Jump to content
Dogomania

>>>KRZYCZKI-obóz śmierci dla psów-WIELKI SUKCES- zapadł precedensowy wyrok !!!<<<


evita.

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/130557-Psy-z-Krzyczek-do-adopcji-a-OKAA-IM-ODROBINAE-SERCA-POMA-A[/URL]

Wątków było kilka..........zostały zamknięte, a po zmianach w ogóle nie moge ich znaleźć....
Dużo zdjęć miała Paros, robiła je także Oktawia i Kanzaj. Pies jest w "kanzajowym" typie, wiec być moze coś o nim wie.

Ja bym obstawiała, że wyjechał z Krzyczek w czasach, kiedy bywała tam Oktawia. Z nią należałoby sie kontaktować. Jakby co to mam jej numer tel.....o ile aktualny - mogę Ci wysłać smsem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alysia']Prosze napisac, jak wyglada sytuacja TERAZ w Krzyczkach. Ja niestety nie mam czasu na czytanie calego watku. CO JEST NAJBARDZEJ POTRZEBNE!! Cz jedzenie dla psow/kotow....??? Jak wyglada sprawa organizacji schroniska, czy zmienil sie personel i podejscie dla psow? Mozna napisac na mail:
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/QUOTE]
schronisko zamkniete

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kora']Neigh, a byl temat w ktorym byly zdjecia wiekszosci psow z Krzyczek mozesz mi pomoc w znalezieniu?[/QUOTE]
Kora- pamiętam, że foty krzyczkowców były m.in na tej stronie [url]http://krzyczki.jg1.pl/[/url]
P.S. Warto skontaktować się też z Paros. Z tego co wiem, ona uczestniczyła w tworzeniu stron o psach z Krzyczek. Na pewno podrzuci jakieś linki
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Nie ostatnie psy zostały wywiezone ze schornu w czerwcu 2008......niebawem będzie dwa lata. Co nie zmienia postaci rzeczy, że niektóre z nich NADAL tkwią w hotelach/dt. W sumie to ok 15 tak mniej wiecej....

I nadal walczymy np. o pieniądze na ich utrzymanie. Wiekszość osób zapomniała już o ich istnieniu.......Kiedyś temat był medialny, dawno przestał być. A psy są nadal. Tiaaa

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[B]NARESZCIE!
[/B]
Dziś o godzinie 13.00 sąd rejonowy w Pułtusku - odczytano wyrok w sprawie przeciw Zdzisławowi L., Annie Cz. i Cezaremu W. Po prawie trzech latach przewodu sadowego dowiedziałyśmy się dziś, że prawo w Polsce chroni zwierzęta, ze nasza walka ma sens, że wina skutkuje karą.
Fundacja EMIR jako jedyna była na każdej rozprawie i skutecznie, jak widać, wypełniała obowiązki oskarżyciela posiłkowego. Wszystkie nasze wnioski dowodowe zostały przez sąd zakwalifikowane jako dowody.
Oskarżeni po raz pierwszy nie stawili się w sądzie.

[B]ZAPADŁ NAJBARDZIEJ PRECEDENSOWY WYROK W SPRAWACH ZWIERZĘCYCH W OSTATNICH LATACH. WSZYSCY ZOSTALI SKAZANI![/B]

ZDZISŁAW L. - 1 ROK 2 MIESIĄCE POZBAWIENIA WOLNOŚCI W ZAWIESZENIU NA 3 LATA, GRZYWNA, ZAKAZ PRACY ZE ZWIERZĘTAMI NA 3 LATA, NAWIĄZKA NA ORGANIZACJE ZWIERZĘCE

ANNA CZ. - 1 ROK 8 MIESIĘCY POZBAWIENIA WOLNOŚCI W ZAWIESZENIU NA 3 LATA, GRZYWNA, ZAKAZ PRACY ZE ZWIERZĘTAMI NA 3 LATA, NAWIĄZKA NA ORGANIZACJE ZWIERZĘCE

CEZARY W. - 8 MIESIĘCY POZBAWIENIA WOLNOŚCI W ZAWIESZENIU NA 2 LATA, GRZYWNA

WYROK TEN SĄ WYROKAMI ŁĄCZNYMI, Z ART. 35 P. 1 DWIE PIERWSZE OSOBY DOSTAŁY PO 8 MIESIĘCY, ALE NAJWAŻNIEJSZE JEST TO, ŻE SKAZANI ZOSTALI ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI POPRZEZ NIEZAPEWNIENIE ODPOWIEDNICH WARUNKÓW W SCHRONISKU.

Uzasadnienie wyroku było długie i wyczerpujące - sąd wziął pod uwagę wszystko - zagęszczenie w boksach, brak dostępu do wody, brak opieki weterynaryjnej, brak izolacji zwierząt chorych od zdrowych. Właściwie w uzasadnieniu wyroku znalazło się prawie całe rozporządzenie ministra rolnictwa w sprawie schronisk.

[B]Jesteśmy dumni z takiego wymiaru sprawiedliwości![/B] To wielki przełom w sprawach zwierzęcych - wiele jest jeszcze schronisk, gdzie łamie się prawo. Teraz będzie nam dużo łatwiej i obiecujemy, że będziemy nieustępliwi.

Wszystkim urzędnikom z gmin okołowarszawskich, którzy wysyłali psy do Krzyczek życzymy spokojnego sumienia, a w przyszłości lepszego wypełniania swoich obowiązków, empatii i lepszego dbania o wydatkowanie funduszy gminnych.

Link to comment
Share on other sites

Kahoona!:placz::multi::multi: Płaczę ze szczęścia:loveu: Tak bardzo się bałam,że będzie jak zawsze:shake:
To prawdziwy przełom - szkoda,że w prawie polskim nie ma precedensu!
Myślę jednak,że teraz można będzie przytaczać ten wyrok,że to przełamie myślenie sędziów,że i inni się odważą!
A możesz napisać,czy to była kobieta,czy mężczyzna? Tak z ciekawości,kto się wreszcie odważył?:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elmira']cudownie!!! Wielkie ukłony dla osób, które doprowadziły do skazania tych @&%#@.
Ale to i tak za mało. Za to, co zgotowali tym psom powinni dostać dożywocie w kamieniołomach.
A b.k. Nie poniosła żadnej kary?[/quote]

ona nie była oskarżona w tej sprawie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...