Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

[quote name='puli']O ile argumenty dotyczace ciecia u psów pracujacych warte są przeanalizowania, to cięcie ze wzgledów higienicznych powaliło mnie zupełnie. Pomijając juz to,ze wystarczy psu ostrzyc tyłek i kawałek ogona zeby sie nie brudził, to jak mozna w cywilizowanym kraju w XXI w wysuwac takie argumenty?? Biezaca woda w kazdej chałupie, drybedy w kazdym zoologu, wybór psich kosmetyków i sprzętu do pielęgnacji przyprawia o zawrót głowy a oni piszą o odparzeniach(?!), kołtunach i ciałach obcych które w nich tkwią....:cool1: Lepiej psu chlasnąc ogon niz zadbac o czystość?! :stupid:
Bobtail i PON moga sie obs...ć a collie juz nie? A puli? A komondor?? Zadziwiające że moje psy składaja sie z samych kołtunów i żadnych odparzeń ani stanów zapalnych w zyciu nie miały.[/quote]
A myślisz, że czemu skraca się ogony owcom? Żeby ładniej wyglądały? Zgodnie z Twoją logiką wystarczy regularnie na pastwisku strzyc tyłki całemu stadu, albo czesać i myć bieżącą wodą, i problem rozwiązany. Wychodzisz chyba z błędnego założenia, że wszystkie psy mieszkają w takich warunkach jak Twoje. Ale tak nie jest. Są psy pracujące, mieszkające w kojcach i czesane, myte oraz strzyżone od wielkiego święta. Nie wiem, czy puli i komondor potrafią się obs...ć, na pewno nie mają tego problemu psy, którym włos na zadzie układa się w portki. Natomiast jestem w stanie wyobrazić sobie higieniczne uzasadnienie skracania ogonów u bobtaili czy ponów, gdzie cecha krótkiego ogona ujawniła się i utrwaliła w drodze selekcji naturalnej (bo o genetyce nikt wtedy nie myślał), co znaczy, że prawdopodobnie krótki ogon u tych psów wpływał na tyle pozytywnie na ich przetrwalność, że u tych ras nastąpiło częściowe utrwalenie prawdopodobnie subletalnego genu rozszczepu kręgosłupa.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Akurat moje doswiadczenia i kilku poniarzy sa odwrotne. Te z ogonem sie nie obs...ja za to bez ogonow tak.

Dodam ze caly temat rozwinal sie bez sensu. I niestety argumenty za cieciem sa dla mnie zupelnie nieprzekonujace i powtarzane te same do znudzenia. Przeciwnicy ( czyli ci co chca ciac) podaja ich zdecydowanie wiecej... A moje obecne szczeniaki ( bedace teraz w fazie zarodkowej) beda ogoniaste. I nie bede musiala myc dupek- bo nie beda obs....ne. Ogonek sie zadziera i odbyt wypina.. Jak nie ma ogonka to kupka spada sobie smetnie po futerku....

Link to comment
Share on other sites

urazy ogona bo jest dlugi!!! Mialam w zyciu chyba ze 20 psow w tym 3 bez ogonow a te 17 z ogonami. NIGDY NIE MIALAM URAZU OGONA!!!!! Bez przesaady. Nie wierze ze w Szwecji byla epidemia urazow ogona u psow po zakazie ciecia. Jakby tak bylo w naturze to sama natura doprowadzilaby do tego ze pojawilby sie i utrwalil ogon szczatkowy albo bardzo krotki. A tak nie jest w naturze!!! Moj wet takze w swojej 10 letniej praktyce nie mial psa z urazem ogona. A wiekszosc pacjentow ma dlugoogoniastych. bez sensu. Juz napisalam to moze profilaktycznie uspijmy szczeniaki bo beda mialy urazy, choroby...

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]A myślisz, że czemu skraca się ogony owcom? [/QUOTE]
Nie wiem, my mamy owce i nie obcinamy i jakoś nic im się nie dzieje. A powinnismy obcinać? :razz:

A wiesz ze koniom tez obcinano ze względów higienicznych? Ale potem stwierdzono że nie moze sie dobrze bronic przed muchami, gzami i zaprzestano tego barbażyńskiej procedury.

A z moich psów który najbardziej sie fajdał to pekińczyk, ale co tam, ogona też mu nie obcinałam.

No ale jak już zeszlismy na na świnki, którym obcinano. To pewnie trzeba wyjaśnić w tym miejscu dlaczego obcianają. To bardzo pouczajace.
Ale pewnie świnki to inaczej odczuwają niż pieski :razz:

[QUOTE]Brytyjski organ rządowy Farm Animal Welfare Council (FAWC) stwierdził: "Okaleczenie[URL="http://viva.org.pl/index.php?id=116#p9"][COLOR=#800080]9[/COLOR][/URL] może powodować znaczny ból i dlatego stanowi ciężkie wykroczenie przeciw dobrostanowi zwierząt hodowlanych... z punktu widzenia etyki, okaleczenie zwierząt gospodarskich jest niepożądane" (1996). [/QUOTE]

[QUOTE]Polskie prawo na mocy Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dn. 2 września 2003 r. dopuszcza przeprowadzanie zabiegów obcięcia kłów, obcinania części ogona oraz kastracji bez konieczności poddania zwierząt znieczuleniu. [/QUOTE]

Krótko o zębach
[QUOTE]Obcinanie zębów obnaża jamę miazgi zęba i powoduje ból. Jeżeli zęby zostaną obcięte zbyt blisko dziąseł, rozszczepiają się i dochodzi do infekcji miazgi.[/QUOTE]
Bo pewnie czekacie na ogonki
[QUOTE]
Obcinanie ogonów ­ amputację dolnej połowy ogona świni ­ przeprowadza się, gdy istnieje ryzyko, że świnie będą gryzły się nawzajem, kiedy staną się tucznikami. To ryzyko ZAWSZE występuje w zakładach wielkoprzemysłowych! Blisko 100% świń zabijanych na mięso jest chowane w warunkach bez możliwości korzystania z pastwisk. W naturalnych warunkach świnie nie gryzą nawzajem swoich ogonów ani uszu. Przemysł uznaje, że gryzienie uszu i ogonów to reakcja na złe warunki panujące na fermach wielkoprzemysłowych. Lean mówi, że jest to: "zaburzone zachowanie, sugerujące, że szwankuje zarządzanie fermą, które nie zaspokaja behawioralnych potrzeb świń" (1994).
Prosiętom rzadko obcina się ogony w znieczuleniu, a weterynarz nie musi być obecny, jeśli amputację przeprowadza się w pierwszym tygodniu życia prosięcia. Co ważne, powód, dla którego obcina się ogony, to przekonanie, że kiedy odetnie się jego koniec, pozostała, górna część jest bardziej wrażliwa i przez to prosię szybciej ucieka, kiedy inne próbują ją ugryźć. To oznacza, że obcinanie ogonów jest bolesne. Po obcięciu ogona pojawia się kolejny problem. Lean twierdzi, że prosięta bez ogonów, często przejawiają "podwyższony poziom pogryzień karku i łopatek" (1994).
Niewłaściwie przeprowadzone obcięcie ogona może prowadzić do infekcji, która może rozszerzyć się na kręgosłup powodując ropień kręgosłupa i silny ból. Arey (1991) mówi: "rany zostają zainfekowane, powodując ropnie tylnej ćwiartki tułowia i (...) kręgosłupa. Wtórna infekcja może wystąpić w płucach, nerkach, ścięgnach i innych narządach".
Gryzienie ogonów spowodowane jest bezpośrednio przez czynniki nieodłącznie związane z chowem wielkoprzemysłowym, takie jak złe warunki bytowe, wczesne odsadzanie, złe odżywianie i gromadzenie gazów, takich jak amoniak czy dwutlenek węgla. Nie jest ono spowodowane ogólną agresją.
...a oto szczery pogląd hodowcy trzody chlewnej na obcinanie ogonów:
"One tego nienawidzą! Świnie po prostu tego nienawidzą! Przypuszczam, że moglibyśmy obejść się bez obcinania ogonów, jeśli dalibyśmy im więcej przestrzeni, ponieważ świnie nie wariują i nie stają się złośliwe, kiedy mają więcej przestrzeni. Kiedy mają odpowiednią przestrzeń, są właściwie całkiem miłymi zwierzętami. Ale nie możemy sobie na to pozwolić. Te budynki są bardzo drogie"(Singer, 1995).
[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea'] Nie wiem, czy puli i komondor potrafią się obs...ć, na pewno nie mają tego problemu psy, którym włos na zadzie układa się w portki.[/quote]

To ja się wypowiem jako wlaściciel psów z portakmi, że także potrafią się obsrać dokumentnie nawet jak biegunki nie mają. Co oczywiście nie oznacza, ze mam zamiar golić im tyłki na łyso...

Link to comment
Share on other sites

Artykuł p.Borkowskiego (jest lek.wet) ubawił mnie kolejny raz. Yorkom cięło się ogon mniej więcej w połowie długości i jak przez to było mniej włosa przy odbycie, to ja jestem w szoku. Jeszcze nie słyszałam o urazie ogona u "ogoniastego" rottka. Od siebie tylko dodam, że swego czasu trzymałam do tego nieszczęsnego zabiegu kilkadziesiąt szczeniąt... i jestem przeszczęśliwa, że już nie muszę tego robić.

[B]Od kwietnia br. w Wielkiej Brytani jest ustawowy zakaz cięcia ogonów - oprócz ras polujących, no i oczywiście w razie problemów zdrowotnych.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Ciekawie brzmi p. Mania w zestawieniu z tym artykułem. :evil_lol::evil_lol: Ktos tu ma chyba niekompletna wiedze, tylko ciekawe kto....:evil_lol:
O ile argumenty dotyczace ciecia u psów pracujacych warte są przeanalizowania, to cięcie ze wzgledów higienicznych powaliło mnie zupełnie.
Pomijając juz to,ze wystarczy psu ostrzyc tyłek i kawałek ogona zeby sie nie brudził, to jak mozna w cywilizowanym kraju w XXI w wysuwac takie argumenty?? Biezaca woda w kazdej chałupie, drybedy w kazdym zoologu, wybór psich kosmetyków i sprzętu do pielęgnacji przyprawia o zawrót głowy a oni piszą o odparzeniach(?!), kołtunach i ciałach obcych które w nich tkwią....:cool1: Lepiej psu chlasnąc ogon niz zadbac o czystość?! :stupid:
Bobtail i PON moga sie obs...ć a collie juz nie? A puli? A komondor?? Zadziwiające że moje psy składaja sie z samych kołtunów i żadnych odparzeń ani stanów zapalnych w zyciu nie miały.[/quote]
[B][COLOR=green][FONT=Verdana]Według mnie to Pan Mania ma racje. Bez wątpienia. Pan z 46.letnim doświadczeniem jako kynolog, nie może się mylić. [/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=green][FONT=Verdana]Za to ten Pan Borkowski, to mnie wygląda na dużego kłamczuszka, kiedy w swoim artykule pisze tak:[/FONT][/COLOR][/B]
[COLOR=green][FONT=Times New Roman]- [/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Verdana]Stale rosnąca liczba popierających cięcie...?[/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Times New Roman]- [/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Verdana]Nieszczęśliwe akty prawne...?[/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Times New Roman]- [/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Verdana]Hodowcy jednoczą się w dążeniach aby przywrócić humanitarne zabiegi skracania ogona...?[/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Times New Roman]- [/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Verdana]Sam zabieg, wykonany bezstresowo, powinien być powszechnie dostępny...?[/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][FONT=Times New Roman]- [/FONT][/COLOR][COLOR=green][FONT=Verdana]Zakaz skracania ogonów doprowadził do masowego wystąpienia urazów ogonów...?[/FONT][/COLOR]
[COLOR=green][B][FONT=Times New Roman]- [/FONT][/B][/COLOR][COLOR=green][FONT=Verdana]Nawet troskliwa toaleta nie zapobiega brudzeniu się okolicy ogona...?[/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=green][FONT=Verdana]A gdzie wyniki badań, dowody? Dowodów Pan wet nie ujawnia. [/FONT][/COLOR][/B][B][COLOR=green][FONT=Verdana]Minęło już 5 lat od publikacji artykułu, a prawa w Wielkiej Brytanii nie zmieniono. I to jest dowód na to, że kłamał kłamczuszek i sam się obs...ał.[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=green][FONT=Verdana]Zastanawiam się, czy to nie było tak, że ludzie już w tamtym czasie zaczęli zostawiać całe ogony, a Pan wet napisał taki artykuł bo bał się, że straci klientów do obcinania? Jak myślicie? Mogło tak być? [/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=green][FONT=Verdana]A może Pan wet sam się tu wytłumaczy? Może już żałuje?[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=green][FONT=Verdana]Tak czy owak, NIECH ŻYJE PAN MANIA!:loveu: :multi: [/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=green][FONT=Verdana]ravik[/FONT][/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

W tym roku na M Sw Agility do Norwegii nie pojada psy z kopiowanymi uszami i ogonami. Powoli cały świat sportowy w Polsce bedzie musiał przestawić sie na zakaz ciecia ogonów i kopiowania jeżeli chce jezdzić na zawody do innych krajów. I już teraz bedzie musiał pomyśleć o psach które maja całe ogony i uszy.

Link to comment
Share on other sites

bardzo prosze o ustanowienie moderatora dla tego tematu.niektorzy wypowiadajacy sie tu uzytkownicy nie maja za grosz dobrego wychowania,taktu ani wyczucia.obrazaja swoimi postami ludzi-wieloletnich sedziow kynologicznych,lekarzy weterynarii,doktorow nauk weterynaryjnych,osob bedacych olbrzymimi autorytetami w kynologii-ze stazem-o jakim obrazajacy ich nawet nie maja co marzyc-to jest po prostu przesada........i zwykle chamstwo!poniewaz wiem-ze ten temat czyta wielu uzytkownikow-prosze o poarcie mojej prosby przez innych uzytkownikow znajacych chocby doktora borkowskiego-ktory zostal tutaj w sposob absolutnie nie do przyjecia zniewazony -o wypowiedzenie sie w kwestii kolejnego ostrzezenia dla raviik a moze i jesli tylko sie da-bana!

Link to comment
Share on other sites

[quote]I to jest dowód na to, że kłamał kłamczuszek i sam się obs...ał.[/quote]

Poszukuję przeciwników kopiowania, którzy WIDZĄ CHAMSTWO swoich sojuszników!!!! Jest tu ktoś?


Ravik, czy jesteś w stanie podejść na którejś wystawie do p.Borkowskiego i mu powtórzyć, że sam się obs....ał? On jest na prawie wszystkich, więc z pewnością się możesz z nim bez problemu spotkać.

Bądź pewna, że wydrukuję Twoją wypowiedź i doprowadzę do tego, aby sam sobie ją przeczytał, jeśli ty tego nie zrobisz...

Link to comment
Share on other sites

o ile znam pana Borkowskiego to z takim zerem jakim jesteś RAVIK nie mial by o czym rozmawiac, a juz na pewno prowadzić jaka kolwiek polemike na przytaczane przez ciebie argumenty. jedyne co potrafisz robic doskonale to jest obrazanie i obrzucanie innych obelgami i z tego miejsca proszę osoby które sprawują piecze nad tym wątkiem a zafundowanie ci bana. prawda jest taka ze kretyn zawsze pozostanie kretynem. znamy twoja postawę i najwyższy juz czas cie pożegnać mówiąc krotko WONT

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lutomskak']bardzo prosze o ustanowienie moderatora dla tego tematu.niektorzy wypowiadajacy sie tu uzytkownicy nie maja za grosz dobrego wychowania,taktu ani wyczucia.obrazaja swoimi postami ludzi-wieloletnich sedziow kynologicznych,lekarzy weterynarii,doktorow nauk weterynaryjnych,osob bedacych olbrzymimi autorytetami w kynologii-ze stazem-o jakim obrazajacy ich nawet nie maja co marzyc-to jest po prostu przesada........i zwykle chamstwo!poniewaz wiem-ze ten temat czyta wielu uzytkownikow-prosze o poarcie mojej prosby przez innych uzytkownikow znajacych chocby doktora borkowskiego-ktory zostal tutaj w sposob absolutnie nie do przyjecia zniewazony -o wypowiedzenie sie w kwestii kolejnego ostrzezenia dla raviik a moze i jesli tylko sie da-bana![/quote]
[B][COLOR=green][FONT=Verdana]O matko kochana. lutomskak, zapytaj Pana weta czy czuje się obrażony. Myślę, że każdy naukowiec, jeżeli nawet przydarzy mu się wpadka, stara się tego nie pogłębiać. Może nawet jakoś wynagrodzić pieskom tę niesłuszną opinię, którą wyraził kiedyś w cytowanym artykule. Każdy ma prawo do błędu, prawda? [/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=green][FONT=Verdana]Dlatego proponuję, ciszej nad,,,,, tym tematem. [/FONT][/COLOR][/B]

[B][COLOR=green][FONT=Verdana]Tak jak zrobił to Pan na Allegro, który wycofał się z obcinania na życzenie, ogonów pieskom, chyba rasy szwaucer czarny, po wpłacie 30% wartości:multi: :multi: . Pamiętacie? [/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=green][FONT=Verdana]Teraz już nie będzie obcinał:loveu: :lilangel: . [/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=green][FONT=Verdana]Zmienił ofertę. Ten Pan już wie, że nie można obcinać ogonków. [/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=green][FONT=Verdana]Lutomskak, może coś nam powiesz o takiej fajnej zmianie.[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=green][FONT=Verdana]BRAWO DLA TEGO PANA.:laola: [/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=green][FONT=Verdana]ravik[/FONT][/COLOR][/B]

[B][COLOR=#008000]ps lutomskak, ja uważam, że głównie brak wiedzy potrafi obrażać, ale ja nie wystąpię o bana, dla nikogo:eviltong: [/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]niektorzy wypowiadajacy sie tu uzytkownicy nie maja za grosz dobrego wychowania,taktu ani wyczucia[/QUOTE]
Lutomskak masz racje, do takich wypowiedzi zaliczam w tej chwili wypowiedz Szymi, a takze kilka Twoich poprzednich z niewybrednymi okresleniami które obrazały wypowiadajacych się tutaj.
A jeżeli poszukujecie sprzymierzeńców, to proponuje na priv a nie zasmiecać tego topicu takimi postami.

[QUOTE][B][COLOR=#008000]Tak jak zrobił to Pan na Allegro, który wycofał się z obcinania na życzenie, ogonów pieskom, chyba rasy szwaucer czarny, po wpłacie 30% wartości:multi: :multi: . Pamiętacie?
[FONT=Verdana]Teraz już nie będzie obcinał:loveu: :lilangel: . [/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=green][FONT=Verdana]Zmienił ofertę. Ten Pan już wie, że nie można obcinać ogonków. [/FONT][/COLOR][/B][/QUOTE]
Allegro zmienia takie rzeczy tylko wtedy kiedy coś jest niezgodne z prawem.
Brawo dla allegro

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']A myślisz, że czemu skraca się ogony owcom? Żeby ładniej wyglądały?
Nie wiem, mozliwe. mój sasiad mial owce, ogonów im nie skracał i kłopotów z tego powodu nie miały
[QUOTE]Zgodnie z Twoją logiką wystarczy regularnie na pastwisku strzyc tyłki całemu stadu, albo czesać i myć bieżącą wodą, i problem rozwiązany.[/QUOTE]
Owce sa regularnie strzyzone. Po to przede wszystkim sie je hoduje
[QUOTE]Wychodzisz chyba z błędnego założenia, że wszystkie psy mieszkają w takich warunkach jak Twoje. Ale tak nie jest. Są psy pracujące, mieszkające w kojcach i czesane, myte oraz strzyżone od wielkiego święta. Nie wiem, czy puli i komondor potrafią się obs...ć, na pewno nie mają tego problemu psy, którym włos na zadzie układa się w portki.[/QUOTE]
Komondory, bergamasco i puli to stare rasy (figurka puli znad Eufratu pochodzi sprzed 6000 lat a o bergamasco wspominaja kroniki rzymskie)
Sa to wciąż psy uzytkowe które mieszkaja w budach, strózują i pracuja przy stadach. Nikt nigdy nie wpadł na pomysł zeby im ciąć ogony a zaręczam ze obs...ć sie potrafią! Natomiast dokładnie strzygło (i strzyze sie im do dziś) okolice odbytu własnie ze wzgledów higienicznych. Jak pasterz zapłacił za dobrego psa równowartośc rocznych zarobków to o niego dbał!
[QUOTE]na pewno nie mają tego problemu psy, którym włos na zadzie układa się w portki. [/QUOTE]
Maja, mają. Mielismy trzy pekinczyki i mimo,ze ogony nosza zadarte regularne pranie tyłków było koniecznościa.
[QUOTE]Natomiast jestem w stanie wyobrazić sobie higieniczne uzasadnienie skracania ogonów u bobtaili czy ponów, gdzie cecha krótkiego ogona ujawniła się i utrwaliła w drodze selekcji naturalnej (bo o genetyce nikt wtedy nie myślał),[/QUOTE]
Jezeli to prawda, to moze trzeba iśc w tą strone i hodowac bezogoniaste a nie mnozyc jak leci a potem ciąć?

Link to comment
Share on other sites

[COLOR="Black"][B]Szymi[/B][/COLOR], [COLOR="DarkGreen"][B]nikt tutaj niczego nie usunął. To problemy techniczne forum sprawiają, że znikają posty, a nawet całe wątki.
Wejdź na Administrację, a przekonasz się ile osób już to zgłosiło.[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Witam,
temat jest piekielnie długi i pełen niezbyt przyjemnych docinków, dlatego pozwolę sobie nie śledzić go w całości, tylko zapytam (przepraszam, jeżeli już ktoś o to pytał wcześniej) - co się robi z ogonkiem, który się złamał?
Jedna z moich nowo narodzonych sunieczek ma wyraźnie złamany ogonek - musiało się to stać, gdy spadła matce podczas porodu na próg (moja suka niestety biegała i rodziła w różnych pomieszczeniach), pępowinka się urwała, a szczenię wisiało pod brzuchem, na szczęście spadła na zadek, ale ogonek wygląda teraz dziwnie. Wet kazał bandażować, a jeśli to nic nie da, to "zobaczymy". Podejrzewam, że chodzi mu o cięcie. Zawinęłam, usztywniłam zapałką, zakleiłam plastrem. Czy jeśli to nic nie da, to powinnam zgodzić się na cięcie? To już będzie zapewne po tym terminie, który się podaje w literaturze - czytałam, że ewentualne cięcie robi się do 5. doby.
Co byście zrobili?
Dodam, że wyżły spotyka sie i z kopiowanymi ogonkami, i z długimi. Pozostałym malcom absolutnie nie zamierzam ciąć, bo nie widzę powodu. Ale nad ta sunieczką się zastanawiam.

Link to comment
Share on other sites

powstalu dwa posty- a tak naprawde trzy-w odpowiedzi na moja prosbe o bana dla ravik.......
problemy techniczne -sprawily ze posty te sa-ale ich nie widac-to wszystko nie jest zbyt istotne-wazne ze ravik-po tym jak obrazila doktora nauk weterynaryjnych-jednego z najwiekszych autorytetow w polsce w dziedzinie kynologii,czlowieka-ktory nigdy nie zarabial i nie zarabia na cieciu ogonow jakims tam burkom,czlowieka ,ktory ma wiedze taka -ze ona nawet nie wie-ze mozna taka miec.....-dostala bana!dziekuje moderatorowi-ze przychylil sie do mojej prosby ......chamstwo trzeba tepic.....

Link to comment
Share on other sites

Lutomskak a czy to znaczy że każdy kto się nie bedzie zgadzał z artykułem P. Borkowskiego dostanie bana?
Wiesz jakos się dziwnie zbiegła Twoja walka o bana dla Ravik ze zdjeciem oferty na allegro jako niezgodnej z prawem o mozliwosci kopiowania ogonów u szczeniaków po Twoim reproduktorze.
Zaraz po tym jak zdjeto na allegro wpis niezgodny z ustawa Ty wystąpiłaś o bana dla Ravik.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Lutomskak a czy to znaczy że każdy kto się nie bedzie zgadzał z artykułem P. Borkowskiego dostanie bana? [/quote]Czytam temat od samego początku i wybacz LALUNA ale Twoje posty doprowadzają mnie do szału.... masz klapki na oczach i widzisz tylko swoje, słuszne wg Ciebie!, racje. Nie jestes nawet w stanie przeczytac ze zrozumieniem argumentów innych osób.
Czy rzeczywiscie nie zauwazyłas ze Ravik nie dostała bana za to ze sie nie zgadza z tym artykułem tylko za to ze obraziła jego autora? Obrzuca błotem osobę która nie moze sie obronic z powodu takiego iz na forum nie jest obecna. A Ravik nie ma nawet na tyle cywilnej odwagi zeby sie przedstawic.
Sama mam sukę niecietą i wiesz co Laluna? chyba moim jesiennym szczeniakom utne ogony- bo nie chce stac sie taka jak Ty :crazyeye::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][FONT=Verdana]Cześć. Wiecie, że dużo ludzi na dogo czyta wasze posty. Ja też do nich należałam. Ale skoro mała dzielna ravik dostała bana (moim zdaniem trochę niesłusznie), szkoda byłoby takiego fajnego nicka. No i zarejestrowałam się. Ja mam inny temperament niestety i taka bojowa nie jestem ale czasem też coś napisze od siebie. Miło was poznać.[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

W gwoli ścisłości, bo posty znikają: ravik bana dostała za tą wypowiedź:

[quote]sam się obs...ał[/quote]
Mowa oczywiście o p.Borkowskim.

....i inne wypowiedzi również... wystarczy wejść w posty ravik...

LALUNA. Tak jak mówiłem. Wstarczy być przeciwnikiem kopiowania, aby móc wyzywać innych, oskarżać o kłamstwa itp bez konsekwencji... a tu ZONK...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...