Jump to content
Dogomania

Schron KIELCE - mini-goldenka GAFA odeszła za TM [*][*][*] , czy inne też odejdą?????


andzia69

Recommended Posts

[quote name='Asior']wiem, ale to nie było do Ciebie ;)[/QUOTE]
...hihihi...nie przyjęłam jako uwagi chocby cieniem krytycznej,ale wykorzystałam,by przekazać informację,że to dla mnie newralgiczny moment (choć po prawdzie wydałabym,ale tu nie wiem co musiałoby mi gwarantować,że psiak zostanie w odpowiednim czasie wysterylizowany...naprawdę nie wiem co musiałoby mi gwarantować!!!...a że z gwarancjami krucho, więc,jeśli nie ma przeciwskazań zdrowotnych -nie wydałabym!)...
A tu jakoś dziwnie miałam wrażenie,że dom z Chrzanowa chce tego psiaka,bo...nie wykastrowany!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewab']Zuzliku dokładnie tak jak napisałam. Możemy pomóc, ale nie załatwimy sprawy od A do Z. Nie mamy możliwości pojechać kilkadziesiąt kilometrów nie mając gwarancji, że pies będzie lub nie. Nie znamy dokładnego miejsca pobytu psa, o psie tyle wiem, co przeczytam na forum, nikt ze mną się nie kontaktował. Może dziewczyny zdecydowały, że same dadzą radę.

[/QUOTE]

A_czyli złapanie i przywiązanie psiaka...mam nadzieję,że załatwią Bolonczyk11 i jej koleżanka...
Z_hotel,kastrację szczepienie,odrobaczenie niejako organizacyjnie biorę na siebie...transport także mogę,ale jednak od Was do hoteliku to znacznie taniej wyjdzie niż mnie i jak się uda wolałabym,mniejszym kosztem go załatwić...ale to ostatecznie się zobaczy,jak będzie to wyglądało po złapaniu chłopaka...

...pomiędzy A i Z jednak bardzo potrzebna pomoc Stowarzyszenia...pozostajemy więc w kontakcie...
Potrzebna będzie też pomoc w ogłaszaniu chłopaka...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majaa']Oj koniecznie! Chyba najwyższa pora na globalną, a przynajmniej polską, ocenę. Wiem, że to będzie wojna, ale w końcu powinno się skończyć w tym kraju ocenianie gmin i schronisk na podstawie statystyk ... gminnych. Wystarczy trafić na psychola albo mordercę poza statystyką gminną (lub uwzglednioną statystykę mordów na nasz koszt mieszkańców, jak w Starachowicach), albo zbieractwo/kolekcjonowanie zwierząt Takie jest moje doświadczenie, niestety ;(

edit: Wokół Radomia na mapce jest straszna dziura bez niczego. Ta dziura jest odpowiedzią na problemy świętokrzskiego ;([/QUOTE]

[quote name='Isadora7'][SIZE=3][B]Super pomysł i super, że się spodobał [/B][/SIZE];)[SIZE=3][B] fajnie że się za to wziełaś[/B][/SIZE] :grins:[/QUOTE]

dzięki ;) mam nadzieje że pomożecie mi rozpropagować stronę jak już będzie działać :P tylko mam problem .. JAK TO NAZWAĆ ? :|

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzlikowa']A_czyli złapanie i przywiązanie psiaka...mam nadzieję,że załatwią Bolonczyk11 i jej koleżanka...
Z_hotel,kastrację szczepienie,odrobaczenie niejako organizacyjnie biorę na siebie...transport także mogę,ale jednak od Was do hoteliku to znacznie taniej wyjdzie niż mnie i jak się uda wolałabym,mniejszym kosztem go załatwić...ale to ostatecznie się zobaczy,jak będzie to wyglądało po złapaniu chłopaka...

...pomiędzy A i Z jednak bardzo potrzebna pomoc Stowarzyszenia...pozostajemy więc w kontakcie...
Potrzebna będzie też pomoc w ogłaszaniu chłopaka...[/QUOTE]



Wątek bernardyna z podkieleckiej wsi:

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/201166-BERNARDYN-w-polu-na-podkieleckiej-wsi_LUDZIE-SI%C4%98-BOJ%C4%84_ZAGRO%C5%BBONY-I-PRZEGANIANY%21-dt?p=16205501#post16205501"]http://www.dogomania.pl/threads/201166-BERNARDYN-w-polu-na-podkieleckiej-wsi_LUDZIE-SI%C4%98-BOJ%C4%84_ZAGRO%C5%BBONY-I-PRZEGANIANY!-dt?p=16205501#post16205501[/URL]

...jego wydarzenie na FB:
[URL]http://www.facebook.com/event.php?eid=134984266566016[/URL]

...strona adopcyjna bernardynów na FB:
[URL="http://www.facebook.com/album.php?aid=21616&id=122870101115744&saved#%21/pages/Bernardyny-adopcje-Saint-Bernards-adoptions/122870101115744"]http://www.facebook.com/album.php?aid=21616&id=122870101115744&saved#!/pages/Bernardyny-adopcje-Saint-Bernards-adoptions/122870101115744[/URL]

Na razie nie ma niczego,prócz wiatru we włosach i niechetnych spojrzeń mieszkańców przemyśliwujących jak pozbyć się "problemu"...dajmy mu szansę!
Czeka na niego hotel...

Link to comment
Share on other sites

Proszę pomóżcie nagłośnić.
[COLOR=blue][B]W związku z ostatnimi wydarzeniami dotyczącymi faktów znęcania się nad zwierzętami została utworzona petycja skierowana do Ministra Sprawiedliwości:
[/B][/COLOR]

[URL]http://www.petycje.pl/6464[/URL]

Cytat:
[LEFT]
"Jest Pan Ministrem - proszę pokazać, że jest Pan, także człowiekiem."



[/LEFT]
[COLOR=red][B]Dogomanio wesprzyj podpisem!
Zawalczmy na fali społecznego oburzenia!
Zawalczmy jeszcze raz o zmianę na lepsze dla pokrzywdzonych!!!
Zawalczmy w imię pamięci tych zamęczonych na śmierć![/B][/COLOR]

[SIZE=5]Błagam o rozsyłanie, fb, banerek
- to jest bardzo ważne!!![/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malwi']ja tu jestem i czytam :P
[url]http://mapy.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&oe=UTF8&msa=0&msid=110382814615323825801.0004931ed22725b906ee8[/url]


co do bilansu schronisk ... jakiś czas temu razem ze znajomymi myśleliśmy o właśnie takiej stronie - ranking nie tylko schronisk i przytulisk ale i hotelików dla zwierząt ... mogłaby tam być też wymiana barterowa i niejako serwis społecznościowy dla wolontariuszy i osób pomagającym zwierzętom... chyba muszę im o tym projekcie przypomnieć ....[/QUOTE]


No no...
czyli dzięki "czyjemuś pomysłowi" powstaje mapa - żeby jej inaczej nie nazwać mapa cierpienia.
pomysł godny zauważenia i Chapeaux bas przed tym, kto to wymyślił.

Link to comment
Share on other sites

a.piurek .... wrzucałam mapę na forum Emira ... pytałam czy ktoś chciałby razem ze mną zrobić mapę ... Zgłosił się BartekR. któremu wysłałam maila z zaproszeniem którego chyba nie odebrał ... więc nie rozumiem do czego pijesz?

ach no i tak ... z tego co wiem Emirowcy tworzą mapę ZŁA a nie wszystkich schronisk ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='backbone'][URL]http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,9022095,Schronisko_zostaje_w_Dyminach.html[/URL]

A i moze by autor raczyl Dyminy wykreslic z mapy...[/QUOTE]


wykreślić ? a niby dlaczego ? schronisko już nie istnieje że mam je "wykreślać" ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a.piurek']No no........ powstaje mapa - żeby jej inaczej nie nazwać mapa cierpienia......QUOTE]

Wolalabym, zeby mapa obejmowala wszystkie schroniska w Polsce. Te dobre maja byc przykladem dla innych i beda zrodlem, jak nalezy je prowadzic. No a mordownie maja przemieniac sie w tempie blyskawicy w miejsca schronienia i pomocy dla psow, kotow i co tam jeszcze sie znajdzie.
Hoteliki na razie zostawilabym w spokoju. Mysle, ze tak wielka ilosc zwierzat cierpi i ginie w pseudoschroniskach, iz musimy skupic sie na nich. Od bardzo dawna myslalam o takim watku z opisem wszystkich schronisk/przytulisk, trafilam na dogomani na podobne, ale tylko podobne.
Malwi, zakladaj nawy watek z mapa schronisk, zatytuluj go na razie "mapa schronisk", jezeli nie masz lepszej nazwy ( bo w trakcie pisania tam wymysli sie lepszy tytul ) a reszta dogamaniakow rozkreca watek i wspolnymi silami wszystkie "szpilki" na mapie juz niedlugo beda z rozesmiana geba :smile:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='backbone']Napewno nie powinno figurować jako mordownia. A poki co oficjalnie schroniska nie ma, zostalo zlikwidowane. To ze zapewne bedzie znow otwarte to inna sprawa.[/QUOTE]
Oficjalnie nie, ale problemy życia codziennego zostały. Kto jak kto, ale Malwi wie co robi ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='backbone']Napewno nie powinno figurować jako mordownia. A poki co oficjalnie schroniska nie ma, zostalo zlikwidowane. To ze zapewne bedzie znow otwarte to inna sprawa.[/QUOTE]

oficjalnie może i nie ma ... ale nieoficjalnie jest i psy tam są prawda ? takie "nieoficjalne" schroniska i przechowalnie też się znajdą na mapie ... w końcu nie chodzi w niej kto ma gdzie biznes a gdzie są punkty zbiorcze zwierząt i gdzie można je zaadoptować... ale może z tą dyskusją przeniesiemy się na wątek mapy co ?

[url]http://www.dogomania.pl/threads/201241-Mapa-schronisk-w-Polsce-pomóżcie-zbudować-ich-bazę.?p=16212153#post16212153[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ostatnie wieści.... [URL]http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,9022095,Schronisko_zostaje_w_Dyminach.html[/URL]
Dziś mieliśmy wizytę europosłów, radnych naszego miasta, wielu przyjaciół przy asyście oczywiście mediów.
Nie mamy się czego wstydzić.

Zapraszamy do obejrzenia ostatnich zdjęć naszych podopiecznych :) [I]Andzie69 pasjami teraz wstawia[/I]
[url]http://www.dogomania.pl/threads/196823-PSY-KIELECKIE-DO-ADOPCJI-w%C4%85tek-zbiorczy-ps%C3%B3w-z-Dymin-i-tych-kt%C3%B3re-ich-unikn%C4%99%C5%82y/page41[/url]

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10 stycznia 2011 roku wysłałam skargę na NIK do sejmowej Komisji Kontroli Państwowej:

[quote]
[FONT=Tahoma][SIZE=2][B]Szanowny Pan[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2][B]Arkadiusz Czartoryski[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2][B]Przewodniczący Komisji do Spraw Kontroli Państwowej[/B][/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2]Szanowny Panie[/SIZE][/FONT]


[FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][SIZE=2]Z uwagi na dobro ogółu oraz względy społeczne [/SIZE][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=2]działając w trybie art. 63 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz art. 227 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U.00.98.1071) składam skargę na działalność Najwyższej Izby Kontroli w przedmiocie przeprowadzonej przez Delegaturę NIK w Kielcach kontroli Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Kielcach (dalej zwanym PUK) w zakresie przestrzegania prawa ochrony zwierząt w latach 2008 - 2010 (I półrocze).[/SIZE][/FONT]


[FONT=Tahoma][SIZE=2]Wyniki kontroli zostały przedstawione w wystąpieniu pokontrolnym - pismo nr P/10/124, LKI-4101-09-06/2010 z dnia 16 września 2010 r. Delegatury Najwyższej Izby Kontroli w Kielcach do Krzysztofa Soleckiego Prezesa Zarządu PUK.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2][I]Wystąpienie pokontrolne przedkładam w załączeniu.[/I][/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2]Wobec całkowitej rozbieżności pomiędzy ustaleniami NIK zawartymi w wystąpieniu pokontrolnym, a faktografią dotyczącą działalności PUK w Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Kielcach, złożyłam w dniu 7 października 2010 r. pocztą elektroniczną do Delegatury NIK w Kielcach wniosek o udostępnienie mi informacji publicznej poprzez udzielenie odpowiedzi na 39 pytań w sprawie przedmiotowej kontroli.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2][I]Treść wniosku przedkładam w załączeniu.[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]W odpowiedzi na mój wniosek otrzymałam decyzję nr 2/2010 z dnia 20 października 2010 r. o odmowie udostępnienia informacji publicznej.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2][I]Scan decyzji przedkładam w załączeniu.[/I][/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2]W sprawie przedmiotowej kontroli wysłałam pocztą elektroniczną w dniu 10 października 2010 r. do Najwyższej Izby Kontroli w Warszawie wniosek o przeprowadzenie kompleksowej kontroli PUK oraz Urzędu Miejskiego w Kielcach w zakresie przestrzegania prawa ochrony zwierząt, na który d[/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=2]o dnia dzisiejszego nie otrzymałam żadnej odpowiedzi.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2][I]Treść wniosku przedkładam w załączeniu.[/I][/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2]Wobec zaistniałego paradoksu prawnego w zakresie udzielania informacji publicznej przez NIK wysłałam w dniu 28 października 2010 r. pocztą elektroniczną pismo do Pana Mirosława Sekuły, na które do dnia dzisiejszego nie otrzymałam żadnej odpowiedzi.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2][I]Treść pisma przedkładam w załączeniu.[/I][/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2]W dniu 4 listopada 2010 r. wysłałam za pośrednictwem Poczty Polskiej pismo do Pana Jacka Jezierskiego Prezesa Najwyższej Izby Kontroli, w którym prosiłam Pana Prezesa o osobistą weryfikację ustaleń kontroli[/SIZE][/FONT] [FONT=Tahoma][SIZE=2]przeprowadzonej przez Delegaturę Najwyższej Izby Kontroli w Kielcach w Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Kielcach w zakresie przestrzegania prawa ochrony zwierząt.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2][I]Treść pisma przedkładam w załączeniu.[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2][I]Przedkładam także w załączeniu dokument z sekcji zwłok Bezdomnej Suki zakatowanej przez PUK w kieleckim schronisku.[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Odpowiedzią na w/w pismo do Pana Prezesa NIK była kuriozalna reakcja NIK - otrzymałam decyzję nr 5 znak WPK/WPA 0173-10/10 z dnia 22 listopada 2010 r.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2][I]Scan decyzji przedkładam w załączeniu.[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Pomimo, iż z treści mojego pisma do Pana Prezesa NIK wyraźnie wynika, iż nie zgadzam się z ustaleniami kontroli PUK przeprowadzonej przez Delegaturę Najwyższej Izby Kontroli w Kielcach w zakresie przestrzegania prawa ochrony zwierząt, to jednak Pan Marek Zająkała Wiceprezes NIK z niezrozumiałych dla mnie powodów wolał uznać, że treścią mojego pisma jest jakoby niezadowolenie z decyzji nr 2/2010 o odmowie udostępnienia informacji publicznej.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Tym samym Pan Marek Zająkała całkowicie pominął meritum sprawy czyli absurdalne i zupełnie nie mające pokrycia w rzeczywistości ustalenia kontroli przeprowadzonej przez Delegaturę NIK w Kielcach w zakresie przestrzegania prawa ochrony zwierząt przez PUK.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2]Podkreślam stanowczo, iż przyjmuję ze zrozumieniem do wiadomości odmowę udzielenia mi informacji publicznej, gdyż odmowa ta, pomimo zaistniałego paradoksu prawnego, jest zgodna z obowiązującym prawem - przywołany w decyzji nr 2/2010 art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej w związku z art. 10 ust. 2 ustawy z dnia 23 grudnia 1994 r. o Najwyższej Izbie Kontroli. [/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2]Natomiast konsekwentnie nie zgadzam się z ustaleniami kontroli przeprowadzonej przez Delegaturę Najwyższej Izby Kontroli w Kielcach w Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Kielcach w zakresie przestrzegania prawa ochrony zwierząt.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2]Niewielką część z obszernej faktografii na temat działalności PUK w kieleckim Schronisku przywołałam w w/w wniosku do kieleckiej Delegatury NIK oraz w piśmie do Pana Prezesa NIK.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2]Kolejnym faktem potwierdzającym nierzetelność przedmiotowej kontroli jest informacja z przedsiębiorstwa utylizacyjnego Saria Małopolska Oddział Wielkanoc na temat zatrważających ilości zwłok zwierzęcych odbieranych od PUK ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kielcach.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Proszę o zapoznanie się z poniższymi artykułami:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][URL]http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101127/POWIAT0104/934845783[/URL][/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2][URL]http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,78947,8758444,Prawda_o_schronisku_dla_zwierzat__Nowe__przerazajace.html[/URL][/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2][I]Przedkładam w załączeniu scany obu pism z Saria Małopolska Oddział Wielkanoc informujące na temat ilości odbieranych zwłok zwierzęcych z kieleckiego schroniska w latach, gdy schroniskiem zarządzał PUK.[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Pismo z dnia 10 listopada 2010 r. informuje o znacznie wyższej ilości odebranych odpadów kategorii I, II i III w latach 2008 i 2009, które zgodnie z treścią zapytania są zwłokami zwierzęcymi.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Pismo z dnia 2 grudnia 2010 r. zawęża odpady w postaci zwłok zwierzęcych do kategorii I i II, zatem podaje niższe dane na temat zwłok zwierzęcych odebranych z kieleckiego Schroniska w latach 2008 i 2009.[/SIZE][/FONT]
[SIZE=2][FONT=Tahoma]Z informacji podanych przez Saria Małopolska Oddział Wielkanoc wynika, iż PUK przekazywał do zutylizowania ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kielcach co roku po kilka ton zwłok zwierzęcych. [/FONT][/SIZE]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Psy bezdomne gromadzone dla zysku przez PUK w Schronisku [/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=2]dla bezdomnych zwierząt w Kielcach były głodzone przez PUK do tego stopnia, iż wycieńczone przypominały szkielety obciągnięte skórą. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Część padłych zwierząt stanowiły szczenięta oraz koty. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Powyższe pozwala przyjąć średnią wagę zwierzęcia padłego w Schronisku i oddawanego przez PUK do utylizacji do Saria Małopolska Oddział Wielkanoc na 12 – 15 kg. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Biorąc pod uwagę kilka ton rocznie oddawanych do utylizacji zwłok zwierzęcych i przyjmując [/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=2]15 kg[/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=2], jako średnią wagę padłego zwierzęcia, otrzymujemy rocznie kilkaset bezdomnych zwierząt zamordowanych przez PUK w kieleckim Schronisku. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Wiadome jest, iż PUK pobierał z co najmniej 28 gmin publiczne pieniądze za opiekę nad bezdomnymi zwierzętami pochodzącymi z owych gmin i [/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=2]w możliwie najkrótszym czasie na różne okrutne sposoby mordował przyjęte pod opiekę bezdomne zwierzęta. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Tym samym faktycznie PUK nie sprawował opieki [/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=2]nad bezdomnymi zwierzętami, to jest nie wykonywał usługi za której wykonanie pobierał wynagrodzenie. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Oznacza to, iż PUK wyłudził od co najmniej 28 gmin łącznie z gminą Miasto Kielce przez wszystkie lata swojej działalności w Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Kielcach olbrzymie kwoty pieniędzy publicznych. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Istnieje kolosalna rozbieżność pomiędzy danymi na temat ilości zwłok zwierzęcych podawanymi przez Saria Małopolska Oddział Wielkanoc, a danymi z wystąpienia pokontrolnego NIK. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]I tak, w 2008 r. wg wystąpienia pokontrolnego NIK w Schronisku uśmiercono łącznie 132 psy, gdy tymczasem przedsiębiorstwo Saria Małopolska Oddział Wielkanoc wykazuje [/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]w piśmie z dnia 02.12.2010 r., iż odebrało 3 730 kg zwłok zwierzęcych (łącznie kategoria I i II), [/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=2]co po przyjęciu średniej wagi uśmierconego zwierzęcia daje liczbę ok. 250 psów. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Biorąc zaś pod uwagę informację zawartą w piśmie z dnia 10.11.2010 r. o 6 185 kg zwłok zwierzęcych (łącznie kategoria I, II i III) otrzymujemy ilość zabitych ok. 415 psów. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]W roku 2009 wg wystąpienia pokontrolnego NIK w Schronisku uśmiercono 147 psów, zaś informacja z Saria Małopolska Oddział Wielkanoc w piśmie z dnia 02.12.2010 r. mówi o 4 540 kg zwłok (łącznie kategoria I i II), co daje ponad 300 psów. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Pierwsza informacja zawarta w piśmie z dnia 10.11.2010 r. z Saria Małopolska Oddział Wielkanoc mówi o 8 190 kg zwłok zwierzęcych (łącznie kategoria I, II i III), stąd otrzymujemy ilość zabitych ok. 550 psów. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Rok 2010 jest przedstawiony w wystąpieniu pokontrolnym NIK, jako kontrolowany od stycznia do maja. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]W tym czasie, wg wystąpienia pokontrolnego NIK, w Schronisku uśmierconych zostało 79 psów, zaś przedsiębiorstwo Saria Małopolska Oddział Wielkanoc podaje, [/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=2]iż w tym okresie odebrało [/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]3 100 kg[/SIZE][SIZE=2] zwłok zwierzęcych, co daje ok. 210 psów. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]W 2010 r. największej czystki [/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=2]w Schronisku PUK dokonał w miesiącu lutym, kiedy to firma Saria Małopolska Oddział Wielkanoc odebrała 1 030 kg zwłok zwierzęcych, co daje ok. 70 psów. Zatem w samym tylko miesiącu lutym 2010 roku PUK wymordował 70 psów, którymi miał się opiekować, gdyż za opiekę nad nimi pobrał publiczne pieniądze. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Oznacza to, że w lutym 2010 roku PUK w Schronisku dla bezdomnych zwierząt [/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=2]w Kielcach codziennie mordował co najmniej dwa psy, zaś co kilka dni PUK mordował jednego dnia nawet po kilka psów. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Dodatkowo należy mieć na uwadze dane na temat adopcji zwierząt [/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=2]ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kielcach, których rzekomo dokonywał PUK. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]I tak, wg wystąpienia pokontrolnego NIK, PUK w 2008 r. przekazał do adopcji 549 psów [/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=2]i 68 kotów, w roku 2009 PUK przekazał do adopcji 541 psów i 54 koty, a w pierwszym półroczu 2010 r. PUK wyadoptował 185 psów i 10 kotów. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Dane takie na temat adopcji są kompletnie niewiarygodne.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Każda adopcja zwierzęcia [/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=2]ze Schroniska powinna być potwierdzona i udokumentowana umową adopcyjną podpisaną [/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=2]przez pracownika PUK, jako przekazującego zwierzę do adopcji oraz podpisaną przez osobę adoptującą zwierzę. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Umowa winna zawierać szczegółowy opis adoptowanego zwierzęcia oraz dane osobowe osoby adoptującej zwierzę: imię, nazwisko, adres zamieszkania, nazwę i numer dowodu tożsamości, ewentualnie numer telefonu. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Tylko sprawdzone i potwierdzone umowy adopcyjne są dowodem na przeprowadzenie adopcji zwierzęcia. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Wobec przedstawionych przez specjalistyczną firmę utylizacyjną Saria Małopolska danych na temat ilości odbieranych od PUK zwłok zwierzęcych pochodzących ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kielcach istnieje uzasadnione podejrzenie, [/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=2]iż przeważająca większość owych "adopcji" to w rzeczywistości psy zamordowane przez PUK w Schronisku. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Zważywszy na to, iż środki medyczne przeznaczone do uśmiercania zwierząt są, a na pewno powinny być, rozliczane szczegółowo, jest oczywiste, iż w Schronisku dla bezdomnych zwierząt [/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=2]w Kielcach PUK ze szczególnym okrucieństwem wymordował tysiące zwierząt – psów i kotów, które przyjmował dla zysku z gmin. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2]Zważając na dane pochodzące [/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=2]ze specjalistycznego przedsiębiorstwa utylizacyjnego, jakim jest Saria Małopolska, oczywiste jest, [/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=2]iż PUK dopuszczał się ze szczególnym okrucieństwem masowych mordów na bezdomnych zwierzętach, co oznacza, iż przez wszystkie lata swojej działalności w kieleckim Schronisku PUK łamał obowiązujące w Polsce prawa ochrony zwierząt zawarte w ustawie [/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=2]z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz.U.03.106.1002). [/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2]Całość faktografii podawanej do publicznej wiadomości przez media na temat okrucieństw, jakich dopuszczał się PUK wobec bezdomnych zwierząt, które gromadził dla zysku w kieleckim Schronisku, jest szeroko komentowana i omawiana przez opinię publiczną nie tylko w Polsce, ale także poza granicami naszego kraju.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][SIZE=2]W przedmiotowej sprawie cały świat stanął po stronie krzywdzonych, maltretowanych i zabijanych ze szczególnym okrucieństwem zwierząt, czyli stanął po stronie prawa i przestrzegania prawa, a jedynie naczelny organ kontroli państwowej naszego kraju udzielił swoistego absolutorium PUK w jego haniebnej i łamiącej obowiązujące prawo działalności.[/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Tahoma][FONT=Tahoma] [FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][SIZE=2]Cała Polska, cały świat, wszyscy ludzie, którzy zetknęli się ze sprawą Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kielcach prowadzonego przez PUK widzieli bezprzykładne i niewyobrażalne okrucieństwo PUK wobec zwierząt bezdomnych zgromadzonych w tym Schronisku, a jedynie Najwyższa Izba Kontroli nie potrafi tego dostrzec.[/SIZE][/FONT][/FONT]
[/FONT][/FONT] [FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][SIZE=2]Internet aż huczy od złych opinii na temat NIK w kontekście przedmiotowej kontroli.[/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][SIZE=2]Przedmiotowa kontrola jest nie tylko przykładem buty i arogancji władzy, ale daje bardzo zły przykład i demoralizuje społeczeństwo [/SIZE][/FONT][/FONT][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][SIZE=2]- obywatele zastanawiają się w kontekście tej kontroli po co w takim razie mają płacić podatki, po co mają przestrzegać prawa - przykładowo prawa o ruchu drogowym, prawa własności.[/SIZE][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT]
[FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][SIZE=2]Świat jest rozczarowany wynikami przedmiotowej kontroli i każdy zadaje pytanie: jak mogło dojść do tak krańcowego rozdźwięku pomiędzy ustaleniami kontroli NIK, a rzeczywistością ?[/SIZE][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT]

[FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][SIZE=2]Świat jest globalną wioską i doszło do tego, że my Polacy musimy się wstydzić z powodu tak źle przeprowadzonej kontroli.[/SIZE][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT]
[FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][SIZE=2]Mnie obywatela bardzo boli, że instytucja - Najwyższa Izba Kontroli, którą szanuję i której tak ufałam, zawiodła tak bardzo.[/SIZE][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT]
[FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][SIZE=2]Mnie - zwykłemu obywatelowi zależy na dobrym imieniu NIK.[/SIZE][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT]
[FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][SIZE=2]Próbowałam przebić się do świadomości osób zarządzających tą instytucją, prosiłam o wyryfikację ustaleń.[/SIZE][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT]
[FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][SIZE=2]Bez rezultatu.[/SIZE][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT]

[FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][SIZE=2]Czy Polska jest państwem prawa czy może jest państwem, w którym panuje anarchia ?[/SIZE][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT]

[FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][SIZE=2]Czy instytucje państwowe w naszym kraju są instytucjami strzegącymi prawa i postępującymi zgodnie z prawem, czy może są instytucjami fasadowymi ?[/SIZE][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT]

[FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma] [FONT=Tahoma][SIZE=2]Od grudnia 2010 r. Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych w Kielcach odebrano wreszcie prowadzenie Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kielcach.[/SIZE][/FONT]

[/FONT][/FONT][/FONT][/FONT] [FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][SIZE=2]Obecnie Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie o przestępstwo z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt dot. Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kielcach.[/SIZE][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT]


[FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][SIZE=2]Z wyrazami szacunku[/SIZE][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT]

[FONT=Tahoma] [SIZE=2][FONT=Tahoma][SIZE=2]Anna Cyndecka[/SIZE][/FONT][/SIZE]

[SIZE=2][FONT=Tahoma][SIZE=2]Do wiadomości:[/SIZE][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2]1. Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej[/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Tahoma]2. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów[/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Tahoma]3. Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej[/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Arial]4. [FONT=Tahoma]Marszałek Senatu[/FONT] [/FONT][FONT=Tahoma]Rzeczypospolitej Polskiej[/FONT][/SIZE]
[SIZE=2]5. Pełnomocnik Rzecznika Praw Obywatelskich[/SIZE]
[SIZE=2]6. Prokuratura Generalna[/SIZE]
[SIZE=2][SIZE=2]7. Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt[/SIZE][/SIZE]
[SIZE=2][SIZE=2]8. Pani Joanna Senyszyn Posłanka do Parlamentu Europejskiego[/SIZE][/SIZE]
[SIZE=2][SIZE=2]9. Pan Konstanty Miodowicz Poseł na Sejm RP[/SIZE][/SIZE]
[SIZE=2][SIZE=2]10. Pan Paweł Suski Poseł na Sejm RP[/SIZE][/SIZE]
[SIZE=2][SIZE=2]11. Świętokrzyskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami "Zwierzak"[/SIZE][/SIZE]
[SIZE=2][SIZE=2]12. Stowarzyszenie Obrona Zwierząt[/SIZE][/SIZE]
[SIZE=2][SIZE=2]13. Telewizja Polska S.A. Celownik[/SIZE][/SIZE]
[SIZE=2][SIZE=2]14. Gazeta Wyborcza[/SIZE][/SIZE][/FONT][/quote][FONT=Tahoma]

[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[CENTER] [LEFT][B][COLOR=darkgreen][COLOR=black]Sorry za offa, ale[/COLOR] bardzo ważna sprawa:[/COLOR][/B]
[/LEFT]
[B][COLOR=darkgreen] [/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkgreen] Po 3 latach prac, męki legislacyjnej, niekończących się konsultacji i poprawek nareszcie powstał [COLOR=red]ostateczny projekt nowej ustawy o ochronie zwierząt[/COLOR], autorstwa Koalicji dla Zwierząt. Jako jej członek, Stowarzyszenie Obrona Zwierząt, starało się brać udział w pracach nad projektem, a teraz zbiera pod nim 100.000 podpisów.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkgreen] Prosimy o pomoc w tym arcyważnym dla przyszłości zwierząt w Polsce wydarzeniu.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkgreen] [/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkgreen] Szczegóły na naszej stronie:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkgreen] [/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkgreen] [URL]http://www.obrona-zwierzat.pl/aktualnosci/423-projekt-nowej-ustawy.html[/URL][/COLOR][/B][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się, że w nowej ustawie o Najwyższej Izbie Kontroli, która w części wejdzie w życie od czerwca 2011 r. nie będzie już miejsca na taki paradoks prawny, o jakim pisałam do posła Mirosława Sekuły.
Oto treść art. 10 nowej ustawy:
[quote]Prezes Najwyższej Izby Kontroli podaje do wiadomości publicznej, z zachowaniem przepisów o tajemnicy ustawowo chronionej, dokumenty, o których mowa w art. 7 ust. 1 i 1a, art. 8 i art. 9, oraz wystąpienia pokontrolne.[/quote]

Na temat [B]projektów[/B] nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt niepokojące informacje widnieją na stronie Zespołu Przyjaciół Zwierząt, a "męki legislacyjne" w tym temacie to dopiero przed ustawodawcą, a czy tego parlamentu - zobaczymy - do wyborów coraz bliżej.

Link to comment
Share on other sites

Gdyby ktoś chciał kota o charakterze wydanego niedawno Brutusa,to mam:[IMG]http://img1.classistatic.com/cps/kj/110130/126r1/82865lc_20.jpeg[/IMG]
[I]Kotek bardzo łagodny i przymilny;pilnie potrzebuje domu.Został znaleziony,ale kocica go nie zaakceptowała i musi mieszkać w komórce,a on bardzo potrzebuje kontaktu z człowiekiem.Jest tak spokojny,że na pewno będzie się nadawał do bloku czy do domu z dziećmi.
Przebywa w Starachowicach [/I]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...