Jump to content
Dogomania

dwbem

Members
  • Posts

    3583
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by dwbem

  1. Super sunia, wesoła i uśmiechnięta. Moje pinczery a szczególnie pies omijałyby kaluże z daleka.
  2. Dlaczego niektórzyludzie są tak debilni i nieodpowiedzialni i po co im psy skoro nie mają do nich serca. Przecież ta sunia jest cudowna tylko potrzebuje prawdziwego człowieka a nie imitację. A co do głaskania po głowie to faktycznie nie wszystkie psy to lubią zwłaszcza, jeżeli wcześniej nie spotkało ich nic dobrego od człowieka ale moje psy a mam je ponad 50 wszystkie uwielbiały głaskanie po głowie, moja ostatnia parka sama podstawia łebki pod rękę, lubią też przytulanie za głowę i same sie pchają ale u mnie nigdy żadnego psa nie spotkała jakakolwiek krzywda.
  3. To też dobre, moje też dostają kurze łapki i inne twardsze przysmaki. Moje pierwsze ONki jak już były stare i kości nie dostawały to suszyliśmy im kromki chleba bo je uwielbiały a rottki chleba nie brały do pyska więc zrozumiałe, że co pies to inne upodobania.
  4. Denta Sticks nie działa? Moje dostają i mają bieluteńkie zęby do samej śmierci. A jak są młodsze to dostają również kości cielęce i inne twardsze gryzaki.
  5. A może zamiast suchej karmy zacznij go karmić tak jak na psa przystsło czyli mięsem z dodatkami i nie wierz w to super zbilansowanie suchej karmy. Całe życie karmię swoje psy naturalnie a mam je już ponad 50 lsti nawet pracująśc mieliśmy czas, że je tak karmić i psy jadły chętnie, rosły zdrowo i były zadowolone. A suchą karmę jak im probowałam dawać to mówiły - to badziewie jedz sobie sama.
  6. No właśnie, ta powiedziała co jest i leczy, tamten zachował się jak ignorant.
  7. Szybko zmień weterynarza bo to konował a nie lekarz.
  8. To jeszcze psie dziecko, trzeba cierpliwości. Miałam to samo ze swoim szczeniakiem - załatwial się w domu a na dworze nie wiedział, że można. Przetrzymaliśmy go parę razy na tyle długo, że nie wytrzymał i musiał załatwić sie na spacerze. Został pochwalony, dostasł smakołyk w nagrodę i poskutkowało. Tylko przez jakiś czas po każdym załatwieniu się prxybiegał po nagrodę ale przynajmniej był skutek. A takie maleństwo musi częsciej wychodzić bo ma prawo zbyt długo nie wytrzymywać. Ludzkie dziecko też załatwia się w pieluchy nawet do dwóch lat.
  9. A może dać jej od czasu do czasu kruche cielęce kostki lub twardsze gryzaki. Moje psy od szczenięcia dostawały kości do gryzienia, miały zwarte kupki i same oczyszczały sobie gruczoły. Ale zapytaj weta.
  10. Śliczny maluch, gdybym nie miała swojej parki to zaraz bym go wzięła. Mam nadzieję, że znajdzie szybko dobry domek.
  11. Bardzo dobrze goi zwykła maść nagietkowa.
  12. <<<<<Sliczny Kacperek, mam nadzieję, że jednaak zaufa i uwierzy, że nic zlego go już nie czeka.
  13. Powinna ale niestety trzeba poczekać.
  14. Podobno faktycznie w tym roku jest szaleństwo z kleszczami. Możemąż też powinien się zakropić przed spacerem - żartuję.
  15. Moje psy nigdy nie atakowały innych psów nawet dużych a małe mogły je zjeść żywcem i nie reagowały bo od szczeniaka uczyłam, że co mniejsze to nietykalne. Ja swoje psy socjalizowałam od małego właśnie dlatego, że mieszkałam w osiedlu gdzie było dużo ludzxi, dzieci i psów i moje musiały być bezpieczne. I o dziwo nikt się moich psów nie bał, były znane w okolicy i w kraju bo były wystawiane. Poza tym były szkolone na poważnie czyli policyjnie a nie sportowo i były do opanowania w każdej sytuacji. Nawet jak mi facet wybiegł w nocy zza krzaków prosto na mnie potrafiłam zatrzymać sukę z POIII zanim go dopadła. Ale psy to moja miłość i moje hobby od dziecka i zawsze wiedziałam jak z nimi postępować, żeby były przyjazne światu. Ale faktycznie teraz bardzo dużo ludzi ma psy choć nie powinni ich mieć bo nie mają o nich zielonego pojęcia.
  16. Sowa, chciałam ci powiedzieć, że mam psy 53 lata, 15 lat miałam ONki - matkę z córką a przez 37 lat rottweilery i wyobraź sobie, że miałam je tak wychowane i wyszkolone, że nie tylko w mieście ale i na urlopach na wsi chodzily z nami luzem - my skrajem szosy a psy poboczem bo nie wolno im było postawić łapy na asfalcie. Kierowcy się zatrzymywali i podziwiali. A w Warszawie były nauczone, że im nie wolno lapy postawić na jezdni - krawężnik i pies stał czekając aż dojdę do niego i powiem "noga" wtedy przechodzil ze mną. Ale teraz mam parę pinczerów średnich i te chodzą wyłącznie na smyczy bo są za bardzo samodzielne a ja za stara i juz mniej cierpliwa żeby je szkolić. Mają długą smycz więc mają swobodę ruchu ale już nie ryzykuję i spuszczam ich ze smyczy. Ale przyznaję wam rację, teraz większość właścicieli psów jest nieodpowiedzialnych, nie rozumiejących psów, mają je bo inni mają, bo trzeba pilnować domu choć może lepszy byłby alarm, nie chcących i nieumiejących socjalizować psa więc faktycznie lepiej, żeby je wyprowadzali na smyczy.
  17. Ja wierzę bo od wielu lat moje psy noszą Foresto i od wielu lat nie wiem jak wygląda kleszcz. Może u mnie jest ich mało ale napewno są. Ale faktycznie tam gdzie jest ich dużo trzeba psy zabezpieczać dodatkowo jakimiś ziołami.
  18. Cudne zdjęcia, wspaniały dom trafił się psiowi. Żeby innym też takie domy się trafiały.
  19. Nie widzieli ale byli okradzeni a o włamaniu do nas i jego efektach się dowiedzieli od nas i mieli radochę bo lubili nasze rottki. One dla znajomych były przyjazne.
  20. Zgadzam się, byłam hodowcą w Zw,Kyn. i zawsze uważałam, że tacy hodowcy jak ta pani psują obraz tych prawdziwych, hodujących psy prawidłowo, dbających o dobro psów i ras a nie tylko o dochody. I rzeczywiście nie rozumiem ludzi pracujących w oddziale pozwalającym na cośtakiego.Ta hodowla powinna być skontrolowana i ukarana. Nie kryje się suk powyżej 8 lat, js nie kryłam już powyżej 6 lat, poza tym moje suki rodzxiły raz, dwa razy, maks. cztery a niektóre hodowlane, utytulowane ani razu bo nie chciałam ich męczyć, zarabisłam w pracy a nie na psach.
  21. Fajna sunia, ma sporo z pinczera faktycznie, wiem bo sama mam parkę rodowodowych. Ale pinczer nie może mieszkać na zewnątrz, musi być w domu bo nie ma podszerstka i nic go nie chroni przed pogodą. Moje jak bardzo leje to nie chcą wyjść, żeby chociaż siknąć,muszę je niemal siłą wyciągać.
  22. dwbem

    Zapalenie uszu

    Niestety, nie wszyscy weterynarze są dobrzy. Ja miałam super weta przez 34 lata ale w zeszłym roku nagle mi zmarł i teraz zastanawiam się, gdzie znajdę drugiego takiego.
  23. My prawdziwi psiarze już tak mamy.
  24. Współczuję bardzo ale niestety wszyscy kochający zwierzaki to przeżywają bo one wszystkie zawsze żyją za krótko. Wiem to psy mam ponad 53 lata. Ale musimy z tym żyć i kochać te co żyją.
×
×
  • Create New...