Jump to content
Dogomania

Ozzy, petycja do rządu...


kacha_wawa

Recommended Posts

Myslę, że wiele osób jest w stanie wydrukować trochę petycji - w domu czy w pracy. Pytanie co dalej? Trzeba by ustalić koordynatorów działań na terenie poszczególnych miast, a chętni do pomocy bedą sie zgłaszać sami. Ja jestem z Wawy i czekam na jakies ustalenia od "najwyższych". Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 507
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jestem jak najbardziej za drukowaniem petycji, wydaje mi sie z jest bardziej wiarygodna
i nie chodzi nawet o zbieranie podpisow na ulicach, tylko nawet jesli kazdy zbulwersowany sprawa ozzyego zbierze podpisy swoich przyjaciol, znajomych z pracy itd to sie uzbiera spora grupa
nie trzeba przeciez tez drukowac wszystkiego, wystarczy kilka egzemplarzy i xero, w krakowie mozna xerowac nawet za 9 groszy, za 9 zlotych mozna miec 100 kopii np po 20 podpisow na stronie to daje 2000 podpisow a to juz sporo
deklaruje sie ze moge "dostarczyc" na terenie krakowa ok 200 stron,
bedzie sie mozna ze mna umowic w misecie i odebrac
niestety dopiero po 10 wrzesnia, ale przeciez to juz tuz tuz...
poza tym mozna potem wszystkie np krakowskie kopie wyslac na dany adres lub umowic sie w meisci i przekazac
nie wiem czy jest ktos z krakowa kto chcialby sie zajac udostepnienim adresu i posegregowaniem petycji np w teczkach, zeby to wszystko ładnie zebrac, potem wyslac do glownego koordynatora do wawy alboz awizc jak bedzie ktos jechal

zeby nie bylo ze zwalam robote na innych to moge tez byc ja ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szajbus']Przepraszam, ze zabieram głos w tej sprawie, bo zapewne to co napiszę wielu osobom sie nie spodoba. Dlatego z góry przepraszam.
Mowim zdaniem ustawa faktycznie powinna byc dostosowana do polskich realiów, równiez do zasobnosci portfela polskiego obywatela.
Pomysły świetne, ale czy realne?
Chipowanie u mnie kosztuje 150 zł. Dodatkowe zgłoszenie do identyfikacja pl. 30 zło razem 180 zł. Doliczcie do tego podatek roczny 300 od psa niekastrowanego. Albo jak kto woli koszt sterylki ( u mnie cena suki wielkosci sznaucera mini 380 zł.
.[/quote]
U mnie (w duzym miescie) sterylizacja suczki kosztuje okolo 150 zl. Czesto lekarze sterylizuja za darmo bezpanskie psy i koty. Wygorowane ceny biora sie z checi zysku ponad miare :(
Wydaje mi sie, ze gdyby byla taka ustawa to mozna postarac sie o dotacje z Uni dla gmin. Chipowanie tez byloby tansze gdyby bylo bardziej powszechne.
Mylse, ze wszystko w swoim czasie i ludzie az tak bardzo nie ucierpia ( dzieki dotacjom, akcjom sterylizacji) a zwierzetom bedzie lepiej :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

OK, Szajbus, wszystkich nas ponosza emocje, sorki. Czekam na Frotke i juz chcialabym ten projekt petycji - nie projekt ustawy!!! - wrzucic na Dogo.
To jest tylko nadanie kierunku dzialaniom, zainspirowanie, danie pretekstu do dzialania. Ta petycja musi byc poparta naglasnianiem sprawy Ozzyego. I wszelkich przypadkow barbarzynstwa wobec zwierzat.
Zeby w ogole cos sie ruszylo.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Niekosztowne bylo by rowniez zroznicowane opodatkowanie posiadanie psa wogole. Ja ciagle to samo-mamy wolny kraj i wolny wybor-mam psa niekastrowanego place podatek roczny np. 300zl a kastrowanego 30zl np.[/quote]

nie no ludzie bez przesady. Ja mam psa kunsdelka (ratlerkowaty) nie jest kastrowany. ma 5 lat , ządnej suki jeszcze nie pokrył, i jakoś daję sobie radę z kontrolą nad nim. jesli przywalili by mi opłate 300 zł to bym poprostu kombinowała jak jej nie zapłacić. Wybaczcie ale ten pomysł spowodował by to, zę ludzie mniej majętni nie byli by w stanie mieć psa. MNIE np nie stac na wywalenie 300 zł na kastracje. oprócz psa mam też 2 freciochy i dziecko i z czegoś musze to utrzymać, a jako samotna matka nie mam zbyt wiele kasy. i co takie osoby jak ja nie miały by prawa mieć psa :-o Przecież to bez sensu....
Jeśli kastracja byla by darmowa, to wtedy tak, ale teraz...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']Szajbus, moze poczekaj z krytyka, az zobaczysz projekt apelu. Nie projekt ustawy.
Nikt nie proponuje placenia 300 zl od niesterylizowanego psa.
[B]Chipowanie nie musi kosztowac tyle ile podajesz[/B]. Nie spotkalam sie z tak wygorowana cena. Zofia[/quote]

dokładnie, Już pisałam ze Stowarzyszenie hodowców Fretek chipuje wszystkie zwierzęta i koszt tego "zabiegu" wynosi ok 29 zł (to cena bez paszportu, nasz wet sprzedaje je po 50 zł, czyli w sumie daje to cenę 89 zł ZA WSZYSTKO)

Link to comment
Share on other sites

Nie zapominajmy, ze koszt chipa zalezya takze od jego jakości. jedne ( te na całe zycie sa drozsze). Po drugie ktos napisał, ze najlepiej jest chipowac zaraz po urodzeniu. Niby jak? Jak wczytac wówczas dane własciciel, ktory nabedzie szczeniaka?
Jeszcze jedno, moze niejasno sie wyraziłam, ale dane moje suni po zachipowaniau znajdowały sie w wojewódzkiej bazie danych. Wpisu do centralnego i europejskiego rejestru musiałam dokonac osobno ( identyfikacja.pl) Koszt 30 zł.
Tera zyje bez obaw, ze jak mi zaginie sunia w innym województwie to mimo wszczepionego chipa nie beda wiedzieli do kogo nalezy.
Osobiscie uważam, że chipowanie to swietna sprawa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szajbus'][B]Nie zapominajmy, ze koszt chipa zalezya takze od jego jakości. jedne ( te na całe zycie sa drozsze).[/B] Po drugie ktos napisał, ze najlepiej jest chipowac zaraz po urodzeniu. Niby jak? Jak wczytac wówczas dane własciciel, ktory nabedzie szczeniaka?
Jeszcze jedno, moze niejasno sie wyraziłam, ale dane moje suni po zachipowaniau znajdowały sie w wojewódzkiej bazie danych. [B]Wpisu do centralnego i europejskiego rejestru musiałam dokonac osobno ( identyfikacja.pl) Koszt 30 zł.[/B]
Tera zyje bez obaw, ze jak mi zaginie sunia w innym województwie to mimo wszczepionego chipa nie beda wiedzieli do kogo nalezy.
Osobiscie uważam, że chipowanie to swietna sprawa.[/quote]

to są te lepsze chipy które nie przemieszczaja się (sa w specjalnej osłonce)

wpisu też dokonije Stowarzyszenie to już jest w cenie chipa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']nie no ludzie bez przesady. Ja mam psa kunsdelka (ratlerkowaty) nie jest kastrowany. ma 5 lat , ządnej suki jeszcze nie pokrył, i jakoś daję sobie radę z kontrolą nad nim. jesli przywalili by mi opłate 300 zł to bym poprostu kombinowała jak jej nie zapłacić. [B]Wybaczcie ale ten pomysł spowodował by to, zę ludzie mniej majętni nie byli by w stanie mieć psa.[/B] MNIE np nie stac na wywalenie 300 zł na kastracje. oprócz psa mam też 2 freciochy i dziecko i z czegoś musze to utrzymać, a jako samotna matka nie mam zbyt wiele kasy. i co takie osoby jak ja nie miały by prawa mieć psa :-o Przecież to bez sensu....
Jeśli kastracja byla by darmowa, to wtedy tak, ale teraz...[/quote]

A jest przymus posiadania psa, wogole?
W wyjatkowych przypadkach wlasnie gminy na wlasny koszt, kastrowaly by zwierzeta.

A tak wogole, a bedzie Cie stac na leczenie psa jak zachoruje? Czasami koszt leczenia to wiecej niz 300zl:shake:

Ps. kastracja psa takiego malego nie kosztuje 300zl, 150zl to gora-same oszczednosci bys zrobila:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szajbus']Przepraszam, ze zabieram głos w tej sprawie, bo zapewne to co napiszę wielu osobom sie nie spodoba. Dlatego z góry przepraszam.
Mowim zdaniem ustawa faktycznie powinna byc dostosowana do polskich realiów, równiez do zasobnosci portfela polskiego obywatela.
Pomysły świetne, ale czy realne?
Chipowanie u mnie kosztuje 150 zł. Dodatkowe zgłoszenie do identyfikacja pl. 30 zło razem 180 zł. Doliczcie do tego podatek roczny 300 od psa niekastrowanego. Albo jak kto woli koszt sterylki ( u mnie cena suki wielkosci sznaucera mini 380 zł.
Czy nie obawiacie sie, że zanim taka ustawa wejdzie w zycie dojdzie do masowego wybijania psów?[/quote]
I tak coroku tysiace psow sa JUZ wybijane-tylko ze to nie jest robione publicznie, po cichu w tzw. komercyjnych schroniskach i innych schroniskach miejskich, czy tez tzw. przytuliskach od siedmiu bolesci.
Tysiace udreczancyh w hodowlach lewych i prawych. Tysiace zwierzat wegetujacych, cierpia z powodu roznych chorob, umierajac powoli w meczarniach, jak Ozzi.
"Ciezkie pieniadze' na krzywdzie zwierzat zarabiaja hyclowie i ludzie porwdzacy komercyjne schroniska.To chyba jest COS NIE TAK w naszym kraju!!


Powiem tak-guzik mnie obchodzi interes jednostki-mam dosc tego umeczania, udreczania zwierzat.

Ja mam zwierzeta pokastrowane, szczepione, lecze jak potrzeba, a koszt na cale zycie u mojego psa, chipa, jesli to bedzie 180zl, zakladajac, ze srednio przezyja kilkanascie lat, rocznie to beda zadne pieniadze.
NIE MA w POLSCE przymusu posiadania psa jak i bycie hodowca.
Chcesz samochod-placisz okreslone rzeczy, chcesz miec lepszy samochow, wiadomo koszt wiekszy..a jak nie chcesz czy nie mozesz, to pozostaja dwie nogi wlasne:p

Link to comment
Share on other sites

Droga Arko, jesli wychodzisz z takiego punktu załozenia to mi z toba nie po drodze. Ja na swoje sumienie nie wezme tysiecy wybijanych masowo psów, tylko dlatego zeby mogły życ te hodowlane.
Czego oczekujesz, ze raptem zniknie podziemie hodowlane? Nie żartuj. W zadnym karaju sie z tym nie uporali.
Ciekawa jestem dlaczego nie zabronisz adoptowania psów ludziom biednym, ktorzy mimo szczupłego potfela chca ofiarowac psu dom i miłośc.Dlaczego z góry zakładasz, ze jak kogos bnie stac na kastracje i na chipa to i napewno leczyc nie bedzie. Myśle , ze przesadzasz i to grubo.
Stac mnie na psa , ale ja w przeciwienstwie do ciebie myśle o ludziach starszych, ktorzy cha psa do kochania, dzieci, ktorych rodziców nie stac na rodowodowego itp. Nie mówie nigdy o o nich, ze nie znajda kasy na leczenie. Dlaczego mam wrazenie , ze twoim zdaniem tylko psy drogie, z hodowli mają dobrze. Dlaczego porównujesz psa do samochodu. Przykro mi , ale porównanie zywej istoty odczuwajacej ból i cierpienie do drogiego auta ( rzeczy) wydaje mi sie nie na miejscu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kiwi']deklaruje sie ze moge "dostarczyc" na terenie krakowa ok 200 stron,
bedzie sie mozna ze mna umowic w misecie i odebrac
niestety dopiero po 10 wrzesnia, ale przeciez to juz tuz tuz...
poza tym mozna potem wszystkie np krakowskie kopie wyslac na dany adres lub umowic sie w meisci i przekazac
nie wiem czy jest ktos z krakowa kto chcialby sie zajac udostepnienim adresu i posegregowaniem petycji np w teczkach, zeby to wszystko ładnie zebrac, potem wyslac do glownego koordynatora do wawy alboz awizc jak bedzie ktos jechal

zeby nie bylo ze zwalam robote na innych to moge tez byc ja ;)[/quote]

Ja też mogę wydrukowac z 1000 sztuk egzemplarzy petycji i nawet wysłac czyste pocztą jakby ktoś potrzebował.

W segregowaniu mogłabym tez wesprzec ale niestety nie jako koordynator a jedynie jako dochodzacy pomocnik...:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']A
Ps. kastracja psa takiego malego nie kosztuje 300zl, 150zl to gora-same oszczednosci bys zrobila:p[/quote]

Ja niestety nie umiem juz znaleźć tego wątku, ale na PWP ktoś wspominał o pieniadzach z unii na sterylizacje zwierzat. Ze ponoc są jakies srodki, które zdobywa sie co prawda w bólach, ale nie jest to niemozliwe. Watek poleciał chyba juz gdzies w dół, ale moze ktoś pamieta.. Moze to by było równiez jakieś rozwiazanie...
Jak ruszy akcja z petycjami to moze łatwiej byłoby taką pomoc wydusic (szczególnie, ze te pieniadze gzies sa i lezą z przeznaczeniem na ten cel..)

Link to comment
Share on other sites

Szajbusko, ja również poczułam się co najmniej zniesmaczona postem Arki :shake: . Arko, takim apodyktycznym tonem stosowanym wobec ludzi , wiele nie zdziałasz. Nie masz tu do czynienia z jakimiś smarkulkami, którym możesz tak mówić, ale w części przynajmniej z ludźmi dorosłymi. Jeśli chcesz coś zdziałać, a dalej wierzę, że dla dobra zwierząt chcesz, to zacznij od zmiany tonu wypowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cavisia']Szajbusko, ja również poczułam się co najmniej zniesmaczona postem Arki :shake: . Arko, takim apodyktycznym tonem stosowanym wobec ludzi , wiele nie zdziałasz. Nie masz tu do czynienia z jakimiś smarkulkami, którym możesz tak mówić, ale w części przynajmniej z ludźmi dorosłymi. Jeśli chcesz coś zdziałać, a dalej wierzę, że dla dobra zwierząt chcesz, to zacznij od zmiany tonu wypowiedzi.[/quote]

Hmm, ja uważam tak,że jako właściciel (co prawda rozpieszczonego i niegrzecznego psiaka) wolę wydać teraz te 150 złotych na sterylkę niż za kilka lat borykać się z innymi problemami zdrowotnymi i jeszcze większymi kosztami...
Sami odpowiedzcie sobie, czy jest sens narażać nasze zwierzaki na utratę zdrowia, a być może nawet i życia (suczka owczarka podhalańskiego moich rodziców miała ropomacicze, nie była wcześniej wysterylizowana i ledwo z tego wyszła, koszt operacji wyniósł ok. 400 zł)....
Poza tym myślę, że realne jest wprowadzenie sterylki, teraz to jest koszt dla państwa, ale myśląc przyszłościowo, zmieni się liczba psów w schroniskach i te pieniądze się zwrócą...

Link to comment
Share on other sites

Ja nie chcę prowadzić tu dyskusji pt. "Sterylka, za czy przeciw".
Ja generalnie, poza pewnymi przypadkami, jestem przeciwna, ale to akurat tu mniej ważne.
Znowu zeszliśmy z tematu [U]petycji w sprawie bestialskiego traktowania zwierząt[/U] do tematu sterylizacji itp. Wróćmy do tematu ;)

Link to comment
Share on other sites

To jest propozycja naszej petycji:


[COLOR=black][FONT='Courier New'][SIZE=3]Do Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej[/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='Courier New'][SIZE=3]Do Ministra Sprawiedliwości[/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='Courier New'][SIZE=3]Petycja[/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='Courier New'][SIZE=3]My, niżej podpisani sygnatariusze tej petycji, zwracamy się z prośbą o ustanowienie zmian w ustawodawstwie dotyczącym opieki i odpowiedzialności za zwierzęta domowe.[/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='Courier New'][SIZE=3]Jesteśmy wstrząśnięci ostatnim przypadkiem zabicia ze szczególnym okrucieństwem psa rasy Golden Retriever - Ozziego. Śmierć psa , opisywana przez wiele mediów w Polsce, nastąpiła po długotrwałych męczarniach, na skutek szoku pourazowego, spowodowanego skatowaniem zwierzęcia.[/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='Courier New'][SIZE=3] [/SIZE][/FONT][/COLOR]
[B][SIZE=3][FONT=Courier New]Prawo obecnie obowiązujące w Polsce nie chroni zwierząt przed okrucieństwem ludzi ani ludzi przez brakiem odpowiedzialności właścicieli zwierząt.[/FONT][/SIZE][/B]
[B][SIZE=3][FONT=Courier New] [/FONT][/SIZE][/B]
[COLOR=black][FONT='Courier New'][SIZE=3]Zwracamy się z apelem o ustanowienie zmian w ustawodawstwie.[/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='Courier New'][SIZE=3]Prosimy, aby zmiany uwzględniły:[/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='Courier New'][SIZE=3] [U] w celu ustalenia odpowiedzialności za zwierzę[/U][/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Times New Roman][SIZE=3]-[/SIZE] [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT='Courier New'][SIZE=3]przygotowanie do wprowadzenia powszechnego znakowania psów przez chipowanie lub tatuaż, połączonego z centralna rejestracja, co umożliwi nie tylko ustalenie odpowiedzialności za zwierzę, ale i ściągalność wymaganych opłat, zapewniając środki na dotowanie sterylizacji psów,[/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='Courier New'][SIZE=3] [/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='Courier New'][SIZE=3] [U]w celu ograniczenia nadmiernego rozrodu psów[/U][/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Times New Roman][SIZE=3]-[/SIZE] [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT='Courier New'][SIZE=3]ograniczenie rozrodu zwierząt nierasowych poprzez zrównanie w obowiązkach hodowców zwierząt nierasowych (nie rodowodowych) i mieszańców (rejestracja hodowli, obowiązek prowadzenia dokumentacji, trwałego oznakowania zwierząt) z obowiązkami hodowców zwierząt rasowych (rodowodowych) [/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Times New Roman][SIZE=3]-[/SIZE] [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT='Courier New'][SIZE=3]zobowiązanie schronisk do wydawania wyłącznie zwierząt poddanych zabiegowi sterylizacji w przypadku suk i zabiegowi kastracji w przypadku psów;[/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Times New Roman][SIZE=3]-[/SIZE] [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT='Courier New'][SIZE=3]wytypowanie lecznic prowadzących dotowaną przez miasta i gminy sterylizacje psów nierasowych[/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Times New Roman][SIZE=3]-[/SIZE] [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT='Courier New'][SIZE=3]wprowadzenie zakazu handlu zwierzętami domowymi poza miejscem ich wyhodowania, tj. w miejscach użytku publicznego, bazarach, giełdach, itp.;[/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='Courier New'][SIZE=3] [/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='Courier New'][SIZE=3] [U]w celu podniesienia kultury posiadania zwierząt [/U][/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Times New Roman][SIZE=3]-[/SIZE] [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT='Courier New'][SIZE=3]uznanie znęcania się nad zwierzęciem i zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem, w sposób nie humanitarny za czyn o wysokiej szkodliwości społecznej [/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Times New Roman][SIZE=3]-[/SIZE] [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT='Courier New'][SIZE=3]wprowadzenia obowiązkowej jednej godziny lekcyjnej w roku szkolnym w klasach 6 oraz w klasach gimnazjalnych poświęconej tematowi - ZWIERZĘ NIE JEST RZECZA, ZWIERZĘ TEŻ CZUJE...


[/SIZE][/FONT][/COLOR]
[SIZE=3][COLOR=black][FONT='Courier New']Panie Prezydencie, Panie Ministrze,, głęboko wierzymy w zainicjowanie przez Panów działań w tym zakresie, ponieważ nasz stosunek do istot słabszych, uzależnionych od człowieka świadczy o społecznej etyce, moralności i o stopniu cywilizacji kraju.[/FONT][/COLOR][FONT='Courier New'] [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman] [/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

tak wiec do pracy rodacy i zamist dyskutowac o wyzszosci swiat bozego narodzenia nad wielkanoca, lepiej w tym czasie zadzwonic do kolezanki ze studiow, opowiedziec historie ozzyego i umowic sie na kawe w czasie ktorej podpisze petycje

co do formularzy to wiem ze viva ma takie formularze, jesli trzeba, moge zobaczyc jakie rubryki potrzebne i stworzyc taki formularz

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Dzieki, Kiwi, tego ja juz nie potrafie. Im wiecej bedzie plakatow, ulotek - tym wieksze szanse na zebranie podpisow. Mysle, ze musi byc duuuuzo....


Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kacha_wawa']To jest propozycja naszej petycji:
[COLOR=black][FONT=Times New Roman][SIZE=3](...)[/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Times New Roman][SIZE=3]-[/SIZE] [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Courier New][SIZE=3]zobowiązanie schronisk do wydawania wyłącznie zwierząt poddanych zabiegowi sterylizacji w przypadku suk i zabiegowi kastracji w przypadku psów;(...)[/SIZE][/FONT][/COLOR]

[/quote]

Obecnie mieszkam w Rzymie, psow bezpanskich bardzo malo widuje ale kotow jest duzo. Sa objete opieka, mieszkaja w zabytkach, sa karmione, maja kontenerki, kuwetki....
Na przyklad w centrum Rzymu w Antica Argentina jest lecznica dla zwierzat, gdzie przebywaja cale dziesiatki kotkow, sa sterylizowane/kastrowane i oddawane do adopcji, nawet za granice.
Nie orientowalam sie w temacie, ale wydaje sie ze organizacje prozwierzece tutaj dzialajace maja swoje prawa.
Ponizej zdjecie, takie znalazlam na te chwile:
[IMG]http://img218.imageshack.us/img218/1360/anticaargentina2qw3.jpg[/IMG]

Ich nie draznia zwierzeta mieszkajace w zabytkach, nie mowia ze przez to jeszcze bardziej niszczeja... trzeba bylo im znalezc miejsce - to znaleziono i to nie gdzies daleko tylko w centrum miasta!
Niech nasze wladze pomoga organizacjom prozwierzecym by te z kolei mogly pomogac zwierzaczkom!!
[URL]http://www.friendsofromancats.org/2004DorotheaNewsletter.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kiwi']tak wiec do pracy rodacy i zamist dyskutowac o wyzszosci swiat bozego narodzenia nad wielkanoca, lepiej w tym czasie zadzwonic do kolezanki ze studiow, opowiedziec historie ozzyego i umowic sie na kawe w czasie ktorej podpisze petycje

co do formularzy to wiem ze viva ma takie formularze, jesli trzeba, moge zobaczyc jakie rubryki potrzebne i stworzyc taki formularz[/quote]

Kiwi,ja dzis nie proznowalam.W pracy naglasnialam sprawe Ozziego oraz znalazlam kilka miejsc licznie odwiedzanych przez ludzi na pozostawienie petycji do podpisu.Dziucho mowil mi,ze dostal juz petycje.W takim razie zglupialam-jest juz ona czy jej nie ma??? Jesli jest, to niech mi ktos wysle lacznie z plakatem na [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...