Jump to content
Dogomania

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 01/04/15 in all areas

  1. A ja mam dla Was niespodziankę... :) http://youtu.be/wiBbvAF2jQ8 Filmik krótki, bo nie nastawiałam się dzisiaj na fotki (sypie śniegiem co chwilę), ale miałam aparat przy boksach i nie mogłam się powstrzymać :) Jeszcze parę fotek zaraz będzie.
    3 points
  2. SUPER!!! Oby tylko się udało i by nikomu nie zabrakło dobrej woli!!! U mnie w domu kciuki i wszystkie 24 łapki zaciśnięte na maxa:)
    1 point
  3. 1 point
  4. Cisnąc, namawiacie właścicieli do przestępstwa ;) Bo jak Ci zapewne wiadomo, sprzedaż takich niezarejestrowanych szczeniąt - nawet za niewielką kwotę - byłaby niezgodna z prawem. A jeśli "ciśniecie" ich z nastawieniem, że dadzą Wam szczeniaki za darmo, to policz sobie, jakie mogą być koszty utrzymania ciężarnej suki (weterynarz, ewentualna cesarka itp.) i odchowania szczeniąt, a potem zastanów się, z jakiej właściwie racji właściciele suki mieliby robić Wam taki prezent.
    1 point
  5. Zupełnie nie wiem, jak jest z ocenianiem maltańczyków, bo zajmuję się II grupą (i to tylko sekcją 1), ale w rasach mi znanych naprawdę nietrudno o oceny doskonałe i bardzo dobre, jeśli pies jest dobrze zbudowany, i ma w miarę dobrze, mówię, w miarę dobrze, a nie idealnie prowadzoną szatę. Nie musi być taki wcale idealny, może mieć wady, żeby zbierał oceny doskonałe. Trudniej oczywiście wyjeździć championaty, czy Intera. Weryfikacja podczas wystaw jednak jest jakąś weryfikacją i "kochany skarb" może okazać się na tyle daleki od wzorca, z poważnymi wadami, ze szkoda byłoby go powielać.Dobry sędzia nawet, jak pies nie ma odpowiednio wypielęgnowanej szaty doceni jego walory, jeśli ten je posiada. Jak znajomi chcą mieć młode, to dobrze, by choćby z suczką zdobyli uprawnienia hodowlane (a w tym wypadku oceny bardzo dobre to już raczej nietrudno byłoby zdobyć, jeśli jest bez poważnych wad) i pokryli ją samcem z uprawnieniami. Tym sposobem ich potomstwo byłoby rodowodowe, a to znacznie lepiej, niż stworzyć pokolenie kundelków. Mnożenie piesków bez uprawnień jest krótkowzroczne - one już rodowodów nie będą miały, a komuś kiedyś też może się zechce mieć szczeniaczki po ślicznych pieseczkach i tym sposobem całkowicie wymknie się to spod kontroli i powstanie pokolenie już takich naprawdę kundelków, które zasilają schroniska. Przepraszam, ale ja tu widzę (oprócz chęci właścicieli powielenia swojego "skarba" najmniejszym kosztem) ze strony ludzi "cisnących" tych właścicieli niechęć do wyłożenia paru złotych na psa rodowodowego, chęć wykorzystania sytuacji, by mieć za darmo pieska, nie licząc się z tym, że jednak będzie to kundelek, być może przenoszący wady rodziców, a mnożenie psów w taki sposób będzie po prostu pseudohodowlą.
    1 point
  6. wiesci z domku :) Przesyłam zdjęcia Fido z 3-tygodniowego pobytu w nowym domu. Szczeniak został bardzo dobrze przyjęty przez obecnie mieszkającego tam rezydenta 11-letniego amstaffa, który wcześniej był przez całe swoje życie wychowywany razem z jamnikiem o 3 lata starszym od niego. Niestety 22.10.2014 r. musieliśmy pożegnać po 14-tu latach naszego „jamniora”. Jego miejsce zajął adoptowany od Państwa szczeniak Florian – obecnie Fido. Mały jest pełnym wigoru radosnym, zdrowym psiakiem, który „rozruszał” trochę naszego starszego psa. Oba psiaki chętnie wygrzewają się przy kominku,śpią na jednym posłaniu i biegają po ogrodzie. Pozdrawiam.
    1 point
  7. Przypadkiem trafiłam na ten wątek. Przeczytałam... straszna bezsilność :( Podejścia faceta i tej kobiety pewnie nie da się zmienić. A masz szansę czasem zamienić słowo z dziećmi? Może wśród nich któreś ma więcej empatii wobec zwierząt, albo da się im trochę otworzyć oczy... Faktycznie, hotel za 450zł to duży koszt... a może się okazać, że sunia trafi tam na resztę swoich dni... ogromne zobowiązanie. Poproszę nr konta, dorzucę się do karmy, którą nosisz tym biedakom.
    1 point
  8. Oto jak się chłopak umie urządzić :D
    1 point
  9. Mówiłam o tym AgaG przez telefon, ale napiszę jeszcze tutaj: zdjęłam Ergo szelki, aby mu nie przeszkadzały i żeby się nie zniszczyły (psy często po czasie lubią nad nimi "pracować). Będę mogła je przekazać ew. DSowi. Podobnie z obróżką. Ergo ma teraz na sobie naszą obróżkę półzaciskową, która jest luźna, nie uwiera go, a w razie czego można zapiąć smycz i się z niej nie wysmyknie.
    1 point
  10. Oj, coś mi się oczy mokre zrobiły po filmiku. Erguś się śmieje! :)
    1 point
  11. Dobrze,że babulinka w lepszej formie. Wydobrzeje i jeszcze się pocieszy dobrym życiem, mocno w to wierzę. Elik jak Anioł Stróż zjawiła się z pomocą w ostatniej chwili.
    1 point
  12. Zapisy ustawy są naruszone, świadkowie są, obdukcja jest, jeszcze behawiorystyczna opinia jest potrzebna, Piesek obecnie bardzo boi się wychodzić na spacerey, bo każdy spacer kojarzy mu się z biciem :( makabra :(
    1 point
  13. O rety dobry poczatek nowego roku!!! Wspaniale, bardzo sie ciesze ze jemu sie udalo!!
    1 point
  14. Marlonek pojechał ze swoją nową rodzinką do domu. Państwo przyjechali z torbą smaczków. Marlonek zrobił bardzo dobre pierwsze wrażenie, bardzo grzecznie wsiadł do auta i pojechał. Wszyscy wyglądali na szczęśliwych. Kciuków nie puszczamy, a ja mam nadzieję spotkać chłopaka na spacerku może nawet dzisiaj. Na pewno za kilka dni Państwa odwiedzę bo bedę miała do przekazania książeczkę Marlona, która doleci do mnie pocztą. Trzymamy kciuki i póki co trzymamy Marlonową kasę, ale jesteśmy dobrej myśli.
    1 point
  15. Juppi #5 ogłoszony przez konfirm Popcorn #9 ogłoszona przez Nutusię Maciejka #10 ogłoszona przez konfirm Pianka #11 ogłoszona przez Nutusię Makler #12 Robin Hood #13 ogłoszony przez konfirm Gwiazda #16 ogłoszona przez Nutusię Kometa #19 ogłoszony przez konfirm Roki #21 ogłoszony przez Nutusię Loczek #24 Lawa #27 ogłoszona przez bahlsa Wrona #28 ogłoszona przez Florentynę Melon #29 ogłoszony przez konfirm Ligol #30 ogłoszony przez konfirm Pixie #32 ogłoszona przez Natusię Pako #33 ogłoszony przez Florentynę Figlarz #35 ogłoszony przez bahlsa Lubella #36 ogłoszona przez bahlsa Pankracy #37 Gerda #39 ogłoszona przez Florentynę Mufka1 #40 ogłoszona przez Nutusię Wielokropek #41 ogłoszony przez bahlsa Kokos #42 ogłoszony przez bahlsa Orbis #43 ogłoszony przez Nutusię Orzech #44 Spinacz #45 ogłoszony przez konfirm Bob #46 ogłoszony przez bahlsa Gin #48 Kosmos #51 ogłoszony przez bahlsa Betty #53 Tykwa #55 Czara #56 ogłoszona przez konfirm Natka #57 ogłoszona przez konfirm Rzepka #58 ogłoszona przez konfirm Bierka #59 ogłoszona przez bahlsa Szanta fb Alaska #104 ogłoszona przez bahlsa Szejk #105 ogłoszony przez konfirm Cyprys #108 Aramis #189 ogłoszony przez bahlsa Heros fb Fiona #248 Feta #301 Listek #355 Sony #394 Soraya #395 Malma #396 Gruszka #397 Mafia #399 Mufka2 #400 Pinia #419 Sherry #421 Cezar #423 Tytoń #426 Zojka #434 Timba #434 Aisza #453 Milo #453 Martin #453 Lego #453 Krab #457 Plotka #457 Parker #469
    1 point
  16. Nie ma sprawy, mialam już praktyke w nieustającym czytaniu mojemu synowi. A Nusia zgadza się ze wszystkimi. W pierwszym momencie widać, że ma respekt przed większymi psami, ale po chwili jest z nimi w najlepszej komitywie. Ale groźba mojego najazdu do Was chyba wreszcie mija, bo jakoś dziś jeszcze nic nie strzelało :)
    1 point
  17. Wiolu, to spróbuj! :) Myślę, że miałabyś szansę zostac DS dla Frigo. :P Tylko wiesz... Wizyta PA, podpisanie umowy, wizyta po adopcji, fotki z DS... ;)
    1 point
  18. Niektórzy ludzie są po prostu koszmarni. Dziś późnym wieczorem zostałam zaalarmowana sytuacją psa, który został na spacerze zbity skórzanym pejczem przez właściciela, bo nie chciał do niego podejść. Zawył z bólu od razów i uciekł, wyszarpany z rąk pani, go przytrzymała, był następnie niesiony za łapę, a potem w klatce prawdopodobnie jeszcze skopany. Protesty świadków zajścia wywołały awanturę ze strony sprawcy,. jego obelgi typu: "Ty K.." oraz oplucie w twarz jednego ze świadków. Jestem bardzo wdzięczna policji, która bardzo mi pomogła w odbiorze psa. Właściciele nie chcieli tego dobrowolnie zrobić, stawiali się i wygłaszali zdania typu: że "pies nie będzie nimi rządził" Wcale ne zaprzeczyli, że został zbity, Miałam swoją smycz i obrożę, założyłam psu i wyniosłam go skulonego ze strachu przed tymi ludźmi z "domu". Panie, które go uratowały z rąk swoich sąsiadów telefonem do mnie, zorganizowały już dla niego w poufnym miejscu dom tymczasowy, Jutro trzeba konieczni zrobić psu obdukcję u weta. W poniedziałek muszę jechać na komisariat kawał drogi ode mnie niestety - w kierunku Prokocimia.. Rano mam się stawić. Gdyby ktoś z dogomaniaków krakowskich chciał jechać ze mną, to byłabym wdzięczna..
    1 point
  19. Ja bym o niszczeniu nawet przez telefon nie mówiła tylko w rozmowie na miejscu jak ktoś się zakocha w niej.Na zasadzie ,że miłość wszystko wybaczy.
    1 point
  20. Faktycznie,Homcio jak książe.Jaki dostojny,kochany wspaniały Homiś.Kocham Was!!!!!!Kurteczka cudowna,wszystko jak trzeba. Homcio ma DOM i MIŁOŚĆ, i TO jest w jego życiu największy skarb.
    1 point
  21. Cudowne zdjęcia i jak zwykle cudowne relacje. Aguś, mogę się do Ciebie przeprowadzić z Nurią? Bo u nas nadal strzelają i to czymś wyjątkowo głośnym :( Tragedia !!
    1 point
  22. Żeby opisać dzisiejszy dzień musiałabym użyć dużo brzydkich słów i przy okazji kogoś obrazić... Dlatego napiszę tylko tyle, że Reks dziś znowu musiał jechać do lecznicy na zmianę opatrunku... Mam nadzieję, że już tam jest i łapa jest odpowiednio zabezpieczona. Z pozytywnych rzeczy to chłopak dziś doprowadził nas prawie do łez, oczywiście ze śmiechu :D Jak widać na zdjęciu poniżej, próbuje wyeliminować Punię w żebraniu o parówki :P w końcowej fazie eliminacji miał swoje dwie łapy na jej głowie :D niestety mi udało się uchwycić tylko jedną łapę, ale i tak zdjęcie wywołuje uśmiech :) Swoją drogą Punia ma do Reksa wyjątkową cierpliwość, bo w ogóle nie zareagowała na ten incydent :P a Pan Waldek mówił, że w boksie to nawet czasem zdarza się Reksowi usiąść na dziewczynie... co znosi ze stoickim spokojem :P Na zdjęciu jest również nowa koleżanka Renia, którą Reks bardzo polubił :) Reks przytył 3 kg i waży teraz 21 kg :)
    1 point
  23. W oczekiwaniu na nowe wieści od Smerfika przesyłam życzenia szczęśliwego i zdrowego roku 2015 :)
    1 point
  24. Ciociu andziu69 - dla Ciebie również spełnienia marzeń i dalej tak dużego samozaparcia w tym ogromnym "kawale roboty" jaką wykonujesz na rzecz Braci Mniejszych. Pozdrawiamy i ściskamy bardzo mocno! [URL=http://www.fotosik.pl][/URL]
    1 point
  25. 1 point
  26. Mój dalmatyńczyk kiedyś chciał capnąć dopiero co sprowadzonego chomika, i jeszcze przez jakiś czas nie mógł się do niego przyzwyczaić. Zrobiliśmy tak, że wstawiliśmy mu do pokoju klatkę z tym chomikiem, i po jakimś czasie pies zaczął go traktować jako stały element wyposażenia, tj. przyzwyczaił się. Można mu było nawet kłaść tego chomika przed nosem, i już nie próbował go gryźć, tylko go lizał.
    1 point
  27. dogomania schodzi na psy :lol:
    1 point
×
×
  • Create New...