Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

Zgadzam sie z Toba ale poniewaz odbywa sie to na zasadach dobrej woli i zaufania, chcialabym zawsze miec jasnosc dla kogo przeznaczam swoje pieniadze. I dlatego stosownym wydaje mi sie zamieszczanie rzetelnego opisu sytuacji.

A z innej beczki - jak ja nie mam czerwonej i zoltej kartki w podpisie tzn. ze juz jestem na spalonym?

Link to comment
Share on other sites

A ja mam pytanie z zupełnie innej beczki - jak postępować z nieuczciwymi bazarkowiczami?

Czy jest na nich jakiś bat, czy mam po prostu dać sobie spokój, machnąć ręką i udawać,że się nic nie stało?

Wystawiłam kilka rzeczy na bazarek, kilka z nich zostało wylicytowanych przez pewną osobę i do tego momentu wszystko było w porządku - ciagły kontakt, PW, itd.
Natomiast, kiedy doszło do finalizowania aukcji, otrzymałam tylko zdawkową informację, że wpłata nastąpi później i na tym koniec ... No więc grzecznie czekałam, ale po upłynięciu jakiegoś czasu zaczęłam pisać PW i dalej nic... Widzę, że tam osoba jet na Dogo, ale moich wiadomości jakoś nie widzi :mad: . Brak odpowiedzi, a wystarczyłaby przecież krótka informacja w stylu "sorry, nie mam teraz kasy, poczekaj do pierwszego". Wtedy chociaż wiem, co się dzieje. A cieszyłyśmy się już jak głupie, bo w sumie byłoby z tego ponad 100 zł i można by popłacić długi :-x .

Dobrze, że chociaż towaru nie wysłałam.

Link to comment
Share on other sites

no to jest paranoja, ja tez mialam taki przypadek, wyslalam ksiazke i po jakims czasie ksiazka wraca - musze placic za przesylke przeciez za zwrot :shake:
pisze do tej osoby a ta jakby nigdy nic, ze nic nie dostala, wiec pytam czy wyslala pieniadze juz za te ksiazke bo na koncie ich nie widac - ale mogla zajsc pomylka wiec pytam grzecznie i to by bylo na tyle o...wiecej nie dostalam zadnego info...kurcze a to dogomaniaczka nie jakas tam nowa...co jest grane???:mad:

Link to comment
Share on other sites

ja mam dosc prostą zasade, tylko osobom , ktorym osobiscie z jakichs powodów ufam, wysylam rzeczy przed otrzymaniem zapłaty. To jeden.
Myslę tez, ze trzeba byloby jasno okreslic ile sie czeka na zapłate i ewentualnie w wyjatkowych wypadkach odstępowac od tego. Ale to wszystko kazdy moze sobie sam wypracowac, bo żadnych zasad, upomnien, czy metod egzekwowania transakcji bazarkowych nie ma.
Natomiast ja chyba nie cofnęlabym sie przed napisaniem na watku licytacji o zaistnielej sytuacji- albo w nowym tworzonym, ze przedmiot wystawiam ponownie bo... (oczywiscie pomijam przypadki losowe, bo róznie sie uklada i moze komuś cos niespodziewanego wypasc) bedzie to ostrzezeniem dla innych bazarkowiczów, ze tej osobie nie mozna do konca ufac. W koncu to wazne, by te pieniądze wpływały, i by wpływały stosunkowo szybko, najczesciej zbieramy na super potrzebujące psy.

Link to comment
Share on other sites

A co z kolei z takim bazarkowiczem, który wygrał, pieniądze wpłacił, a adresu do wysyłki nie podaje, mimo, ze prosiłam już kilka razy - można po np. miesiącu uznać, że przekazuje rzeczy do dalszej licytacji? Bo nie chciałabym być oskarżona o kradziez tego, co ktoś kupił! Ile mam czekać?

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Ta sprawa jest dla nas niezwykle ważna:
nasz pies Gucio ma guza.Na boku w poblizu żeber.Wykonaliśmy usg i niestety nasz weterynarz nie jest w stanie jednoznacznie zdiagnozować co to jest,a raczej na jakim tle jest ten twór.
Kazał obserwować.Musimy się liczyć z faktem,że może się okazać,że konieczna bedzie operacja.Jedni radzą czekac i obserwować inni nie czekać i ciąć.
Czy w przypadku konieczności zooperowania można wystawić rzeczy,ze sprzedaży których uzyskane fundusze pomogłyby sfiansować operację?
Jasne,że w chwili obecnej nie wiemy ile taka operacja by kosztowała.Jasne jest też że powtórzymy usg u kogos bardziej kompetentnego..:shake: :shake: :shake:
Ela+waldi481

Link to comment
Share on other sites

Waldi i Ela- a ja napisze dokładnie to, co pisali ludzie do tej pory. Wasz pies jest w potrzebie i nie może otrzymac własciwej pomocy od opiekunów- poniewaz, mowiac krótko- opiekunów nie stac na jednorazowe wydanie pieniędzy na tak kosztowne leczenie.
Waldi i Ela to dobitna ilustracja toczącej sie dyskusji- nie moglam przeczytac poprzednich postów i tego, od czego sie rozmowa zaczęła, bo Beata Sabra usunęła swoje posty, więc ciezko mi sie odniesc do jej sytuacji. Widzę jednak, ze Beata wielokrotnie pomaga psom, jesli tylko moze. Wniosek z obecnej sytuacji może wyciagnac tylko jeden- nie pomagaj, bo potem Ci nie pomogą. :mad:
Dokładnie to samo dotyczy Waldiego i Eli- oni wielokrotnie wpłacali pieniądze na psy, wystawiali na allegro swoje zbiory, by pomoc zgromadzic pieniądze na spłatę zadłużenia tych, ktorzy ciagle pomagają zwierzętom. I teraz mamy im odmowić pomocy?? BO potrzebuje jej ICH pies, a nie pies sąsiada?
Ktoś napisal, ze juz na sąsiada mozna wystawic aukcje, na siebie nie. Przeciez to bzdura, to dopiero stworzyloby pole do kombinacji, nadużyc- bo jedne za drugiego by coś wystawial, jesli koniecznie chcieliby coś wyciagnac od dogomaniaków....
Juz ktos to pisal- to od licytującyh powinno zależec, czy chcą wesprzec potrzebującego psa, mimo, ze ma on właściciela. Argumenty za tym zostały juz wszystkie podniesione, wiec nie będe ich potwarzac.
A jesli chodzi o przeznaczenie pieniędzy z bazarku na wycieczkę do egiptu, czy innego zamorskiego kraju, to gwarantuje, mozna to zrobić równie dobrze wystawiając bazarki na psy bezdomne, schroniskowe.

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Stanowisko moderatorów przeczytaliśmy i przyjeliśmy do wiadomości.
Pomoc ew.w spłacie operacji znajdziemy nawet pod ziemią,bo Gucio jest całym naszym światem i nic nie będzie za trudne.
Wiemy co chieliśmy wiedziec i temat dla nas skończony.
Pozdrawiamy
E+w

Link to comment
Share on other sites

A ja mam takie pytanie:czy nie ma żadnej legalnej mozliwości wystawienia alkoholu na bazarku? Np Jeśli idę do sklepu i kupuje butelkę z akcyzą za np 50zł i wystawiam na licytację za np 10 zł z przeznaczeniem nie na prywatne konto??Pamietajcie ja tylko pytam i jesli jest taka mozliwość poproszę o wskazówki a jesli nie ma zadnej wystarczy krótkie nie(co przyjmę do wiadomości..)

Link to comment
Share on other sites

Jak zwykle wszystko zalezy od uczciwosci ludzi i na tym opiera sie idea bazarku.
Teraz sa na bazarku aukcje wystawione na rzecz Sabry, suczki Beaty gdzie jest dokładnie opisana sytuacja psiaka.
Wydaje mi sie, ze nikomu one nie przeszkadzaja a dogomaniacy, ktorzy w nich uczestnicza wiedza na co daja pieniadze.
Waldi481 sadze, ze nie powinnas sie przejmowac duperelami i po co szukac pomocy pod ziemia, kiedy mozna ja zdobyc nieco latwiej :loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Fauna']mam pytanie techniczne - jak znależć aukcje w których uczestniczę? Nie chciałabym się pogubić, a odszukanie moich ofert zajmuje mi sporo czasu.[/quote]

Albo tutaj: [url]http://www.dogomania.pl/forum/search.php?searchid=1293661[/url] wśród wszystkich Twoich postów.

Albo tutaj, w wyszukiwarce: [url]http://www.dogomania.pl/forum/search.php[/url]

Wpisujesz swój nick, i zawężasz wyszukiwanie tylko do subforum Bazarek.
O proszę:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/search.php?searchid=1293711[/url]

Link to comment
Share on other sites

fauna- są tez watki subskrybowane. Automatycznie dodawane są tam wszystkie, w ktorych zabierałas glos. Mozna tez dodac watek do subskrybcji - nas kazdym watkiem jest na belce taki napis "narzedzia wątku" gdy na to klikniesz, rozwija sie menu i jako trzecie jest subskrybuj watek. Gdy to wykonasz dodaje się do subskrybcji.
A w subskrybcje wchodzisz klikajac na napis panel uzytkownika - otwiera Ci sie zarzadzanie panelem i lista watkow subskrubowanych. W pierwszej kolejnosc jako wytłuszczone pokazane są te, w ktorych ktos zabral glos od chwili, gdy ostatnio to czytalas. Gdy nacisniesz nizej "pokaz wszystkie" rozwija Ci sie pełna lista- wytluszczone, to te, w ktorych sa nowe posty, a reszta to te, w których wszystko czytalas

Link to comment
Share on other sites

Witam.Czesto przegladam bazarek,raz nawet udalo mi sie kupic sliczny wazonik,ale nie o tym chce napisac.Mam kilka rzeczy,ktore moze moglyby znalezc sie na bazarku,problem jednak w tym,ze na stale mieszkam w Danii.Ostatnio bedac w Polsce wyslalam PW do kilku ciotek z zapytaniem,czy nie zrobilyby aukcji (wyslalabym im rzeczy),niestety nawet nie dostalam odpowiedzi :(.Oczywiscie moge sama zalozyc aukcje,ale mysle,ze przesylka z Danii jest zbyt droga.Dlatego mam pytanie,czy jesli bede nastepny raz w Polsce,bedzie mozliwosc przeslania kilku rzeczy do ktorejs z cioteczek z prosba o wystawienie??Moze tym razem dostane jakas odpowiedz,moze byc nawet odmowna,ale niech bedzie.Pozdrawiam Iza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*zaba*']Witam.Czesto przegladam bazarek,raz nawet udalo mi sie kupic sliczny wazonik,ale nie o tym chce napisac.Mam kilka rzeczy,ktore moze moglyby znalezc sie na bazarku,problem jednak w tym,ze na stale mieszkam w Danii.Ostatnio bedac w Polsce wyslalam PW do kilku ciotek z zapytaniem,czy nie zrobilyby aukcji (wyslalabym im rzeczy),niestety nawet nie dostalam odpowiedzi :(.Oczywiscie moge sama zalozyc aukcje,ale mysle,ze przesylka z Danii jest zbyt droga.Dlatego mam pytanie,czy jesli bede nastepny raz w Polsce,bedzie mozliwosc przeslania kilku rzeczy do ktorejs z cioteczek z prosba o wystawienie??Moze tym razem dostane jakas odpowiedz,moze byc nawet odmowna,ale niech bedzie.Pozdrawiam Iza.[/quote]jasne, ze mozesz wyslac np do mnie. wskazesz cel na ktory ma byc dochod z bazarku i sugerowane ceny przedmiotow. nie widze najmniejszego problemu, bym mogla wystawic taka aukcje na bazarku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...