Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

[COLOR="DarkGreen"][B]Bazarek na forum powstał w konkretnym celu: wszystkie pieniążki uzyskane z aukcji - mają iść na AFN lub na konkretne bezdomne zwierzątko, które jest w potrzebie.
Taka jest zasada jego działania.
Przykro mi, ale tej zasady dla nikogo naginać nie będziemy.
Ja też mam 2 koty, które przygarnęłam, wyleczyłam, odchowałam za własne pieniążki. Ale nigdy bym nie pomyślała, by użyć Bazarku w tym celu. Bo moje zwierzaki, w porównaniu z bezdomnymi i schroniskowymi mają raj na ziemi.
Od aukcji na rzecz własnych zwierząt macie allegro i inne tego typu serwisy.

BAZAREK MA NA CELU WSPOMAGANIE ZWIERZĄT BEZDOMYCH. TYLKO I WYŁĄCZNIE.[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szamanka'][COLOR=darkgreen][B]Bazarek na forum powstał w konkretnym celu: wszystkie pieniążki uzyskane z aukcji - mają iść na AFN lub na konkretne bezdomne zwierzątko, które jest w potrzebie.[/B][/COLOR]
[B][COLOR=darkgreen]Taka jest zasada jego działania.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkgreen]Przykro mi, ale tej zasady dla nikogo naginać nie będziemy.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkgreen]Ja też mam 2 koty, które przygarnęłam, wyleczyłam, odchowałam za własne pieniążki. Ale nigdy bym nie pomyślała, by użyć Bazarku w tym celu. Bo moje zwierzaki, w porównaniu z bezdomnymi i schroniskowymi mają raj na ziemi.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkgreen]Od aukcji na rzecz własnych zwierząt macie allegro i inne tego typu serwisy. [/COLOR][/B]

[B][COLOR=darkgreen]BAZAREK MA NA CELU WSPOMAGANIE ZWIERZĄT BEZDOMYCH. TYLKO I WYŁĄCZNIE.[/COLOR][/B][/quote]no wiec nie wszyscy sa traktowani jednakowo. jeden mod wyraza zgode a inny nie. no i sa osoby, ktore na bazarku zbieraly pieniadze na wlasne psy i jakos nikt im uwagi nie zwrocil. ja sama dostalam zgode na wystawienie przedmiotow na sterylizacje swojej suki, ktora adoptowalam - co prawda nie skorzystalam, ale zgoda byla.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]no i sa osoby, ktore na bazarku zbieraly pieniadze na wlasne psy i jakos nikt im uwagi nie zwrocil. ja sama dostalam zgode na wystawienie przedmiotow na sterylizacje swojej suki, ktora adoptowalam - co prawda nie skorzystalam, ale zgoda byla.[/QUOTE]
no właśnie, czasami opieka nad własnym psem przewyższa finansowe możliwości wlasciciela. Przecież zebrane pieniądze nie mają być przeznaczone na jakieś psie przyjemności tylko ratowanie zdrowia i życia czy drogi zabieg

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szamanka'][COLOR=darkgreen][B]Bazarek na forum powstał w konkretnym celu: wszystkie pieniążki uzyskane z aukcji - mają iść na AFN lub na konkretne bezdomne zwierzątko, które jest w potrzebie.[/B][/COLOR]
[B][COLOR=darkgreen]Taka jest zasada jego działania.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkgreen]Przykro mi, ale tej zasady dla nikogo naginać nie będziemy.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkgreen]Ja też mam 2 koty, które przygarnęłam, wyleczyłam, odchowałam za własne pieniążki. Ale nigdy bym nie pomyślała, by użyć Bazarku w tym celu. Bo moje zwierzaki, w porównaniu z bezdomnymi i schroniskowymi mają raj na ziemi.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkgreen]Od aukcji na rzecz własnych zwierząt macie allegro i inne tego typu serwisy. [/COLOR][/B]

[B][COLOR=darkgreen]BAZAREK MA NA CELU WSPOMAGANIE ZWIERZĄT BEZDOMYCH. TYLKO I WYŁĄCZNIE.[/COLOR][/B][/quote]

Nie do konca się z tym zgadzam. czasami jest to konieczne aby skorzystac z bazarku aby pomóc swojemu psiakowi. Na allegro nie zawsze mozna coś sprzedac ale warto tam tez próbowac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lavaa']Nie do konca się z tym zgadzam. czasami jest to konieczne aby skorzystac z bazarku aby pomóc swojemu psiakowi. Na allegro nie zawsze mozna coś sprzedac ale warto tam tez próbowac.[/QUOTE]

[COLOR="DarkGreen"][B]To, co napisałam wczoraj to nie moja, a ogólna decyzja moderatorów. I jeżeli wcześniej była zgoda na jakąś aukcję na rzecz własnego psa, to teraz takowych nie będzie.
Nie jesteśmy tutaj sędziami, nie jesteśmy w stanie oceniać każdego przypadku indywidualnie, czy ktoś działa uczciwie czy też nie. Dlatego, żeby nie było niedomówień i aby było sprawiedliwie dla wszystkich - [U]AUKCJE MAJĄ NA CELU WSPIERANIE ZWIERZĄT BEZDOMYCH.[/U]

Od tego jest allegro, czy też inne tego typu portale, byście spokojnie mogli z nich korzystać w innym przypadku niż tutaj określono.
I naprawdę nie wiem dlaczego jakiejś rzeczy nie można by było wystawić na allegro..:cool1: [/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szamanka'][COLOR=darkgreen][B]To, co napisałam wczoraj to nie moja, a ogólna decyzja moderatorów. I jeżeli wcześniej była zgoda na jakąś aukcję na rzecz własnego psa, to teraz takowych nie będzie. [/B][/COLOR]
[B][COLOR=darkgreen]Nie jesteśmy tutaj sędziami, nie jesteśmy w stanie oceniać każdego przypadku indywidualnie, czy ktoś działa uczciwie czy też nie. Dlatego, żeby nie było niedomówień i aby było sprawiedliwie dla wszystkich - [U]AUKCJE MAJĄ NA CELU WSPIERANIE ZWIERZĄT BEZDOMYCH.[/U][/COLOR][/B]

[B][COLOR=darkgreen]Od tego jest allegro, czy też inne tego typu portale, byście spokojnie mogli z nich korzystać w innym przypadku niż tutaj określono.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkgreen]I naprawdę nie wiem dlaczego jakiejś rzeczy nie można by było wystawić na allegro..:cool1: [/COLOR][/B][/quote]czyli jak, rozumiem ze usuniecie aukcje, ktore sa na wlasne zwierzaki??
troche mnie ta sytuacja smieszy. prosza o pomoc takie osoby, ktore od dawna pomagaja innym, biednym, bezdomnym zwierzakom, a teraz same potrzebuja pomocy!! gdzie maja sie zglosic o pomoc jesli nie tutaj???? jesli my nie podamy reki, to kto ma to zrobic? zwierze ma cierpiec czy oddac je do schronu, bo nie stac danej osoby na leczenie?? przeciez moze przedstawic fakture w afn, ze byly pokryte koszty i w jakiej kwocie na leczenie zwierzaka. paranoja doslownie!!

Link to comment
Share on other sites

Szamanka - jako,ze to ja poddałam na wątku afn pomysł z bazarkiem zaczerpnięty z forum kociego nie bardzo się zgodzę z tym, co niby żeście uzgodniły. Uważam,że jeśli ktoś chce zbierać pieniądze na swojego psa bo jest w trudnej sytuacji (a pomaga innym w miarę możli8wości) to sędziami tylko i wyłącznie powinny być osoby, ktore taką aukcję wesprą lub nie - a nie szanowne grono moderatorów. Jesli ja mam na tyle finansow,żeby oprócz psów w potrzebie bezdomnych wspomóc psa osoby z dogo,to tylko i wyłącznie moja decyzja i nikt nie będzie mi narzucał,że na tego mogę dac, a na tamtego nie.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][B][U][COLOR=black]REGULAMIN [/COLOR][/U][/B]
[I][COLOR=#0000ff]1. Niniejsze podforum służy do zakładania i prowadzenia prywatnych wątków aukcyjnych w celu uzyskania środków na pomoc dla psów bezdomnych , schroniskowych, azylowych, fundacyjnych [COLOR=Red][B]i innych[/B][/COLOR], [B]które nie są albo nie mogą być otoczone właściwą troską przez ich własnych opiekunów[/B]. Inne aukcje albo propozycje kupna/sprzedaży oraz wątki naruszające ogólny regulamin będą usuwane.
[/COLOR][/I][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się więc, że ten zapis pozwala w wyjątkowym wypadku na pomoc osobie, któa nie pojawia sie nagle znikąd, tylko działa na dogo a nie może leczyć własnego psa, bo nie ma za co - na wystawienie aukcji.
Jak zauwazyłam osoba która zadała to pytanie pewnie już tu nie wejdzie, skutecznie została spłoszona, a szkoda. Uważam, że nigdy nie wiadomo, jakie będa koleje losu naszych psów. Ja sporo kasy wkładam w psiaki na dogo, ale tez bardzo dużo na własną poważnie chorą suńke. Jesli zdarzyłoby sie coś, co przekroczyłoby moje mozliwości, cięzki wypadek, ciężka operacja (tfu, tfu) to już wiem, że na dogo pomocy szukac nie mogę.

No to dziekuję modom za wyjasnienie i otwarcie oczu!

Link to comment
Share on other sites

Widać Gosiu,że modzi nie bardzo wiedzą co to pomoc dla potrzebujących i interpretują po swojemu to co zawarte jest w regulaminie!

Życzę więc modom,żeby nigdy nie dotknęło ich nieszczęście, które nie pozwoliloby im leczyć swojego zwierzaka bo na dogo nie mają czego szukać!!!

Link to comment
Share on other sites

najlepiej chyba oddac zwierza do schronu i za chwile go wyjac - to bedzie mialo wtedy sens i uzasadnienie dla zalozenia aukcji, bo przeciez to zwierze schroniskowe. normalnie nie wierze w to co tutaj mod wypisuje. ja to chyba zaloze skarbonke i bede w nia zbierala to wszystko co w tej chwili moglabym oddac innym zwierzakom, bo jak mi sie przydarzy sytuacja, ze bede potrzebowala pomocy, to przynajmniej na swinke bede mogla liczyc:angryy:

a mod, to chyba spi, bo ja nadal widze aukcje na prywatne zwierzaki:mad: i wcale nie chce by byly one zamkniete, ale jak wszyscy, to wszyscy - bez wyjatkow.

Link to comment
Share on other sites

Ja sama wystawiłam aukcje na Atosa, psiaka z Żor który został poddany skomplikowanej operacji, a ma swój dom u mojego kolegi, którego koszty operacji przerosły. To znaczy, że powinien uśić psa, którego kocha (tyle pewnie by miał) skoro nie ma za co leczyć. Nie żebrałam wystawiałam swoje rzeczy na bazarku dla tego psa.

BeataSabra - w każdym razie ja, a jak widzę nie tylko - nie traktujemy Cie jak złodzieja, a jak dogomaniaka w potrzebie. Dla mnie masz prawo wystawic aukcje na tego psiaka, jesli on też w takiej potrzebie jest.

Link to comment
Share on other sites

Straszne to, ze sa takie podzialy. Pies w potrzebie to pies w potrzebie. Jesli badania mu maja ratowac i pomoc mu wrocic do zdrowia to dlaczego nie mozemy pomoc. Tez jestem jednak za tym zeby mozna bylo takie przypadki na bazarku wspomagac. Ja jestem w tej dobrej sytuacji ze swojego psa ubezpieczylam. Jesli wiec (tfu tfu) cos by sie strasznego zaczelo dziac mam pieniadze z ubezpieczenia (do 500zl), wiec mam nadzieje ze nie bede w podobnej sytuacji. BeataSabra - strasznie mi przykro, mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Ja chyba źle coś przeczytałam albo źle zrozumiałam....

Czy to nie tu na dogo.... negujemy takie zachowania...gdy właściciel nie mając na leczenie psa oddaje go do schroniska...o to, że nie leczy, nie prosi o pomoc...

ja sama mam psy w tym jeden przygarnięty z lasu....dziś mam pracę...wiążę ledwie koniec z końcem, ale daję jakoś radę...
co będzie jak jutro tej pracy nie będę miała...i mój pies się rozchoruje???
mam go wyrzucić na ulicę albo zostawić bez pomocy...

albo inaczej wystąpię do AFN-u o pomoc...
chociaz mogłabym najzwyczajniej w świecie wystawić coś na bazarku...

wstyd to kraść a nie prosić o pomoc dla swojego zwierzęcia....

Ja prosze niech się modzi mocno zastanowią (z empatią) nad takimi sytuacjami..

dla jasności AFN pomaga również zwierzętom mającym domy i opiekunów, którzy z róznych to przyczyn nie są w stanie sami sobie poradzić....

to chyba jakas obłuda...by była gdybyśmy ratowali zwierzęta schroniskowe pozwalając umierać tym w naszych domach....:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']Aga - jak widać nas tak uwazajacych jest wiecej niz moderatorów. A wiec moze po prostu zaproponować Beacie pomoc bez udziału szanownego grona moderatorów, którzy nie umieją zinterpretowac regulaminu.[/quote]ja Beacie zaproponowalam pomoc juz wczoraj czy przedwczoraj (nie wazne), ale podziekowala. nie chce przyjac teraz pomocy, powiedziala, ze lepiej mamy odkladac to co mozemy dac innym, bo moze pewnego dnia sami bedziemy potrzebowali pomocy.:placz:
wstydzcie sie modzi:angryy:

Link to comment
Share on other sites

niech ona sie tak nie unosi juz duma bo kopa dostanie.. osoba kupujaca sama zadecyduje czy chce czy nie chce kupowac, poza tym w regulaminie jak krowie na rowie jest napisane wyraznie , [I][SIZE=3][B][COLOR=#ff0000]i innych[/COLOR][/B][COLOR=#0000ff], [B]które nie są albo nie mogą być otoczone właściwą troską przez ich własnych opiekunów[/B]. [/COLOR][/SIZE][/I]wiec nie wiem o co to wszystko sie rozchodzi..

Link to comment
Share on other sites

Sluchajcie, problem jest trudny, bo obie strony na szczęście, a moze niestety mają racje.Swiat nie jest doskonaly a ludzie to juz najmniej.Wszyscy tutaj kochamy psy i chcemy , żeby dzialo im sie najlepiej, ale musimy wytyczyc sobie jakies ramy, zeby nie dochodzilo do nadużyć, które mogą zabić ten pomysł. Jak napisali modzi idea bazarku jest taka, żeby pomagac zwierzętom bezdomnym i tak jak zacytowala Invictus - innym, ale ja to rozumiem, ze niekoniecznie wlasnym, ale np. sąsiada, który tej pomocy z różnych względów potrzebuje.
Przynajmniej ja, a mysle, ze duzo osob uczestnicząc w bazarku, tak to odczytuje i tak rozumie idee bazarku.
Ale rzeczywistosc, jak zwykle przerasta ramy regulaminowe i pojawiają się problemy. Czy pomoc ma byc skierowana do wlaścicieli zwierząt w potrzebie, czy przypadkiem nie kierujemy jej do osob. które jakby przedlużyly swoja dzialalność gospodarczą na bazarek, co uważam, że nie jest etyczne, niezależnie od pobudek.Spróbujmy rozwiązac ten problem, moze jakiś "pod bazarek" dla wlaścicieli, a moze koniecznosc wyrażnego napisania w wątku, że pieniądze są na psa właściciela?
Wtedy wszyscy chcący uczestniczyć w aukcji będą dokładnie wiedzieli na co dają swoje pieniądze i będzie to ich wolny wybór !!!!!!!!!
Wpadło mi do głowy teraz coś, ale ja nie jestem prawnikiem ani skarbowcem, może ktoś z tej branży się wypowie - czy sprzedawanie czegoś na aukcji na własne potrzeby nie powoduje jakichś implikacji podatkowych dla oferenta i dla organizatorów aukcji?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...