Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

[quote name='Lucky.']Nie wiem czy tu się zadaje pytania, bo ale ...
Mogę założyć bazarek z masą ciuchów ?[/quote]Możesz, pod warunkiem że nie będzie łamać regulaminu ;)




Co do tej ciekawej dyskusji o podatkach - a może to jest podwójna darowizna.
Rzecz wystawiana na bazarek jest darowizną na cel, wpłata za rzecz też jest darowizną?:question:

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, mam pytanie .
Jeśli chciałabym tutaj wystawić kilka rzeczy na sprzedaż, to mam to zrobić w tym wątku? Zaznaczam, że jestem niepełnoletnia . Czy mam takie prawo ?
Oczywiście kwestiami finansowymi zająłby się ktoś dorosły, ale główną pieczę nad tą "aukcją" sprawowałabym ja. Oczywiście pieniądze zostałyby przeznaczone na rzeczy do schroniska w Gorzowie, gdzie jestem wolontariuszką.

Wolę spytać, niż potem narobić sobie problemów, bo wiem, że z takimi poważnymi sprawami to potem nie przelewki ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Milka__']Dziewczyny, mam pytanie .
Jeśli chciałabym tutaj wystawić kilka rzeczy na sprzedaż, to mam to zrobić w tym wątku? Zaznaczam, że jestem niepełnoletnia . Czy mam takie prawo ?
Oczywiście kwestiami finansowymi zająłby się ktoś dorosły, ale główną pieczę nad tą "aukcją" sprawowałabym ja. Oczywiście pieniądze zostałyby przeznaczone na rzeczy do schroniska w Gorzowie, gdzie jestem wolontariuszką.

Wolę spytać, niż potem narobić sobie problemów, bo wiem, że z takimi poważnymi sprawami to potem nie przelewki ;)[/quote]

moim skromnym zdaniem...
to po A) zapoznaj się dokładnie z reguleminem bazarków
B) zawsze jest w 100% lepiej jak kaska wpływa odrazu na konto schroniska
C) to ze jesteś nie pełno letnia to chyba raczej nie przeszkadza... sama nie jestem inna... popros jakąś znajomą z dogo niech ci pomoże kontrolować ten oto bazarek....

Link to comment
Share on other sites

czy kto sie orientuje czy na dogo (tak jak na miau) jest taki dzial gdzie mozna sprzedac swoje rzeczy (np. ubrania, kosmetyki, buty) nie oddajac pieniedzy na zwierzeta? czy tylko na miau istnieje cos takiego?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='irysek']a moze warto zalozyc? tylko gdzie wtedy, w jakim dziale?[/quote]


a dla mnie to troche bezsensu taki dzial na dogo ,przeciez tutaj chodzi glownie o pomaganiem psom ,
a jesli chcesz sprzedac rzeczy na swoje potrzeby to mozesz zrobic to na wielu innych portalach ..allegro ,szafa itp

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monika083']a dla mnie to troche bezsensu taki dzial na dogo ,przeciez tutaj chodzi glownie o pomaganiem psom ,
[/quote]
popieram - jest dostatecznie dużo mozliwości handlowania w internecie a dogo jest forum o określonym charakterze i oby takim pozostało jak najdłużej;)

Link to comment
Share on other sites

a moim zdaniem ma to sens, bo przebic sie na allegro z troche zuzytymi perfumami czy ciuchami graniczy z cudem... szafa - nie wiem co to. jest dogo wiec jak na miau jest cos takiego i hula to i tu moze byc. nikt nikogo nie bedzie zmuszal do zakupow, ja bym chetnie cos od kogos odkupila poza bazarkiem.
poza tym dogo to jedna wielka rodzina (moim zdaniem) i fajniej jest sprzedac tu taniej i w miare znajomym osobom niz obcym na allgero (gdzie nieraz wiaza sie z tym problemy). w jakim dziale mozna taki cos zrobic? pomozcie, bo mam gore kosmetykow kolo mnie stojacych, czekajacych na swoj dzien i ciuchy na lato. chetnie bym je gdzies wystawila.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']
popieram - jest dostatecznie dużo mozliwości handlowania w internecie a dogo jest forum o określonym charakterze i oby takim pozostało jak najdłużej;)[/QUOTE]

popieram również.

jeśli masz coś do sprzedania bez zysku dla psów czy kotów- sprzedaj to gdzie indziej - nie na dogo. ;)

Link to comment
Share on other sites

a to zdradzcie mi czemu na miau watek taki jest i bardzo dobrze prosperuje?
(wystawilam kosmetyki i ciuchy moje juz tam, bo zanim tu sie doczekam odpowiedzi to tam sprzeda sie juz polowa rzeczy). zalujcie, bo perfumy, kosmetyki do makijazu itd. hehe

Link to comment
Share on other sites

[quote name='irysek']a to zdradzcie mi czemu na miau watek taki jest i bardzo dobrze prosperuje?
(wystawilam kosmetyki i ciuchy moje juz tam, bo zanim tu sie doczekam odpowiedzi to tam sprzeda sie juz polowa rzeczy). zalujcie, bo perfumy, kosmetyki do makijazu itd. hehe[/quote]


irysku ,nie obraz sie ale pewrfumy czy kosmetyki to moge sobie tez w sklepie kupic i do tego wczesniej je powachac czy przetestowac ,moge tez na allegro /tez zdazaja sie supertanie okazje / jednak gdy akurat czegos potrzebuje wole najpierw przejzej nasze bazarki i przy tym wspomoc jakas biede ,

mysle tez ,ze bazarki mialyby duza konkurencje przez taki drugi .podobny dzial,a przeciez tu (bynajmniej wiekszosci ) chodzi o to ,zeby pomoc potrzebujacym psom ,ktorych tu zreszta nie brakuje,

Jesli na miau to funkjonuje to ok ,dobrze ,ze tam to wystawilas i zycze Ci ,zebys jak najwiecej sprzedala ale osobiscie wolalabym ,zeby na dogo nie bylo mozliwosci sprzedawania dla wlasnego pozytku

Link to comment
Share on other sites

Zupełne pomieszanie pojęć. Spójrzcie na zdjęcia psów którym ktoś stara się pomóc i odpowiedzcie sobie sami, wy wszyscy, ktorym takie pomysły przychodzą do głowy...
Tyle jest innych stron, portali, gdzie można handlować tym, co sie komu podoba.
Tutaj nie.
To jest oczywiście Moje zdanie na ten temat.

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że dogo to nie allegro :) Ale odkąd mam bardzooo mało czasu na przeglądanie wątków, a chętnie kupiłabym coś na bazarku wpadł mi do głowy taki pomysł.

Może dałoby się bazarek podzielić na podkategorie, przykładowo:

artykuły zoologiczne
ubrania, dodatki
kosmetyki
książki/muzyka/filmy
inne, lub tzw "gadżety"

Tego typu rzeczy widzę najczęściej na bazarku, a interesuje mnie zazwyczaj tylko pierwsza kategoria. I niestety pomimo wielkiej chęci zakupu czegoś, czasami nie daję rady przeszukiwać stert ubrań, książek etc aby znaleźć np obrożę dla kota :)

To chyba nie taki najgorszy pomysł? Myślę, że to by ułatwiło sprawę. Bo przecież poza tym, że chcemy wspomóc psiaki, to na bazarku często chcemy też coś znaleźć :lol:
(chociaż tendencje do szukania czegokolwiek też mam, jak już mam sporo czasu :evil_lol:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sugarr'] Myślę, że to by ułatwiło sprawę. Bo przecież poza tym, że chcemy wspomóc psiaki, to na bazarku często chcemy też coś znaleźć :lol:
(chociaż tendencje do szukania czegokolwiek też mam, jak już mam sporo czasu :evil_lol:)[/quote]
Jeśli sie nie mylę to już jest obowiązek ( zalecenie?)podawania w tytule wątku, przynajmniej orientacyjnie, zawartości oferty. A co do samego szukania to ja przynajmniej korzystam z wyszukiwarki a dokładniej opcji porządkowania wątków bazarkowych wg. daty utworzenia ( jest cos takiego na dole strony:eviltong:) i dzięki temu po ustawieniu chronologicznym nowych wątków przeglądam tytuły - nie ma mowy żeby coś nowego przeoczyć a nie trzeba się równocześnie przedzierać przez stare juz "sprawdzone"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sugarr']

Może dałoby się bazarek podzielić na podkategorie, przykładowo:

artykuły zoologiczne
ubrania, dodatki
kosmetyki
książki/muzyka/filmy
inne, lub tzw "gadżety"


[/quote]Ten temat był już wałkowany kilkukrotnie. Bazarek nie jest aż tak wielki (zwykle "czynnych" jest 10 stron) aby to było niezbędne. A roboty moderatorom to dodatkowej przysporzy bo oczywiście co chwilę będą tacy, którzy przez pomyłkę będą chcieli sprzedać obrożę w dziale kosmetyki. Albo tacy którzy na jednym bazarku będą upychać rzeczy nadające się do każdej z podkategorii.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

to ja mam pytanie czy na bazarku mogę oferować uslugi???
a chodzi o to ze np do sprzedania mialabym pakiet ogloszen psa za 2zl - jesli ktos by byl zaintersowany ja za 2zl zrobię np 6ogloszen na róznych portalach ogloszeniowych - zas te 2 zl idzie na rzecz psa oczywiscie. Zawsze robię te ogloszenie gratis , ale nikt się nie interesuje pieskiem , zas musimymy zebrac ok 90zl na jego karmę. Pies nie jest pod moją opieką. czy mogę wystawic taki bazarek?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...