Jump to content
Dogomania

Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków


Recommended Posts

Dnia 29.08.2023 o 12:10, Maciek777 napisał:

I niech się jeszcze długo nie poddaje...

A to szkoda, ale dzielnie służył i pewnie przewiozłaś nim kilkadziesiąt (jeśli nie więcej) psów 🙂 

I jak wypadło RTG Majeczki?

Co za biedna kotka 😕 Jest już z nią coś lepiej? Fizycznie lub psychicznie.

Czyli Morelcia zmądrzała i wypiękniała 🙂 

Betty się nie poddaje, ale niestety czerniak odrósł dość mocno i potrzebna będzie kolejna operacja usunięcia go, bo utrudnia Betusi jedzenie. Apetyt jej dopisuje i wciąż jest aktywna wbrew diagnozie...

Wilczek na razie zostaje, spróbuję go trochę reanimować, bo niestety "runęła" mi sieć kanalizacyjna przy domu... wydatek ogromny 😞 i moje "małe zielone" jeszcze niejednego psiaka do weta zawiezie.

RTG Majeczki wbrew objawom niewiele wykazało, właściwie nic, było powtarzane i za drugim razem wielkość i kształt serca lekko odbiega od normy, czekamy na przyjazd kardiologa. USG również było powtarzane, jest guzek na śledzionie ale "tylko"| tyle. I nadal nie wiemy, co dolega Majeczce...chyba zwyczajnie starość. 

Koteczka wyzdrowiała i już domek znalazła, za to miała trzy kociątka dwutygodniowe, musiałam butelką karmić. Na szczęście opiekę nad nimi przejęła koleżanka, ona taka trochę "kocia mama". 

Morelcia wypiękniała, ale "zmądrzała" to zdecydowanie za dużo powiedziane 😉 to wciąż moje "dziecko specjalnej troski" :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pozostaje mi trzymać kciuki za Betty, Majeczkę i kocięta. Dobrze, że masz pomoc kociej mamy 🙂 

Morelcia może kiedyś dojrzeje. Daj jej czas 😛 

I do tego wszystkiego jeszcze taki wydatek Cię czeka? 😕 

Szczerze to nie bardzo wiem jak mógłbym Ci pomóc z daleka, ale jak jest coś takiego to słucham.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.09.2023 o 09:17, Aldrumka napisał:

Jak Betty teraz?

Betty jest tak ożywiona i radosna, że aż nie do wiary. W dniu zabiegu nie było zbyt dobrze, ale już jest to ta sama ( ciągle głodna ;)) Betusia.

Niestety stan Odisia systematycznie się pogarsza, coraz gorzej chodzi, a wczoraj zauważyłam, że prawą łapkę otarł sobie do krwi 😞 

Przepraszam za brak wieści, chyba znów dogo się "zepsuło", albo mój komputer... bo mogłam się zalogować, ale ani  lajkować, ani napisać nic nie mogłam ( oj, duużo napisałam i zniknęło 😞 )

Majeczka coraz lepiej się czuje, czekamy na termin wizyty u kardiologa.

Ach, jeszcze "wilczek" coraz lepiej 😉 Pewien dobry człowiek zabrał mojego "maluszka" na stacje diagnostyczną... no i Lupo "wyniki" miał rewelacyjne, spaliny w dolnej granicy normy, silnik zdrowy, a drobiazgi takie jak zbieżność,  termostat, czujnik oleju, linka ręcznego i kilka innych powoli naprawiamy. Co nie znaczy, że zaoszczędziłam, bo jestem w trakcie całkowitej wymiany rur kanalizacyjnych, zewnętrzne już zrobione, w domu, a raczej w piwnicy  "armagedon" dopiero mnie czeka. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.10.2023 o 08:21, mari23 napisał:

Betty jest tak ożywiona i radosna, że aż nie do wiary. W dniu zabiegu nie było zbyt dobrze, ale już jest to ta sama ( ciągle głodna ;)) Betusia.

Niestety stan Odisia systematycznie się pogarsza, coraz gorzej chodzi, a wczoraj zauważyłam, że prawą łapkę otarł sobie do krwi 😞 

Przepraszam za brak wieści, chyba znów dogo się "zepsuło", albo mój komputer... bo mogłam się zalogować, ale ani  lajkować, ani napisać nic nie mogłam ( oj, duużo napisałam i zniknęło 😞 )

Majeczka coraz lepiej się czuje, czekamy na termin wizyty u kardiologa.

Ach, jeszcze "wilczek" coraz lepiej 😉 Pewien dobry człowiek zabrał mojego "maluszka" na stacje diagnostyczną... no i Lupo "wyniki" miał rewelacyjne, spaliny w dolnej granicy normy, silnik zdrowy, a drobiazgi takie jak zbieżność,  termostat, czujnik oleju, linka ręcznego i kilka innych powoli naprawiamy. Co nie znaczy, że zaoszczędziłam, bo jestem w trakcie całkowitej wymiany rur kanalizacyjnych, zewnętrzne już zrobione, w domu, a raczej w piwnicy  "armagedon" dopiero mnie czeka. 

Wspaniale, że dziewczynki mają sie lepiej, ale niestety jak jedno lepiej, to kilka innych gorzej, żeby Ci się Marysiu ze szczęścia za dobrze nie było. Trzymam kciuki, żeby i te kilka się poprawiło. O Odisiu napisałam na jego wątku. Biedny chłopaczek 😞

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.10.2023 o 11:26, maarit napisał:

Zauważcie, jak Odi chodzi - "zygzakiem", to jest zabawne, jak się patrzy, ale on nie potrafi iść prosto i to ma chyba związek z kręgosłupem 😞 On nie biega tylko skacze, a jak idzie, to zygzakiem.

Myślę nad jakąś "windą"...

Dnia 9.10.2023 o 22:19, elik napisał:

Marysiu proszę powiedz ile i na jakie konto mamy zapłacić za wizytę Odisia u weta. 

Nic jeszcze nie płaciłam, wetka zapisuje moje wszystkie wizyty i raz na jakiś czas ( pytając, czy są na to pieniążki  wystawia fakturę. Naprawdę dobrze mam z opieką weterynaryjną, lekarz z sercem do zwierząt.

Mam prośbę o przysyłanie malutkich dziecięcych skarpetek - dla Odiego oczywiście, w zwykłej kopercie, jeśli ktoś ma niepotrzebne, zamiast wyrzucać - Odi wykorzysta i "zedrze" do końca :)

Podobno są jakieś buciki ochronne dla psów - Odi ma dość grube stopy, więc nie spadają mu "osłonki" , jeśli ktoś znajdzie - proszę o link.

U Majeczki dobre wieści po wizycie u kardiologa - niewielkie zmiany, bez konieczności leczenia, kontrola za pół roku.Guzek na śledzionie też do kontroli i oby to nie było nic złego...

Betty całkiem dobrze po tej operacji i mam nadzieję, że czerniak szybko nie odrośnie i nie da przerzutów. 

Link to comment
Share on other sites

Masz wspaniałe panie wetki. Przekaż proszę Marysiu, że podziwiam, dziękuję i pozdrawiam.

Dzięki Marysiu za całkiem dobre wieści o dziewczynkach  😊   Szkoda, że o Odisiu nie ma takich 😞  

W sklepach zoologicznych można kupić buciki dla psiaków, ale trzeba podać rozmiar. Spróbuję rozeznać się w temacie i podeślę Ci link do ewentualnego zaakceptowania. Kupię z zebranych pieniędzy Odisia.     

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...