Jump to content
Dogomania

Domy tymczasowe i hoteliki, które trzeba omijać


maja602

Recommended Posts

  • Replies 963
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zgłaszam użytkowniczkę Kana. Osoba ta wzięła suczkę Helę na DT, po miesiącu samowolnie i bezprawnie podjęła decyzję o uśpienia psa. Nie zdążyliśmy odebrać i uratować Heli...
Kana nie poinformowała, że nie radzi sobie z psem, nie poprosiła o pomoc, po prostu uśpiła psa w ten sposób pozbywając się problemu. Chcieliśmy Helę odebrać ale nie dano nam już tej szansy. Sytuacja przedstawiona na wątku Heli
[url]http://www.dogomania.pl/threads/214622-HELA-nie-prosi-ju%C5%BC-o-DT-bo-w%C5%82a%C5%9Bnie-zosta%C5%82a-u%C5%9Bpiona-[/url]!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']A ja proponuje przenieść ten wątek z "Wypoczynku" do "Domów tymczasowych", dużo ludzi tam zaglada, jako temat podpięty.

aha, Rzeszów alarmuje, ze wet-siostra wznawia poszukiwania psów na dt![/QUOTE]

Jak będę umiała, to postaram się przenieść.
Wet siostra jest już na liście. Ona działa w Rzeszowie czy w Przemyślu?

Z powodu róznych opinii na temat drakuli, wykropkowałam pozycję 4 gdzie był wpis:
Dom tymczasowy u drakuli koło Tczewa - odbierane psy były wychudzone z powodu złego żywienia (otrzymywał karmę) str.4 post 90 i 96

Kolejne miejsce na liście osób, którym nie należy oddawać pod opiekę psów, kotów i innych, zajęła Kana z woj. pomorskiego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agniecha82x']Zgłaszam użytkowniczkę Kana. Osoba ta wzięła suczkę Helę na DT, po miesiącu samowolnie i bezprawnie podjęła decyzję o uśpienia psa. Nie zdążyliśmy odebrać i uratować Heli...
Kana nie poinformowała, że nie radzi sobie z psem, nie poprosiła o pomoc, po prostu uśpiła psa w ten sposób pozbywając się problemu. Chcieliśmy Helę odebrać ale nie dano nam już tej szansy. Sytuacja przedstawiona na wątku Heli
[url]http://www.dogomania.pl/threads/214622-HELA-nie-prosi-ju%C5%BC-o-DT-bo-w%C5%82a%C5%9Bnie-zosta%C5%82a-u%C5%9Bpiona-[/url]![/QUOTE]
Przepraszam, że zapytam: który wet uspił, jak rozumiem w miare zdrowego, psa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maja602']To niech załatwi. Czy miałyście umowę o hotelikowanie?[/QUOTE]

niestety nie i tu popełniliśmy błąd :( jednak nie zmienia to faktu, że miała obowiązek poinformować nas o sytuacji to raz, a dwa, że nie usypia się zdrowego psa z dnia na dzień, bo komuś się wydaje, że pies jest agresywny. Nadmierna agresywność psa musi zostać udowodniona i udokumentowana. Suka była wydana jako zdrowy pies, bez problemów behawioralnych, a po miesiącu spędzonym u kany została uśpiona jako agresywna i nieadopcyjna, nadal nie wiemy na jakiej podstawie, bo nie uzyskałam od kany odpowiedzi na żadne z pytań, które zadałam na wątku Heli. chcieliśmy Helę odebrać gdy tylko dowiedzieliśmy się, że kana zamierza ją uśpić. był to dla nas szok, bo przecież nie było żadnych informacji że dzieje się coś złego, a wręcz przeciwnie, 26 października zostały umieszczone zdjęcia Heli ze zlotu. Na telefon z prośbą, żeby nie usypiała psa odpowiedzią było odłożenie słuchawki. kiedy ja zadzwoniłam mówiąc że chcę odebrać psa usłyszałam że za późno, bo już został uśpiony.
myśleliśmy, że oddajemy psa w dobre ręce, osobie doświadczonej i zaufanej, a jak się okazało zafundowaliśmy Heli bilet za TM.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agniecha82x']niestety nie i tu popełniliśmy błąd :( jednak nie zmienia to faktu, że miała obowiązek poinformować nas o sytuacji to raz, a dwa, że nie usypia się zdrowego psa z dnia na dzień, bo komuś się wydaje, że pies jest agresywny. Nadmierna agresywność psa musi zostać udowodniona i udokumentowana. Suka była wydana jako zdrowy pies, bez problemów behawioralnych, a po miesiącu spędzonym u kany została uśpiona jako agresywna i nieadopcyjna, nadal nie wiemy na jakiej podstawie, bo nie uzyskałam od kany odpowiedzi na żadne z pytań, które zadałam na wątku Heli. chcieliśmy Helę odebrać gdy tylko dowiedzieliśmy się, że kana zamierza ją uśpić. był to dla nas szok, bo przecież nie było żadnych informacji że dzieje się coś złego, a wręcz przeciwnie, 26 października zostały umieszczone zdjęcia Heli ze zlotu. Na telefon z prośbą, żeby nie usypiała psa odpowiedzią było odłożenie słuchawki. kiedy ja zadzwoniłam mówiąc że chcę odebrać psa usłyszałam że za późno, bo już został uśpiony.
myśleliśmy, że oddajemy psa w dobre ręce, osobie doświadczonej i zaufanej, a jak się okazało zafundowaliśmy Heli bilet za TM.[/QUOTE]

Czytałam tamten wątek... Nie mieści mi się to w głowie :shake:

Link to comment
Share on other sites

Ja tez czytałam wątek, wczoraj czy przedwczoraj i byłam rozdarta. Naturalnie wydaje się to wszystko złym przebiegiem, powinno się informować i DT absolutnie nie ma prawa sam podejmować decyzji. Ale przyznam, że jestem jednocześnie trochę rozdarta, bo wiem, że Kana wielu zwierzętom pomogła, słyszałam już z kilku źródeł bardzo pozytywne opinie o niej i o tym co robi dla zwierząt. Jestem zaskoczona, ale i zdziwiona. Wątek na dogo jest dość krótki, pewnie tam na ich forum, na tym wątku poza dogo jest więcej szczegółów, ale myślę, że wpisując kogoś na jakąkolwiek czarną listę trzeba przeanalizować całokształt działalności, a nie pojedynczy wątek. Co nie zmienia faktu, że ten konkretny pies nie powinien być uśpiony w ten sposób (bez porozumienia z osobami odpowiedzialnymi).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='inga.mm']mam wrażenie, że jeśli zdrowy pies został uspiony, to podlega prokuraturze[/QUOTE]

tak, to samo usłyszałam od inspekcji weterynaryjnej. nie jest prosto uśpić zdrowego psa, nie wystarczy powiedzieć, że pies jest agresywny, trzeba to udokumentować. nie ma wymaganych dokumentów i zachowanych procedur - sprawa nadaje się do sądu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bric-a-brac']Ja tez czytałam wątek, wczoraj czy przedwczoraj i byłam rozdarta. Naturalnie wydaje się to wszystko złym przebiegiem, powinno się informować i DT absolutnie nie ma prawa sam podejmować decyzji. Ale przyznam, że jestem jednocześnie trochę rozdarta, bo wiem, że Kana wielu zwierzętom pomogła, słyszałam już z kilku źródeł bardzo pozytywne opinie o niej i o tym co robi dla zwierząt. Jestem zaskoczona, ale i zdziwiona. Wątek na dogo jest dość krótki, pewnie tam na ich forum, na tym wątku poza dogo jest więcej szczegółów, ale myślę, że wpisując kogoś na jakąkolwiek czarną listę trzeba przeanalizować całokształt działalności, a nie pojedynczy wątek. Co nie zmienia faktu, że ten konkretny pies nie powinien być uśpiony w ten sposób (bez porozumienia z osobami odpowiedzialnymi).[/QUOTE]

wpisując tu kanę nie zrobiłam tego ze złośliwości tylko ku przestrodze. gdybyśmy nie słyszeli o niej pozytywnych opinii, gdyby ta osoba nie była polecana jako doświadczona i odpowiedzialna nie powierzylibyśmy jej psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agniecha82x']tak, to samo usłyszałam od inspekcji weterynaryjnej. nie jest prosto uśpić zdrowego psa, nie wystarczy powiedzieć, że pies jest agresywny, trzeba to udokumentować. nie ma wymaganych dokumentów i zachowanych procedur - sprawa nadaje się do sądu.[/QUOTE]
pies zwany agresywnym podlega obserwacji, o ile pamiętam.
Ale głowy nie dam sobie obciąć za to.
Gdzies mi to weszło w oko

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...