Jump to content
Dogomania

Ozzy, petycja do rządu...


kacha_wawa

Recommended Posts

[quote name='ARKA']Panstwa nie stac na utrzymanie zwierzat w godziwych warunkach, zapewnic im prawidlowa opieke TERAZ, to musi je byc stac na to aby zapobiegac bezdomnosci zwierzat, aby nie trafialy takie ilosci zwierzat do schronisk. Warto jest wydac wiecej pieniedy teraz, po to aby w przyszlosci ZAOSZCZEDZIC-KASTRACJA.[/quote]

Dokladnie tak + likwidacja pseudohodowli.
Marzeniem jest ,aby bylo jak np.w Stanach,ale do celu czesto idzie sie malutkim kroczkami.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 507
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zgadzam się z ARKĄ. Postulaty trzeba wymyślać realne. I najlepiej gdyby były poparte wyliczeniami finansowymi.

Chcemy kastracji psów, bo to zapobiegnie ich rozmanażaniu i w konsekwencji zabijaniu ich "nadprodukcji". Dobrze byłoby wyliczyć ile państwo traci na przechowywaniu w schroniskach corocznie 70 tysiecy porzuconych psów, a ile za te cene mozna by wykastrowc psów i suk.

Napewno realny i niekosztowny jest zakaz handlu psami na targowiskach.

Napewno realny i niekosztowny jest nakaz usypiania ślepych miotów... tylko nie poderwijcie sie na mnie z motyką! Pomyślcie o tych tysiącach wiejskich szczeniąt topionych w rzekach, gnojówkach, duszonych w plastikowych workach. Nie jeden wieśniak gdyby prawnie było to nakazane i bezpłatne pofatygowałby sie do najblizszego lekarza weterynarii.

Napewno realny i niekosztowny jest prawny zakaz posiadania zwierzęcia w rodzinach, w których zwierze zostało juz skrzywdzone.

Napewno realny i niekosztowny jest prawny zakaz rozmnażania zwierzat niehodowlanych.

Pewnie znalazłoby się wiecej takich niekosztownych działań które poprawiłyby los zwierząt.
Trzeba więc myśleś ekonomicznie .... niestety!

Oczywiście wszelkie te nakazy i zakazy byłyby masowo omijane przez ludzi, ale do czasu. A i tak by wiele zwierzat uratowało sie przed koszmarnym losem.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich kochających zwierzęta!!

Link to comment
Share on other sites

A kiedy już petycja zostanie zredagowana ostatecznie może znajdzie się jakis webmaster, który wyprodukuje internetowe podpisywanie petycji. Podpisy oczywiscie z imieniem, nazwiskiem i adresem (może z profesją i e-mailem?).
A dla tych, którzy w Internet sie nie bawią można petycję sciągnąć ze strony, wydrukowac, powielic i zbierać podpisy

Link to comment
Share on other sites

W związku z podaniem oficjalnych wyników sekcji zwłok Ozziego informuję, że za jakieś 2-3 godziny Pani Zofia zacznie przygotowywać brutalny wstęp do naszej petycji...
Co do dalszej jej treści cały czas czekamy na Frotkę (Dziewczyna ma w tej chwili naprawdę dużo na głowie), myślę, że nie ma sensu szukać innego prawnika, w końcu Frotka zna doskonale sprawę i najlepiej doradzi jak ma wyglądać owa petycja...

Link to comment
Share on other sites

hej - jestem z okolic Poznania - chętnie pomogę - jeśli chodzi o plakaty - byłoby dobrze, aby wszystkie były jednakowe - nie wiem czy chcecie coś "konkretnego" - czy wystarczy kartka formatu np. A4
moze byc ich przeciez w jednym miejscu wiecej - by byly bardziej widoczne - wiadomo ze wszystko wiaze sie z kosztami - dlatego mysle ze np. biala kartka i jakis kolorowy wyrazny napis trafi do ludzi.

Nie mam zadnego programu do pisania - dlatego gdyby ktos zrobil jeden egzemplarz - wstawil go gdzies na forum to moglibysmy to zapisac na dyskietki i poprostu wydrukowac i porozwieszac w miejscach ogolnodostepnych. Gabinetow wet. jest cale mnostwo - mysle ze to znakomity punkt - podobnie jak wystawy psow - jesli chodzi o petycje nie ma problemu - podpisy mogę zbierac - wierze ze znajda sie inne chetne osoby do pomocy.

jesli bedzie wiadomo cos wiecej na temat marszu - dajcie znac - plakaty i rozreklamowanie tego drastycznego watku jest wskazane

moje gg 42 36 736,

e-mail [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

tel 606 338 638

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asar']hej - jestem z okolic Poznania - chętnie pomogę - jeśli chodzi o plakaty - byłoby dobrze, aby wszystkie były jednakowe - nie wiem czy chcecie coś "konkretnego" - czy wystarczy kartka formatu np. A4
moze byc ich przeciez w jednym miejscu wiecej - by byly bardziej widoczne - wiadomo ze wszystko wiaze sie z kosztami - dlatego mysle ze np. biala kartka i jakis kolorowy wyrazny napis trafi do ludzi.

Nie mam zadnego programu do pisania - dlatego gdyby ktos zrobil jeden egzemplarz - wstawil go gdzies na forum to moglibysmy to zapisac na dyskietki i poprostu wydrukowac i porozwieszac w miejscach ogolnodostepnych. Gabinetow wet. jest cale mnostwo - mysle ze to znakomity punkt - podobnie jak wystawy psow - jesli chodzi o petycje nie ma problemu - podpisy mogę zbierac - wierze ze znajda sie inne chetne osoby do pomocy.

jesli bedzie wiadomo cos wiecej na temat marszu - dajcie znac - plakaty i rozreklamowanie tego drastycznego watku jest wskazane

moje gg 42 36 736,

e-mail [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

tel 606 338 638[/quote]

Asiu, dzięki za chęć pomocy :)
Z marszu raczej nic nie będzie, obawiam się, że niektóre osoby mogłyby ponieść emocje i nie wiadomo jak to by się skończyło...
Co do plakatów to jest utworzony osobny wątek do ulotek i plakatów:

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=30214"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=30214[/URL]

jak możesz to odezwij się tam, pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo przejąłem się sprawą Ozzy'ego, chodz dowiedziałem się dopiero wczoraj o niej! Jestem z Zielonej Góry oraz jestm harcerzem i raczej mógłbym zorganizować zbieranie podpisów na petycji! w razie czego prosze o kontakw [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] gg. 7987278! Na moim blogu umieściłem też post o Ozzy'm [URL="http://www.ptys-psy.blog.onet.pl"]www.ptys-psy.blog.onet.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Media są już poinformowane, z tego co wiem dzisiaj w Lubinie była telewizja Polsat, TVN czekał na dowody i teraz zajmie się sprawą, prosimy o nie powiadamianie mediów bez kontaktu z medarem (Jurkiem). To on zajmuje się kontaktem z mediami i może udzielić informacji, które media zostały poinformowane, a które jeszcze nie...
Na wątku: Ozzy, Jego śmierć nie pójdzie na marne są podane linki do artykułów prasowych o Ozzim oraz linki do transmisji telewizyjnych ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Balu']Napewno realny i niekosztowny jest prawny zakaz rozmnażania zwierzat niehodowlanych.

Pewnie znalazłoby się wiecej takich niekosztownych działań które poprawiłyby los zwierząt.
Trzeba więc myśleś ekonomicznie .... niestety!

Oczywiście wszelkie te nakazy i zakazy byłyby masowo omijane przez ludzi, ale do czasu. A i tak by wiele zwierzat uratowało sie przed koszmarnym losem.
[/quote]

Niekosztowne bylo by rowniez zroznicowane opodatkowanie posiadanie psa wogole. Ja ciagle to samo-mamy wolny kraj i wolny wybor-mam psa niekastrowanego place podatek roczny np. 300zl a kastrowanego 30zl np.

To rowniez ograniczyloby hodowle typu 'farmy psow' jak i pseudohodowle stalyby sie poprostu nieoplacalne.

Co do samych hodowli zwiazkowych, moze wtedy tez by poszlo na jakosc(dobrostan zwierzat) a nie na ilosc. ZK jak widac zupelnie nie panuje nad tym co sie sie dzieje w ich hodowlach..

No i jedyny nakaz to czipowanie psow aby bylo tez ekonomicznie;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Niekosztowne bylo by rowniez zroznicowane opodatkowanie posiadanie psa wogole. Ja ciagle to samo-mamy wolny kraj i wolny wybor-mam psa niekastrowanego place podatek roczny np. 300zl a kastrowanego 30zl np.[/quote]

To ja dziękuję za taki "wolny wybór" - jak nie wykastruje to 300 zł rocznie. Zakaz to jedno, przymus to drugie. Nie muszę kastrować psa żeby mieć wpływ na to czy go dopuszczam do suki, czy nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elles']To ja dziękuję za taki "wolny wybór" - jak nie wykastruje to 300 zł rocznie. Zakaz to jedno, przymus to drugie. Nie muszę kastrować psa żeby mieć wpływ na to czy go dopuszczam do suki, czy nie.[/quote]

Chodzi o to, żeby nie dopuścić do bezmyślnego rozmnażania psów...
Nie masz gwarancji, że Twój pies nie zerwie Ci się ze smyczy jak poczuje sukę w okresie cieczki, nie możesz zagwarantować, że pies nie wyślizgnie Ci się ze smyczą z ręki...
Jedyną gwarancją na to jest kastracja i sterylizacja, a aspekt finansowy przekona wielu ludzi...
Poza tym pies nie jest zabawką, ma być dla człowieka rarytasem, ludzie powinni odczuć, że mają na wychowaniu psa, powinni poczuć odpowiedzialność,a dzięki temu, ze pies będzie kosztował wzrośnie szacunek człowieka dla Niego...

Link to comment
Share on other sites

Powinien być nakaz kastracji i sterylizacji psów bez rodowodów, i kundelków. Jak piszą inni wtedy zmniejszy się ilość psiaków w schroniskach. Plusem także jest to, że psy po kastracji stają się łagodniejsze, i mniej agresywne do innych psów. A to dla niektórych dużo, bo często słyszałem o piesku ktry zerwał się ze smyczy i rzucił na innego...

Link to comment
Share on other sites

[B]Kacha wawa[/B] --> W takim razie musielibyśmy wysterylizować i wykastrować wszystkie psy, i hodowlane i niehodowlane. W końcu hodowlane też chodzą na spacery i też mogą się wyrwać ze smyczy prawda?? Za chwilę dojdziemy do tego, że każdego trzeba wykastrować, a to już zakrawa na absurd.
Szacunek do psa nie wzrośnie dlatego, że będą one więcej kosztować. Można za coś słono płacić, bo ma się kasy w bród, ale szanować i odpowiednio wychowywać nie trzeba. Tu problem leży w PSYCHICE ludzi posiadających lub nie psy, a nie w ich portfelach. Bardziej należy zwracać uwagę na to aby nieodpowiedzialni i bezmyślni ludzie psów [U]nie posiadali[/U] (i to jest jednym z przekazów jaki pozostawia historia Ozzy'ego)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elles']Szacunek do psa nie wzrośnie dlatego, że będą one więcej kosztować. Można za coś słono płacić, bo ma się kasy w bród, ale szanować i odpowiednio wychowywać nie trzeba. Tu problem leży w PSYCHICE ludzi posiadających lub nie psy, a nie w ich portfelach. Bardziej należy zwracać uwagę na to aby nieodpowiedzialni i bezmyślni ludzie psów [U]nie posiadali[/U] (i to jest jednym z przekazów jaki pozostawia historia Ozzy'ego)[/quote]
Tak owszem, probem lezy w psychice ludzi,ze psy sa latwo dostepne, nic nie kosztuja wiec mozan je traktowac jak rzecz...

A jak w perspektywie bedzie, ze za psa trzeba by placi 300zl, rok w rok np. a i na kastracje tez kasy sie nie wyda, to moze poprostu nie beda posiadac psa.

A to ,ze ktos chce miec hodowle to sorry ale to jego problem naprawde, nie moj....Ja, jak chce miec psy do kochania a nie hodowlane, to mam pokastrowane..
Jak ktos uwaza kastracje za wielkie zlo dla psa to niech nie kastruje, wolny wybor, niech palaci..

Ja, majac wykastrowane psy w ZADEN sposb nie poglebiam bezdomnosci zwierzat, ba nie powoduje wzrostu kosztow ponoszonych na bezdomne zwierzeta a reszta i owszem,potencjalnie tak.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']...Jak ktos uwaza kastracje za wielkie zlo dla psa to niech nie kastruje, wolny wybor, niech palaci..
....[/quote]
A co z tymi którzy zostali "uswiadomieni" przez weta, że "suczka raz w życiu itd..." Może zanim zaczniemy piętnowac wszytskich, którzy mają niesterylizowane zwierzaki, zainteresujemy się wetami, którzy pracując w dużych miastach w XXI wieku nadal są na etapie kamienia łupanego i uważają, że agresywny samiec bedzie spokojniejszy jak "sobie pobzyka". Sama znam weta który zaleca to wswoim pacjentom. Jest to wet ppracujący w jednej z wiekszych lecznic w Warszawie... Nie można karać właściciela psa tylko dlatego, ze zaufał wetowi a sam jest laikiem w sprawach weterynaryjnych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']A to ,ze ktos chce miec hodowle to sorry ale to jego problem naprawde, nie moj....Ja, jak chce miec psy do kochania a nie hodowlane, to mam pokastrowane..
Jak ktos uwaza kastracje za wielkie zlo dla psa to niech nie kastruje, wolny wybor, niech palaci..[/quote]
Arogancja nie jest dobrym sposobem na uzyskanie poparcia dla proponowanych zmian. Jeśli mają one być budowane na takiej bazie, to ja dziękuję, jestem stanowczo przeciw.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Projekt petycji po rozwazeniu wszelkich glosow w dyskusji zostal opracowany, dzis wieczorem po konsultacjach z prawnikiem - Frotka - zostanie zawieszony na Dogomanii.
Jesli zaczniemy zastanawiac sie, co by jeszcze ujac lub dodac - pozostaniemy na etapie przekonywania sie nawzjaem i zaniechania konkretych dzialan.
Projekt bedzie zawieszony na Dogo - uznacie, ze warto podpisywac, publikowac, naglasniac - bedzie tak. Uznacie, ze nie warto sie wlaczac - wszystko pozostanie jak jest.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...