Jump to content
Dogomania

Schron KIELCE - mini-goldenka GAFA odeszła za TM [*][*][*] , czy inne też odejdą?????


andzia69

Recommended Posts

mam potencjalne 3 domy na onkowa parke,2 zainteresowane dwupakiem,jedna chce tylko psa,tylko potrzebna by byla pomoc w sterylce i kastracji. psiak jak cos trafilby do domu,a dwa domy zainteresowane parka do kojca ale tylko na czas kiedy kogos nie ma w domu,tak to biegalyby po duzych posesjach z mozliwoscia wejscia do domu

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][SIZE=4][B]Cioteczki do roboty - GŁOSUJEMY NA :[/B][/SIZE]
[SIZE=4][B] [COLOR=green]SCHRONISKO W SZCZECINKU[/COLOR], trzeba pomóc mariamc:[/B][/SIZE]

[SIZE=4][URL="http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?f=18&t=13065&start=0"]http://www.krakvet.pl/forum/viewtopi...=13065&start=0[/URL][/SIZE]

[SIZE=4] [B]Ładnie prosimy :loveu:[/B][/SIZE][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka_77']WCZORAJ W STARACHOWICACH ZNALEZIONO DWA PSY RASY HUSKY. JEDEN Z NICH TO DUŻY PIES, WILCZASTY, A DRUGI TO DROBNIEJSZA SUNIA, BEŻOWA. ONA MA CIECZKĘ I PEWNIE STĄD TA WYPRAWA. JESTEM PRAWIE PEWNA, ŻE PSY MAJĄ WŁAŚCICIELA, TYLKO JAK TO HUSKY, WYBRAŁY SIĘ NA WYCIECZKĘ I MORDOWAŁY KURY... NIE SĄ ZACZIPOWANE ANI W ŻADEN INNY SPOSÓB OZNAKOWANE:mad:. OBDZWONIŁAM JUŻ TAMTEJSZYCH LEKARZY WET., BO WYDAJE MI SIĘ ŻE Z TAKIMI PSAMI TO LUDZIE CHODZĄ TO LEK.WET.,ALE NIESTETY NIC NIE USTALIŁAM. ŻADEN Z NICH NIE MA TAKICH PACJENTÓW, ALE OBIECALI ŻE GDYBY KTOŚ SZUKAŁ, TO DADZĄ ZNAĆ. JUTRO POSTARAM SIĘ ZROBIĆ DOBRE ZDJĘCIA, A DZISIAJ TYLKO SUCHA INFORMACJA, TAK JAKBY KTOŚ COŚ WIEDZIAŁ.[/QUOTE]
Obdzwoniłam wczoraj w nocy znajomych od husky i malamutów w tej sprawie - nikomu psy nie zginęły, ale ........... w dwóch przypadkach okazało się, że wiedzieli o sprawie od dzwoniącego do Nich weta - więc częściowo, choć nie finalnie interwencja poskutkowała - przynajmniej jeden wet zareagował i przejrzał zasoby bazy danych tak w kompie jak i mózgu :multi::multi::multi: Co iestety nie zmienia faktu, że psy są bez domu :placz:

[quote name='Asior']tylko bŁAGAM wysterylizujcie przed wydaniem!!!!!!!!!!!!!!![/QUOTE]
Dla mnie to oczywiste. Ewentualnie mogę dopuścić sterylizację na miejscu, w nowym domu, jeśli ludzi znam i sama dam gwarancję, że sterylka się odbędzie. Dziewczyny mają tonę roboty i psów nie ma gdzie umieszczać - sama wiesz przecież, jak jest - stąd ta szybka akcja allegro.

Link to comment
Share on other sites

Podobno w Dyminach już nie ma kotów do adopcji?
Zajrzyjcie do schroniska w Mielcu (galeria i potem na samej górze galeria kotów).Tylko 55 zdjęć,a kotów duużo więcej:crazyeye:
[url]http://www.mielec.bezdomne.com/[/url]

A propos kotów:nawiązałam kontakt z jakąś starszą kobietą,która zupełnie prywatnie wyłapuje bezdomniaki i je cywilizuje oraz leczy,kastruje.Domki sama sprawdza,a z głosu (przez tel.)dałabym jej co najmniej 65-70lat:roll:Aktualnie posiada 2 kocięta 4mies.,1-5mies.,1-9mies. oraz ileś dorosłych.Podziwiam kobietę.
Gdyby ktoś był chętny na kocię lub kota z DT,podaję nr (kobieta z Kielc): 530 127 875

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']powiem krótko:
JA PIERD.....LE
dla ludzi o mocnych nerwach....

[URL]http://www.tvn24.pl/-1,1690732,0,1,psy-jedza-psy-schronisko_horror-pod-zyrardowem,wiadomosc.html[/URL]

kielce, to przy nich spa......[/QUOTE]
Straszne........... Jednak w tym reportażu Czarek powiedział proste i logiczne, ale jakże mądre slowa, które niestety odnoszą się nie tylko do schroniska w Korabiewiach, ale do sytuacji codziennej w Starachowicach, Iksicach i innych miejscach (do tej pory też w Kielcach), a takich miejsc jest w Polsce, jak się okazuje, więcej zdecydownie niż przypuszczamy ...... może pora zrobić bilans schronów, przytulisk np. dogomanii i in. portali, oceny działalności gmin, miast i powiatów nie tylko w zakresie oceny opieki nad psami ale też innymi zwierzętami. Bzdurne statystyki BOZ, bo opierające się na statystyce przedstawianej przez gminy, nie mają żadnego odniesienia do rzeczywistości, w większości przypadków

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majaa'][B]Straszne........... , a takich miejsc jest w Polsce, jak się okazuje, więcej zdecydownie niż przypuszczamy ...... może pora zrobić bilans schronów, przytulisk np. dogomanii i in. portali, oceny działalności gmin, miast i powiatów nie tylko w zakresie oceny opieki nad psami ale też innymi zwierzętami. Bzdurne statystyki BOZ, bo opierające się na statystyce przedstawianej przez gminy, nie mają żadnego odniesienia do rzeczywistości, w większości przypadków[/B][/QUOTE]

Jakis czas temu Malwi zrobila taka mape schronisk. Nie moge tego teraz odnalezc. Majaa, jezeli mozesz to skontaktuj sie z Malwi, popros o namiary na jej strone mapy schronisk i wspolnymi silami doprowadzimy do takiego przeobrazenia, jakie nastapilo w Dyminach.

Link to comment
Share on other sites

ja tu jestem i czytam :P
[url]http://mapy.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&oe=UTF8&msa=0&msid=110382814615323825801.0004931ed22725b906ee8[/url]


co do bilansu schronisk ... jakiś czas temu razem ze znajomymi myśleliśmy o właśnie takiej stronie - ranking nie tylko schronisk i przytulisk ale i hotelików dla zwierząt ... mogłaby tam być też wymiana barterowa i niejako serwis społecznościowy dla wolontariuszy i osób pomagającym zwierzętom... chyba muszę im o tym projekcie przypomnieć ....

Link to comment
Share on other sites

opisów nie ma ..... jeszcze .... na mapie jest oznakowane większość schronisk o których wiem, których wątki i strony znalazłam .... pewnie nie ma jeszcze mnóstwa mniejszych.

a oznakowanie się nie załadowały ?
hmm .. może jakiś link się kopnął ... [url]http://mapy.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&oe=UTF8&msa=0&msid=202714076750558769159.0004931ed22725b906ee8&z=6[/url]

Link to comment
Share on other sites

No wlasnie, nie laduja sie, cos sie kopnelo. W listopadzie wszystko dzialalo, bo wstawilam Twoja mape na moje 2 watki, m.in tutaj
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/196599-Watek-zbiorczy-petycji-do-podpisania[/URL]. Teraz pokazuje sie tylko zwyczajna mapa google, bez Twojego opracowania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']cholerka, może udało by mi się załatwić transport, tylko że musieli byście jakąś zrzutkę na paliwo zrobić (jechał by chłopak ode mnie z pracy)
Jednak ja bym była za tym, żebyśmy go na ok tydzień wzięli do hotelu i wtedy wykastrowali i wydali go babce.. NIE DAWAŁA BYM GO BEZ KASTRACJI!!!![/QUOTE]

Nigdy nie wydałabym psa nie wykastrowanego!...

[quote name='Zuzka2']Złe wieści:-(Babka z Chrzanowa się wycofała,gdyż "ma 2suczki na podwórku i lepiej,żeby ten piesek trafił tam,gdzie nie ma żadnych psów".Przeprosiła za zamieszanie.Jesteśmy w punkcie wyjścia.
Bolończyk z nią gadała.Może się wystraszyła procedury adopcyjnej.Nie wiem.[/QUOTE]
[quote name='Zuzka2'][B]Dom w Chrzanowie dla benka raczej nieaktualny[/B].Negocjuję z babką i jestem w kontakcie,żeby wyczuć o co chodzi.Tłumaczyła,że dlatego,że ma 2suczki,ale to mówiła na początku.Wie też,że pies jest do suk łagodny na pewno.Oraz że otrzyma pomoc w kastracji (bo 2dni temu nie byłam na 100% pewna tej kwestii-jak zostanie skonstruowana umowa).Teraz jej napisałam,że pies zostanie wydany wykastrowany.Czekam na jej decyzję.
Jeśli babka się wycofa,to na pewno będę psiaka ogłaszać jak będą fotki i opis.[/QUOTE]

...nie ma co namawiać,bo sytuacja psiaka będzie na wstępie już spalona- nie my jesteśmy petentami,lecz dom, który chce psiaka.Każda inna sytuacja zagraża psiakowi.
Nie ma też co dochodzić przyczyny wycofania się...to albo kastracja,albo wizyta przed adopcyjna, albo brak srodków(może myśli,że będzie musiała za własne pieniądze kastrować)...i to już powód,żeby sobie dać spokój z domem.Bez kastracji i bez wizyty przed adopcyjnej psiak nie zostanie wydany nikomu.Podobnie z domem gdzie środki finansowe są ograniczone(na benki muszą być finanse,bo to drogie w utrzymaniu i leczeniu psiaki).
To minimum zabezpieczenia musimy dla niego mieć.

Zuzko...zakładam psiakowi wątek...zrobię tekst ogłoszeniowy i choć fotki nie najlepsze,jeśli dasz radę,ogłaszaj psiaka...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewab']Bolończyk11 poproś koleżankę, żeby zamiast kaszy gotowała psu ryż z kurczakiem. Po kaszy psy mają biegunkę.
Stowarzyszenie "Zwierzak" może pomóc w transporcie, leczeniu, rozmowach z gminą, ale nie damy rady z łapaniem psa - doba za krótka.

[/QUOTE]

Jak praktycznie może wyglądać pomoc Stowarzyszenia?
...czy Stowarzyszenie może pokryć koszty związane z transportem, szczepieniem,odrobaczeniem i serylizacją psa, czy też może to zabezpieczyć we własnym zakresie?
Hotel pod Krakowem czeka na psa...środków jeszcze nie ma,bo najpierw trzeba było wiedzieć co z psem,czy jeszcze w ogóle żyje i czy dom nie wycofa się gdy dotrze do niego informacja o kastracji i wizycie przed adopcyjnej...teraz mamy jasność co do obecnego miejsca pobytu psa(przynajmniej na chwilę obecną) i co do tego,że psiak nie ma jednak ds (nie wiem,czy kastracja,czy wizyta tak podziałały,ale lepiej teraz niż po przywiezieniu psa)...tak,że mamy jasność co do potrzeb psa: transport, szczepienia,odrobaczenie,kastracja i hotel!

Wstępnie koszt transportu,to ok.200zł(koszt paliwa i autostrady,gdybyśmy my jechały po psiaka),szczepienia odrobaczenia- chyba mniej niż 100zł,kastracja 150zł, hotel-450zł/m-c. Tak kształtują się potrzeby dla tego psiaka.
To wszystko są czynności,które finansowo powinna zabezpieczyć gmina dla swego psa(właścicielem każdego bezdomniaka jest gmina)

A kwestia rozmów z gminą?...nie bardzo wiem kto i w jakim celu ma rozmawiać z gminą...osoby prywatne nic nie wskórają co do ew. partycypowania w kosztach zabezpieczenia psa, a chyba nie chodzi o zgłoszenie gminie ,że na jaj terenie jest pies wymagający opieki, bo to już gmina wie(o ile dobrze zrozumiałam)...tu tylko i wyłacznie może zrobić cokolwiek organizacja...
Nie rozumiem stwierdzenia "pomóc w rozmowach z gminą"...komu?...i w czym?
Co to praktycznie oznacza?...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzlikowa']Jak praktycznie może wyglądać pomoc Stowarzyszenia?
[/QUOTE]
Zuzliku dokładnie tak jak napisałam. Możemy pomóc, ale nie załatwimy sprawy od A do Z. Nie mamy możliwości pojechać kilkadziesiąt kilometrów nie mając gwarancji, że pies będzie lub nie. Nie znamy dokładnego miejsca pobytu psa, o psie tyle wiem, co przeczytam na forum, nikt ze mną się nie kontaktował. Może dziewczyny zdecydowały, że same dadzą radę.

[SIZE=3][B]Możesz przekazać 1% swojego podatku dla zwierząt z Dymin (i nie tylko) wpisując w deklaracji dane Fundacji Azylu pod Psim Aniołem

[COLOR=blue] KRS 0000098734
cel szczególny - ŚTOZ "ZWIERZAK"

[SIZE=2]należy zaznaczyć pole "wyrażam zgodę" na udostępnienie OPP danych - imienia, nazwiska i adresu[/SIZE][/COLOR]
[/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewab']

[SIZE=3][B]Możesz przekazać 1% swojego podatku dla zwierząt z Dymin (i nie tylko) wpisując w deklaracji dane Fundacji Azylu pod Psim Aniołem

[COLOR=blue] KRS 0000098734
cel szczególny - ŚTOZ "ZWIERZAK"

[SIZE=2]należy zaznaczyć pole "wyrażam zgodę" na udostępnienie OPP danych - imienia, nazwiska i adresu[/SIZE][/COLOR]
[/B][/SIZE][/QUOTE]

Ewa, masz zapchana skrzynke. Chcialam sie tylko przypomniec w kwestii skanu ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malwi']ja tu jestem i czytam :P
[URL]http://mapy.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&oe=UTF8&msa=0&msid=110382814615323825801.0004931ed22725b906ee8[/URL]


co do bilansu schronisk ... jakiś czas temu razem ze znajomymi myśleliśmy o właśnie takiej stronie - ranking nie tylko schronisk i przytulisk ale i hotelików dla zwierząt ... mogłaby tam być też wymiana barterowa i niejako serwis społecznościowy dla wolontariuszy i osób pomagającym zwierzętom... chyba muszę im o tym projekcie przypomnieć ....[/QUOTE]
Oj koniecznie! Chyba najwyższa pora na globalną, a przynajmniej polską, ocenę. Wiem, że to będzie wojna, ale w końcu powinno się skończyć w tym kraju ocenianie gmin i schronisk na podstawie statystyk ... gminnych. Wystarczy trafić na psychola albo mordercę poza statystyką gminną (lub uwzglednioną statystykę mordów na nasz koszt mieszkańców, jak w Starachowicach), albo zbieractwo/kolekcjonowanie zwierząt Takie jest moje doświadczenie, niestety ;(

edit: Wokół Radomia na mapce jest straszna dziura bez niczego. Ta dziura jest odpowiedzią na problemy świętokrzskiego ;(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malwi']ja tu jestem i czytam :P
[URL]http://mapy.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&oe=UTF8&msa=0&msid=110382814615323825801.0004931ed22725b906ee8[/URL]


co do bilansu schronisk ... jakiś czas temu razem ze znajomymi myśleliśmy o właśnie takiej stronie - ranking nie tylko schronisk i przytulisk ale i hotelików dla zwierząt ... mogłaby tam być też wymiana barterowa i niejako serwis społecznościowy dla wolontariuszy i osób pomagającym zwierzętom... chyba muszę im o tym projekcie przypomnieć ....[/QUOTE]

[SIZE=3][B]Super pomysł i super, że się spodobał [/B][/SIZE];)[SIZE=3][B] fajnie że się za to wziełaś[/B][/SIZE] :grins:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...