Jump to content
Dogomania

rotek_

Members
 • Content Count

  8,997
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

rotek_ last won the day on January 31 2012

rotek_ had the most liked content!

About rotek_

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 05/14/1988

Contact Methods

 • AIM
  204343
 • Website URL
  http://www.uciechow.com

Converted

 • Location
  Uciechów/Dzierżoniów
 • Interests
  Działalność organizacji pozarządowych, fotografia, behawiorystyka
 • Occupation
  pracownik schroniska

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. rotek_

  Jakie rybki do pielęgnic pawiookich?

  ja widziałam pielęgnice z pielęgnicami papuzimi, bocja wspaniała, sumami(np czerwonoogonowe) lub glonojady gibbiceps. Ale te 2 ostatni ryby są duże i niezbyt kolorowe. Same pawiookie pomimo że nie zachwycają urodą mają ciekawe zachowania i są bardzo wdzięczne w obserwowaniu. Rośliny przy pielęgnicach możesz sobie odpuścić bo i tak wszystko wyrwą z korzeniami. Dobierając do nich ryby muszą to być osobniki przynajmniej takiej samej wielkości, żeby pawiookie nie mogły je zjeść i powinny mieć takie same warunki (ph, TO, temp.). Wewnątrz gatunku panuje duża agresywność.
 2. druga wersja jest prawidłowa i nie żegnaj się z psem jak wychodzisz-rób to bez słowa
 3. Szczerze mówiąc to zależy od psa. Są psy niewidome, które możesz złapać z zaskoczenia i nawet nie warkną, ale są i takie, które będą szczerzyć zęby w każdej sytuacji gdy będą czuły się zagrożone. Najlepiej jest zadzwonić i dopytać się o charakter psa. Wszystko jest cechą indywidualną, bo ślepota to sprawa drugorzędna. Miałam kiedyś pod opieką niewidomego psa(od urodzenia), który tak świetnie radził sobie, że postronna osoba nawet nie wiedziała że maluch nie dowidzi. Psiak potrafił nawet aportować patyki. Raczej nie kieruj się wyglądem psa, bo tak można szybko zrazić się do adopcji, lepiej jest zadzwonić i dokładnie dopytać się o charakter.
 4. rotek_

  Agresja wobec innych psow

  nie chcę czegoś przekręcić więc lepiej nie będę opisywać dokładnie jego metod. W posłuszeństwie Kalisz stosuje przede wszystkim naprowadzanie za smakołykiem. W likwidowaniu agresji reaguje na agresję-agresją(tak najprościej można to ująć). Samych metod pracy nie widziałam, jedynie słyszałam o nich, ale najważniejsze dla mnie są jego efekty pracy, bo widziałam psy po jego szkoleniu-zmiana była ogromna. Z lękliwym psem też sobie poradził. Jego strona faktycznie powinna przejść zmianę, bo w takiej postaci jest odkąd pamiętam, ale wiem że indywidualnych porad behawioralnych też udziela.
 5. rotek_

  Agresja wobec innych psow

  jeśli jesteś z wrocławia to polecam szkołę dla psów Leszka Kalisza. Jak dla mnie nie ma lepszego jeśli przynajmniej chodzi o agresję, ale uprzedzam że leszek ma bardzo nowatorskie metody i jeśli zaciśniecie zęby i będziecie postępować wg jego rad to jest duża szansa że zapanujecie nad psem
 6. Chciałabym w jednym miejscu zebrać wszystkie nazwy karm polskich producentów. Czy znacie jakieś?
 7. mazowszanka gdyby były jakies problemy z nauką przywoływania możesz napisać do mnie...już to przechodziłam ze swoim psem.
 8. Też miałam psa uciekiniera, pies uciekał dla samej zasady ucieczki i zwiedzania okolicy. Pomogło szkolenie po okiem specjalisty, braliśmy tylko lekcje z komendy "do mnie". Po trzech miesiącach pies był odwoływany od wszystkiego(no może oprócz dzikiej zwierzyny, ale na to jest tylko obroża elektryczna). Także nowy dom może mieć psa idealnego, ale musi go uwarunkować na przywoływanie(uwarunkowanie czyli ślinienie się na dźwięk komendy:) ) Druga sprawa sunia może uciekać bo zna drogę powrotną do domu i czuje się bezpiecznie, mój pies znacznie lepiej i szybciej przychodzi gdy jesteśmy w miejscu dla niego obcym. Wg mnie ta wada Fiony jest jak najbardziej do opanowania. Za parę lat gdy może (w końcu)będę mieć własne mieszkanie taki pies jak Fiona będzie dla mnie ideałem.
 9. rotek_

  jak poprawić wygląd ogona

  alergie pokarmowe zaczynają się najczęściej łysieniem okolic odbytu i ogona....przynajmniej mi coś takiego przyszło na myśl
 10. z feralnej ósemki (Karina, Sarna, Mario, Hektor, Ceder, Rudy, Scooby, Nero ) do adopcji poszedł Mario, Hektor, Scooby i Nero
 11. rotek_

  Krople z cyklosporyna

  kiedyś zamawialiśmy psiakowi krople robione na bazie cyklosporyny. Weterynarz rozrabiał to w odpowiednim stosunku z olejem z nasion (chyba) słonecznika. Maść działała w taki sam sposób co optimune, ale kosztowało nas to 30zł miesięcznie a nie 90zł jak to bywało przy lekach kupowanych. lunaak widzę że zna się na tym;)
 12. rotek_

  Pożar fundacji Centaurus

  zagłosowane
 13. rotek_

  Pies nie chce chodzić na spacery

  a czy psiak po ogrodzie idzie bez problemu na smyczy? Może nie jest nauczony, czasami jeśli pies pierwszy raz w życiu ma na sobie smycz zaczyna wyrywać się lub staje nieruchomo. Wtedy najlepiej jest puszczać go po ogrodzie z luźno zwisającą smyczą i jak najczęściej zabierać go na krótkie spacery po ogródku. Druga przyczyna może być taka że pies boi się wyjść poza teren który zna. Często zdarza się to u szczeniaków lub dorosłych psów bojaźliwych. Wtedy pracę zaczynasz za każdy wykonany krok poza ogrodzeniem, ćwiczysz z psem tylko wtedy gdy nie ma wokół ludzi i samochodów których psy boją się. Spacery są początkowo krótkie, potem zaczynasz zabierać na coraz dłuższe, nawet dłuższe zaledwie do kilka metrów. [B]Ja ma problem trochę inne natury, mojemu psu nie chciało się wychodzić na spacer. Jak tylko wyszliśmy z bloku, sunia (8lat)nagle traciła chęci i szła ociężale za mną jakieś 1,5 metra tak wolnym krokiem że wszyscy emeryci nas wyprzedzali[/B]:evil_lol: Zaczęłam podawać jej witaminy na zwiększenie witalności oraz geriadog oraz zwiększyłam liczbę atrakcji na spacerach: -wspólne bieganie -przeciąganie się sznurem -ćwiczenie komend -czasem szukanie myszy których nie ma (rzucałam kamień w trawę i pędziłam w tamtą stronę udając że jest tam gryzoń który mój pies uwielbia, wybierałam takie miejsca gdzie widziałam że żywych zwierząt nie ma dla ich bezpieczeństwa) Ale nie zawsze mogę spuścić psa ze smyczy, bieganie przy rowerze nie sprawdzi się w skarny dzień, [B]więc jak sprawić żeby spacery były atrakcyjne dla psa?[/B]
 14. Szafir nadal odsiaduje wyrok. Lekko niedowidzi, dlatego jedzenie podajemy mu tylko i wyłącznie w misce...zdarza mu się pomylić naszą rękę z karmą.
 15. pierwszy raz z G. Firlitem miałam styczność przy książce "strachopies". Z pewnością kupię jego drugą książkę, mam nadzieję że będzie tak samo fachowa jak pierwsza.
×