Jump to content
Dogomania

Ozzy, petycja do rządu...


kacha_wawa

Recommended Posts

Guest Mrzewinska

I jeszcze jedno.
Jak bedzie sie koordynowac wysylke?
Jesli to ma isc nie przez internet, tylko wydruk teskstu i podpisy, to warto byloby iles petycji wyslac razem, nie pojedynczo.
Kto ma wprawe w organizowaniu zbierania podpisow?

Zofia

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 507
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jakie powinny byc rubryki?
imie
nazwiso
nr dowodu osobistego czy adres?
i podpis rzecz jasna


proponuje zebrac wieksza ilosc formularzy w danym miescie i zeby bylo kilka "oddzialow terenowych" bo jak zaczna do jednej osoby splywac petycje z calej polski to moze byc ciezko utrzymac wszystko w porzadku
chyba ze ktos chce byc glownodowadzacym
potem wszystko wyslac do warszawy i jedna osoba badz tez kilka zaniosa adresatom
no i jeszcze chyba trzeba pamietac, zeby jedna osoba podpisala sie tylko raz

powiedzcie jaki ma byc naglowek?
cos typu:

[B]Ja, nizej podpisany, popieram petycje w sprawie zmian w ustawodawstwie dotyczącym opieki i odpowiedzialności za zwierzęta domowe.
??

[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kiwi']jakie powinny byc rubryki?
imie
nazwiso
nr dowodu osobistego czy adres?
i podpis rzecz jasna


proponuje zebrac wieksza ilosc formularzy w danym miescie i zeby bylo kilka "oddzialow terenowych" bo jak zaczna do jednej osoby splywac petycje z calej polski to moze byc ciezko utrzymac wszystko w porzadku
chyba ze ktos chce byc glownodowadzacym
potem wszystko wyslac do warszawy i jedna osoba badz tez kilka zaniosa adresatom
no i jeszcze chyba trzeba pamietac, zeby jedna osoba podpisala sie tylko raz

powiedzcie jaki ma byc naglowek?
cos typu:

[B]Ja, nizej podpisany, popieram petycje w sprawie zmian w ustawodawstwie dotyczącym opieki i odpowiedzialności za zwierzęta domowe.[/B]
[B]??[/B]

[/quote]

Kiwi obowiązkowo muszą być pełne dane spisane z dowodu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kacha_wawa']Zosiu, myślę, że w tej chwili powinnyśmy się zastanowić do kogo przesyłać petycje...
Myśle, że Zosia jak i ja, to wytrzymamy ;)[/quote]

Ja tez moge pomoc.Adres domowy,badz firmowy.W firmie mam caly blat biurka na listy,wiec dam rade.
Tam rowniez moge wydrukowac wieksza ilosc petycji.
Jest juz plakat?
Do akcji przylaczy sie tez klientka mojej firmy,wet z Legnicy.Zna sprawe,praktykowala u profesora,ktory robil sekcje Ozziego.Jest zbulwersowana i pomoze.U niej zostawie jedna petycje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kacha_wawa'][B][SIZE=3][FONT=Courier New]Prawo obecnie obowiązujące w Polsce nie chroni zwierząt przed okrucieństwem ludzi ani ludzi przez brakiem odpowiedzialności właścicieli zwierząt.[/FONT][/SIZE][/B]

[/quote]

:oops: ja nie bardzo rozumiem to zdanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kiwi']tak wiec do pracy rodacy i zamist dyskutowac o wyzszosci swiat bozego narodzenia nad wielkanoca, lepiej w tym czasie zadzwonic do kolezanki ze studiow, opowiedziec historie ozzyego i umowic sie na kawe w czasie ktorej podpisze petycje

co do formularzy to wiem ze viva ma takie formularze, jesli trzeba, moge zobaczyc jakie rubryki potrzebne i stworzyc taki formularz[/quote]

Do formularzy mam następującą (chyba ważną) uwagę. Ponieważ nie patronuje naszej akcji żadna organizacja pozarządowa to chyba formularz do podpisów powinien być na JEDNEJ kartce wraz z treścią petycji - aby nie było wątpliwości czego dotyczą podpisy.

Natomiast, jezeli się znajdą organizacje pozarządowe w poszczególnych regionach Polski wówczas wystarczy by treśc petycji była do wgladu na oddzielnej kartce, natomiast sam formularz do podpisu byłby tylko zatytułowany tak, by nie było watpliwości jakiej petycji dotyczy, a po zebraniu podpisów organizacje, które podejmą sie firmowania akcji przystawialy by tylko pieczatki.

W tym drugim przypadku dobrze by było aby sama petycja miała swój konkretny tytuł na każdym egzemplarzu taki sam - zamiast poczatkowego słowa "Petycja". N.P.
PETYCJA W SPRAWIE ZMIANY USTAWODAWSTWA DOTYCZĄCEGO ZWIERZĄT DOMOWYCH

Oczywiscie wiem, ze tytul nie jest zręczny, ale może Zofia Mrzewinska lub ARKA wymysla bardziej chwytliwy lecz krótszy

Link to comment
Share on other sites

zrobilam formularz z naglowkiem
[CENTER][CENTER][B][COLOR=black]Ja, niżej podpisany sygnatariusz tej petycji, [/COLOR][/B][/CENTER]
[/CENTER]
[CENTER][CENTER][B][COLOR=black]zwracam się z prośbą o ustanowienie zmian w ustawodawstwie [/COLOR][/B][/CENTER]
[/CENTER]
[CENTER][CENTER][B][COLOR=black]dotyczącym opieki i odpowiedzialności za zwierzęta domowe.

[/COLOR][/B][/CENTER]
[/CENTER]
[CENTER] [CENTER][B]Imię Nazwisko PESEL Nr Dowodu osobistego Adres Podpis[/B]

to w tabeli
[/CENTER]
[/CENTER]

wszystko mozna rzecz jasna zmeinic
to tylko propozycja
mam w pliku doc, moge wyslac mailem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']:oops: ja nie bardzo rozumiem to zdanie.[/quote]

[B][FONT=Courier New][SIZE=3]Prawo obecnie obowiązujące w Polsce nie chroni zwierząt przed okrucieństwem ludzi ani ludzi prze[SIZE=5][COLOR=red][U]d[/U][/COLOR][/SIZE] brakiem odpowiedzialności właścicieli zwierząt.[/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Courier New][SIZE=3][/SIZE][/FONT][/B]
[FONT=Arial][SIZE=1]chyba tak powinno byc[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kacha_wawa']To jest propozycja naszej petycji:


[COLOR=black][FONT=Courier New][SIZE=3]zwracamy się z prośbą o ustanowienie zmian w ustawodawstwie [/SIZE][/FONT][/COLOR][/quote][COLOR=black][FONT=Courier New][SIZE=3]

Możę lepiej "[B]wprowadzenie[/B] zmian w ustawodawstwie"


[/SIZE][/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Courier New][SIZE=3][quote name='kacha_wawa']psa rasy Golden Retriever - Ozziego. [/quote]
Z tego, co zapamiętałam, Ozzy nie był tak do końca rasowy.

[/SIZE][/FONT][/COLOR][quote name='kacha_wawa'][COLOR=black][FONT=Courier New][SIZE=3]Zwracamy się z apelem o ustanowienie zmian w ustawodawstwie.[/SIZE][/FONT][/COLOR][/quote][COLOR=black][FONT=Courier New][SIZE=3]

Wprowadzenie zmian.
[/SIZE][/FONT][/COLOR] [COLOR=black][FONT=Courier New][SIZE=3]
[/SIZE][/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Courier New][SIZE=3][quote name='kacha_wawa']co umożliwi nie tylko ustalenie odpowiedzialności za zwierzę[/quote]
Ustalenie osoby odpowiedzialnej za zwierzę.
[/SIZE][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

czekam wiec z formularzem do ustalenia koncowej wercji tekstu na nim zawartego,
sprawa jest prosta bo tabelka do zrobienia to zaden klopot
sprobowalam z trescia petycji mala (ale w zupelnosci czytelna) czcionka, i bez wolych linii i tak zeby nei bylo problemu z odczytaniem wypelnionych dlugopisem pol zmiesci sie 6 podpisow
emir koordynuje akcje w prokuraturze chyba, byc moze fundacja by sie podjela "firmowania" petycji
nie wiem tzreba poczekac na frote lub innego zorientowanego

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...