem radę mimo pracy. Ale małych dzieci nie było a jak miałam czasem szczeniaki i przychodzili chętni na szczeniaka mówiąc, ze chcą dla małego dziecka to odsyłaliśmy do sklepu z zabawkami po pluszowego. Dorosły pies ale duży i nie po przejściach jeszcze może jest w stanie wytrzymać z małym dzieckiem i to takim dobrze wychowywanym czyli uczonym co wolno a czego nie ale mały pies po przejściach wg mnie nie nadaje się do małych dzieci.
-
TO zmień weta bo ten to konował. Psa trzeba zbadać, może prześwietlić, jeśli po kleszczu było zaczerwienienie to trzeba było natychmiast pójść do weta i prawdopodobnie podać antybiotyk a teraz to trzeba zrobić badanie krwi.
-
Bo nie chodzzi o gotowane tylko o mięso, może być surowe ale napewno jest lepsze od najlepszej i w dodatku za drogiej suchej.
-
A jakiej rasy jest szczeniak bo miękką i puszystą szczeniaki mają krótko, potem zaczyna rosnąć sierść dorosła i np u terierów czy sznaucerów jest i powinna taka być czyli szorstka.
-
Gdzie diabeł mówi dobranoc... kociaki z niechianej paki...
dwbem replied to Tyśka)'s topic in Koty w potrzebie
Śliczny ale mój adopciak pinczer poluje na koty więc nie ryzykuję. Suczka nie ale co z tego. -
Rozumiem cię doskonale, ja przez ponad 53 lata też straciłam wiele swoich ukochanych przyjaciół i do dzisiaj je wszystkie pamiętam i wspominam.
-
Sowa ma rację - przecież to psie dziecko więc dużo śpi i to normalne ale z biegunką to do dobrego weta i to szybko bo się odwodni i będą problemy.
-
Henio znalazl wspanialy dom :) Wszyscy sie ciesza :)
dwbem replied to Szarotka's topic in Już w nowym domu
Cudne zdjęcia i cudna rodzinka. Moje też siwieją ale poza tym jeszcze w formie a mają 10 i 12 lat. -
Cocker Spaniel Angielski, czy nadal warto kupić z Zkwp?
dwbem replied to damianKr's topic in Cocker spaniel angielski
Nie popieraj pseudohodowli zwłaszcza za taką cenę. Nie będziesz miał żadnej gwarancji, że pies jest rasowy, nie będziesz mógł go wystawiać na uznawanych wystawach, nie będziesz miał pewności co do zdrowia czy wad szczeniaka. Owszem, zdarzają się i w Zw. Kyn., ludzie nieodpowiedzialni ale to jednak wyjątki. Wiekszość to jednak prawdziwi hodowcy, kochający psy i dbający o rasę, o jej dobro. Poza tym możesz hodowlę sprawdzić i w Związku i wśród wlaścicieli psów z danej hodowli. A szczeniak z pseudo może i tańszy ale nie wiesz czy nie wydasz na jego leczenie wielokrotnie więcej albo i nie stracisz jak umrze bo hodowva nie dbał o jego zdrowie. Uważam, że już lepiej wziąć psa ze schroniska zapewniając mu dom i mióść niż kupowanie w pseudo. Ajeżeli chcesz rasowego to tylko z legalnej hodowli. -
Faktycznie powinien się wypowiedzieć weterynarz bo tak dużytyłozgryz jest trudny do leczenia. Czy hodowca uprzedził cię o wadzie zgryzu? I czy sama nie sprawdziłaś zgryzu przed kupnem szczeniaka?
-
Współczuję, niestety choć byłam hodowczynią Zw.Kyn. wiem, że sporo hodowców nie różni się od pseudo bo najważniejszy jest zysk a nie zdrowie i dobro psów i bardzo mnie to boli. Ja już od dawna nie hoduję a jak hodowałam to nie masowo, żyłam z pracy a nie z psów, wszystkie były w mieszkaniu a z nabywcami moich szczeniąt utrzymywałam kontakt nawet często po śmierci psów, zawsze pomagałam, służyłam radą i nawet swoim weterynarzem. A takich hodowców jak ta pani należy zwalczać bo przynoszą hańbę Związkowi i innym przyzwoitym hodowcom.
-
Smutna wiadomość ale żył bardzo długo i odszedł w spokoju w kochających ramionach, niestety dla nas one zawsze żyją za krótko.
-
A to faktycznie gorzej, współczuję.
-
Rafi wyniszczony staruszek gaśnie w schronisku. Czy jest dla niego nadzieja?
dwbem replied to ewu's topic in Już w nowym domu
Biedny maluszek ale jestem na minusie, po wpłacie postaram się pomóc choć groszem ale w sierpniu. -
Skoro szczeniak ma 3 tygodnie to opiekuje się nim matka, karmi, masuje brzuszek więc po co go dokarmiać sztucznie. Może najwyżej masować brzuszek skoro matka robi to za słabo. Poza tym suki zjadają kupki szczeniąt dopóki są na jej mleku więc to, że ich nie widzisz to nie znaczy, że nie robi. Byłam hodowczynią to trochę coś o tym wiem. A obecnie coraz trudniej znaleźć wetewrynarza o wszechstronnej wiedzy tak jak i lekarza,bo teraz to do leczenia jednej ręki to trzeba mieć trzech - od ramienia, przedramienia i dłoni bo na całej to się już nie znają.
-
Hodowałam rottweilery, miałam w mieszkaniu dwie suki i nigdy żadna nie zrobiła szczeniakom ani swoim ani tej drugiej krzywdy. Rottweilery są bardzo opiekuńcze w stosunku do mniejszych i słabszych istot a suki zawsze żyly w zgodzie. I myślę, że ta suczka jest po prostu zainteresowana szczeniakami i nie ma żadnych złych zamiarów więc powinnaś pozwolić jej obejrzeć maluchy, oczywiście w swojej obecności.
-
Nie rób sobie wyrzutów, nie pozwoliłaś jej cierpieć. Ja ponad rok ttemu też musiałam to zrobić mojej 14-letniej suni kiedy już sama się poddała.Tęz cały czas o niej myślę ale wiem, że już nie cierpi.
-
Jeżeli już musisz karmić psy suchą to wszystko tylko nie Royal. Najdroższa i najgorsza, nie dawaj się nabrać na reklamy. Ja swoje psy całe życie karmię naturalnie czyli mięsem z dodatkami, nawet jak mieliśmy 4 duże psy w domu i pracowaliśmy to jakoś zawsze znajdowaliśmy czas, żeby im przygotowywać jedzenie ale wiem, że wiele ludzi jest wygodnych i wolą sypnąć bobki jak kurom ziarno i mieć to z głowy choć psy napewno wolalyby mięso.
-
Henio znalazl wspanialy dom :) Wszyscy sie ciesza :)
dwbem replied to Szarotka's topic in Już w nowym domu
Słodka parka.