Jump to content
Dogomania

Ozzy, petycja do rządu...


kacha_wawa

Recommended Posts

Guest Mrzewinska

Mysle, ze jesli ktos chcialby czego wiecej - ja tez bym chciala, ale staram sie byc realistka - mozna kiedy ulozyc cos podobnego. Ma razie pytanie do przedstawicieli organizacji dzialajacych na rzecz zwierzat - kto oprocz mnie i Kachy wystapi jako inicjator petycji? Byloby dobrze, gdyby jako inicjatorzy pojawily sie jakies organizacje czy fundacje dzialajace na rzecz zwierzat.

No i to juz ostatnia pora na drobne poprawki, bo nie wystartujemy...

Zofia

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 507
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Odrobinkę poprawiłam pod kątem poprawności językowej i zasad maszynopisania, nie wprowadziłam żadnych zmian merytorycznych (mam tylko jedną wątpliwość: czy Ozzy rzeczywiście był rasowy? Gdzieś spotkałam się ze stwierdzeniem, że był to pies W TYPIE goldena. No i - nazwy ras piszemy małą literą ;)) W ostatnim zdaniu usunęłam też "etykę" - niepotrzebne powtórzenie (etyka=moralność).
No i tekst powinien być wyjustowany.

A tekst petycji jest b. dobry!

[COLOR=black][FONT=Courier New]Do: Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej [B]Lecha Kaczyńskiego[/B][/FONT][/COLOR]


[COLOR=black][FONT=Courier New]Do: Ministra Sprawiedliwości [B]Zbigniewa Ziobro[/B][/FONT][/COLOR]



[B][COLOR=black][FONT=Courier New]Petycja w sprawie zmian ustawodawstwa dotyczącego zwierząt domowych[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=black][FONT=Courier New].[/FONT][/COLOR]


[COLOR=black][FONT=Courier New][SIZE=3]My, niżej podpisani sygnatariusze tej petycji, zwracamy się z prośbą o wprowadzenie zmian w ustawodawstwie dotyczącym opieki i odpowiedzialności za zwierzęta domowe.[/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Courier New][SIZE=3]Jesteśmy wstrząśnięci ostatnim przypadkiem zabicia ze szczególnym okrucieństwem psa rasy golden retriever - Ozzy'ego. Śmierć psa, opisywana przez wiele mediów w Polsce, nastąpiła po długotrwałych męczarniach, na skutek szoku pourazowego spowodowanego skatowaniem zwierzęcia.[/SIZE][/FONT][/COLOR]

[B][COLOR=black][FONT=Courier New][SIZE=3]Prawo obecnie obowiązujące w Polsce nie chroni zwierząt przed okrucieństwem ludzi ani ludzi przed brakiem odpowiedzialności właścicieli zwierząt.[/SIZE][/FONT][/COLOR][/B]

[COLOR=black][FONT=Courier New][SIZE=3]Zwracamy się z apelem o wprowadzenie zmian w ustawodawstwie.[/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Courier New][SIZE=3]Prosimy, aby zmiany uwzględniły:[/SIZE][/FONT][/COLOR]
[U][COLOR=black][FONT=Courier New][SIZE=3]W celu ustalenia odpowiedzialności za zwierzę[/SIZE][/FONT][/COLOR][/U]
[FONT=Times New Roman][COLOR=black][SIZE=3]-[/SIZE][/COLOR][/FONT][COLOR=black][FONT=Courier New][SIZE=3] przygotowanie do wprowadzenia powszechnego znakowania psów przez chipowanie lub tatuaż, połączonego z centralna rejestracją, co umożliwi nie tylko ustalenie osoby odpowiedzialnej za zwierzę, ale i ściągalność wymaganych opłat, zapewniając środki na dotowanie sterylizacji psów,[/SIZE][/FONT][/COLOR]

[U][COLOR=black][FONT=Courier New][SIZE=3]W celu ograniczenia nadmiernego rozrodu psów[/SIZE][/FONT][/COLOR][/U]
[FONT=Times New Roman][COLOR=black][SIZE=3]-[/SIZE][/COLOR][/FONT][COLOR=black][FONT=Courier New][SIZE=3] ograniczenie rozrodu zwierząt nierasowych poprzez zrównanie w obowiązkach hodowców zwierząt nierasowych (nierodowodowych) i mieszańców (rejestracja hodowli, obowiązek prowadzenia dokumentacji, trwałego oznakowania zwierząt) z obowiązkami hodowców zwierząt rasowych (rodowodowych) [/SIZE][/FONT][/COLOR]
[FONT=Times New Roman][COLOR=black][SIZE=3]-[/SIZE][/COLOR][/FONT][COLOR=black][FONT=Courier New][SIZE=3] zobowiązanie schronisk do wydawania wyłącznie zwierząt poddanych zabiegowi sterylizacji w przypadku suk i zabiegowi kastracji w przypadku psów[/SIZE][/FONT][/COLOR]
[FONT=Times New Roman][COLOR=black][SIZE=3]-[/SIZE][/COLOR][/FONT][COLOR=black][FONT=Courier New][SIZE=3] wytypowanie lecznic prowadzących dotowaną przez miasta i gminy sterylizację psów nierasowych[/SIZE][/FONT][/COLOR]
[FONT=Times New Roman][COLOR=black][SIZE=3]- [/SIZE][/COLOR][/FONT][COLOR=black][FONT=Courier New][SIZE=3]wprowadzenie zakazu handlu zwierzętami domowymi poza miejscem ich wyhodowania, tj. w miejscach użytku publicznego, bazarach, giełdach, itp.[/SIZE][/FONT][/COLOR]

[U][COLOR=black][FONT=Courier New][SIZE=3]W celu podniesienia kultury posiadania zwierząt [/SIZE][/FONT][/COLOR][/U]
[FONT=Times New Roman][COLOR=black][SIZE=3]-[/SIZE][/COLOR][/FONT][COLOR=black][FONT=Courier New][SIZE=3] uznanie znęcania się nad zwierzęciem i zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem, w sposób nie humanitarny, za czyn o wysokiej szkodliwości społecznej [/SIZE][/FONT][/COLOR]
[FONT=Times New Roman][COLOR=black][SIZE=3]-[/SIZE][/COLOR][/FONT][COLOR=black][FONT=Courier New][SIZE=3] wprowadzenie obowiązkowej jednej godziny lekcyjnej w roku szkolnym - począwszy od 3 klasy szkoły podstawowej, aż do klasy 6 oraz w klasach gimnazjalnych - poświęconej tematowi - ZWIERZĘ NIE JEST RZECZĄ, ZWIERZĘ TEŻ CZUJE... [/SIZE][/FONT][/COLOR]





[COLOR=black][FONT=Courier New][SIZE=3]Panie Prezydencie, Panie Ministrze, głęboko wierzymy w zainicjowanie przez Panów działań w tym zakresie, ponieważ nasz stosunek do istot słabszych, uzależnionych od człowieka świadczy o moralności społecznej i poziomie cywilizacyjnym kraju.[/SIZE][/FONT][/COLOR]




[B][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Imię (imiona)[/FONT][/SIZE][/B]
[B][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Nazwisko[/SIZE][/FONT][/B]

[B][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Adres[/SIZE][/FONT][/B]

[B][FONT=Times New Roman][SIZE=3]PESEL[/SIZE][/FONT][/B]
[B][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Numer dowodu osobistego[/FONT][/SIZE][/B]
[B][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Podpis[/SIZE][/FONT][/B]

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy sie nie powtorze ale wydaje mi sie, ze tekst petycji powinien byc na jednej kartce (jesli sie zmiesci jesli nie to na wiecej) a na kolejnych tabelka w ktorej byly by podpisy latwiej bedzie je zliczyc gdyby np w kazdej tabeli bylo by 20 miejsc nie bylo by problemu z liczeniem, drukowaniem i odeslaniem do glownego koordynatora. Tylko zeby wzor tabelki byl identyczny dla wszystkich.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za wszelkie sugestie :)
Z Zosią też stwierdziłyśmy, że petycję zaadresujemy jeszcze do premiera...
I odpowiadam Behemot, rzeczywiście, Ozzy nie miał tatuażu, był psem w typie goldena, ale myślę, że jak się potocznie przyjęło należy go potraktować jako rasowego... Będzie to bardziej czytelne ;)
I dzięki za poprawki :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gudis']Nie wiem czy sie nie powtorze ale wydaje mi sie, ze tekst petycji powinien byc na jednej kartce (jesli sie zmiesci jesli nie to na wiecej) a na kolejnych tabelka w ktorej byly by podpisy latwiej bedzie je zliczyc gdyby np w kazdej tabeli bylo by 20 miejsc nie bylo by problemu z liczeniem, drukowaniem i odeslaniem do glownego koordynatora. Tylko zeby wzor tabelki byl identyczny dla wszystkich.[/quote]


Gudis, tabelka powinna znajdować się na tej samej stronie co petycja, a że cała petycja nie zmieści się na jednej stronie, to na stronie 2 pod tekstem ją wstawimy ( w Wordzie wszystko elegancko widać).
Tabelka na osobnej stronie byłaby mało wiarygodna, zaraz by były spekulacje, że ludzie nie wiedzieli co podpisują i nie byłoby do końca jasne czego dotyczy tabelka...
Hmmm, troszkę źle to wytłumaczyłam, ale mam nadzieję, że zrozumiesz o co chodzi ;)

Link to comment
Share on other sites

NIe no jasne , tylko chodzi mi o to ze jesli moge zdobyc duzo podpisow nie bylo by wiekszego sesnu drukowania co tabelka calej petycji, tylko dolaczyc tabelki do niej , wtedy moze ich byc wiecej - cos w stylu zbieranie podpisow na poparcie kandydatury ktores z partii do rzadu (cos takiego juz robilam) . Dlatego mam takie sugestie. Ale jak najbardziej zgadzam sie ze petycja przynajmniej w jednym egzemplarzu powinna byc zeby osoby podpisujace wiedzialy o co chodzi.

Czy ktos moze kontaktuje sie ze Zwiazkiem Kynologicznym w Poznaniu???

Link to comment
Share on other sites

Jak sie domyslam nie ma sprzeciwów, aby naszą petycję podpisywać również elektronicznie korzystając z usługi serwera [URL]http://www.petycje.pl/[/URL]

Nie podoba mi się tylko to, że autorstwo petycji - na tym serwerze - jest jednoosobowe. Napisałam do nich i czekam na odpowiedź, bo wydaje mi się, ze autorami petycji powinni być "Uczestnicy Forum Dogomania" albo cos podobnego a nie jakaś pani Ygrek Iksinska. Mam nadzieje, że da się to przeskoczyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Balu']Pod warunkiem, że każda z tabelek będzie na górze nosiła tytuł petycji.[/quote]

I to jest bardzo dobry pomysł...
Poza tym stwierdziliśmy, że w tabelce wystarczy wpisać tylko swoje dane osobowe i PESEL, nie każdy zgodzi się na podanie adresu...
PESEL jest numerem indywidualnym każdego z nas i jest do sprawdzenia...

Link to comment
Share on other sites

od początku śledze wątek o Ozzym
[*] jestem tu nowa ale bardzo poruszyła mnie jego historia.. :(
chętnie pomogę wydrukować petycję, zebrać podpisy zrobię wszystko żeby mu pomóc i żeby Aga poniosła karę na jaką zasłużyła ! jestem z kielc i tam postaram się pomóc i zrobić wsyztko co dam radę chociaż to mu niezwróci życia musi aga ponieść karę!
na forum [URL="http://www.westie.fora.pl"]www.westie.fora.pl[/URL] jest specjalny etymat poświęconu Ozziemu

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=black]Mamy pewne sugestie i propozycje odnośnie petycji i ulotek. Oto nasze wstępne ustalenia (zaznaczam że tylko Emir i medar /Ela i Krzyś na urlopie/, a Frotki telefony od czwartku milczą ).[/COLOR][/B]

[B][COLOR=black]1.[/COLOR][/B][COLOR=black]Emir oczywiście wystąpi jako współinicjator petycji, twierdzi że opierając się na doświadczeniu, pomysł z kolorem czerwonym jest chybiony.[/COLOR]
[COLOR=black]Ta ulotka ma być formą nekrologu w kolorach czarno-szaro-białym[/COLOR]
[B][COLOR=black]2.[/COLOR][/B][COLOR=black] Chcielibyśmy ( nie wiemy czy to realne) aby termin edycji ulotek i plakatów i zbierania podpisów pod petycją ustalić na [/COLOR]
[COLOR=black]16.09. o godz.12 :00 [/COLOR]
[B][COLOR=black]3.[/COLOR][/B][COLOR=black] Tytuł petycji musi zawierać słowa ( skonsultowano z prawnikiem) - Protest, wniosek o zmianę prawa. Ustawa o Ochronie Zwierząt Dz.U. z 1997r nr 111 poz.724 Inicjatywa obywatelska [/COLOR]
[COLOR=black][B]4.[/B] Petycja powinna zawierać ( skonsultowano z prawnikiem) - imię, nazwisko, pesel, podpis osoby w tabeli.[/COLOR]
[COLOR=black][B]5.[/B] W petycji słowo " prosimy" trzeba zmienić na " żądamy" lub " stanowczo domagamy się"[/COLOR]
[COLOR=black][B]6.[/B] Plakaty powinny być wydrukowane w dwóch formatach - A2 lub większych i A5 [B]7.[/B] Na odwrociew ulotkach powinien być dobitny tytuł na przykład " Historia życia i śmierci Ozzy'ego" i krótkie streszczenie sprawy – tekst w opracowaniu. ( odnośniki do stron www wskazane, ale to za mało - nie każdy ma internet)[/COLOR]
[COLOR=black][B]8.[/B] Co do miejsca zbierania podpisów w czasie jak wyżej, powinny być ustalone punkty [/COLOR]
[COLOR=black]najczęściej uczęszczane w mieście. Osoby, które to będą robiły wcześniej muszą się [/COLOR]
[COLOR=black]zadeklarować z imienia i nazwiska i trzeba zrobić ich listę. / koordynator - Kacha wawa / ?[/COLOR]
[COLOR=black][B]9.[/B] Osoby, które będą zbierały podpisy pod petycją ( tam też musi być osoba kontaktowa)[/COLOR]
[COLOR=black]muszą uzyskać zgodę Urzędu Miasta i Gminy na taką akcję. [/COLOR]
[COLOR=black][B]10.[/B] Sugerujemy ubiór osób rozdających ulotki i zbierających podpisy jako stonowany, bez kolorów i krzykliwych ozdób ( aby nie byli odbierani jako ..sami wiecie).[/COLOR]
[COLOR=black][B]11.[/B] Emir ze swojej strony zbierze podpisy aktorów i ludzi telewizji.[/COLOR]
[COLOR=black][B]12[/B].W każdej grupie wolontariuszy musi być osoba pełnoletnia i odpowiedzialna za [/COLOR]
[COLOR=black]zachowanie pozostałych osób biorących udział akcji [/COLOR]
[COLOR=black][B]13.[/B] Przydałoby się aby korzystać z każdej możliwej formy powielenia ulotek jak [/COLOR]
[COLOR=black]najmniejszym kosztem ( znajomy drukarz, znajome ksero, prywatne drukarki itp)[/COLOR]
[COLOR=black][B]14.[/B] Termin akcji może ulec przesunięciu ( do uzgodnienia) ze względu na czas potrzebny na [/COLOR]
[COLOR=black]przygotowania[/COLOR]

[COLOR=black][B]Oczekujemy na rozsądne wnioski i sugestie.[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Nie byłoby lepiej podawać adres zamiast nr.pesel? Nie każdy chcący podpisać: ma przy sobie/pamięta/zechce podać pesel, natomiast każdy pamięta gdzie mieszka.[/quote]
zgodnie z ustawą o chronie danych osobowych nie można żądac podania adresu; tekst protestu i formy poparcia - uzgodnione z prawnikiem ( juz nie do dyskusji), więc nie traćmy czasu na bicie piany

Link to comment
Share on other sites

[quote name='medar'][B][COLOR=black]2.[/COLOR][/B][COLOR=black] Chcielibyśmy ( nie wiemy czy to realne) aby termin edycji ulotek i plakatów i zbierania podpisów pod petycją ustalić na [/COLOR]
[COLOR=black]16.09. o godz.12 :00 [/COLOR]
[/quote]
Uważam, że termin 16 Września jest nieco zbyt późny- przed 16 jest kilka świetnych okazji do zbierania podpisów i nagłąśniana sprawy, mn. ZOOMARKET w dniach 8-10.09 w Warsazwie oraz wspomniany przez Anashara Marsz Jamników dnia 10 Września.
Pozdrawiam;
Natalia

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Poniewaz wiele osob prosilo o slowo wiecej komentarza - napisze jeszcze raz, zmieniajac odrobine forme, tresci nie, uwzgledniajac uwagi Medara.
Uwazam, ze potrzebny jest koordynator calosci - Emir?
Ktos musi panowac nad caloscia - gdzie bedzie sie zbierac podpisy, gdzie juz zbierano, gdzie zawieszono, na jakich stronach, tego nie mozemy robic wszyscy razem.
Trzeba miec niejakie doswiadczenia organizacyjne i kilka osob wspopracujacych, najlepiej, aby calosc koordyynowala wlasnie fundacja dzialajaca na rzecz zwierzat. Ja najchetniej pomoge w redagowaniu ewentualnych dalszych tekstow, poszukam jeszcze dojsc do mediow.
Koordynaowac calosci nie dam rady.

Wiec jutro wersje mam nadzieje ostateczna wysle do Medara, Kachy - i co, kto bedzie koordynowac calosc?

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Nie mam teraz czasu przebijać się przez wątek ale chciałam napisać tylko o konieczności stworzenia centarlenej bazy danych, bo samo czipowanie psów nic nie daje. Mieliśmy w azylu już psy z czipem którego nigdzie nie można było sparawdzić (wystarczy że jest z poza Żor), z tatuażem który nic nie znaczył, mój pies ma czipa firmy której policjant nie potrafił odczytać czytnikiem tej samej firmy. Może jakieś ujednolicenie albo obowiązek wpisywani tych danych do jakiejś centralnej bazy sprawdzalnej w UM, Gminy, na policji, w gabinetech weterynaryjnych, nie wiem...

Taki sysytem jak w przypadku bydła, owiec i kóz byłby ok, tam się wpisuje numer zwierzęcia z kolczyka i wyświetla się gdzie się urodziło, gdzie sprzedane, itd. tyle że tu byłby czip i to taki żeby czytnik uniwersalny go na pewno przeczytał, one muszą mieć jakieś parametry, nie znam się na tym.

Narazie czipowanie psów jest bez sensu bo nie ma centralnej bazy danych. No chyba że pies z miejscowości x zgubi się i zostaie znaleziony w tej samej miejscowości i weterynarzowi y będzie się chciało zadzwonić do wet y2 żeby sprawdził w swojej bazie danych albo do UM pod warunkiem że już uaktualnili - i tak to wygląda u nas - bez sensu, chociaż lepsze to niż nic:roll: bo czasem się jednak znajdują.
Ale jak się zgubią dalej lub pobiegną do miasta 20km dalej to już wątpliwe i zależy od uporu kogoś z czytnikiem a z tym to różnie bo trzeba dzwonić i pytać.

Link to comment
Share on other sites

Wiem, ze jest taki wątek zamkniety i moderowany przez coztego (dalsze losy sprawy Ozziego), gdzie były umieszczane wszystkie ważne informacje. Tutaj, w nawale dyskusji i pomysłów mozna sie pogubić. Moze by tam umieszczać ostateczne komunikaty i treści?
A moze jeszcze skorzystac z jakiegos innego forum, bo Dogomania ostatnio zaczyna padać. Jak całkiem padnie to sie pogubimy!

Link to comment
Share on other sites

Trzeba usystematyzować działania. Proponuję zrobić tak:

[B]1[/B]. Niech zgłosi się [B]osoba ( nazwijmy ten kontakt „ Centrum” ), która tu na forum[/B] będzie tworzyła listę wszystkich osób, które deklarują się do działania w poszczególnych miastach. „Centrum” będzie się kontaktować z Emirem któremu pomaga Medar.
[B]2[/B]. Osoby zgłaszające się podają na forum tylko nick, miasto i rodzaj kontaktu. Natomiast bezpośrednio do „Centrum” muszą podać pełne dane : Imię nazwisko, adres, telefon.
[B]3[/B].W każdym mieście ustanowi się „[B]szefa[/B]” grupy działającej , on kontaktuje się bezpośrednio z „Centrum” i tylko w razie konieczności z Emirem i Medarem.
[B]4[/B]. „Szefowie” z poszczególnych miast rozdzielają zadania pomiędzy pomocników z danego miasta i zdają raporty do „Centrum” .
[B]5[/B].”Centrum” zdaje raport do Emira.

Co Wy na to?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='medar']Trzeba usystematyzować działania. Proponuję zrobić tak:

[B]1[/B]. Niech zgłosi się [B]osoba ( nazwijmy ten kontakt „ Centrum” ), która tu na forum[/B] będzie tworzyła listę wszystkich osób, które deklarują się do działania w poszczególnych miastach. „Centrum” będzie się kontaktować z Emirem któremu pomaga Medar.
[B]2[/B]. Osoby zgłaszające się podają na forum tylko nick, miasto i rodzaj kontaktu. Natomiast bezpośrednio do „Centrum” muszą podać pełne dane : Imię nazwisko, adres, telefon.
[B]3[/B].W każdym mieście ustanowi się „[B]szefa[/B]” grupy działającej , on kontaktuje się bezpośrednio z „Centrum” i tylko w razie konieczności z Emirem i Medarem.
[B]4[/B]. „Szefowie” z poszczególnych miast rozdzielają zadania pomiędzy pomocników z danego miasta i zdają raporty do „Centrum” .
[B]5[/B].”Centrum” zdaje raport do Emira.

Co Wy na to?[/quote]


Właśnie o coś takiego mi chodziło, mogę koordynować akcję, ale potrzebna jest pomoc osób dowodzących w poszczególnych miastach..
Proponuję o wysyłanie danych adresowych na maila: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
Zaraz uzbieram w całość listę osób, które już zadeklarowały pomoc...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...