Jump to content
Dogomania

Boksiowaty Monti - odszedł za TM :((( śpij słodko Piesku 16.08.2013.


marta0731

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

tak, masz racje, wyluzuj sie. po co sie zloscic? o prawde w dodatku? :P
ale to nie watek tylko o jego zdrowiu, ale o jego zyciu. i ja o zyciu napisalam. bo co ja bede o zdrowiu pisac, jak sie nie znam. wiec pisze, ile takich kawalkow ciastka montek dziennie je. na tydzien to wychodzi cala bomboniera :D

Link to comment
Share on other sites

Montkowe ciotki, pomozecie?
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/230661-10lteni-przecinek-w-kojcu-z-duzymi-psami%21-POMOCY%21-Dlugo-tak-nie-pociagnie-%28?p=19516959#post19516959"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/230661-10lteni-przecinek-w-kojcu-z-duzymi-psami!-POMOCY!-Dlugo-tak-nie-pociagnie-%28?p=19516959#post19516959[/URL]
[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/94/sam8829k.jpg/"][IMG]http://img94.imageshack.us/img94/2841/sam8829k.jpg[/IMG][/URL]

mamy 10latka, ktorego inne psiaki chca zagryzc :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kora78']tak, masz racje, wyluzuj sie. po co sie zloscic? o prawde w dodatku? :P
ale to nie watek tylko o jego zdrowiu, ale o jego zyciu. i ja o zyciu napisalam. bo co ja bede o zdrowiu pisac, jak sie nie znam. wiec pisze, ile takich kawalkow ciastka montek dziennie je. na tydzien to wychodzi cala bomboniera :D[/QUOTE]

Tak Pani Wszechwiedząca, na pewno cała bomboniera...

To skoro nie znasz się "na zdrowiu" to nie mieszaj, bo ja naprawdę szukam tu porady, i o tym teraz piszę,
A wpisy "o życiu" mogłaś sobie robić wcześniej, w każdej chwili...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mira_c']Zrobiłaś już badania Montkowi? Wiadomo już coś ?
Gdyby to był człowiek obstawiałabym problemy z cukrem, nie wiem czy tak samo objawia się u psa.

Zdrówka :)[/QUOTE]

Mieliśmy iść w tym tygodniu, a tu nasz wet na urlopie...............
Jest inna na zastępstwie, ale jest jakaś taka nie tego:roll: ręce jej się trzęsą, jakaś taka nieobyta. Nie dam jej nawet krwi pobrać
Musimy poczekać do następnego tygodnia

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

No to mamy wyniki tarczycowe ciotki...
Monti - jak młody bóg:cool2::cunao:
Poziom tarczycowy jest teraz idealny, czyli lek i dawkę ma nie zmienione, następne badanie kontrolne za jakieś 4 miesiące
I powiem tak w sekrecie, że mi się wydaje, że zaczyna mu sierściucha odrastać w tych miejscach, co miał czarne placki. Teraz tam takie rude włoski się wreszcie pojawiają:Cool!::jumpie::jumpie::jumpie::sweetCyb:


Tylko że..............:-( zrobiliśmy badania rozszerzone, żeby sprawdzić dlaczego on tak strasznie dużo wody pije i strasznie dużo sika...:shake: I nic nie pokazało w krwi
Musimy dorobić badanie moczu
A Mizi Mizi w ostatnim czasie mi się 2 razy znów zesikał na środku dywanu, w tym raz jak sobie po prostu leżał, a na spacerze był 2godz. wcześniej...
No i nie wytrzymał też raz pod windą jak wyszedł z mieszkania...
Ile razy robi "wężyk" jak wybiegnie z bramy zanim dobiegnie do trawnika, to już nawet nie liczę :shake: A potem dopada pierwsze drzewo:painting:, albo nawet drzewo mu nie potrzebne, tylko trawnik zaraz przed domem, i staje i sika i sika i sika i sika:niewiem:

Jest podejrzenie moczówki, czyli nerki nie przerabiają wody?, i co wypija to od razu wysika, no i znów musi uzupełniać, i znów wysikać... Dopiero włączyłam kompa, idę poczytać, co to
A badanie moczu może coś pokaże................. Oby nic strasznego:crazyeye::modla:

Edited by marta0731
Link to comment
Share on other sites

Super, że tarczyca OK :) Aż milutko się robi :)

Oby te problemy z moczem nie były niczym strasznym :) Wiem, że cokolwiek by to nie było będziesz biegała po wetach i leczyła psa, ale im mniej to uciążliwe finansowo i czasowo będzie tym lepiej :)
Pisałam u mnie, ale powtórzę - Laki nie pije więcej, tylko ma słabsze zwieracze / słabsze mięśnie z powodu wieku. No i on tylko popuszcza, nie wysikuje się całkiem.

Pozdrowionka serdeczne.

Link to comment
Share on other sites

No to mamy wyniki moczu
No i moczówka (mocznica) się potwierdziła :(
Ma bardzo niski ciężar właściwy moczu, 1,005 (max 1,045) a wyczytałam,że
"Ciężar właściwy nie powinien nigdy zbliżać się do wartości ciężaru wody, czyli 1,000 g/cm3, gdyż świadczyć to może o utracie bardzo ważnej funkcji nerki, jaką jest zagęszczanie moczu. Często jest to pierwszy objaw sugerujący rozpoczynającą się niewydolność nerek"
Czyli nie zagęszcza moczu, czyli co wypije, to wysikuje

Na dodatek ma wysokie PH, czyli odczyn zasadowy, to może być jakaś infekcja, ma 7,0, kwaśny jest ok, zasadowy już nie:shake:
"(kwaśny 4,5 - zasadowy 7,0 Stale utrzymujący się odczyn zasadowy może świadczyć o upośledzeniu zdolności nerki do zakwaszania moczu albo zakażenia układu moczowego bakteriami rozkładającymi amoniak. Odczyn zasadowy może również świadczyć o kamicy nerek. ze względu na dietę wysokobiałkową pochodzenia zwierzęcego normalny odczyn oscyluje wokół lekko kwaśnego; wzrost pH w kierunku zasadowego świadczy o np.infekcjach bakteryjnych dróg moczowych (E. coli, Proteus, Pseudomonas, Corynebacterium renale, Staphylococcus)i może prowadzić do pogłębiania stanu zapalnego i wytrącania się substancji mineralnych."

Oczywiście wkleiłam badania (min-max) psów, nie ludzi

To teraz mój Mizi jak "rasowy stary dziadek"................ ma w sumie 21 różnych tabletek na dzień................:niewiem:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta0731']No to mamy wyniki moczu
No i moczówka (mocznica) się potwierdziła :(
[/QUOTE]
Chyba wszyscy liczyliśmy, że to jednak nie będzie mocznica. Biedny Montuś :-(
[quote name='marta0731']
To teraz mój Mizi jak "rasowy stary dziadek"................ ma w sumie 21 różnych tabletek na dzień................:niewiem:[/QUOTE]
Powalająca ilość, na pewno nie pomyliłaś się podając ilość tabletek :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja']
To jakie tablety chłopaczyna dostaje ??[/QUOTE]

Na moczówkę Hydrochlorothiazidum, do tego Furagine na kilka dni, żeby wyleczyć ewentualną infekcję w ukł.moczowym, bo jest też taka opcja, przez te wysokie zasadowe PH
Ale ciężko to sprawdzić, bo jak woda tak "przelatuje" przez niego, to badania mogą być niedokładne, po furaginie będziemy jeszcze raz robić badanie moczu


[quote name='wykrywka']
Powalająca ilość, na pewno nie pomyliłaś się podając ilość tabletek :crazyeye:[/QUOTE]

Nie pomyliłam :shake:
Rano i wieczorem po: 1 karsivan, 5 eltroxin (weterynaryjnego na tarczycę byłoby pewnie mniej, ale dużo drożej wychodzi), 2,5 hydro..., 2 furagina
Dwa razy dziennie, to 21szt

[quote name='Alicja']
Dacie radę z finansami ??bo czytałam że na moczówkę masakrycznie drogo wychodzi??[/QUOTE]

Te tabletki na moczówkę tylko 6zł za opak, a będę ich musiała kupować miesięcznie 5opak, to chyba dam radę ;)
Prędzej na kiełbaski do tych wszystkich tabletek zbankrutuję:cool3:

Oby już nic nie doszło................:modla:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja']sorka że zapytałam o finanse ...ale czytałam że na moczówkę jest jakieś masakrycznie drogi lek ...więc zmartwiłam sie ... tak już mam .... przepraszam


ja na tarczycę biorę Euthyrox ;)[/QUOTE]


Ależ za co Ty mnie przepraszasz, za to że się zainteresowałaś czy nie potzrebuję jakiegoś wsparcia?:crazyeye:
Od kiedy za troskę o innych się przeprasza, no co Ty, ja Ci baaardzo dziękuję:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Marta wypowiem sie bo doswiadzczenie z chorobami pecherza u psa mam spore. Moj Fred ma wyszyta cewke. cudem przezyl drugie wyszycie rok temu. Na sama mysl o tym, rycze jak bóbr. Jednorazowy, niski ciezar wlasciwy nie jest potwierdzeniem diagnozy. Bardziej sugerowalabym sie PH, ktore moze wskazywac na kamienie. Moj Fred 2 lata byl leczony na zapalenie pecherza, a mial juz kamienie, ktore zatkały mu pozniej cewke. Ciagle antybiotyki, furagin itp. Jesli kreatenina, mocznik z krwi sa ok, i obraz nerek w usg tez to szukajcie dalej. Jak z białkiem w moczu, bakteriami? Ja bym zrobila rtg w poszukiwaniu kamieni niecieniujacych. Kamica nerek u psw raczej nie wystepuje, jak juz to pecherza, a szczegolnie grozne sa te ktore schodza do cewki u psa a nie suczki, bo blokuja sie na kosci praciowej

Jeszcze jedno mocznica wychodzi na badaniu krwi (mocznik), moczówka prosta to cos innego i pies z tym moze zyc

Edited by nombre
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='nombre']Marta wypowiem sie bo doswiadzczenie z chorobami pecherza u psa mam spore. Moj Fred ma wyszyta cewke. cudem przezyl drugie wyszycie rok temu. Na sama mysl o tym, rycze jak bóbr. Jednorazowy, niski ciezar wlasciwy nie jest potwierdzeniem diagnozy. Bardziej sugerowalabym sie PH, ktore moze wskazywac na kamienie. Moj Fred 2 lata byl leczony na zapalenie pecherza, a mial juz kamienie, ktore zatkały mu pozniej cewke. Ciagle antybiotyki, furagin itp. Jesli kreatenina, mocznik z krwi sa ok, i obraz nerek w usg tez to szukajcie dalej. Jak z białkiem w moczu, bakteriami? Ja bym zrobila rtg w poszukiwaniu kamieni niecieniujacych. Kamica nerek u psw raczej nie wystepuje, jak juz to pecherza, a szczegolnie grozne sa te ktore schodza do cewki u psa a nie suczki, bo blokuja sie na kosci praciowej

Jeszcze jedno mocznica wychodzi na badaniu krwi (mocznik), moczówka prosta to cos innego i pies z tym moze zyc[/QUOTE]

Nombre, możesz mi dać nawet na PM nr tel do siebie? Zadzwonię, bo zaczynam mieć mętlik w głowie... A widzę, że jesteś w temacie
Kreatynine ma ok, mocznik ledwo w dolnej granicy
No i wet powiedział, że moczówka
Jak wpisywałam na necie, to pod tym hasłem pojawiała się automatycznie mocznica, myślałam, że to jedno i to samo
Wogóle Miziołek bierze te leki "już i dopiero"... 10dni, ale nie widzę żadnej poprawy :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...