Jump to content
Dogomania

Sznaucer - sierść, sylwetka i inne dot. wyglądu


Czarne Gwiazdy

Jaka sierść na łapach Ci się bardziej podoba?  

71 members have voted

  1. 1. Jaka sierść na łapach Ci się bardziej podoba?

    • Bujna, gęsta, długa
      39
    • Taka normalna, nie za dużo, nie zamało...
      35
    • Króciutka
      3
    • Obojętne mi to całkowicie
      0
    • Nie mam zdania
      1


Recommended Posts

  • Replies 419
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='"Dorotak"']Atosowi podciać tą firankę na brzuchu... A może ją zupełnie zgolić :hmmmm:[/QUOTE]
nie wiem jak ty ale ja już postanowiłam i Denisowi brzusio będzie zgolony:) raz że jak sama mówisz wiosna idzie:) a dwa że po zimie to troche kołtunów się przyplątało i co prawda mogłabym się bawić w ich rozczesywanie ale znając życie po kilku wiosennych spacerach w nasze wysoko trawiaste jak dla Denisa łąki i brzuch zmnowu będzie w farfoclach i jakichś trawach więc nie ma sensu, mam nadzieję, że będzie w miare normalnie wyglądał:)) a jak nie to trudno:)) przynajmniej będzie mu lekko i wygodnie:)) a to wszystko już wkrótce podczas weekendu majowego:))

co do tych średniaków to ja sama nie wiem ten przedostatni mocnej budowy bardzo mi się podoba tak samo jak ten ostatni z ogonkiem, ale gdybym miała wybierać to chyba postawiłabym na tego drugiego (ogoniastego) jest taki mniej przysadzisty, a ładnie zbudowany:)

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się, że zamieszczone zdjęcia pobudziły Was do dyskusji:lol: . Wydaje mi się, że warto prezentować ładne i uznane w światku kynologicznym zwierzęta:lol: . Zamieściłam akurat średniaki bo najdłużej się nimi interesowałam. Ze średniaka p&s, który obecnie oczywiście bardzo różni się od swojego pierwowzoru, zostały wyprowadzone i miniatury i olbrzymy a we wzorcu miniatury jest nawet zapis, iż powinna być to zminiaturyzowana kopia możliwie wiernie zbliżona do swoich większych braci:lol: .

Link to comment
Share on other sites

Tez mi sie tak wydaje ,ze oprocz pokazywania swoich psiakow powinnismy czasem ogladac swiatowe gwiazdy i wogole trendy .
Ja niby interesuje sie juz sznaucerami kawal czasu ale tak naprawde trudno mi dotrzec do wiadomosci ,do tych najlepszych egzemlarzy i jeszcze zeby ktos objasnil dlaczego te psy a nie inne sa najlepsze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Romas']Tez mi sie tak wydaje ,ze oprocz pokazywania swoich psiakow powinnismy czasem ogladac swiatowe gwiazdy i wogole trendy .
Ja niby interesuje sie juz sznaucerami kawal czasu ale tak naprawde trudno mi dotrzec do wiadomosci ,do tych najlepszych egzemlarzy i jeszcze zeby ktos objasnil dlaczego te psy a nie inne sa najlepsze.[/QUOTE]

[B]Romas[/B], zdjęcia wprawdzie to nie wszystko, najlepiej zobaczyć psa na żywo. Ja widziałam tego TOP STYLE na Europejskiej wystawie w Bratysławie 2003 a była tam naprawdę duża i silna konkurencja. Były tam psy i kopiowane i naturalne i bardziej i mniej owłosione. Generalnie było dużo bardzo ładnych egzemplarzy. Pies ten jednak zdecydowanie się wyróżniał i w ruchu i w postawie. Uważam, że sędzia trafnie go wytypował. Nie mniej jednak na forum nie mamy innej możliwości jak podyskutować o psach na podstawie zdjęć:lol: :lol: :lol: .

Tutaj możesz sobie pooglądać, jest sporo zdjęć:

[url]http://www.schnauzer.cz/fotogalerie_kategorie.php?id=30[/url]

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://www.schnauzer.cz/images_upload/fotogalerie/Miskolc%20Gyongye%20Indy-EWJ.jpg[/IMG]

Na pierwszy rzut oka wszystkie piekne.Ja znam ta strone tylko tu konkretnie nie bylam przy wiadomosciach o Bratyslawie.
pobawmy sie i ocenmy tego psa.
Dla mnie on ma klab i fajna linie grzbietu .Szorstki wlos ,bo slabo owlosione lapy.Podoba mi sie .Co sadzicie ?

[IMG]http://www.schnauzer.cz/images_upload/fotogalerie/Hosszubereki-Cs.Zsazsa.jpg[/IMG]
A ten piesek jest wyraznie za dlugi ,myle sie ?

Link to comment
Share on other sites

A mi się bardzo podoba ten:
[IMG]http://www.schnauzer.cz/images_upload/fotogalerie/Top%20Target%20Best%20Choice-v.3..jpg[/IMG]

ten:

[IMG]http://www.schnauzer.cz/images_upload/fotogalerie/Top%20Target%20Paragon-v.4.jpg[/IMG]

tutaj mamy Gagatka :lol: też całkiem, całkiem się prezentuje:

[IMG]http://www.schnauzer.cz/images_upload/fotogalerie/Prompt%20Panther%20Ze%20Zahrabske.jpg[/IMG]

nasza gwiazda :):

[IMG]http://www.schnauzer.cz/images_upload/fotogalerie/Grey%20Tetis%20European%20Top%20Style%20EUW.jpg[/IMG]


a długa suczka to jest ta:

[IMG]http://www.schnauzer.cz/images_upload/fotogalerie/Ciruska%20Z%20Klatov.Udolia-v.4.jpg[/IMG]

:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote]a długa suczka to jest ta:
[img]http://www.schnauzer.cz/images_upload/fotogalerie/Ciruska%20Z%20Klatov.Udolia-v.4.jpg[/img][/quote]
O jej, co ona taka pomarszczona? :| No i jamnior jak nie wiem :P

[img]http://www.schnauzer.cz/images_upload/fotogalerie/angelface.jpg[/img]
Ta czarna suczka mi się podoba :D
Przypomina mi linię rezlarkową z miniatur ;)

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial][SIZE=2]Marisia,[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Nie wydaje mi się , abym gdziekolwiek napisała, że nie znam się na średniakach. Co nie znaczy,że teraz twierdzę,że się znam. Po prostu chchciałam zasygnalizować,że nieuważnie czytasz posty. Napisałam jedynie,że nie jestem specjalkistka od sznaucerów, ani od żadnej innej rasy, bo za specjaliste w tych dziedzinach się nie uważam. Miałam jednak dobrych nauczycieli z wieloletnim doświadczeniem w hodowli , w tym także sędziego AKC, którzy wyjaśniali mi niejednokrotnie, jak zauważyć pewne detale w budowie anatomicznej psa. Wciaz jednak nie uwazam się za znawce , a tym bardziej wyrocznie w tej dziedzinie. To jednak chyba nie zmienia faktu, że mam prawo skrytykować psa, który mi się nie podoba. Zauważ,że dokładnie wyjaśniłam dlaczego. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Jeśli chodzi o mój tekst, to się czepiasz po prostu. Nie bedę pisać " wydaje mi się, że ma krótką szyję " bo dla mnie po prostu ma .Nie widzę także powodu, dla którego w każym niemal zdaniu miałabym zaznaczać, że nie podoba mi sie " grooming, szyja, topline ...itp.Napisałam na początku - pies mi się nie podoba. A dalej to już tylko wyjaśniłam dlaczego.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Napisałaś " Dziesiątki sędziów, którzy oglądali tego psa nie poznali się na osadzeniu ogona a [B]kreska[/B] się poznała :lol:." . Marisia zrozum, ja wyrażam SWOJE zdanie, a Ty napisałas to złośliwie, jakbym podważała opinie sędziów oceniających tego psa. Myślę,że 99 % sredniaków ( a może nawet wszystkie w Europie ? ) ma tak osadzony ogon. Podobnie jak znaczna wiekszość miniatur , które widuję na wystawach. Co nie znaczy,że mi się to podoba ! Nie ma prawa mi się nie podobać , bo tak ma większość ?[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Poza tym oceniamy psa po tym jednym zdjęciu. Gdyby Marisia wstawiła galerię , może ocena byłaby nieco inna, a tak wyraziłam swoje zdanie na podstawie jednej fotki (zakładam, że na pewno Marisia wstawiła najlepszą jaką znalazła, bo podawała przykład pięknego psa ). [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Przemyslałam posta na temat tego średniaka Marisiu, zapewniam Cię . Moje zdanie na temat tego psa nie zmieniło się nadal. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Po tym jednak co Ty wypisujesz, nie widzę sensu dalszej dyskusji. Nigdy się nie dogadamy. A już ręce mi opadły, jak przeczytałam,że " Natomiast tak naprawdę nie możesz nic powiedzieć na temat kłębu psa, którego ja zaprezentowałam, bo pies jest na bardzo długim, sztywnym okrywowym włosie, z wyprowadzoną opadająca linią, tak Rosjanie przygotowują swoje psy a kłębu po prostu nie widać:eviltong:. ". Pierwszy raz słyszę ,aby kłąb, który jest zanikał pod włosem ! Zawsze mi mówiono,że włosem to kłąb mozna "zrobić " ! Dlatego dałam przykłady psów po trymowaniu i w krótkim włosie. Poza tym , czy nie wydaje Ci się nielogiczne ,że ktoś tak zrobił psa, aby nie było widać kłębu ? U sznaucera kłąb ma być, więc jak on tam jest ,to po co go ukrywać ??? [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Nie zamierzam także dyskutować w takim stylu , jaki obrałaś. Ja w swoim pierwszym poście pisałam tylko o psie i jego cechach, Ty niestety nie oszczędziłaś także ironicznych uwag w kierunku mojej osoby. Chciałaś dyskusji, a swoimi postami próbujesz chyba sprowokować mnie do awantury i pyskówek. [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marisia'][FONT=Tahoma]No widzisz a ja się kieruję. Interesują mnie psy z osiągnięciami, bo to daje mi obraz jakie cechy w interesującej mnie rasie są pożądane. Pies, który ma duże osiągnięcia to nie pierwszy lepszy a raczej pies, który się sprawdził i podoba się nie tylko mi, ale i innym miłośnikom rasy i sędziom kynologicznym:lol::lol::lol:.[/FONT][/quote]

[FONT=Arial][SIZE=2]Ja rowniez interesuję się osiągnięciami miniatur , ale dla mnie sukcesy wystawowe psa nie są wyrocznią. [/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=2]Zbyt wiele widziałam utytułowanych psów, wygrywających prestiżowe wystawy i wysoko notowane w rankingach wystawowych ( w Europie i USA ) , które mi sie po prostu nie podobają. Mam wrażenie ,że dla Ciebie, jak pies ma ogromne sukcesy, to MUSI się podobać, a nawet jeśli nie, to wstyd się do tego przyznać. Ja chcę mieć, wystawiać i hodować psy, które przede wszystkim w moich oczach są ładne. Owszem , lubię wystawy , dlatego też cieszę się jeśli mogę ten swoj typ sznaucera na tych wystawach podziwiać, nawet jeśli nie zawsze ten typ wygrywa. Jeśli jednak tendencja w sznaucerach miniaturowych pojdzie w tym kierunku, który preferujesz Ty,to tak jak już pisałam wcześniej, kupię sobie psa innej rasy, który przede wszystkim będzie mi się podobać , i z którym bede mogła także od czasu do czasu pojeździc po wystawach i czasem nawet coś wygrać.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marisia']

tutaj mamy Gagatka :lol: też całkiem, całkiem się prezentuje:

[IMG]http://www.schnauzer.cz/images_upload/fotogalerie/Prompt%20Panther%20Ze%20Zahrabske.jpg[/IMG]




:lol::lol::lol:[/quote]

nie gagatka a ze zahrabske :evil_lol: prosze nie mylic pojec :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Sredniak ,z galeri sredniakow ,moze poprostu mniejszy.Ale bardzo mi sie spodobal,bo ma w sobie to cos .
I naprawde ta suka co napisalam ,ze rodzina Bianki to z tej samej lini ,z Hofjaru.W tej lini chyba wiekszosc psow ma taka budowe i gdyby obok postawic mojego psa to pewne cechy bylyby jak na dloni.Troche to niesamowite,potega genetyki.A wogole to zauwazam ,ze to raczje typ czarnucha bedacy w odwrocie .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Romas']Sredniak ,z galeri sredniakow ,moze poprostu mniejszy.Ale bardzo mi sie spodobal,bo ma w sobie to cos czarnucha bedacy w .[/quote]

Romas, to nie średniak, a miniatura. Ja znam tego psa i tą fotkę, popatrz tu [URL="http://www.galaxykennel.it/photodety/index.htm"]http://www.galaxykennel.it/photodety/index.htm[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kreska'][FONT=Arial][SIZE=2]Ja[/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=2]Jeśli jednak tendencja w sznaucerach miniaturowych pojdzie w tym kierunku, który preferujesz Ty,to tak jak już pisałam wcześniej, kupię sobie psa innej rasy, .[/SIZE][/FONT][/quote]


eeee patrzac na nasze ringi raczej nam to nie grozi, przynajmniej w Polsce:)))))coraz wiecej jest Amerykanow:lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

A ja mysle, ze dobrze, ze sa rozne gusta i ze roznym osobom podobaja sie inne psy. Tak jak tu byl omawiany sredniak, dla jednego szyja byla ok dla drugiego za krotka i dobrze i o to chodzi, bo inaczej wszyscy by kryli tylko jednym psem, wszystkim podobaloby sie to samo i byloby dopiero strasznie!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kreska'][FONT=Arial][SIZE=2]Ja rowniez interesuję się osiągnięciami miniatur , ale dla mnie sukcesy wystawowe psa nie są wyrocznią. [/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=2]Zbyt wiele widziałam utytułowanych psów, wygrywających prestiżowe wystawy i wysoko notowane w rankingach wystawowych ( w Europie i USA ) , które mi sie po prostu nie podobają. Mam wrażenie ,że dla Ciebie, jak pies ma ogromne sukcesy, to MUSI się podobać, a nawet jeśli nie, to wstyd się do tego przyznać. Ja chcę mieć, wystawiać i hodować psy, które przede wszystkim w moich oczach są ładne. Owszem , lubię wystawy , dlatego też cieszę się jeśli mogę ten swoj typ sznaucera na tych wystawach podziwiać, nawet jeśli nie zawsze ten typ wygrywa. Jeśli jednak tendencja w sznaucerach miniaturowych pojdzie w tym kierunku, który preferujesz Ty,to tak jak już pisałam wcześniej, kupię sobie psa innej rasy, który przede wszystkim będzie mi się podobać , i z którym bede mogła także od czasu do czasu pojeździc po wystawach i czasem nawet coś wygrać.[/SIZE][/FONT][/QUOTE]

[B]Kreska[/B], teraz mogę przyznać, że zmieniłaś ton wypowiedzi:cool3: . Z mojego punktu widzenia bardzo skrytykowałaś psa, który jest czołowym reproduktorem i który pochodzi z miotu prawdziwych gwiazd:lol: . Prostuję nie napisałaś, że się nie znasz, ale nie jesteś ekspertką od szanucerów śrdenich – tak chyba będzie lepiej:razz: . Moja ostra odpowiedź była rekcją na Twoją ostrą i nadal twierdzę niezasłużoną krytykę:shake: . Napisałaś również o fatalnym groomingu i tutaj też wkroczyłaś na grząski grunt, ponieważ tego psa przygotowuje jedna z najlepszych w tej dziedzinie Rosjanek:lol: . Dlatego gdybyś napisała, że Ci się taki sposób przygotowania psa nie podoba to OK., ale Ty napisałaś coś o fatalnym groomingu i chyba nawet chciałaś w późniejszym poście groomera rozstrzelać:crazyeye: . Więc wiesz mnie poniosło bo niestety Ciebie również poniosło:lol: . To tyle gwoli wyjaśnienia. Proszę przeczytaj jeszcze raz swojego pierwszego posta. Na dodatek na koniec zaczepnie poprosiłaś o lincz :eviltong: .

Postaram się następnym razem o bardziej wyważone wypowiedzi w dyskusji z Tobą a mam nadzieję, że się tak łatwo nie poddasz:lol: .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...