Jump to content
Dogomania

Pies wyciągniety z bagien-za TM


oktawia6

Recommended Posts

  • Replies 598
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bzuma, ja nie rozumiem, jeśli sądzisz, że te organizacje działają wspaniale i super, to chyba pod listem w sprawie Ognika nie będziesz się podpisywać. Albo ja już nie rozumiem tych kwestii tutaj. Chyba sie bałagan zrobił.
Jedno jest pewne - Ognika nie ma - a to jego wątek ['] ['] ['] ['] [']

Link to comment
Share on other sites

[quote name='supergoga']Bzuma, ja nie rozumiem, jeśli sądzisz, że te organizacje działają wspaniale i super, to chyba pod listem w sprawie Ognika nie będziesz się podpisywać. Albo ja już nie rozumiem tych kwestii tutaj. Chyba sie bałagan zrobił.
Jedno jest pewne - Ognika nie ma - a to jego wątek ['] ['] ['] ['] ['][/quote]

Ludzie kochani...ja mowie o konkretnych organizacjach dzialajacych w Anglii. Na ich temat sie wypowiadam.

Sprawa Ognika wymaga rozglosu i zamierzam sie pod nia podpisac.

ps.podpisze sie zawsze pod kazda podobna sprawa i nie wazne w jakim kraju by miala miejsce

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aligator']Natomiast samo pismo powinno zawierać pytania "na przyszłość'" - jak działa system pomocy bezdomnym zwierzakom w Wawie. [B]Pamiętacie, Jak Rybon36 opisywał - jak to działa?[/B][/quote]

Jesli mamy byc WIARYGODNI to nie mozemy sie powolywac,w pismie, na to co pisze Rybon36 bo to nie jest ZADEN DOWOD W SPRAWIE. To co sobie mowi srodowisko weterynaryjne, ogolnie. Rybon przeciez nie podala, ze kontraktowa klinika X W- Wie zabila wlasnie na tej zasadzie jakiegos zdrowego psa/psy. Podawanie w tak powaznym pismie do Prezydenta W-wy takich 'argumentow-cytatow czyisc wypowiedzi-nawet bez jego imienia i nazwiska' jest niepowazne-jedna pani drugiej pani powiedziala.

NATOMIAST przykladem, DOWODEM, na to, ze brak jest kontroli nad prawidlowym postepowaniem ze zwierzetami bezdomnymi, chorymi, JEST OGNIK i nic wiecej!:mad:
Jedna klinika, nie zwiazana umowa z miastem, wystawia diagnoze pies do leczenia stacjonarnego a KONTRAKTOWA klinika mowi, ze pies do poddania eutanazji a wiec...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bzuma']Ludzie kochani...ja mowie o konkretnych organizacjach dzialajacych w Anglii. Na ich temat sie wypowiadam.

Sprawa Ognika wymaga rozglosu i zamierzam sie pod nia podpisac.

ps.podpisze sie zawsze pod kazda podobna sprawa i nie wazne w jakim kraju by miala miejsce[/quote]


No to sorry - widzisz, ja jednak mało rozumna już sie robię. Źlę Cię zrozumiała i przepraszam bardzo.
Sprawa Ognika czysta nie jest - martwi mnie, że takie rzeczy maja miejsce już na początku działania organizacji. Trzeba to jakoś nagłośnic, żeby więcej takich spraw nie było.

Link to comment
Share on other sites

Arka mialo byc na pw ale jesli nadal piszesz na forum to tu ci odpowiem:

to jest pewna hipoteza, ktora wlasnie tutaj w sprawie z ognikiem znalazla potwierdzenie.

i wcale nie jest tak, ze pod kazdym musi byc imie i nazwisko, bo nie kazdy musi podawac swoje dane.

ja wiem kto to jest konkretnie ten pan z urzedu ale chyba sami nie chcieliscie zeby to umieszczac.
jasne, ze mozna najlepiej nic nie pisac na ten temat, niech ten proceder kwitnie!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bzuma']
Zapraszam Cie tutaj to sama zobaczysz jak dzialaja-bedziesz miala o czym pisac :lol: inaczej mozemy sie droczyc w nieskonczonosc (Ty o czyms slyszalas czy widzialas w tv a ja tutaj jestem i tez widze)[/quote]

Dziekuje, za zimno dla mnie

[quote name='bzuma']
Nie bronie ich ,nie twierdze,ze sa naj i ,ze zawsze postepuja tak jak powinni ale nie mozesz tez pisac,ze ``slyna`` z tego i na nich zaczela sie wzorowac polska straz :shake:[/quote]

Napisze jeszcze raz:
Fakt 1) - Ognik zostal uspiony bo byl stary i trudny do adopcji.
Fakt 2) - niektore dzialania RSPCA koncza sie w ten sam sposob (i nie tlumacz mi ,ze nie, bo jest to udokumentowane)
Fakt 3) SdZ sama pisze, ze wzoruje sie na RSPCA

konkluzja, to juz wynik mojego czarnego humoru.

EOT z mojej strony, ide pokasowac pozostale posty z watku, bo nic nie wnosza do sprawy.

Pzdr
GreenEvil

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GreenEvil'].
Fakt 2) - niektore dzialania RSPCA koncza sie w ten sam sposob (i nie tlumacz mi ,ze nie, bo jest to udokumentowane)
Fakt 3) SdZ sama pisze, ze wzoruje sie na RSPCA

[/quote]
Dokladnie tak jest. Moge Ci podac konkretne przyklady na potwierdzenie tego. wpisane takie "niewinne rzeczy' w polityke-czyli regulaminy schronisk-wlasnie ci wycielam z jednego z nich:

nieuleczalnie i [B][COLOR=red]zakaźnie chorych[/COLOR][/B]
czyli kazdy kot z katarem kocim, pies z nosowka itp, grzybice....itd nie bedzie leczony tylko pod igle..

nawet zwylky kaszel kenelowy, u psa, moze byc wyrokiem smierci dla niego..leczony nie leczony trwa tydzien!! a jest zakazny!!

Link to comment
Share on other sites

Jestem zajęta pisaniem ogłoszeń milusińskich w necie (muszę wykonać narzucone sobie zadanie:mad: ) i weszłam na dogo na chwilę.
Rzeczywiście pismo jest długie, ale niestety nie wszystko można wyjaśnić w kilku zdaniach. Aby przedstawić w pełni problem, często trzeba zapisać więcej papieru. Szczególnie przy założeniu, ze osoba czytająca może nie znać sprawy??? :roll:

Link to comment
Share on other sites

proszaC mnie o napisanie tego pisma przyjelismy jedna zasade:

wszysTkie uwagi, swoje przemyslnia mialy byc kierowane do mnie lub agnieszki na pw!!!!!!!
MIALO BYC TAK, ZE PAN JANDA I JEGO POpLECZNICY NIE BEDA WIEDZIEC O CZYM JEST LIST, BO OD RAZU PRZYSZYkUJA SOBIE gotowe ODPOWIEDZI.

czy koniecznie chcecie aby pan janda klaskal w dlonie??? to CHYBA dopieliscie celu!

maM nadzieje, ze to wyniko tylko z czystej bezmyslnosci i niezrozumienia , choc - i tutaj do ciebie kieruje te slowa Arka- na pw pisalam ci ze nie masz zamieszczac swoich uwag publicznie ani ujawniac tresci listu, prosilam Cie o to, a Ty pomimo tego dajesz tutaj na forum to co jest w liscie - nie wiem jaki masz w tym cel i po co w dalszym ciągu to robisz......

ja nie mam sie czego wstydzic , jesli chodzi o tresc listu , przeciwnie uwazam, ze jest dobrze napisany, jednak ze wzg. na dobro sprawy nie zamieszczalam go na forum- i chocby dlatego, ze nie byl przez wiekszosc czytany jest nie na miejscu publiczna dyskusja na ten temat .....

UCINAM wszelkie DYSKUSJE I MAM NADZIEJE, ZE TO USZANUJECIE, ZE NAM WSZYSTKIM CHODZI O POMYSLNE ZAKONCZENIE TEJ SPRAWY.

WSZELKIE UWAGI, SPOSTRZEZENIA KIErUJCIE DO MNIE LUB AGI NA PW!

JA TUTAJ NA FORUM W OGOLE NIE BEDE WDAWALA SIE W DYSkuSJE NA TEN TEMAT!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga_Mazury']czy ktoś w ogóle zapytał lub poprosił o pomoc? czy ktoś poinformował, że psiak już szuka domu?...błagam Cię ...nie podejmuj dyskusji po obejrzeniu programu na AnimalPlanet...cóż nie Tobie widać oceniać co tutaj ludzie robią dla zwierząt bo jak widać masz 4 wpisy i nagle taka wypowiedź..zastanawiające :cool3: ...cieszyć się możesz, że coś powstało masz do tego prawo, ale czy się rozwinie to....może być Twoje pobożne życzenie ....[/QUOTE]

Ilość wpisów naprawde ma takie znaczenie ??? Ja czytam forum mniej wiecej od dwóch lat, a wypowiedziałam sie raz czy dwa...

Ale nie o tym chciałam pisać

Robicie bardzo dużo dobrego i to jest wspaniałe... rozumiem że bulwersują was takie zdazenia... zwierząt trzeba bronić a ludzi należy pilnować. Ale z drugiej strony czy takie polowanie na czarownice jest konieczne.

Żle sie stało, nawet bardzo zle i tego nie można zapomnieć tylko czy zbyt dużo energii nie tracicie na walke ktora moze przyniesc wiecej zlego niż dobrego???
Nie chcę krytykować bo nie mam do tego prawa, ale czasem warto sie zastanowic nad tą cała nagonką. Nigdzie nie jest dobrze ani w TOZie ani w Strazy, w żadnym schronisku. W co drugiej lecznicy jest jakiś porabany lekarz

Może zamiast niszczyć Straż (która dopiero powstaje... założenia ma dobre... a komendat też sie kiedyś zmieni) warto dopilnować by sytuacja sie nie powtorzyla

Uśpinie Ognika to był błąd, co do tego chyba nikt nie ma watpliwosci... ale niestety każdy popelnia błedy. Ja mam nadzieje że komendant Straży już takiego błedu nie popełni

Link to comment
Share on other sites

Mylisz się Anea-to nie jest tracenie energii, jeśli każda z tych osób, która dołożyła ręki by Ognik został uśpiony poczuje się bezkarna to sytuacje nadal się będą powtarzać-tak bez końca- "bo w końcu to tylko pies":angryy: i tak jest wszędzie gdzie jest wina tam niech będzie kara i basta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='oktawia6']Mylisz się Anea-to nie jest tracenie energii, jeśli każda z tych osób, która dołożyła ręki by Ognik został uśpiony poczuje się bezkarna to sytuacje nadal się będą powtarzać-tak bez końca- "bo w końcu to tylko pies":angryy: i tak jest wszędzie gdzie jest wina tam niech będzie kara i basta.[/QUOTE]

Ok zgadzam się, niektórych rzeczy nie można odpuścić

Chodzi mi tylko o to żebyście swoimi działaniami (jak najbardziej słusznymi, jeśli jest pewne że wasza wersja jest prawdziwa) nie zaszkodzili całej służbie.
Moze się myle ale wychodzę z załozenia ze każda organizacja mająca na celu pomoc zwierzakom jest potrzebna, a Straż dopiero sie rozwija i moze w przyszlości zrobić wiele dobrego...
Dlatego, oczywiscie tylko według mnie, powinniście swoje działania skierować w strone ukarania WINNEGO a nie całej straży. Sadze ze należy się skupić na ukaraniu KONKRETNEJ OSOBY a nie PRACOWNIKA CZY KOMENDANTA STRAŻY.
Mam nadzieje że rozumiecie o co mi chodzi (piętnować człowieka a nie organizacje)

Swoją drogą jeśli sytuacja wyglada rzeczywiscie tak jak ją przedstawiacie to rozumiem wasze oburzenie

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anea']Ilość wpisów naprawde ma takie znaczenie ??? Ja czytam forum mniej wiecej od dwóch lat, a wypowiedziałam sie raz czy dwa...

Ale nie o tym chciałam pisać

Robicie bardzo dużo dobrego i to jest wspaniałe... rozumiem że bulwersują was takie zdazenia... zwierząt trzeba bronić a ludzi należy pilnować. Ale z drugiej strony czy takie polowanie na czarownice jest konieczne.

Żle sie stało, nawet bardzo zle i tego nie można zapomnieć tylko czy zbyt dużo energii nie tracicie na walke ktora moze przyniesc wiecej zlego niż dobrego???
Nie chcę krytykować bo nie mam do tego prawa, ale czasem warto sie zastanowic nad tą cała nagonką. Nigdzie nie jest dobrze ani w TOZie ani w Strazy, w żadnym schronisku. W co drugiej lecznicy jest jakiś porabany lekarz

Może zamiast niszczyć Straż (która dopiero powstaje... założenia ma dobre... a komendat też sie kiedyś zmieni) warto dopilnować by sytuacja sie nie powtorzyla

Uśpinie Ognika to był błąd, co do tego chyba nikt nie ma watpliwosci... ale niestety każdy popelnia błedy. Ja mam nadzieje że komendant Straży już takiego błedu nie popełni[/quote]


To łatwo powiedzieć - ten BŁĄD - kosztował Ognika zycie. Tego się nie cofnie.
Czy zabranie psu życia - to naprawde tylko błąd.
Mam inne zdanie na ten temat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='supergoga']To łatwo powiedzieć - ten BŁĄD - kosztował Ognika zycie. Tego się nie cofnie.
Czy zabranie psu życia - to naprawde tylko błąd.
Mam inne zdanie na ten temat.[/QUOTE]

Nie wiem czy TYLKO ale napewno BŁĄD przynajmniej w tym wypadku, z drugiej strony według mnie eutanazja nei zawsze jest zła - ale to już moje osobieste zdanie i nie ma zwiazku z tym co pisałam wczesniej.
Po za tym w swoich postach nie krytykuje waszego obuzenia i tego ze domagacie sie kary. OK pewnie tak powinno być. Zwracam tylko uwage na to żeby nie skreślać od razu całej organizacji bo jak wiele innych jest ona potrzebna, a zła sławaS traży po pierwsze nie pomoze w niczym potrzebujacym zwierzakom, a po drugie będzie miec tez wpływ na zdanie ludzi o WSZYTKICH prozwierzecych organizacjach (bo niestety na takiej zasadzie to wszystko działa w naszym społeczeństwie)

Link to comment
Share on other sites

anea , to nie jest tak, ze napisze sie aby ukarac winnych, ewentualnie zmienic komendanta i samo sie zrobi.
nie zrobi sie.
sprawa trafi do sadu kolezenskiego, bo tylko on ma prawo decydowac o
wykluczeniu czlonków .

przykro mi to pisac ale sady kolezenskie to sami swoi.
i wiem co pisze bo nieraz sie o tym przekonalam.

nie zrobia nic, poza zatuszowaniem sprawy.

i dalej zabijanie zwierzat przez SDz bedzie kwitlo.

i wlasnie dlatego jest to takie podłe dzialanie, ze nazywaja sie obroncami zwierzat , a tak naprawde to zwierzeta trzeba przed nimi chronic.

gdyby ognik nie dostał sie w ich rece- zyłby.

psi los wydał im ognika , bo zmylił sie ich szczytnymi celami.
ile jeszcze osob sie na to nabierze?
jakim kosztem?

kto wie ile zwierzat przepłaciło a ile jeszcze przepłaci to swoim zyciem.

to nie jest kwestia błędu.
to działanie perfidne.
nie przypuszczali tylko, ze sprawa nabierze rozglosu.
mysleli zapewne, ze ognik bedzie jednym z wielu nn- zwierzat bezpańskich, ktore nie maja prawa do zycia.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Oliwka']anea , to nie jest tak, ze napisze sie aby ukarac winnych, ewentualnie zmienic komendanta i samo sie zrobi.
nie zrobi sie.
sprawa trafi do sadu kolezenskiego, bo tylko on ma prawo decydowac o
wykluczeniu czlonków .

przykro mi to pisac ale sady kolezenskie to sami swoi.
i wiem co pisze bo nieraz sie o tym przekonalam.

nie zrobia nic, poza zatuszowaniem sprawy.

i dalej zabijanie zwierzat przez SDz bedzie kwitlo.

i wlasnie dlatego jest to takie podłe dzialanie, ze nazywaja sie obroncami zwierzat , a tak naprawde to zwierzeta trzeba przed nimi chronic.

gdyby ognik nie dostał sie w ich rece- zyłby.

psi los wydał im ognika , bo zmylił sie ich szczytnymi celami.
ile jeszcze osob sie na to nabierze?
jakim kosztem?

kto wie ile zwierzat przepłaciło a ile jeszcze przepłaci to swoim zyciem.

to nie jest kwestia błędu.
to działanie perfidne.
nie przypuszczali tylko, ze sprawa nabierze rozglosu.
mysleli zapewne, ze ognik bedzie jednym z wielu nn- zwierzat bezpańskich, ktore nie maja prawa do zycia.....[/QUOTE]

Mówiąc szczerze mam nadzieje że się mylicie... mimo całego bagna które wszedzie napotykam nadal wierze w ludzi. W kazdym razie róbcie swoje jeśli wierzycie ze robicie dobrze a ja mam nadzieje, że czy wam "się uda" czy Straży to wynikną z tego same plusy dla zwierząt :)

Mam nadzieję że mnie teraz nie zlinczujecie ale muszę się przyznać że ja poznałam tych ludzi i jestem wolontariuszem. Niestety (albo stety) byłam tam dopiero dwa razy i jak na razie moje odczucia zarrówno co do ludzi jak ich pracy są pozytywne. Dlatego mam nadzieje ze się mylicie...jak nie no to się pewnie sama o tym wkrótce przekonam a na razie będę robić swoje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...