Jump to content
Dogomania

rotek_

Members
 • Content Count

  8,997
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

rotek_ last won the day on January 31 2012

rotek_ had the most liked content!

About rotek_

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 05/14/1988

Contact Methods

 • AIM
  204343
 • Website URL
  http://www.uciechow.com

Converted

 • Location
  Uciechów/Dzierżoniów
 • Interests
  Działalność organizacji pozarządowych, fotografia, behawiorystyka
 • Occupation
  pracownik schroniska

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. rotek_

  Psy pod sklepem

  Mandat swoją drogą, ale sama byłam nie raz świadkiem jak do schroniska przyjechał właściciel po swojego psa, który został przed sklepem na 15 minut. Jakaś nadgorliwa babcia wystarczy że zgłosi do straży miejskiej porzucenie psa przed sklepem i wtedy minimalny koszt to 200zł za nie dopilnowanie psa, do tego mogą wejść koszty interwencji, pobytu w schronisku, przyjazdu hycla itp. Takie sytuacje zdarzają się wcale nierzadko. Najwięcej zawsze wychodzą koszty przyjazdu hycla, wiem że w niedziele i dni świąteczne za trasę ok 20km gmina ponosi koszt 500zł. W sumie można zapłacić min. 800zł
 2. [SIZE=3][B]kupię książki nt. dogoterapii[/B][/SIZE]
 3. rotek_

  Jakie rybki do pielęgnic pawiookich?

  ja widziałam pielęgnice z pielęgnicami papuzimi, bocja wspaniała, sumami(np czerwonoogonowe) lub glonojady gibbiceps. Ale te 2 ostatni ryby są duże i niezbyt kolorowe. Same pawiookie pomimo że nie zachwycają urodą mają ciekawe zachowania i są bardzo wdzięczne w obserwowaniu. Rośliny przy pielęgnicach możesz sobie odpuścić bo i tak wszystko wyrwą z korzeniami. Dobierając do nich ryby muszą to być osobniki przynajmniej takiej samej wielkości, żeby pawiookie nie mogły je zjeść i powinny mieć takie same warunki (ph, TO, temp.). Wewnątrz gatunku panuje duża agresywność.
 4. OE używa się gdy pies nie przychodzi na komendę np goniąc sarnę. Ale tak naprawdę to zanim pies ma założoną Obrożę Elektryczną musi znać komendę "do mnie" i wykonywać ją w każdych warunkach oprócz danej sytuacji(najczęściej są to sytuacje gdy instynkt pogoni za zwierzyną bierze górę nad zachowaniem). Wyrzuć obrożę bo ona nie przyda ci się do niczego, poza tym takich rzeczy używa się pod okiem dobrych fachowców-tym można zrobić krzywdę psu, krzywdę psychiczną oczywiście. Piszesz, że jak pies ucieknie to ląduje na łańcuchu. pies tez ma swój rozum i jeśli zrozumie że co jakiś czas można uciec to będzie to próbował cały czas. Dla psa ucieczka jest zachowaniem samonagradzającym, on ma frajdę z tego że może podrażnić inne psy z wioski. Żaden smakołyk nie wynagrodzi mu zostania na swoim podwórku.
 5. druga wersja jest prawidłowa i nie żegnaj się z psem jak wychodzisz-rób to bez słowa
 6. Szczerze mówiąc to zależy od psa. Są psy niewidome, które możesz złapać z zaskoczenia i nawet nie warkną, ale są i takie, które będą szczerzyć zęby w każdej sytuacji gdy będą czuły się zagrożone. Najlepiej jest zadzwonić i dopytać się o charakter psa. Wszystko jest cechą indywidualną, bo ślepota to sprawa drugorzędna. Miałam kiedyś pod opieką niewidomego psa(od urodzenia), który tak świetnie radził sobie, że postronna osoba nawet nie wiedziała że maluch nie dowidzi. Psiak potrafił nawet aportować patyki. Raczej nie kieruj się wyglądem psa, bo tak można szybko zrazić się do adopcji, lepiej jest zadzwonić i dokładnie dopytać się o charakter.
 7. rotek_

  Obroże, szelki, smycze vol. 2

  Vailet, ja miałam takie szelki. Kolory, które pokazane są w aukcjach różnią się znacznie od tych rzeczywistych, które są mniej żywe i wyglądają jak przydymione. Jeśli zamawiasz szelki dla psa o rozm. 60cm w obwodzie to lepiej wziąć szelki które kończą się na takim obwodzie. W szelkach trixie reguluje się tylko jedna obręcz i jeśli weźmiesz większą rozmiarówkę to dolny pasek może bardzo zwisać. Co do wytrzymałości to nie wypowiem się bo akurat mam psa szanującego swoje akcesoria.
 8. rotek_

  Agresja wobec innych psow

  nie chcę czegoś przekręcić więc lepiej nie będę opisywać dokładnie jego metod. W posłuszeństwie Kalisz stosuje przede wszystkim naprowadzanie za smakołykiem. W likwidowaniu agresji reaguje na agresję-agresją(tak najprościej można to ująć). Samych metod pracy nie widziałam, jedynie słyszałam o nich, ale najważniejsze dla mnie są jego efekty pracy, bo widziałam psy po jego szkoleniu-zmiana była ogromna. Z lękliwym psem też sobie poradził. Jego strona faktycznie powinna przejść zmianę, bo w takiej postaci jest odkąd pamiętam, ale wiem że indywidualnych porad behawioralnych też udziela.
 9. rotek_

  Agresja wobec innych psow

  jeśli jesteś z wrocławia to polecam szkołę dla psów Leszka Kalisza. Jak dla mnie nie ma lepszego jeśli przynajmniej chodzi o agresję, ale uprzedzam że leszek ma bardzo nowatorskie metody i jeśli zaciśniecie zęby i będziecie postępować wg jego rad to jest duża szansa że zapanujecie nad psem
 10. Chciałabym w jednym miejscu zebrać wszystkie nazwy karm polskich producentów. Czy znacie jakieś?
 11. Jak każda książka mrzewińskiej ta także jest na wysokim poziomie. Najkrócej mówiąć autorka przedstawia nam jak być najlepszym przyjacielem dla swojego psa. Książkę przeczytałam w 3 dni i to tylko dlatego że miałam mało czasu.
 12. mazowszanka gdyby były jakies problemy z nauką przywoływania możesz napisać do mnie...już to przechodziłam ze swoim psem.
 13. Też miałam psa uciekiniera, pies uciekał dla samej zasady ucieczki i zwiedzania okolicy. Pomogło szkolenie po okiem specjalisty, braliśmy tylko lekcje z komendy "do mnie". Po trzech miesiącach pies był odwoływany od wszystkiego(no może oprócz dzikiej zwierzyny, ale na to jest tylko obroża elektryczna). Także nowy dom może mieć psa idealnego, ale musi go uwarunkować na przywoływanie(uwarunkowanie czyli ślinienie się na dźwięk komendy:) ) Druga sprawa sunia może uciekać bo zna drogę powrotną do domu i czuje się bezpiecznie, mój pies znacznie lepiej i szybciej przychodzi gdy jesteśmy w miejscu dla niego obcym. Wg mnie ta wada Fiony jest jak najbardziej do opanowania. Za parę lat gdy może (w końcu)będę mieć własne mieszkanie taki pies jak Fiona będzie dla mnie ideałem.
 14. rotek_

  jak poprawić wygląd ogona

  alergie pokarmowe zaczynają się najczęściej łysieniem okolic odbytu i ogona....przynajmniej mi coś takiego przyszło na myśl
 15. z feralnej ósemki (Karina, Sarna, Mario, Hektor, Ceder, Rudy, Scooby, Nero ) do adopcji poszedł Mario, Hektor, Scooby i Nero
×