Jump to content
Dogomania

Białogard - prawda i mity


mariamc

Recommended Posts

[quote name='enia']zapewniam Cie, że nie poszły tam z rozpędu.....nie wywozono psów z dnia na dzień......to było zaplanowane z burmistrzem Węgrowa który zresztą płacił za to wszystko .....
a zdjęcia tu przedstawione faktycznie dały sielski obraz tego miejsca....
czy ktos tam jeżdzi? robi foty psom?[/QUOTE]

Kochana, tam nie można wejść.

Nie obejrzysz psów jak w normalnym schronisku. Cały czas masz przy sobie "opiekę" bo taki mają nakaz pracownicy. Nie możesz sobie obejrzeć tych psów, nie mówiąc o zdjęciach. Oni by wydali wszystko co się daje, tylko mają związane ręce. Nie będę pisać na forum szczegółów, bo P. H. nie wiem czy czyta, czy ktoś mu relacjonuje, ale doskonale wie co się dzieje.

A "rasowych" to tam jest na pęczki.....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 560
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Fundacja Mrumio miała tam interweniować, jak pojechały tam psy z Kamieńca.
Znalazłam osoby , które chciały zeznawać, pisałam do Piw'u.
Był TOZ z Koszalina ale oczywiście na rekontroli inspektor z Toz'u stwierdził ,że wszystko jest oki.

Drogi Panie Harłacz, jak pan to czyta , to ta osoba ze Szczecinka, która tak pana nie lubi . to ja!

Na dzisiaj , harłacz ma wymówioną umowę dzierżawy.
Miasto usiłuje stworzyć nowy azyl dla tych zwierząt.Opinie na temat osoby , która ma go poprowadzić są różne.
Nie wiem ,czy ktoś może być bardziej nie ludzki niż harłacz.

Link to comment
Share on other sites

Jestem jednak zdania ze powinna sie o tym dowiedziec organizacja z zagranicy ktora pomagala mu finansowo, ukrywanie tego faktu przed nimi, stajemy sie wspolwinne i faktycznie nikt nie bedzie chcial po raz kolejny ryzykowac aby wesprzec org. ktorzy ratuja zwierzeta podporzadkowujac swoje zycie, dla tego celu.

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich ,jeśli ktoś nie wie jaka to była organizacja z Holandii,to prosze wejść na pierwszą stronę tej dyskusji,jest tam nazwa tej organizacji.Wracając do tego pana to schronisko miało być argumentem za tym żeby rada miasta sprzedała teren na którym się ono znajduje i jeszcze trochę przyległego po preferencyjnych cenach ,bo przecież to dobrodziej . Wiem że można wymóc na lokalnej władzy powstanie schronisk dla zwierząt z prawdziwego zdarzenia tylko musi być grupa nacisku czyli MY ,to my ich wybieramy i dzielą naszymi pieniędzmi.Jestem za szeroko rozumianą wolnością gospodarczą ,ale nie tam gdzie odbywa się to kosztam bezbronnych zwierząt.WŁODARZE MIAST I GMIN NIE PODPISUJCIE UMÓW Z PRYWATNYMI SCHRONISKAMI.To za nasze pieniądze macie poczucie wypełnienia obowiązku który nakłada na was ustawa,i spokojny sen,bo nie widzicie tych oczu które patrzą błagalnie za krat ,a Harłacze mają się bardzo dobrze.nie pozwólmy na to!!!!! pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje'][B]Jestem jednak zdania ze powinna sie o tym dowiedziec organizacja z zagranicy ktora pomagala mu finansowo, ukrywanie tego faktu przed nimi, stajemy sie wspolwinne i faktycznie nikt nie bedzie chcial po raz kolejny ryzykowac aby wesprzec org. ktorzy ratuja zwierzeta podporzadkowujac swoje zycie, dla tego celu.[/B][/QUOTE]
[B]jak najbardziej powinni się dowiedzieć!!!!![/B]

Link to comment
Share on other sites

Tu znajdziecie nieco wiecej ;)

[URL]http://www.s-b-a.info/asiel-pol-slowa-honga.html#bialogard[/URL]


A tu pieniazki dla Harlacza w roku 2005 , ladna sumka liczaca ponad 8 tys euro.

[URL]http://www.s-b-a.info/images/2005/september.pdf[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Mnie cały czas zastanawia pewien fakt-kiedy jeździłyśmy z Demi w sprawie psów z Kamieńca do władz miasta, to pamiętam że Schronisko władze brały pod uwagę schronisko u Harłacza i w Dzierżoniowie. Pamiętam, że byli za Dzierżoniowem i wiem że tam właśnie wszystko było przygotowane. Co zadecydowało że stało się inaczej????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Skandal goni skandal na dogomani :angryy:[/QUOTE]
Niestety bardzo łatwo jest zatracić granice między pomaganiem
a zarabianiem, prawda Ada? masa Fundacji i innych organizacji
nie ma wogóle uczuć do zwierząt! liczy się tylko kasa i zimna kalkulacja.
W dodatku organizacje takie robią wszystko by pokazać się z najlepszej strony,
brudy wmiatają pod dywam i biada temu, kto spróbuje je z tamtąd wyciągnąć.

Obawiam się, że to wszystko co się ostatnio dzieje i "wypływa"
to dopiero początek i mała namiastka tego
co się dzieje. Organizacji, które pomagają z czystej miłości
dla zwierząt jest dosłownie garstka.

A początek wątku był taki piękny, istna sielanka....

Link to comment
Share on other sites

Witam Wszystkich,zalogowałam sie tutaj specjalnie dla p.Harłacza,jednak z myślą o psach,które mialam okazję nie raz widzieć w schronisku naszego bohatera.Ilośc miejsc to podobno 140,psów około 400,a kazde zwierzę to określony dochód dla prowadzącego.W boksie,gdzie powinny znajdować się 2 psy,są dwie budy i np.7 psów,dokoła panuje jedna wielka psychoza,co chwilę slychać skowyt-to te silniejsze gryza te słabsze.Wiem,ze w ubiegłym roku doszło do 150 zagryzien,czyli co drugi,trzeci dzien zagryzienie.Widzialam czym sa karmione;duze,gole kosci,skóry i łoj,bo karma przecież kosztuje,odpady są za grosze.Szybko przeliczylam;np.30dag.karmy razy 400 psów daje 120 kg.karmy dziennie,a miesięcznie 3,5 tony.Jeśli kontroli zależy,wystarczy przecież zarządać comiesięczne faktury.Monitowałam do wielu instytucji.....bez odzewu.Jak to sie dzieje,że kontrole wypadają pozytywnie,czy to kontrolujący są ślepi,czy też działa czar właściciela. Uważam,że mając ograniczone powierzchniowo i obiektowo możliwości działania należydo niego dostosować swoje ambicje i chęci zarobku.Czy prowadzącym kieruje miłość do zwierząt, czy też bardziej przyziemna-miłosc do pieniędzy........

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PANI']Witam Wszystkich,zalogowałam sie tutaj specjalnie dla p.Harłacza,jednak z myślą o psach,które mialam okazję nie raz widzieć w schronisku naszego bohatera.Ilośc miejsc to podobno 140,psów około 400,a kazde zwierzę to określony dochód dla prowadzącego.W boksie,gdzie powinny znajdować się 2 psy,są dwie budy i np.7 psów,dokoła panuje jedna wielka psychoza,co chwilę slychać skowyt-to te silniejsze gryza te słabsze.Wiem,ze w ubiegłym roku doszło do 150 zagryzien,czyli co drugi,trzeci dzien zagryzienie.Widzialam czym sa karmione;duze,gole kosci,skóry i łoj,bo karma przecież kosztuje,odpady są za grosze.Szybko przeliczylam;np.30dag.karmy razy 400 psów daje 120 kg.karmy dziennie,a miesięcznie 3,5 tony.Jeśli kontroli zależy,wystarczy przecież zarządać comiesięczne faktury.Monitowałam do wielu instytucji.....bez odzewu.Jak to sie dzieje,że kontrole wypadają pozytywnie,czy to kontrolujący są ślepi,czy też działa czar właściciela. Uważam,że mając ograniczone powierzchniowo i obiektowo możliwości działania należydo niego dostosować swoje ambicje i chęci zarobku.Czy prowadzącym kieruje miłość do zwierząt, czy też bardziej przyziemna-miłosc do pieniędzy........[/QUOTE]
Zapewne miłość do pieniędzy i oby była zgubna dla Harłacza!!!!
Jak zawiadomić media? Napiszmy do jakiegoś ministra od ochrony środowiska. Tak nie może być!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PANI']Jak to sie dzieje,że kontrole wypadają pozytywnie,czy to kontrolujący są ślepi,czy też działa czar właściciela. [/QUOTE]

zależy kto kontroluje... Inspektor inspektorowi nierówny - mam tu na myśli kontrole PIW, bo chyba takie muszą się tam odbywać.... Skoro dla niektórych w Miedarach nic się złego nie działo i pewnie dalej jest tam cudnie to czego wymagać. W innych zaś schroniskach sprawdza się wszystko, czepiają się pierdół.
150 zagryzień? to skandal ;/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mysia_']zależy kto kontroluje... Inspektor inspektorowi nierówny - mam tu na myśli kontrole PIW, bo chyba takie muszą się tam odbywać.... Skoro dla niektórych w Miedarach nic się złego nie działo i pewnie dalej jest tam cudnie to czego wymagać. W innych zaś schroniskach sprawdza się wszystko, czepiają się pierdół.
[/QUOTE]

Nie jestem pewna czy to jest schronisko czy może tylko tzw. azyl, dom adopcyjny czy coś takiego. Więc jeżeli jest to prywatny biznes, i nie jest to schronisko, nie musi spełniać wymogów, które musi spełniać normalne schronisko. Ale skoro gminy z nim mają podpisane umowy, Inspektorat może robić kontrole a nawet powinien. Ale osób z zewnątrz może nie wpuszczać i tyle.

A skoro sam P. H. startuje na radnego czy już nawet nim jest, nikt mu nie podskoczy. Lokalnie się nic nie załatwi. Za mocne ma plecy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karina1002']Nie jestem pewna czy to jest schronisko czy może tylko tzw. azyl, dom adopcyjny czy coś takiego. Więc jeżeli jest to prywatny biznes, i nie jest to schronisko, nie musi spełniać wymogów, które musi spełniać normalne schronisko. Ale skoro gminy z nim mają podpisane umowy, Inspektorat może robić kontrole a nawet powinien. Ale osób z zewnątrz może nie wpuszczać i tyle.

A skoro sam P. H. startuje na radnego czy już nawet nim jest, nikt mu nie podskoczy. Lokalnie się nic nie załatwi. Za mocne ma plecy.[/QUOTE]

Radnym mozna byc i przestac nim byc ;) To, ze zastrasza spoleczenstwo - to tylko podstawa do poinformowania fundacji holenderskiej, ktora wylozyla na jego schron kupe kasy, na jego terenowe auto tez :evil_lol: Pewnie sie zdziwi, gdy dowie sie jak to p Harlacz wyadptowuje psy bez oglaszania ich gdziekolwiek, bez niczyjej pomocy...a moze to kolejny Tuskowy Cud????? :cool3:;)
Fundacja moze cienko doinformowana, nie stoi nic na przeszkodzie zeby uaktualnic info - bo lubimy sie chwalic, nieprawda? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dusje']
Fundacja moze cienko doinformowana, nie stoi nic na przeszkodzie zeby uaktualnic info - bo lubimy sie chwalic, nieprawda? ;)[/QUOTE]

Myślę, że Fundacja w ogóle nie jest poinformowana, i to chyba najlepsza droga, żeby coś zaczęło się tam zmienić. Bo nikt nie odmówi Fundacji z zagranicy wyjaśnienia sprawy. Taki Inspektorat Wet. nie będzie przed nimi durnia kleił i będzie musiał coś zrobić.

Więc Dusje, jak umiesz po ichniemu pisać:) to walnij donosik :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...