Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

no właśnie, dopiero co się dowiedziałam ze jedna z moich paczek (wysłana jako list polecony) nie dotarła, wysłana była 10.10. czy nie za późno na reklamację? kto ma się zgłosić na pocztę w tej sprawie? adresat czy nadawca? i czego można się domagać? list nie był ubezpieczony ani nic takiego :shake:

Link to comment
Share on other sites

Nadawca musi iść na pocztę z dowodem nadania.
Poszukaj na stronach [url]www.poczta-polska.pl[/url] pewnie jest jakiś regulamin reklamacji, czy coś...

Bazarek działa na własną odpowiedzialność ludzi, którzy na nim "handlują". Jedyne co mod może zrobić, to mieć na oku niesolidną osobę i ukarać ją jakimś banem, jeśli incydent się powtórzy. Ale to Wy musicie być ostrożni, zastanowić się czy można zaufać danemu użytkownikowi, zanim poślecie pieniądze. To nie allegro, tu nikt nie weryfikuje użytkowników i nikt (poza Wami) nie bierze odpowiedzialności za Wasze transakcje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HebaNova']no właśnie, dopiero co się dowiedziałam ze jedna z moich paczek (wysłana jako list polecony) nie dotarła, wysłana była 10.10. czy nie za późno na reklamację? kto ma się zgłosić na pocztę w tej sprawie? adresat czy nadawca? i czego można się domagać? list nie był ubezpieczony ani nic takiego :shake:[/quote]
Z tego co Wiem to nadawca składa reklamcję bo on ma dowód nadania.
I tylko na piśmie!Nic na buzie;)

Link to comment
Share on other sites

już szukam jakiś regulaminów, będę walczyć, a co :p

edit:
no już coś wyczytałam, po 14 dniach od wysłania jeśli list nie był dostarczony można złozyć reklamację na ichnim druczku, reklamację można składać najpóżniej do roku wstecz. trzeba mieć oryginał potwierdzenia nadania.

tylko powiedzcie mi czego ja się mogę domagać? hmmmm ... zwrotu kosztów znaczka? bo chyba za zawartość mi nie zwrócą jeśli nie była ubezpieczona.... zawartość była o wartości około 20 zł.

czy ktoś ma podobne doświadczenia?

Link to comment
Share on other sites

a wiec tak...jestem na biezaco bo wczoraj sama bylam skladac reklamacje na poczcie. jeszcze mi jej nie przyjeli. a wyglada to tak.....jesli byla to paczka priorytetowa to mozesz pisac reklamacje po 14 dniach roboczych (czyli weekendow nie liczysz), jesli nie byla priorytetowa to reklamacja jest przyjmowana po 30 dniach od daty wyslania(nie wliczajac dni wolnych). reklamacje moze zlozyc obojetnie ktora strona, ale musi posiadac dowod nadania. reklamacje mozna zlozyc w dowolnym urzedzie pocztowym. wypisuje sie taki druczek, ktory sie nazywa: "pismo reklamacyjne na przesylke rejestrowana".

Link to comment
Share on other sites

a o kwotach to nic nie wiem, bo dwie panie nie mogly sie ze soba porozumiec niestety :-( ale jakies odszkodowanie powyzej 100 zl jest chyba, jesli ta paczka sie nie znajdzie. ale oni chyba jej przez miesiac od daty zlozenia reklamacji beda jeszcze szukac tej przesylki.

Link to comment
Share on other sites

A ja mam taka malutka prosbe...
Czy moznaby prosic osoby wystawiajace aukcje zeby w pierwszym poscie precyzowaly do kiedy trwa aukcja.
Podanie daty i godziny chyba nie jest zbyt uciazliwe, a ulatwia wszystkim zycie.
I jeszcze jedno, nie wiem, zaraz ktos powie, ze sie czepiam...Ale chyba nie nalezy juz podanego terminu zakonczenia aukcji zmieniac?
Tzn, jezeli przedmiot nie wzbudzil zaintersowania i nikt go nie licytuje, to jasne, ze aukcja moze trwac i trwac az sie znajdzie pierwsza chetna osoba. Ale w przypadku, gdy przedmiot jest juz " w grze", to ja osobiscie uwazam, ze tak robic nie nalezy.
Az mi glupio czasami sie dopytywac: do kiedy aukcja, a do ktorej itd.
Na miau rozwiazano to tak, ze o ile osoba wystawiajaca sama nie napisala kiedy konczymy, to aukcja trwa np 7 dni od pierwszej licytacji. Czyli jesli ktos zalicytowal o 19.00 w poniedzialek, to 7 dni pozniej o 19.00 jest koniec.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam pytanie - czy sądzicie, że byłoby zapotrzebowanie na produkt niematerialny - wiem, że dużo jest osób młodych na dogo - mam opracowane kilkadziesiąct tematów ( może nawet kilkaset) do matury z języka polskiego i historii oraz opracowania całych zestawów pytań z przedmiotow dotyczącyh administracji np.
Tematy opracowane porządnie bez byków merytorycznych - to materiały ułatwiajace uczenie się, nie trzeba przekopywać się przez dziesiątki książek itd.
To są materiały opracowane przez mnie z dostępnych lektur, nie są dostepne nigdzie w sieci, są wyłącznie u mnie na komputerze.

Link to comment
Share on other sites

Od razu sie przynaje, ze pomysl nie moj :-)
Ale sprawdza sie.Troche obawialam sie pisac o tym, tym bardziej, ze nawet w regulaminie jest, ze nalezy dokladnie okreslac czas trwania.
Zobaczymy co z tego wyniknie:-)
Osobiscie uwazam, ze bycie wystawiajacym to ciezka robota:-)
Wole byc po drugiej stronie ;-)

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie - chyba jakaś niezbyt inteligentna jestem :oops: , bo nie wiem jak zamieścić w tytule mojej aukcji, że jest już zakończona...
Wchodzę na edycję i nic - nie mogę w ogóle ruszyć tytułu... :roll:
Starałam się uważnie przeczytać ten wątek, ale nic na ten temat nie znalazłam, jeśli to już gdzieś było, to przepraszam za kłopotanie.

Link to comment
Share on other sites

Hej Może to złe miejsce na to pytanko ale może mi pomożecie jestem z krakowa i poszukuje dla mojego spiaka butów ze wzgledu ze mieszkam w srodku miasta i chodniki sypia sola i biedaczek maja 5 mieisecy juz kuleje przez ta sól i nie chce na polko wychodzic :-(. podjacie jakiegos linka gdzie jakieś buty mge dostać ?.

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Mamy pytanie:
w mojej aukcji dot.kotów z Ostródy zaznaczaliśmy wyrażnie,że nabywający pokrywa koszt przesyłki.Tzn,że mamy podać numer konta na ten koszt-swojego jako wystawcy?Jak powinno byc prawidłowo?
Ela+waldi481

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...