Jump to content
Dogomania

Białogard - prawda i mity


mariamc

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 560
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dlaczego ten wątek spadł na 61 str..szkoda że widział go betka33 z dzierżoniowskiego wątku...Zarzuciła mi że wypisuję bzdury, bo tam już są kafelki i zielono jest a jakże...
ech...tylko psy giną, bałagan w ewidencji, brak kart leczenia...długo by pisać...
a tutaj...
dlaczego wszędzie tak nie jest?...........:-(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[B]W[/B]chodze dopiero dzis na ten watek bo dopiero co od Arki dowiedzialam sie ze jest jedno wzorowe schronisko w Polsce. Brak slow do pochwal. Toz to kawalek raju na ziemi. Nie wspomne juz o samym panu Harlaczu. Czlowiek o zlotym sercu. Dlaczego inne schroniska nie chca brac przykladu z pana Harlacza. Sama chetnie zglosilabym sie do pracy u p.Harlacza oczywiscie bezplatnie. Dzien spedzony w tym schronisku napewno jest balsamem dla duszy. Zycze panu Harlaczowi i jego podopiecznym samych slonecznych dni w zyciu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Od lat marzymy w kieleckim TOZ-ie o stworzeniu podobnego przytuliska dla świętokrzyskich psów, ponieważ schronisko w Dyminach, obsługujące okoliczne gminy, nawet przy dużej dozie dobrej woli, trudno nazwać inaczej jak obozem koncetracyjnym, umieralnią i psim oświęcimiem.
Niestety, od lat nasze starania kończyły się oporem i niechęcią urzedniczej materii.
Dopiero ostatnio pojawiło się światełko w tunelu w postaci starosty kieleckiego, który jest żywo zainteresowany powstaniem takiego solidnie zorganizowanego i prowadzonego przez kochających zwierząta ludzi, przybytku. Ale powinniśmy przygotować dla starosty odpowiedni materiał przykładowy, opisy, zdjęcia, dokumentację, przybliżony kosztorys... Mam nadzieję, że nie jest tajemnicą, skąd Pan Harłacz uzyskał fundusze na powstanie swojego schroniska, bo chyba nie wybudował wszystkiego z własnych pieniędzy? Czy starał się o jakieś fundusze unijne? Z jakich środków schronisko utrzymuje się teraz?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Słuchajcie - czy jest jakas strona Schroniska Pana Harłacza.
W czerwcu pojechały do niego psy z Wegrowa. Jako ze te psy sa szczególnie bliskie mojemu sercu chciałam sledzić ich dalsze losy.
Czy jest tu może jakiś wolontariusz z tego schroniska?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Olga132']czy ktos ma namiary na wolontariuszy ze schroniska pana Harłacza lub może podac link do strony schroniska??[/quote]

Olga, kiedyś, w innym wątku ja również prosiłam o link do strony www lub kontakt do wolontariuszy...i nie doczekałam się...Natomiast sam Pan Harłacz na stronie schroniska poznańskiego oraz na stronie Gazety, zamieścił niezbyt miłą w treści wypowiedź przy okazji sprawy Sułtana... Przyznam, że mam bardzo mieszane uczucia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MonikaP']Olga, kiedyś, w innym wątku ja również prosiłam o link do strony www lub kontakt do wolontariuszy...i nie doczekałam się...Natomiast sam Pan Harłacz na stronie schroniska poznańskiego oraz na stronie Gazety, zamieścił niezbyt miłą w treści wypowiedź przy okazji sprawy Sułtana... Przyznam, że mam bardzo mieszane uczucia.[/quote]

a masz może linki do tej wypowiedzi, bo chetnie przeczytam....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olga132']a masz może linki do tej wypowiedzi, bo chetnie przeczytam....[/quote]

Wklejam wypowiedź ze strony schroniska (nie wiem dlaczego tam akurat zamieszczona, a nie na Dogo) - to miała być zdaje się odpowiedź na moje pytania postawione w innym wątku (tu na Dogo) dotyczącym p.Harłacza). Zaraz znajdę też ten wątek oraz wątek z Gazety.


[B]Harłacz[/B] 25.06.2007 [host8-243.btk.net.pl] [URL="http://[email protected]/"][COLOR=#0000ff]http://[email protected][/COLOR][/URL]Jesli Pani jest taka dociekliwa to prosze o kontakt telefoniczny pod numer 696-379-134 a nie w stosunku do mojej osoby przedstawia pani aluzje a gdybania pozostawi pani na wieczór. Niech Pani robi coś bardziej pożytecznego a nie jedynie spekuluje.Jeśli tak Pani jest zainteresowana schroniskiem w Białogardzie to proszę pytac mnie pod wskazanym numerem telefonu a nie jedynie spekulować. jeśli chodzi o schronisko w poznaniu to jedynie odpowiadam za stan kontroli z przed dwóch lat wówczas było wszystko bez uwag . pozdrawiam Harłacz

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=67&w=63832047&a=63832047[/URL]

Autor: Gość: inspektoratanimals IP: *.btk.net.pl 12.06.07, 17:05

Wiele jest w tym kraju fundacji czy stowarzyszeń i tak np. Ogólnopolskie TOZ
Animals Pani Gebert z Bydgoszczy , która sama nie przeprowadza interwencji a jak
zacznie to nie kończy i zbiera jedynie środki finansowe na pomoc zwierzętom a
jak jest naprawdę. Kolejna fundacja z Kłodzka , która zainteresowała się
jedynie pasami zabranymi od V Villas i zbierała środki na pomoc , ja zabrałem 70
psów i jakoś pomocy od fundacji nie widać. Fundacje b nie są powołane do
jakiejkolwiek kontroli mają jedynie wspierać a wychodzą po za normy prawne.
Znam kierownika Poznańskiego schroniska i myślę ,że dba należycie o zwierzęta a
fundacja niech zajmie się psami porzuconymi i buduje schron iska a nie robi
larum. Harłacz Jerzy Inspektorat Animals

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Potter']Od lat marzymy w kieleckim TOZ-ie o stworzeniu podobnego przytuliska dla świętokrzyskich psów, ponieważ schronisko w Dyminach, obsługujące okoliczne gminy, nawet przy dużej dozie dobrej woli, trudno nazwać inaczej jak obozem koncetracyjnym, umieralnią i psim oświęcimiem.
Niestety, od lat nasze starania kończyły się oporem i niechęcią urzedniczej materii.
Dopiero ostatnio pojawiło się światełko w tunelu w postaci starosty kieleckiego, który jest żywo zainteresowany powstaniem takiego solidnie zorganizowanego i prowadzonego przez kochających zwierząta ludzi, przybytku. Ale powinniśmy przygotować dla starosty odpowiedni materiał przykładowy, opisy, zdjęcia, dokumentację, przybliżony kosztorys... Mam nadzieję, że nie jest tajemnicą, skąd Pan Harłacz uzyskał fundusze na powstanie swojego schroniska, bo chyba nie wybudował wszystkiego z własnych pieniędzy? Czy starał się o jakieś fundusze unijne? Z jakich środków schronisko utrzymuje się teraz?[/quote]
Prosiłam p. Harłacza o pomoc w nawiazaniu kontaktu z organizacja holenderska, która dała mu pieniądze, ale nie odpisał.:shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A jak psy żyją w zimie? Boksy są otwarte , zabezpieczone z trzech stron. Czy w budach jest siano? Czy pieski o słabej okrywie włosowej mają osobny pawilon? Czy jest pawilon kociarni? Jak jest rozwiązany?

Wypytuje bo przystępujemy do budowy schroniska w Dąbrowie.
Chcemy wzorować sie na Panu Jerzym na jego "psim ranczu"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amikat']A jak psy żyją w zimie? Boksy są otwarte , zabezpieczone z trzech stron. Czy w budach jest siano? Czy pieski o słabej okrywie włosowej mają osobny pawilon? Czy jest pawilon kociarni? Jak jest rozwiązany?

Wypytuje bo przystępujemy do budowy schroniska w Dąbrowie.
Chcemy wzorować sie na Panu Jerzym na jego "psim ranczu"[/quote]

Amikat, dlaczego zadajesz pytanie w wątku, skoro z Twojego poprzedniego postu wynika,że rozmawiałaś z panem Harłaczem?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...