Jump to content
Dogomania

Karmy - straszne


jaszczurka

Recommended Posts

Aha, nie kupuję eukanuby,acany,różnych wynalazków typu nutra, nie kupuję pedigree, chappy ani whiskasa. Przez te dwa pierwsze Puma odeszła za TM, choć w jej 12 letnim życiu karmiłam ją tym świństwem "tylko" przez 5 lat, nigdy sobie tego nie daruję :(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja próbowałam gotować dla Negra, ale on po "gotowanym" dostaje alergii skórnych. Gdy dostanie surowe mięso, ma biegunki, nawet próbowałam mu je podawać stopniowo, ale nieprzechodziły, więc zrezygnowałam. Natomiast po karmie wygląda super... :roll: Pozostałe dwa psy jedzą gotowane;)

Wiadomo, że każda karma produkowana przez duże koncerny, jest testwana na zwierzętach. Dleczego? Bo tylko w ten sposób producenci dowiadują się o efektach prac nad składnikami karm. Pasze dla ptaków są na ptakach testowane, tak samo wszystkie inne...:shake:

Nawet wyhodowano specjalną rasę psów, podobną do beagli, na której w bagatych krajach robi się doświadczenia tego typu. Są to psy homozygotyczne (kojażone były ze sobą psy spokrewnione), by efekty badań były jednolite.:-(

I to jeszcze nie jest najgorsze... Tragedią jest to, że te badania, hodowanie psów na cele doświadczalne jest legalne!!!

Ręce opadają...:-(

Link to comment
Share on other sites

słyszałam o tym jak byłam we Francji to właśnie chcieli ze Stanów taką "psią fermę" przenieść do Francji, podobno specjalnie hodowane do doświadczeń zastanawiali się co zrobić, bo to nieetyczne a z drugiej strony iluś tam ludzie miałoby pracę (tak tłumaczyli zwolennicy), ale nie wiem na czym w końcu stanęło

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martavantos']
a wkurzajace jest tez to ze przyniektórych karmach pisza ze: nie podawac z jedzeniem gotowanym, karma zapewnia wszystkie niezbedne składniki dla twojego pupila::shake:
poprostu szok:-o[/quote]

Dobrze, ze tak pisza. Jezeli ktos wybral karme gotowa, to raczej nie jest wskazane mieszanie jej z jedzeniem przygotowywanym w domu. Pisze o codziennym mieszaniu tych dwoch rodzajow pozywienia. Bo mozna przedobrzyc.
Kwestia wyboru pozostaje karma sucha, albo jedzenie przygotowywane w domu. Moim psom dobrze sluzy karma holistyczna - Canidae. Z kolei tesciowa karmi swojego labradora chlebem tostowym posmarowanym pasztetem. Mi sie wydaje, ze juz lepsze byloby dla niego Canidae, ale ona ma swoje lata, przyzwyczajenia, i nie chce ingerowac w jej prywatnosc. Labrador ma juz prawie 12 lat, przez wiekszosc swojego zycia jadl wlasnie pieczywo tostowe i pasztety. Ona uwaza, ze ja zle karmie swoje psy, bo pasztet jest najlepszy.

Odpowiednie wyzywienie to, bez watpienia, jedno z najtrudniejszych zagadnien dla kazdego posiadacza czworonoznego przyjaciela. Nie ma chyba jednoznacznej odpowiedzi, ale moge sie oczywiscie mylic.

Link to comment
Share on other sites

Z tym gotowanym, to bywa różnie: kurczaki nafaszerowane hormonami, marchewka zatruta ołowiem, ryż też nie wiadomo jakimi wzbogacaczami jest traktowany. Ser biały też niedobry, bo od sztucznie karmionych krów, jajka wiadomo jakie. Z tego wszystkiego tylko po suchym Grita jest zdrowa, albo mi się tak wydaje. W każdym razie nie ma sensacji trawiennych, kupki miodzio. A tak starałam się ją karmić "naturalnie", ale teraz naturalnie = sztucznie. no chyba, że ktoś ma własną hodowlę mięsa, ryżu i warzyw...Żyję w wielkim mieście i jestem zdana na to, co mogę kupić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TangoBlue'] Moim psom dobrze sluzy karma holistyczna - Canidae. Z kolei tesciowa karmi swojego labradora chlebem tostowym posmarowanym pasztetem. Mi sie wydaje, ze juz lepsze byloby dla niego Canidae, ale ona ma swoje lata, przyzwyczajenia, i nie chce ingerowac w jej prywatnosc. Labrador ma juz prawie 12 lat, przez wiekszosc swojego zycia jadl wlasnie pieczywo tostowe i pasztety. Ona uwaza, ze ja zle karmie swoje psy, bo pasztet jest najlepszy.

Odpowiednie wyzywienie to, bez watpienia, jedno z najtrudniejszych zagadnien dla kazdego posiadacza czworonoznego przyjaciela. Nie ma chyba jednoznacznej odpowiedzi, ale moge sie oczywiscie mylic.[/quote]
Napisz coś o tej Canidae. A pasztet dla psa - trutka. Tam jest sól w zbyt dużych ilościach, przyprawy, które uszkadzają nerki i wątrobę.
Czasem daję Gricie chleb z masłem, takim prawdziwym, kocha to, ale potem znowu nocne spacerki. Maja znajoma karmi swojego psa parówkami, szynką, bułeczkami i dżemem truskawkowym, czasem dostają kawę (prawdziwą!) z mlekiem i kanapki z żółtym serem! Chciałabym być jej psem...

Link to comment
Share on other sites

Moje psy jedzą suche i gotowane!
A co do tego jednego z tych pytań moje psy jezeli upolują sobie mysz czy coś w tym stylu to spokojnie pozwalam im to zjesc! Taka natura!
A co do tego czy jadłbym mieso gdybym widział jak zabija sie zwierzeta?
Jem na działce mamy małą domowa hodowle królików! I dziadek je zabiła w bezbolesny sposób, 1 sekunda i królik niezyje! Z kaczkami to samo! Nic strasznego jezeli zwierze zabija osoba mająca praktyke i której zalezy na tym ,aby zwierze nie cierpiało!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg18']Moje psy jedzą suche i gotowane!
A co do tego jednego z tych pytań moje psy jezeli upolują sobie mysz czy coś w tym stylu to spokojnie pozwalam im to zjesc! Taka natura!
A co do tego czy jadłbym mieso gdybym widział jak zabija sie zwierzeta?
Jem na działce mamy małą domowa hodowle królików! I dziadek je zabiła w bezbolesny sposób, 1 sekunda i królik niezyje! Z kaczkami to samo! Nic strasznego jezeli zwierze zabija osoba mająca praktyke i której zalezy na tym ,aby zwierze nie cierpiało![/quote]
Głos rozsądku! Ja pisałam, że nie mogłabym sama zabić dla siebie jedzenia. Ale jak sobie wyobrażę sytuacje ekstremalne, głód, dzieci (jestem matką) itp, to pewnie wszystko bym mogła. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=25343&highlight=Canidae"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=25343&highlight=Canidae[/URL]

Tutaj mozna dowiedziec sie na temat tej karmy. Canidae zawiera maczke kostna, o czym nie wiedzialam, a raczej, uczciwie mowiac, nie doczytalam na opakowaniu. Dowiedzialam sie o tym dzieki wlasnie wyzej wymienionemu watkowi,

Oficjalna strona tego producenta - [URL="http://www.canidae.com"]www.canidae.com[/URL]
Oficjalna strona dystrybutora w Polsce - [url]www.canidae.com.pl[/url]

Karma pachnie troche ziolowo, ale psom smakuje. Nie maja po niej zadnych sensacji. Nie twierdze, ze jest to najlepsza karma. Moge jedynie z czystym sumieniem stwierdzic, ze sprawdza sie naszym przypadku. W jej sklad wchodzi, miedzy innymi : maczka z kurczaka, jagnieciny, ryz, olej slonecznikowy, ziola, witaminy K, B2, A, D, B6, B12, D. Nie zawiera zboz, pszenicy, wypelniaczy ( tak jest napisane na opakowaniu ).

Link to comment
Share on other sites

Dodam to tego wątku jeszcze jedną uwagę: właścicielka rodziców mojej Pumy jest teraz dystrybutorką karmy Happy Dog. Zachwala jako świetną, rozprowadza tylko po hodowlach. Nie mam powodów, by nie wierzyć, tylko moja psa nie chciała jej jeść, zmarnowało mi się 2/3 dużego worka.
Słyszał ktoś o tym? Nie pamiętam gdzie, ale czytałam, że to jedna z najlepszych karm, z dodatkiem ziół, ze sprawdzonych, ekologicznie czystych składników.

Link to comment
Share on other sites

nie dałabym rady po tym tłumaczeniu przeczytać wszystkich odpowiedzi, więc nie wiem czy pytanie się nie powtórzy. Czy Eukanuba nadal tak testuje karmę? I czy jest coś na Royala i jaką jest karmą? Ja swojego shih tza karmię domową, bo on nie chce jeść kupnej...ale chciałam kupić royal na wszelki wypadek...

Link to comment
Share on other sites

Czy tej karmie Canidae mozna bardziej zaufac pod wzgledem skladu niz innym?
W koncu kazda karma w wyzszej polki reklamuje sie jak to ona jest swietnie zbilansowana i jakie ma super jakosci skladniki. Jesli oni wrzucaja tam byle co pomyslcie jaka forse zarabiaja na naiwnych wlascicielach! Zawsze tak kiwalam glowa nad ludzmi ktorzy laduja w markecie wor karmy dla psow, ze daja takie smieci, a teraz sie zastanawiam czy nie daje takich samych smieci tylko drozszych! Moj pies ma teraz nienapoczety worek Bento Kronen z ryba i jagniecina, ktora bardzo lubi. Sprawdzilam sklad - bialka jest 25% z czego mniej niz 4% ryby i mniej niz 4% jagnieciny (O ile mniej!?!) a co to jest to pozostale bialko?! Moze takie odpadki o jakich mowa w artykule!?
Do tej pory zywilam psa tak, ze caly czas stoi miska z sucha karma a od czasu do czasu mial tez inne jedzonko (najczesciej jak robilam jakies mieso na obiad to przy okazji gotowalam i jemu z ryzem i warzywami). Psy najczesciej o wiele bardziej lubia gotowane niz karmy - chyba sa madrzejsze od nas!
Dalej bym chciala karmic psa takim systemem jak do tej pory ale czy jest jakas karma co do ktorej moge miec pewnosc, ze to nie jest pies zmielony z buda!?
Niech sobie karma zawiera podroby i odpadki z rzezni - jak pies zlapie mysz to tez zezre wszystko razem z wnetrznosciami, kosmi itd - ale na litosc boska padlina, uspione zwierzeta domowe, zgnile zboze!?
A moze ten artykul przesadza? Nie myslicie, ze gdyby tam byl taki syf psy by bez przerwy chorowaly i byly w fatalnej kondycji?
Na prawde nie wiem teraz czym karmic psa! :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

wiele karm się reklamuje że są robione tylko z takiego mięsa które być też spożywane przez ludzi, ale skoro w ludzkich parówkach też są odpadki?
z drugiej strony przecież gdyby się wydało że taka karma dodaje też jakieś ścięgna jelita itp to byłaby niezła afera i straciliby sporo klientów, zastanawiam się czy opłacałoby się im tak oszukiwać?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zobaczcie sobie kilka stron:

Firmy które testują i które nie testują swoich karm:
[URL="http://www.uncaged.co.uk/petfood.htm"]www.uncaged.co.uk/petfood.htm[/URL]


[URL="http://www.peta.de/aktionen/iams/notes_si.php"]www.peta.de/aktionen/iams/notes_si.php[/URL]


A oto jak testują: :bad-word: :chainsaw:
[URL="http://www.iamscruelty.com/index.asp"]www.iamscruelty.com/index.asp[/URL] :placz:

[URL="http://forum.tii.pl/viewtopic.php?p=1990"]http://forum.tii.pl/viewtopic.php?p=1990[/URL]& :mdleje:

Ja po przeczytaniu wszystkiego i obejrzeniu :cry: nie kupuję tych firm co testują..nie dość, że w tym żarciu to są same śmieci to dodatkowo nie będę przyczyniać się do tej tragedii..którą zgotowali tym zwierzętom te firmy :angryy:..moje Skarby dostają teraz ryżyk, makaronik z kurczakiem i warzywami..polecam wszystkim goraco :cool3: !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

nie wiem czy ten link juz był tu podawany, ale zobaczcie jak producenci karmy "z wyzszej płki" testuja swoje produkty :angryy: :placz: :placz: :placz:

[URL="http://www.petatv.com/tvpopup/video.asp?video=iams&Player=wm&speed=_med"]http://www.petatv.com/tvpopup/video.asp?video=iams&Player=wm&speed=_med[/URL]

ja nie wytrzymałam do konca :placz: :-(

Link to comment
Share on other sites

Dwa lata temu zwiedzałam fabrykę Royala we Francji i widziałam cały proces produkcyjny. Mam nadzieję, że nie było to tylko na pokaz, ale wyglądało na to, że karma jest robiona OK. I podkreślano kilkukrotnie, że NIE JEST TESTOWANA NA ZWIERZĘTACH. Jedyne testy, jakim się ja poddaje to tzw "test smakowitości" - jest podawana grupie psów żyjących w kennelu przy fabryce. Od tej pory bez oporów ją stosuję i jestem bardzo zadowolona. No, może cena nie zachwyca, ale coś za coś...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Neris']Dwa lata temu zwiedzałam fabrykę Royala we Francji i widziałam cały proces produkcyjny. Mam nadzieję, że nie było to tylko na pokaz, ale wyglądało na to, że karma jest robiona OK. I podkreślano kilkukrotnie, że NIE JEST TESTOWANA NA ZWIERZĘTACH. Jedyne testy, jakim się ja poddaje to tzw "test smakowitości" - jest podawana grupie psów żyjących w kennelu przy fabryce. Od tej pory bez oporów ją stosuję i jestem bardzo zadowolona. No, może cena nie zachwyca, ale coś za coś...[/quote]

Nie wierz w te bzdury..zdjęcia i filmy mówią same za siebie..poza tym wiele organizacji walczących o prawa zwierząt potwierdzają te testy:angryy: ..oni tak tylko mydlą oczy..a to jest sam fałsz:mad: !!!!!
Zapraszam na stronę [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=26480"]www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=26480[/URL]
na stronie 24 jest list od Iams który jest producentem karm dla zwierząt..otrzymała go oktawia która wysłała protest do tej firmy..piszą jej jak to pieski mają wspaniałe i komfortowe warunki u nich:crazyeye: :mdleje: ..dla porównania zobacz sobie film który podstępnie nagrała w ich laboratorium wolontariuszka z PETY [URL="http://www.iamscruelty.com/index.asp"]www.iamscruelty.com/index.asp[/URL] :placz:
Nic dodać..nic ująć..wspaniałe warunki:eek2: ..to jest obóz koncentracyjny dla zwierząt :grab: ..i myślisz, że z Royal jest inaczej:shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...