Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

[quote name='TuathaDea']To że u psa z pseudohodowli ktoś obciął ogon, nie wiedząc co z niego wyrośnie, to żaden argument przeciwko cięciu ogonów u ras, w których wzorzec takie zabiegi przewiduje. Swoją drogą skąd wiesz, że to wet zrobił?
Zresztą taki to gończy, jak ja żyrafa.[/quote]
Ale po polujacych rodzicach a to juz argument za obcieciem, a nie czy ma rodowód. Pracujacy nie musi miec mieć rodowodu, aby polował.
A za gończego widać miał uchodzic jako szczeniak, tylko urosło mu się, zanim znalazł nabywce.
A obciety ogon miał chyba ścisle nawiazywać źe polujacy, mimo iz kończym sie nie obcina ogonów.
A co myslisz ze to nie wet? Tylko właściciel miał podręczny zestaw weterynaryjny? Uciał, zatamował i zaszył. Moze jeszcze nawet znieczulił, kto wie. W końcu w domowej apteczce rózne rzeczy się ma.:razz:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No i dochodzimy do kolejnej sprawy. Ustępstwa aby obcinac ogonki psom pracujacym. No i dochodzimy do martwej ustawy. Bo teraz każdy moze powiedziecieć psy idą jako pracujace i legalnie trzeba im ciać ogonki. Nawet jak pies bez rodowodu, zwykly mix, zawsze bedzie się mozna powołac ze bedzie z niego pracujacy.
Mars do tej pory mi nie odpowiedział czy gdyby ktoś przyszedł do niego z miotem bez rodowodu to czy by odmówił obciecia ogonków.
No ale brak odpowiedzi, jest też odpowiedzią.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mila_2']wrzucę tu offa
Ostatnio przeglądając allegro trafiłam na aukcję z zapowiedzią miotu rodowodowych sznaucerów olbrzymów. W treści stało m. in. że za dopłatą 30% wartości szczeniaka do 3 dnia życia zostanie obcięty ogon...[/quote]
Mila to raczej bardzo, bardzo na temat.
Ciekawe czy to tez sami hodowcy robia z pomoca przydomowej apteczki czy u weta:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mila_2']W treści stało m. in. że za dopłatą 30% wartości szczeniaka do 3 dnia życia zostanie obcięty ogon...[/quote]
Rzeczywiście off mila, a raczej off base. Czytaj ze zrozumieniem - ogony mogą być cięte do 3 dnia życia po wpłacie zaliczki w wysokości 30%, a nie za "dopłatą".

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Rzeczywiście off mila, a raczej off base. Czytaj ze zrozumieniem - ogony mogą być cięte do 3 dnia życia po wpłacie zaliczki w wysokości 30%, a nie za "dopłatą".[/QUOTE]
To chyba nie zmienia faktu ze za pieniadze mozna wszystko, nawet uciąć ogon

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']Chyba, że jest głęboko przekonany, że te zabiegi są uzasadnione. Gdyby jednocześnie odmawiał ich wykonania, to wtedy mógłby rzeczywiście dobrą opinię utracić.[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Ja uważam, że przekonanie wetów niezależnie od głębokości, to za mało, by być jedynym i wystarczające kryterium do obcinania psom ogonów. Przekonania wetów to rzecz bardzo indywidualna i jak pokazuje życie oraz ta dyskusja, przekonania mogą być bardzo osobliwe - różne. :shake: [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Na przykład, moja Pani doktor nie obcina ogonów, a inny wet może obciąć. I znajdzie się taki, co będzie przekonany do tego i to zrobi. Zwłaszcza, że jak mówi moja Pani doktor 90 % wetów nie tnie ogonków, a pozostali podnieśli ceny... i się do tego nie przyznają:angryy: :mad: . [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Dlatego wet jak każdy człowiek, musi stosować się jeszcze do czegoś, poza głębokim przekonaniem.[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Zastanawiam się, co to może być? Może prawo? [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Powiem wam, że gdyby to było takie dobre dla piesków, to nie byłoby kary za to. Czarne Gwiazdy już wiedzą jakiej.:mad: :mad: :mad: [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]ravik[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Ten pies to nawet koło gończego polskiego nie stał...

[IMG]http://img484.imageshack.us/img484/565/goczelx6.jpg[/IMG]

Z resztą jak widaćna załączonym obrazku, wzorzec gończych nie przewiduje kurtyzowania ogonów. A może to miał byc doberman???
Jest wiele ras do polowania którym się ogonów nie kopiuje. Wszystko zależy od przewidzianego rodzaju pracy. Wyżły brytyjskie były wyhodowane do pracy w otwartym polu, gdzie urazów się łatwo nie nabywa, wiec i ogony mają niekopiowane. wyzły kontynentalne miały równiez pracowac w szuwarach i zaroślach i te już mają ogony kopiowane, obojętnie czy rasa pochodzi z Niemiec, Węgier czy Czech. Jedynie kontynentalne wyżły długowłose maja niekopiowany ogon, gdyz dłuższa sierśc chroni go przed urazami.

A co do pytania o cięcie. Równie dobrze możesz zapytać czy jakby ktoś przyjdzie z mocno chorym psem do mnie to czy mu go uśpię. Wszystko zależy od poszczególnej sytuacji. Co innego pies rasowy bez rodowodu, co innego mieszaniec nic nie przypominający.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Z resztą jak widaćna załączonym obrazku, wzorzec gończych nie przewiduje kurtyzowania ogonów. A może to miał byc doberman???[/quote]
Doberman by miał jeszcze kopiowane uszy. Pozatym po polujących rodzicach?:razz:
No i ten pies miał to wpisane w ksiażeczce zdrowia przez weterynarza. Widać w wieku pierwszych szczepień tak było podane.

[quote]A co do pytania o cięcie. Równie dobrze możesz zapytać czy jakby ktoś przyjdzie z mocno chorym psem do mnie to czy mu go uśpię. Wszystko zależy od poszczególnej sytuacji. Co innego pies rasowy bez rodowodu, co innego mieszaniec nic nie przypominający.[/quote]
To nie jest to pytanie. I jeszcze coś, nie ma rasowy bez rodowodu.
Po czym poznasz czy tatus nie był zwykłym kundlem? Poznasz cechy rasowe w wieku 3 dni?
No to gratuluję. Ja nie.
Wetwerynarz co mu wpisał gończy polski nie poznał w póżniejszym wieku skoro wpisał do ksiażeczki zdrowia

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Doberman by miał jeszcze kopiowane uszy. Pozatym po polujących rodzicach?:razz:
No i ten pies miał to wpisane w ksiażeczce zdrowia przez weterynarza. Widać w wieku pierwszych szczepień tak było podane.
[/QUOTE]
Moe jak przyszedł czas na kopiowanie uszu to jednak stwierdzono że to nie będzie doberman? I Co niby, że lekarz wpisał że po polujących rodzicach? A skąd wiadomo że rasę wpisał lekarz a nie właściciel bądź hodowca? Swoim szczeniakom sam wpisywałem rasę...

[QUOTE] I jeszcze coś, nie ma rasowy bez rodowodu.
Po czym poznasz czy tatus nie był zwykłym kundlem? Poznasz cechy rasowe w wieku 3 dni?
No to gratuluję. Ja nie.[/QUOTE]
No cóż... Ja jak widzę boksera, to wiem że to bokser. Skoro Tobie do stwierdzenia tego samego potrzebne jest sprawdzenie tatuażu to Twój problem. Cech rasowych w wieku trzech dni nie poznam, dlatego opieram się na trym co mówi hodowca. A że czasem może kłamac to już nie mój problem. Z resztą... w Łodzi na przykład wybuchła ostatnio afera z astafami podłozonymi pod miot suki hodowlanej. I wiesz że na przeglądzie sędzia kynologiczny, opiekun sekcji terierów, nie poznał w szóstym tygodniu na przeglądzie, że to były według twego kryterium mieszańce, i poddał je tatuowaniu? No proszę, sędzia a nie poznał...
Z resztą... Nie raz słyszałem o praktykach w pseudohodowlach psów rasowych z metrykami, kiedy po kryciu psem z papierami, sukę poprawiał jeszcze kilka razy inny burek, juz bez papierów, co by pewniejsze krycie było...

Link to comment
Share on other sites

[quote]Cech rasowych w wieku trzech dni nie poznam, dlatego opieram się na trym co mówi hodowca. [/quote]

A nie o rodowód, karty krycia ? :razz:
Rasa to nie tylko wygląd, chyba wiesz o tym, jeszcze to co neisie ze soba ten pies genowo, czyli to co jest w stanie przekazać. Niestety bez rodowodu nie wiesz nic tak samo jak bez kontroli nad hodowla przez Organizacje Kynologiczne . To ze pies wygląda jak rasowy, nie znaczy nic o ile w kolejnych pokoleniach nie bedzie niesć potomstwa o cechach danej rasy. A do tego potrzebny jest nadzór hodowlany.
Oczywiscie człwowiek nie zawsze jest doskonały i sporadycznych malwersacji nie zawsze moze poznać.
Dlatego ta kontrola obejmuje nie tylko jednorazowy przegląd, ale poźniejsze kwalifikacje hodowlane. Czego u psów bez rodowodu nie masz.
I tu dochodzi znacznie wiecej do przekrętów.
Jakby nie było w Organizacjach kynologicznych nie robi sie nic na słowo. Chociaż całkiem nie zawsze mozna uniknać nieuczciwości.
U nas w klubie jest suka seterka i to od półtora roku a mimo to u hodowcy od którego była wyrwana jeszcze pół roku temu miała szczenięta. Tak było na jego stronie.
Niestety moja jurysdykcja tam ( do tej innej organizacji) nie sięga.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']To chyba nie zmienia faktu ze za pieniadze mozna wszystko, nawet uciąć ogon[/quote]
[B][COLOR=green]Już kiedyś to napisałam, ale pasuje bardzo:[/COLOR][/B]
[B][SIZE=5][COLOR=#008000]Za pieniądze Ksiądz się modli, [/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=5][COLOR=#008000]za pieniądze wet się podli...:mad: :angryy: [/COLOR][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

Przykro mi Moje Drogie-ale nawet nie macie pojecia-ilu ludzi (mam na mysli i Hodowcow I pseudohodowcow)-tnie ogony w domach we wlasnym zakresie-bo tak szybciej i taniej....oszczedze Wam detali -bo i tak sie zaraz na to rzucicie-bo inaczej nie umiecie-a szczegolnie Ravik-wg ktorej jest tylko jeden dobry na swiecie wet a poza nim inni moze troche tylko gorsi-ale na pewno nie ci ktorzy kurtyzuja ogony(bo to sa zbrodniarze i w ogole nie powinni byc wetami)......to by bylo chyba na tyle-a i moze jeszcze jedno-pewnie nikt nie widzi jak niektorzy tutaj prowokuja do klotni swoimi wypowiedziami. i jawnymi zaczepkami....-gdzie jest moderator!!!!!!!!!!!!hahahaha.........:)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Przykro mi Moje Drogie-ale nawet nie macie pojecia-ilu ludzi (mam na mysli i Hodowcow I pseudohodowcow)-tnie ogony w domach we wlasnym zakresie-bo tak szybciej i taniej....[/QUOTE]

Dzieki Lutomskak wiedzialam ze w gruncie rzeczy nie jesteś taka zła:loveu:

Madzialenka dopisz jeszcze argument Lutomskak przeciw obcinaniu ogonków.

Ze względu na szerzący się proceder obcinania ogonków samodzielnie przez hodowców i pseudohodowców należa bezwględnie zabronic obcinanie ogonków jak i wystawianie.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=2][B][U]Za kopiowaniem:[/U]
- estetyka (choc bym polemizowala, bo jest to pojecie wzgledne i pewnie jakbysmy przestali ciac to pewnie i gusta by sie zmienily ...)
- w przeszlosci wzgledy zdrowotne (psy mysliwskie, obronne - teraz juz w tak malym procencie, ze nie nalezy nawet brac pod uwage, a jesli juz to moze trzeba by wymyslic jakas specjalna zgode na kopiowanie psow pracujacych, ale naprawde narazonych na kontuzje?)

[U] Przeciw:[/U]
- bol i stres (napewno mniejszy czy wiekszy jest, chocby przy przycinaniu uszow ... ;))
- zaburzenia komunikacji w doroslym zyciu ...
- wzgledy etyczne (zaspokajanie wlasnych kaprysow)
- powikłania po zabiegach kopiowania i cięcia
- wady wzorca ukryte kopiowaniem lub cieciem
- [/B][/SIZE][B]k[/B][B]opiowanie uszu i ogonów zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt jest zabronione.
- szerzący się proceder obcinania ogonków samodzielnie przez hodowców i pseudohodowców.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Witam :)
Przepraszam,bo nie jestem teraz w stanie przejrzeć całego wątku,więc może to już było:

[COLOR=#80017f]KODEKS ETYKI I DEONTOLOGII WETERYNARYJNEJ[/COLOR]
[COLOR=#80017f][/COLOR]
Art. 25

3. Lekarz weterynarii powinien ograniczyć swoje postępowanie wobec zwierząt do [B]czynności niezbędnych[/B]. Zasada ta nie dotyczy przeprowadzania eksperymentów.

Art. 34

[CENTER]Art. 34[/CENTER]
1. Powinnością lekarza weterynarii jest przestrzeganie, a w miarę możliwości upowszechnianie praw zwierząt oraz respektowanie podstawowych zasad sozologii.
2. [B]Lekarz weterynarii zobowiązany jest zwracać uwagę posiadaczy zwierząt oraz organów publicznych na nieprawidłowości w zakresie ochrony zdrowia, [COLOR=red]poszanowania praw zwierząt[/COLOR][/B], a także na zagrożenia ekologiczne, szczególnie środowiska wiejskiego.

[URL="http://vetpol.org.pl/kodeks.htm"]źródło[/URL]

Czy kurtyzowanie ogona jest czynnością niezbędną czy też ekperymentem??
Czy kurtyzowanie ogona jest zgodne z poszanowaniem praw zwierząt? Czy lekarz obcinający psu ogon przestrzega praw zwierząt??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lutomskak']Przykro mi Moje Drogie-ale nawet nie macie pojecia-ilu ludzi (mam na mysli i Hodowcow I pseudohodowcow)-tnie ogony w domach we wlasnym zakresie-bo tak szybciej i taniej....oszczedze Wam detali -bo i tak sie zaraz na to rzucicie-bo inaczej nie umiecie-a szczegolnie Ravik-wg ktorej jest tylko jeden dobry na swiecie wet a poza nim inni moze troche tylko gorsi-ale na pewno nie ci ktorzy kurtyzuja ogony(bo to sa zbrodniarze i w ogole nie powinni byc wetami)......to by bylo chyba na tyle-a i moze jeszcze jedno-pewnie nikt nie widzi jak niektorzy tutaj prowokuja do klotni swoimi wypowiedziami. i jawnymi zaczepkami....-gdzie jest moderator!!!!!!!!!!!!hahahaha.........:)[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]O nie, lutomskak, ja nie dam się tobie sprowokować, na to nie licz. I nie rzucę się. Ja ciebie lubię:multi: . Naprawdę. Jeszcze trochę ciebie podszkolimy i będziesz nawet sympatyczna. Tak jak Czarne Gwiazdy, przeczytały co trzeba i są spokojne;) . Bo już chłopak wie, że ogonów nie wolno obcinać i jest za to kara. Ty też dasz radę.:multi: [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Quelthalas']Witam :)
Przepraszam,bo nie jestem teraz w stanie przejrzeć całego wątku,więc może to już było:

[COLOR=#80017f]KODEKS ETYKI I DEONTOLOGII WETERYNARYJNEJ[/COLOR]

Art. 25

3. Lekarz weterynarii powinien ograniczyć swoje postępowanie wobec zwierząt do [B]czynności niezbędnych[/B]. Zasada ta nie dotyczy przeprowadzania eksperymentów.

Art. 34

[CENTER]Art. 34[/CENTER]
1. Powinnością lekarza weterynarii jest przestrzeganie, a w miarę możliwości upowszechnianie praw zwierząt oraz respektowanie podstawowych zasad sozologii.
2. [B]Lekarz weterynarii zobowiązany jest zwracać uwagę posiadaczy zwierząt oraz organów publicznych na nieprawidłowości w zakresie ochrony zdrowia, [COLOR=red]poszanowania praw zwierząt[/COLOR][/B], a także na zagrożenia ekologiczne, szczególnie środowiska wiejskiego.

[URL="http://vetpol.org.pl/kodeks.htm"]źródło[/URL]

Czy kurtyzowanie ogona jest czynnością niezbędną czy też ekperymentem??
Czy kurtyzowanie ogona jest zgodne z poszanowaniem praw zwierząt? Czy lekarz obcinający psu ogon przestrzega praw zwierząt??[/quote]

Do Twojego postu dodam jeszcze jedną myśl, która wraca do mnie jak bumerang przy każdej tego typu dyskusji: dlaczego nie ma prawa (w sensie rozporządzenia do ustawy), które jasno określałoby: które zabiegi są na podstawie ustawy o ochronie zwierząt zabronione i które są dopuszczalne pod pewnymi (jasno określonymi) warunkami. I określenia kar, które grożą za wykonanie zabronionych zabiegów.

Kurtyzowanie ogonów, kopiowanie uszu, usuwanie piątych pazurów, podcinanie strun głosowych, usuwanie pazurów u kotów - to są zabiegi, których wykonanie właściciel psa i wykonawca zabiegu musi rozważyć sam i zdecydować, czy chce taki zabieg przeprowadzić. A jak na razie to kwestia sumienia i przekonań, a porywczy temperament osób biorących udział w tego typu dyskusjach zawsze prowadzi do "pyskówek".

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Do Twojego postu dodam jeszcze jedną myśl, która wraca do mnie jak bumerang przy każdej tego typu dyskusji: dlaczego nie ma prawa (w sensie rozporządzenia do ustawy), które jasno określałoby: które zabiegi są na podstawie ustawy o ochronie zwierząt zabronione i które są dopuszczalne pod pewnymi (jasno określonymi) warunkami. I określenia kar, które grożą za wykonanie zabronionych zabiegów.[/QUOTE]
Powinno być, chociaż piękniej by było aby nie musiało być bo ludzie by sami wiedzieli czego nie robić.
A dlaczego nie ma, no cóż moze dlatego ze to wszystko jest nowoscia dla niektórych w sejmie, ze zwierze czuje i powinno prawo stanowić aby człowiek nie zadawał niepotrzebnego bólu zwierzetom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kolka_wet']Do Twojego postu dodam jeszcze jedną myśl, która wraca do mnie jak bumerang przy każdej tego typu dyskusji: dlaczego nie ma prawa (w sensie rozporządzenia do ustawy), które jasno określałoby: które zabiegi są na podstawie ustawy o ochronie zwierząt zabronione i które są dopuszczalne pod pewnymi (jasno określonymi) warunkami. I określenia kar, które grożą za wykonanie zabronionych zabiegów.

Kurtyzowanie ogonów, kopiowanie uszu, usuwanie piątych pazurów, podcinanie strun głosowych, usuwanie pazurów u kotów - to są zabiegi, których wykonanie właściciel psa i wykonawca zabiegu musi rozważyć sam i zdecydować, czy chce taki zabieg przeprowadzić. A jak na razie to kwestia sumienia i przekonań, a porywczy temperament osób biorących udział w tego typu dyskusjach zawsze prowadzi do "pyskówek".[/quote]
[B][COLOR=green]Ale jest Stanowisko Krajowej Rady Lekarsko Weterynaryjnej z dnia 11 maja 2004 w tej sprawie. [/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Ono odpowiada na większość twoich wątpliwości.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Moja Pani doktor z niego korzysta, ty też możesz.:lol: [/COLOR][/B]
[B][COLOR=#008000]Nie wszystko musi być napisane w rozporządzeniach. Prawda?[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

ravik-dziecko drogie-nie ty bedziesz mnie szkolila zapewniam cie-szczerze mowiac jest mi obojetne czy mnie lubisz czy nie-traktuje cie jak kazde inne dziecko-troche z przymruzeniem oka-lecz na tyle powaznie -zeby ci przypomniec ze-dzieci i ryby glosu nie maja-w dyskusje doroslych sie nie wtracaja

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kolka_wet']a porywczy temperament osób biorących udział w tego typu dyskusjach zawsze prowadzi do "pyskówek".[/quote]Przepraszam, czy w moim poście, który zacytowałaś widzisz jakiekolwiek pyskówki??No chyba raczej nie,nieprawdaż?Więc po co ten złośliwy atak?:crazyeye: :shake:

[QUOTE]dlaczego nie ma prawa (w sensie rozporządzenia do ustawy), które jasno określałoby: które zabiegi są na podstawie ustawy o ochronie zwierząt zabronione i które są dopuszczalne pod pewnymi (jasno określonymi) warunkami. I określenia kar, które grożą za wykonanie zabronionych zabiegów.[/QUOTE]A co z roporządzeniem, o którym wspomina Ravik?Które można znaleźć bodajże na stronie Empatii? Czyż tam nie jest to określone choć w minimalnym stopniu?

Link to comment
Share on other sites

Quelthalas jesteś tu osoba bardzo wazną, bo masz dogi, nie kopiowałaś im uszu a przecież mogłaś pójść na skróty. Byłoby pewnie łatwiej na wystawach. A mimo to nie poszłaś. Dlaczego? Czy nie byłoby Ci łatwiej na wystawach? Niektórzy zarzucaja osobom, które są przeciw kopiowaniu, obcinaniu, ze krzyczą tak głosno bo ich to nie dotyczy. Ciebie dotyczy, wiec Twój głos w temacie jest tym bardziej wazny.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Chciałam wam powiedzieć Dziewczyny, że mój post nr 988, przez jednego z tu piszących, został zgłoszony do moderacji. Jeden z uczestników dyskusji poczuł się bezpodstawnie obrażony. Ponieważ uzasadnienie jest abstrakcyjne i pozbawione zupełnie racji, napisałam odwołanie do Moda, mam nadzieję że pomyślne. [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Jeśli niezasłużone ostrzeżenie nie będzie cofnięte, pokaże wam, jak "malowany niby bóg wojny", czyta ze zrozumieniem to co się pisze.:evil_lol: [/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Nic więcej nie można zrobić.[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]Same osądzicie.[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=green]ravik[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Quelthalas jesteś tu osoba bardzo wazną, bo masz dogi, nie kopiowałaś im uszu a przecież mogłaś pójść na skróty. Byłoby pewnie łatwiej na wystawach. A mimo to nie poszłaś. Dlaczego? Czy nie byłoby Ci łatwiej na wystawach? Niektórzy zarzucaja osobom, które są przeciw kopiowaniu, obcinaniu, ze krzyczą tak głosno bo ich to nie dotyczy. Ciebie dotyczy, wiec Twój głos w temacie jest tym bardziej wazny.[/quote]
Łatwiej na wystawach?
proszę bardzo:
HIRO -niekopiowany -ch.Pl
ALIANA-niekopiowana-ch.Pl zrobiony na 3 kolejnych wystawach (na międzynarodówce pokonała dwie kopiowane bez problemu)
IRMA [']-mł.ch.Pl -niekopiowana
LEWIS (mieszka teraz w Dobrodzieniu)-niekopiowany-mł.ch.Pl,(a szczegółowe wyniki na 13 wystaw: zawsze doskonały: 12x złoto, 1x srebro, 6x Zw.Mł, 3x Naj.Junior, 5x BOB, 6xCAC, NPwR, ResCACIB, CACIB-w Chorwacji)
JAVA-niekopiowana -2 wystawy w młodziezy dopiero: na pierwszej (międzynarodówce)-zw.mł, na drugiej dosk.I
BASTI-niekopiowany -2 wystawy dotychczas- na pierwszej w stawce 10 psów -dosk, na drugiej -zw.mł
ASSIRE-niekopiowana -jeszcze nie wystawiana

Jakoś mi tak źle z niekopiowanymi jednak nie idzie:evil_lol:

Tylko -temat dotyczy kurtyzowania ogonów, a dogom się tego nie robi:p .
Jeżeli chcesz odpowiedzi, czemu nie kopiowałam im uszu - mogę napisać Ci na pw lub poproszę o link do wątka o kopiowaniu uszu :) Chyba,że uczestnicy tej dyskusji i mod pozwolą- aby nie było offa, a ja chętnie Tobie odpowiem tutaj :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...