Jump to content
Dogomania

Gryfik i Dandi,ślepa Viktoria, Liszka, staruszek Dyzio z Krzyczek&Jacuś z Krzyczek


oktawia6

Recommended Posts

[quote name='Vectra']
Z wielką przyjemnością wycięłam Jacusia z twojego podpisu :multi: :multi:
Ekstra , że zostaje z Wami :loveu: :loveu:

ja tak coś czułam :cool3: :cool3:
[/quote]
dzięki Vectra! ale z Ciebie czatownik niby nic tak cichutko a tu proszę, ręka na pulsie!:evil_lol:
mam prośbę możesz mi wstawic Kacperka do podpisu?
[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=110187&highlight=Kacperek[/url]
strona 14 post 134 najmniejszy banerek Kacperka-ja nie mogę

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie uwierzycie z kim przyjaźni się Jacuś:cool1:z naszym sąsiadem w wieku ok.12 lat-niby nic dziwnego ale ja nie przepadam absolutnie delikatnie mówiąc za dziećmi ani zbyt towarzyska nie jestem jednak ten dzieciak nad wiek rozwinięty i bystry towarzyszy nam w spacerkach!
Uświadamiam go na temat psów, zadaje dużo pytań i to mądrych: kiedy pierwszy raz szczepi się pieska, w jakim wieku może wychodzić pierwszy raz z domu ile razy trzeba odrobaczać o rasach psów tak! jak stary mały! pochwaliłam go przy jego matce nawet w międzyczasie w trakcie krótkiej pogawędki na trawie Jacuś kupkę zrobił ale wyciągnęłam siatkę i pokazałm że tak trzeba sprzątać po piesku, po południo idziemy razem a chłopaczek mówi: "ja będe po Jacusiu koopy sprzątał mam siateczkę!:multi:" co Wy na to?:razz: i chodzimy razem na kółeczko i z resztą piechów gdy mam rundy również mi towarzyszy-takich dzieci jest naprawdę bardzo mało-on sam z resztą wg relacji matki twierdzi, że jest w mniejszości.

Zdjęcia z dzisiaj Jacunia:
[IMG]http://img177.imageshack.us/img177/6894/tnp5030359fn0.jpg[/IMG]

[IMG]http://img210.imageshack.us/img210/8109/tnp5030362si7.jpg[/IMG]

[IMG]http://img240.imageshack.us/img240/4880/tnp5030363eb4.jpg[/IMG]

[IMG]http://img240.imageshack.us/img240/8306/tnp5030360fi9.jpg[/IMG]
w poniedziałek Lisia ma zdjęcie szwów-na pewno widzicie tę niebieską nić przy jej wardze:
[IMG]http://img240.imageshack.us/img240/582/tnp5030361wa5.jpg[/IMG]

i kolej na ślepą Vitkę u dr Garncarza przyjdzie bo ten tydzień jest martwy w sumie-pół zajęty przez święta-więc kolejny będzie konkretny co wizyty okulistycznej.

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=magenta]a na rozluźnienie chcę podkreślic, że Grysio ma urodzinki 3 maja skończył 4 lata i 5 miesięcy:evil_lol::loveu::[/COLOR][/B]
[CENTER][IMG]http://pu.i.wp.pl/?k=Mzk3Mjg1MzYsNDgzNDI4&f=L05.gif[/IMG][/CENTER]
[IMG]http://i12.tinypic.com/2dkjt78.jpg[/IMG]
[CENTER][IMG]http://pu.i.wp.pl/?k=Mzk3Mjg1MzYsNDgzNDI4&f=L05.gif[/IMG][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Malagos się pyta-no pewnie że możesz i to jak najczęściej!:lol:wiem że Borys u Ciebie ja jestem chora na Orzeszka-tego staruszka-serce mi pęka jak na niego patrzę:shake:-gdyby Jacuś znalazł dobry dom to Orzeszek byłby dzisiaj u mnie-co ja poradzę że sami debile dzwonili-mój Piotr świadkiem
dzięki dziewczęta: te zdjęcie z Lichą w relaksie-ona tak codziennie-lub w konfiguracji przyklejona do ściany i nogi rozwalone:evil_lol: a te kabelki to od kablówki i kompa-całe szczęście nikt się nimi nie interesuje. Tak są rok temu położone TZ miał zamaskowac ale nie garnie się do jakichkolwiek prac domowych:cool1:.

Link to comment
Share on other sites

witaj Oktawio i wszystkie Twoje płaskopyszczki i Jacusia
Dyziunio mój ulubieniec jak zawsze piekny a Liszka no cóż damunia z pięknymi lokami:loveu:
qrcze zawsze spóźniona jestem - nie załapałam się na tort urodzinowy Grysia noooooooo :mad::evil_lol:

Oktawio - Jacuś to ma szczęście :loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='oktawia6']Tak są rok temu położone TZ miał zamaskowac ale nie garnie się do jakichkolwiek prac domowych:cool1:.[/quote]
Nie przejmuj się Oktawia. Dopóki pieski nie interesują się nimi, to wszysko jest ok. A jak w razie co zajdzie potrzeba czegoś zrobienia z nimi, to szybciutko to zrobicie. Dobrze jest, jak jest. Nie trzeba psuć:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

mówię mu ciągle o maskownicach:mad:ale póki co od jutra zaczyna bieganie wraz z JAckiem-dam mu bukłak z wodą-ten psi-i niech Jacek się wyżyje bo ma niespozyte pokłady energii:cool1:
Oleńka-były ciasteczka dla Grysi i każdy dostał:eviltong:-on jest nasjpokojniejszym zrównoważonym psem z całej gromady, Dyzio po przejściach potrzebuje spokoju staruszek, Viktoria........:cool1:, Danduś robi zadymy szczekaniem na loggi i na psy na dworze, Liszka ma pier...olca na punkcie kotów, Jacek konewka, zazdrosny jak diabli-o każdego z moich psów o TZ najlepiej by tylko on mi buzi dawał i na kolanach siedział Grysio całkowicie do zjedzenia-zawsze taki był, od małego:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4750/dsc07705og1.jpg[/IMG]
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=109748[/URL]

identyczny jak Jacuś-jednak takich "Jacusiów" jest mnóstwo-typowa uroda kundelka-bardzo dużo los ich przesądzony.
Jacuszek śpi teraz w łóżku-on ma chociaż wygodę

następny:

[IMG]http://img136.imageshack.us/img136/9437/bambo019qh5bj1.jpg[/IMG]
[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=110652[/url]

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co Oktawio , mimo wszystko nie można wątpić w dzieci ;) Ja też nie do końca je lubie , może nie wszystkie :diabloti: ale dzieci to przyszłość naszego narodu.Wiem z własnego doświadczenia , że nie wszystkie są ZŁE , są fajne dzieciaki które potrzebują pomocnej ręki w uświadamianiu.Które mimo nie do końca dobrego przykładu ze strony swoich rodziców są wrażliwe na krzywdę zwierząt i łakną te niesamowitej miłości jaką potrafi dać TYLKO pies.
Jak pisałam , nie cierpę dzieci , jednak jak widze małego ludzika który jednak ma "to coś" czyli miłość do braci młodszych , podaję dłoń , zaprzyjaźniam się.Na pewno takiego małego miłośnika nie można odrzucić , trzeba pogadać , pouświadamiać , doinformować.Od razu widać czy łapie bakcyla :)

Cieszę się bardzo , że Jacuś zostaje z Wami :multi:
Nie cięrpię imienia Jacek :evilbat: ;) mam swoje powody ;)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

toż właśnie ten jeden z osiedla jest fajnym chłopaczkiem-ale jak myślałam-takie dzieci - "stare małe" nie są fajne ot tak i nad wiek rozwinięte umysłowo-miał ciężkie dzieciństwo i dlatego jest nad wiek dojrzały-to cała tajemnica-dlatego się rozpisałam powyżej o nim czym zwrócił moją uwagę.
Jacuś-takie imię z bajki była "Jaś i Małgosia" i z oliwki "Jacek i Agatka" dlatego ich ochrzciłam Jacuś i Agatka:loveu:
jestem bardziej jak pewna że Jacek wróciłby z domu nawet najlepszego: nikt by nie wytrzymał lania - jeszcze by się ten problem pogłębił ze zdwojoną siłą poza tym naprawdę sensowne osoby nie dzwoniły-szczęście się uśmiechnęło tylko do Agatki.
To ciężki zasów przy 6 psach-inaczej gdyby Jacuś był staruszkiem jak Dyzio czy Sikoria-one prócz staełgo monitorowania i czułości nie są absorbujące i niszczycielskie jak taki podrostek, który nadal jest szczeniakiem i rośnie i będzie dużym psem-to nie nakolankowiec ale myśli że jest:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

znam , znam zaszczańca :diabloti: mój Franio ma 18 miesiecy i nadal potrafi nalać w domu :mad: wsio mam zaszczane , bo teraz młodzieniec znaczy , np meble :evilbat: jorczek , psia mać ;) mi się trafił w skórze staffika :evil_lol:
Zresztą każdego z moich psów normalny człowiek by wywalił z domu :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: za zachowanie niewłaściwe.

Ja moja miła , właśnie staram się by mieć właśnie 6 psów ;) :evil_lol: Bo pusto jakoś mi , mimo że mam 4 kochane morduchy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']
znam , znam zaszczańca :diabloti: mój Franio ma 18 miesiecy i nadal potrafi nalać w domu :mad: wsio mam zaszczane , bo teraz młodzieniec znaczy , np meble :evilbat: jorczek , psia mać ;) mi się trafił w skórze staffika :evil_lol:
Zresztą każdego z moich psów normalny człowiek by wywalił z domu :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: za zachowanie niewłaściwe.

Ja moja miła , właśnie staram się by mieć właśnie 6 psów ;) :evil_lol: Bo pusto jakoś mi , mimo że mam 4 kochane morduchy :)
[/quote]
oooo no to pięknie! a Ty też byłaś zlana?:razz:
na razie Vectra masz 5 czy już masz w planie jakiego Asta? do pilnej dobrej adopcji staruszkę Amstafkę-piękna 10 lat-spójrz:placz::
[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=110896[/url]

Link to comment
Share on other sites

Jest tylko 4 w psiej menażerii aktualnie .. Kano wiesz , że nas opuścił.:(
Planuje bulla i cao ;) mam już na oku :) Cao , musi być malutkie , TTB - trzymaj kciuki ;)

Biedna ta astka :placz: jak można oddać psa w tak zaawansowanym wieku :mad: tego to ja nigdy nie ogarnę ...... tym bardziej , że to był członek rodziny ....
Ja mojego kota mam właśnie tylko dlatego , że zmarła jego właścicielka , która była niesamowicie kochaną osobą , mimo mi zupełnie obcą .. mając "jej" kota wiem , że jest z nami.Mało to córka tej kobiety , nie chciała tego kota , a był jej matki ukochanym zwierzątkiem :mad: Jak mozna tak :niewiem: Oddać cząstkę ukochanej osoby.
Juz w podstawówce , pani psycholog robiąc mi testy , doszła do tego że nienawidzę ludzi :evil_lol: a za co mam ich nawidzieć ;) za co ? może niewielka garstkę , ale reszta to :evilbat: :mad:

Link to comment
Share on other sites

A co do zalania przez zaszczańca małego , musiałam w domu , pożegnać narożnik , dwa fotele i szafkę :evil_lol: :evil_lol: posłania wymienić , poduszki ..... ale przecież nie wywalę Frania tylko dlatego , że lubi podpisać to co jego ;)
Mnie nie obsiusiał NIGDY , czasem na kota nasika - jak kot za bardzo namolny jest i morde wydziera .... :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Trafił mi się bardzo samczy samczyk ;) w ostateczności jajka wytnę :diabloti:
Ale my tak go kochamy , że nawet to lanie mu wybaczany ;)

Link to comment
Share on other sites

testy-pierdzielę je wszystkie po koleji Vectra Ci powiem:cool1:a mnie wyszło, że jestem aspołeczna:razz:ciekawe co jej by wyszło jakbym ja jej teraz zrobiła: zboczona lesbijska i psychopatka może? albo pederastka bo z dziecmi pracuje!

Jacuszek mały bejbik na pewno wyrośnie z czasem z tego-też będzie kastrowany i pępuszkową pępowiną przy okazji robioną-jak dojrzeje.

A nie podoba Ci się Akbash prosto z Turcji?:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Abkash ?
No ja to pomijam już swoje upodobania , każdy kolejny pies , jest dobierany pod kątem naszych psów :) Więc AJda jako CAO ,dostanie kolegę CAO ;) teraz tylko muszę ją wyciachać .. jak wyleczymy zainfekowane ucho.Dojrzała już do tego by mieć towarzysza życia :) ale bez sexu :evilbat:

Teraz , to nie wiem jak bym wypadła w tych testach .... aspołeczna to już byłam w podstawówce :evil_lol: czyli jakies 18 lat temu :evilbat: Miałam taką panią od polskiego która mnie wysyłała po różnych poradniach , właśnie dlatego , że ja tak kocham zwierzątka :evil_lol: dla niej to było nienormalne, że jak człowiekowi obcięto palec to mi było to rybka , ale jak pies pisnął to leciałam na pomoc :diabloti: do dziś jej nie lubię , a czasem ją spotykam :)

Franio , też myślę , że wyrośnie z tego znaczenia terenu.W sumie coraz mniej leje ;)
Ale już mu zapowiedziałam , jeden raz naszczy na łóżko i będzie miał wydmuszki :diabloti: chyba zrozumiał :) bo teraz obsikuje tylko krzesła w kuchni :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']
Abkash ?
[/quote]
o tak literówka mi się wkradła!

tak panie pracujące w oświacie są mocno ............ i patrzą jakiemu dziecku by dosolic-teraz czasy się zmieniły jak Wiesz-to dzieci dowalają nauczycielom-już nie mają porannych mdłości i wymiotów jak idą na lekcje już nie słabną jak widzą znienawidzoną nauczycielkę-role się odwróciły-mają na co pracowali wiele lat.

Jacuś ma niecałe 6 miesięcy w sumie więc jeszcze troszkę poleje-najbardziej to lubię z nim zasypiac-Grysio śpi pod piersią a Jacuszek na mnie:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ho ho, miały miejsce nocne dyskusje. ;)

1.Kable...

Oktawio, u mnie kable są pochowane, bo mam dwa gryzonie, które na pewno by się nimi zajęły. :diabloti:

2.Dzieci...

Dzieci są różne, ale faktycznie większość z nich - biorąc pod uwagę stosunek do zwierząt i wrażliwość - jest okropna. Mam 10-letniego syna i wierzcie lub nie, lubi zwierzęta - wszystkie. Wychowywał się z jednym psem - Gabiszonem, który w lipcu kończy 13 lat. Nigdy psu nie dokuczał, nie szarpał, nie tarmosił...
To Gabiszon nie raz, nie dwa, podrapał go, przewrócił, zabrał jedzenie z ręki...
Niestety z moich obserwacji wynika, że nie uczy się dzieciaków pozytywnego podejścia do zwierząt. Mało tego, często wpaja się im niechęć i poglądy, że "zwierzę to tylko zwierzę". Nie przypadkowo o zwierzę pytamy jak o przedmiot: co? W szkolnych podręcznikach są informacje typu: świnię hodujemy dla mięsa, konie wykorzystuje się jako zwierzę pociągowe, psy mają pilnować gospodarstwa... To przykład czysto użytkowego i przedmiotowego podejścia do zwierząt. Dzieci nie rodzą się złe. To otoczenie ma wpływ na to, jacy ludzie z nich wyrosną.

3. Ludzie...

To temat rzeka... Większości ludzi nie da się lubić, nawet trudno ich tolerować... Niestety...
Na szczęście są też ludzie wspaniali i o tym trzeba pamiętać. Zauważyłam, że na dogo jest wiele osób, które kochają zwierzęta, a mają ogromne problemy w kontaktach z ludźmi. To też nie jest dobre.

4. Szkoła...

Współczesne szkoły, nauczyciele, pedagodzy... :shake:
Nie zauważyłam korzystnych zmian - jest tak jak było, lub jeszcze gorzej.

5. Psy rasowe.

Nigdy - przenigdy nawet nie pomyślałam, że mogłabym kupić psa rasowego. Moim zdaniem, psy rasowe, to sztuczny i kontrolowany "produkt" wymyślony przez człowieka. To dla mnie niepojęte, żeby zakładać hodowle i handlować żywymi stworzeniami. Widzę w ogłoszeniach rasowe szczeniaki wycenione jak zwykły towar. To straszne.
Na dogo mówi się głównie o ograniczeniu rozmnażania kundelków, a nie promuje się wprowadzenia ograniczeń w rozmnażaniu psów rasowych. Na ulicach Warszawy widzę głównie "rasowce". Schroniska pękają w szwach - tam są przede wszystkim kundelki. Większość ludzi mając wybór kundel - rasowy decyduje się na rasowe szczeniaki. Nie mogę tego pojąć. Pies to pies. Nieważne, czy rasowy, czy nie.

Oktawio, sorki, ale nie mogłam się powstrzymać.

Powiem szczerze, że posiadanie większej liczby psów w bloku jest męczące - mam na myśli spacery. Mam trzy psy - często cztery (sunia mojej mamy) do wyprowadzania. Ze wszystkimi muszę wychodzić osobno, bo inaczej się nie da.
Na dzień dzisiejszy nie mogę mieć więcej psów. Raz, że ograniczenia lokalowe - nie da się ukryć, że własny dom z ogródkiem to idealne rozwiązanie przy większej liczbie psów. Dwa, że ograniczenia finansowe, bo przecież muszę zapewnić psom odpowiednie warunki - dobrą karmę, zabawki, smakołyki, opiekę weterynaryjną. Trzy, że fizycznie i czasowo nie dam rady.
Oktawio, myślę, że sześć psów w bloku to czyste szaleństwo. Ja nie wiem, jak Ty dajesz radę. No, chyba, że tylko i wyłącznie opiekujesz się psami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...