Jump to content
Dogomania

Sznaucer - sierść, sylwetka i inne dot. wyglądu


Czarne Gwiazdy

Jaka sierść na łapach Ci się bardziej podoba?  

71 members have voted

  1. 1. Jaka sierść na łapach Ci się bardziej podoba?

    • Bujna, gęsta, długa
      39
    • Taka normalna, nie za dużo, nie zamało...
      35
    • Króciutka
      3
    • Obojętne mi to całkowicie
      0
    • Nie mam zdania
      1


Recommended Posts

Tak mnie zauroczyła rozmowa w Galerii o sierści na łapach, że chciałem zaczerpnąć info jakie Wam się podobają sznaucery, z bujną sierścią na łapach czy z takimi dwoma włosami na krzyż, bo dla mnie osobiście sznaucer musi mieć duuużo sierści :D

Jakie jest wasze zdanie?

edit:
[b]zmieniłem temat rozmowy, bo zeszliśmy trochę na inne tory, które są jak najbardziej porządane ;)[/b]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 419
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dla mnie musi miec obficie owlosione lapy ale bez przesady .Glosuje wiec za stwierdzeniem "taka normalna nie za duzo ,nie za malo".Zdecydowanie jak mam porownac wole owlosienie lapne mojej Zuzi niz Bianki.
Tylko ,ze obfity wlos na lapach to wlos miekki.Bianka ma slabo owlosione lapy ale to co jest to jest jak drut i mozna dowolnie ustawic te wlosy :-)
Natomias wydaje mi si e,ze miniatury lepiej wygladaja majac troche jeszcze obfitszy wlos niz sredniak ale tez nie jedna wielka firanka.
Umiar wedlug mnie ,jest najbardziej pozadany .

Link to comment
Share on other sites

Pozwol ,ze sie z Toba nie zgodze .Co prawda teraz sie spiesz wiec nie porozmawiam ale...jesli bedzie mial duza konkurencje to z moich obserwacji wynika ,ze wygra ten nowoczesniejszy typ z bogatszym owlosieniem.
A niech sie trafi tak samo dobrze zbudowany pies tylko z citek wiekszym wlosem na lapach i koniec.
Przynajmniej ja tak to widze ,jako obserwator wystaw ,ze calkiem gole lapki sa w odwrocie i nie wygrywaja.
Na pewno znaczenia ma jaka ogolnie ma pies siersc.
Dlatego najlepszy bylby twardowlosy i ze srednio ,nie przesadnie obrosnietymi lapami ,taki typ ja bym promowala,gdybym byla sedzia :-)
To lece do pracy Pa.
A piesek na zdjeciu piekny ,nie poznaje go ,bo nie jestem az tak obeznana w sznuacerach ,ale piekny ,jaka klata ,marzenie :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marisia'][IMG]http://img146.imageshack.us/img146/9313/goliathmaxandrelvis6cd.jpg[/IMG]

Jak jest pięknie zbudowany sznaucer to nie ma znaczenia ile ma na łapach.:evil_lol: :mad:[/QUOTE]
Jak jest pięknie zbudowany York, to nie ma znaczenia jaką ma dlugą sierść :P
Idąc takim tokiem rozumowania :P

Ale jasne, zgodze się, że wszystkie wielkie zalety psa ukrywają jedną malutką "wadę". Albo inaczej. jak pies jest dobrze zbudowany i się nienajgorzej preentuje nie zwraca się większej uwagi na sierść :)

btw. I nie obciąłbym żadnego swojego sznaucera tak jak na powyższym zdjęciu :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Romas']Pozwol ,ze sie z Toba nie zgodze .Co prawda teraz sie spiesz wiec nie porozmawiam ale...jesli bedzie mial duza konkurencje to z moich obserwacji wynika ,ze wygra ten nowoczesniejszy typ z bogatszym owlosieniem.
A niech sie trafi tak samo dobrze zbudowany pies tylko z citek wiekszym wlosem na lapach i koniec.
[/QUOTE]
[B]Romans[/B] ja się z Tobą zgadzam, ale nie do końca :lol: znam przypadek pięknego psa średniaka p&s, któremu właściciele strasznie oszczędzali włos ozdobny a miał go bardzo dużo i przez ten nadmiernie obfity włos był gorzej oceniany:shake: . Ja i znajomi kibice doradzaliśmy właścicielce a nawet sędziowie na to zwracali uwagę. Pies jak biegł to go nie było widać, tylko falujący włos ozdobny a fartuch zbyt długi powodował, że pies wydawał się zbyt ciężki i generalnie „wbijało” go w ziemię. Mam na myśli syna Larsika Korala z Bielnego Stawu. [B]Elitesse[/B] go na pewno pamięta:cool3: . Kiedyś właścicielka dała się przekonać, włos został skrócony i piesek od razu lepiej się prezentował:lol: .
Oczywiście lepiej mieć z czego skrócić, bo dosztukować się raczej nie da:evil_lol: :loveu: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']Jak jest pięknie zbudowany York, to nie ma znaczenia jaką ma dlugą sierść :P
Idąc takim tokiem rozumowania :P

Ale jasne, zgodze się, że wszystkie wielkie zalety psa ukrywają jedną malutką "wadę". Albo inaczej. jak pies jest dobrze zbudowany i się nienajgorzej preentuje nie zwraca się większej uwagi na sierść :)

btw. I nie obciąłbym żadnego swojego sznaucera tak jak na powyższym zdjęciu :P[/QUOTE]

York to bardzo zły przykład, sąsiedzi mają ślicznego yorka obciętego podobnie, jak westie i wygląda ślicznie. Nawet bardziej mi się podoba niż te w "kondycji" wystawowej:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: .
A co do zdjęcia to jest na nim bardzo utytułowany pies :evil_lol: i niejeden z pozostawionym włosem na łapach nie miałby najmniejszych szans z nim wygrać
:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marisia']York to bardzo zły przykład, sąsiedzi mają ślicznego yorka obciętego podobnie, jak westie i wygląda ślicznie. Nawet bardziej mi się podoba niż te w "kondycji" wystawowej:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: .
A co do zdjęcia to jest na nim bardzo utytułowany pies :evil_lol: i niejeden z pozostawionym włosem na łapach nie miałby najmniejszych szans z nim wygrać
:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: .[/QUOTE]
Sznaucerowe yorki tez nie są złe ;)

Ale jak wiesz [chyba, ze ja źle wiem] na wystawie taki york nie miałby najmniejszych szans, a sznaucer, nawet prawie łysy ma ;)

No i oczywiście wierzę, że jest utytułowany, nie mówię, że jest brzydki, ale tak króciutko obcięty nie jestw moim guście, ot co :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']Sznaucerowe yorki tez nie są złe ;)

Ale jak wiesz [chyba, ze ja źle wiem] na wystawie taki york nie miałby najmniejszych szans, a sznaucer, nawet prawie łysy ma ;)

No i oczywiście wierzę, że jest utytułowany, nie mówię, że jest brzydki, ale tak króciutko obcięty nie jestw moim guście, ot co :P[/QUOTE]

Oczywiście, tylko na co dzień papilotowane yorki mają szanse na wystawach a nawet słyszałam o jakiejś gwieździe, która podobno była trzymana w akwarium przez 2 lata a potem wygrała jakąś prestiżowa wystawę :loveu: .

Ja też bym pozostawiła trochę więcej na łapach, ale taki też mi się podoba:lol: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marisia']Mam na myśli syna Larsika Korala z Bielnego Stawu. [B]Elitesse[/B] go na pewno pamięta:cool3: . Kiedyś właścicielka dała się przekonać, włos został skrócony i piesek od razu lepiej się prezentował:lol: .
Oczywiście lepiej mieć z czego skrócić, bo dosztukować się raczej nie da:evil_lol: :loveu: .[/quote]

a pewno ze pamieta ! :)
mi tez nadmiar wlosa przeszkadza ale nie popadajmy w skrajnosci :) zreszta to zalezy i od psa i od gustu sedziego hihi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']a pewno ze pamieta ! :)
mi tez nadmiar wlosa przeszkadza ale nie popadajmy w skrajnosci :) zreszta to zalezy i od psa i od gustu sedziego hihi[/quote]

[FONT=Tahoma]Oczywiście, generalnie lżejszego psa pokazujemy na dłuższym włosie a grubaska lepiej na krótszym a łapy również trzeba odpowiednio wymodelować.
Niektórzy bardzo ładnie "robią" psiaki, ja tak nie potrafię :placz: . Z miniatur najładniej przygotowuje młodsza właścicielka hodowli Hajan i podoba mi się jak [B]Masterton[/B] przygotowuje Koniaka. No i Bella Fraga też będzie ładnie zrobiony. Twojego królewicza zobaczę na żywo pierwszy raz w Opolu :cool3::lol:.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']na mojego to nie warto patrzec :) ostatnio byl skubany w pazdzierniku i bardziej przypomina wlochata kule niz psa :evil_lol:[/quote]
E... tam, kokietujecie koleżanko :loveu: :evil_lol: Ale jak Twój ma za dużo a moje za mało to przeflancujemy i będzie OK. :evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']dla mnie ideałem miniatury jest Bangi :loveu: ona ma super idealnie jak dla mnie sierści - nie za dużo, nie za mało :loveu:[/QUOTE]

Bo czarne mini najbardziej z wszystkich kolorków zachowały szanucerowy charakter:evil_lol: . Reszta kolorków za bardzo poszła w amerykański typ:loveu: . Nie, żeby mi się amerykany całkiem nie podobały:evil_lol: , ale ślepo bym tylko za takim modelem nie obstawała:evil_lol: . Spowodowane to jest tym, że w USA nie ma podziału na kolory i generalnie tam dominuje kolor p&s. Na wystawkach czarnych jest bardzo mało:shake: , białe nie są uznawane:diabloti: i dominują wszelkie odcienie szarości do cz-s włącznie
:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marisia'][IMG]http://img146.imageshack.us/img146/9313/goliathmaxandrelvis6cd.jpg[/IMG]

Jak jest pięknie zbudowany sznaucer to nie ma znaczenia ile ma na łapach.:evil_lol: :mad:[/quote]
A mnie się taki typ nie podoba !!! :diabloti: Pies jest za długi a fatalny grooming łap potęguje jeszcze to wrażenie. Do tego dochodzi krótka szyja, a raczej prawie jej brak, co dodatkowo zaburza proporcje i sprawia wrażenie,że pies jest dłuższy niż pewnie jest w rzeczywistości. Gdyby przynajmniej był kopiowany , szyja wydawałaby się "optycznie" dłuższa.
Poza tym nie podoba mi się taka linia grzbietu. Lubie pięknie zaznaczony kłąb, a wg mnie ten pies kłębu nie ma !
Preferuje także zdecydowanie inne osadzenie ogona.
A teraz mnie zlinczujcie ..:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Ale klatę ma ładną :P

I jak dla mnie nie prezentuje się najgorzej, mieści się w kwadracie i wcale nie ma aż tak krótkiej szyi, no chyba, że ślepy jestem :P Ma ją jedynie jakoś dziwnie wyznaczoną, a raczej w ogóle jej nie ma, jak powiedziałaś, że nie ma kłębu ;)

A ogon z tego co widze jest całkiem wysoko osadzony, więc nie wiem co do niego masz :P

jedyne co mi sie jeszcze rzuca w oczy to to, że przód jest potężny i masywny, a już tak od połowy jest drobnica.

No i łysy, nie lubię łysych, ale jak dla mnie nienajgorzej się prezentuje :) nawet bardzo podoba ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kreska']A mnie się taki typ nie podoba !!! :diabloti: Pies jest za długi a fatalny grooming łap potęguje jeszcze to wrażenie. Do tego dochodzi krótka szyja, a raczej prawie jej brak, co dodatkowo zaburza proporcje i sprawia wrażenie,że pies jest dłuższy niż pewnie jest w rzeczywistości. Gdyby przynajmniej był kopiowany , szyja wydawałaby się "optycznie" dłuższa.
Poza tym nie podoba mi się taka linia grzbietu. Lubie pięknie zaznaczony kłąb, a wg mnie ten pies kłębu nie ma !
Preferuje także zdecydowanie inne osadzenie ogona.
A teraz mnie zlinczujcie ..:eviltong:[/QUOTE]

Widzę, że usiłujesz na siłę znaleźć wady, których ten pies nie ma :shake: , dla porównana masz Bangi, która ma bardzo podobną sylwetkę, tylko łapy bardziej obrośnięte :lol: . Szyja wcale nie jest za krótka a o umiarkowanie długiej szyi chyba nawet wzorzec pisze. Nie bardzo widzę tego psa z tak solidną głowa na długiej łabędziej szyi. Górna linia bardzo ładna a przesadnie zaznaczony kłąb chyba nie jest wcale zaletą u szanucera. Ja wiem, że wolisz sznaucery w typie teriera i do zaakceptowania jest dla Ciebie zupełny brak przedpiersia i spionowane przednie łapy. I właśnie dlatego Banigi mi się bardzo podoba, że jest szanucerem a nie terierem :Cool!: .

[IMG]http://img505.imageshack.us/img505/522/bangipostawa8yv.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Ja to jeszcze malo sie znam ,ciagle zbyt malo,ale pozwole sobie nie zgodzic sie z kreska w tej ostrej ocenia.
Ten pies ze zdjecia nie jest dlugi, jak chcesz kreska dlugiego sznuacera to moja Zuzie sfotografuje z boku.
Ma piekna samcza glowe, doskonale przedpiersie ,piekne katowanie tylnie ,gleboka klatke piersiowa.Co do grzbietu sie nie wypowiadam ,bo mi osobiscie nie pasuja do konca te psy ktore maja spadzista linie a on tak tu jest ustawiony.
Szyja musi byc mocna przy takiej glowie.Wogole ja osobiscie lubie mocne szyje ,grube ,potezne,to znamionuje psia sile.
A wogole to tu glownie rozchodzi sie o si9ersc tego psa.
Widac ,ze ma szorstka ,ale lapy ...malo...malo.Co jak czytam nie przeszkodzilo mu wygrywac na wystawach.
Wogole jak tak patrze na niego to fajny jest ,silny...choc fakt widzialam krotsze ale ze szkoda dla innych cech.
Nieuchronna jest zmiana typu sznuacerow ,beda coraz bardziej szly w kierunku psow ozdobnych,psow lalek jak zreszta wiekszosc ras.
Miniatury juz sa ozdobne ,kto ostatnio widzial miniature w jakimkolwiek sporcie ( sorry Ola ,Ty z Bangi to wyjatek).
Za nimi zaraz pojda sredniaki.Juz teraz sa psami kanapowymi,podczas gdy jeszcze kilka lat temu byly uzywane do obrony .
My z Dorotak podjelysmy sie zadania :-) powrocenia sredniakow dla sportu :-) :-)
A powaznie chcialabym zeby wiecej tych pieskow bralo udzial w roznych sportowych imprezach.Dlatego tez nie podobaja mi sie przerysowane fryzury sznaucerow sredniakow ,bo wtedy jednoznacznie sugeruje to publicznosci pieska kanapowego.Podczas gdy sredniaczki doskonale sprawdzaja sie jako psy sportowe.
Ech ...dosiadla swojego konika :-) Ide z Bianka pocwiczyc agility,do uslyszenia wieczorem :-)

Link to comment
Share on other sites

[B]Kreska[/B] raczyłaś skrytykować [B]Maxandra Elvis Goliath – Zwyc.Europy z 1999 [/B]roku a jest on bratem równie pięknej [B]Maxandr Elvis Goliayne Nichi – Zwyc. Świata z Amsterdamu[/B], czyli nie za Brazylii, gdzie pewnie sznaucerów było po parę sztuk
:eviltong: :eviltong: :eviltong: . Interchampion, champion Rosji, Finlandii, ISPU, wiele razy zwyciężał BIS-y, 2 razy zwycięzca największej wystawy w Moskwie Ewrazjii, 2 razy Najlepszy sznaucer roku w Rosji. I nie jest długi, tylko stoi z odstawionymi łapami i dobrze wiesz, że napuszone łapy skracają światło pomiędzy przednimi i tylnymi łapami, dlatego może się wydawać dłuższy, ale to specjalistka od sznaucerków powinna wiedzieć :eviltong: .
Dodam, że to są jedne z najsłynniejszych średniaków z rosyjskich hodowli, więc raczej wymądrzać się nie wypada:eviltong: :eviltong: :eviltong: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marisia'] 2 razy zwycięzca największej wystawy w Moskwie Ewrazjii, 2 .[/quote]

Ewrazji???
a szto eta?????:loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu:
I co z tego ze ma tyle tytulow???W[B]e[/B]ktorek tez ma nawet jest Interem, i cos z tego wynika?:diabloti: :diabloti: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
A tak powaznie, to o czym my rozmawiamy???o sredniakach czy miniaturach???bo jesli o sredniakach to nie mamy o czym rozmawiac, bo ja osobiscie nie widzialam sredniaka z bogatym, amerykanskim owlosieniem, a wiec z tych niewielu wlosow nawet najlepszy groomer swiata i najlepsze kosmetyki nie sa w stanie zrobic na lapkach tego co na lapkach miniaturek.
A wiec jesli topic jest o groomingu lapek to zejdzmy na miniaturki tylko i wylacznie , bo tylko one maja szanse wystapic w 2 typach: ladnej owlosionej wersji, i tej slabszej m.in. z lichym wloskiem.

Link to comment
Share on other sites

i ankietka jest [B]TENDENCYJNA[/B]!!!
[I]Bujna, gęsta, długa[/I]
a jak jestem za bujna, gesta i odpowiedniej dlugosci to gdzie mam kliknac????bo jak taki wlos jest za dlugi to tez do bani to wyglada patrz pieski pani... jezdzacy po wystawach wiedza o kim pisze.

Link to comment
Share on other sites

Oj ,Orsini moze z owlosieniem amerykanskim (cokolwiek to znaczy) sredniakow nie ma ,ale niektore maja tego wlosa a maja a inne lyso.A pomiedzy tym jest typ posredni.
Oczywiscie ,ze sredniakow nie modeluje sie tak jak miniatur i cale szczescie ale moze i do tego dojdzie :-)
Czy sto lat temu ktos przypuszczal jak beda wygladac pasterskie pieski wiejskie Bobteile ( no sorry pewno napisalam nie ortograficznie ale wiecie o co chodzi )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marisia']Widzę, że usiłujesz na siłę znaleźć wady, których ten pies nie ma :shake: [quote]

[COLOR=darkorchid]Dla mnie ma i wcale nie muszę się ich doszukiwać :eviltong: [/COLOR]

[quote name='marisia'] Szyja wcale nie jest za krótka a o umiarkowanie długiej szyi chyba nawet wzorzec pisze. Nie bardzo widzę tego psa z tak solidną głowa na długiej łabędziej szyi.[quote]

[COLOR=darkorchid]Szyja JEST za krótka. Nie pisałam ,że ma być łabędzia ( co dla Ciebie oznacza długa i wąska ), bo pies także nie byłby odpowiednio "zbalansowany". Ale przy takich proporcjach ciała i mocnej długiej głowie , szyja powinna być równie mocna i długa . A tu po prostu szyi brak ! [/COLOR]
[COLOR=darkorchid]Czarne gwiazdy ma rację także,że szyja jest dziwnie osadzona.[/COLOR]

[quote name='marisia'] Górna linia bardzo ładna a przesadnie zaznaczony kłąb chyba nie jest wcale zaletą u szanucera.[quote]

[COLOR=darkorchid]A gdzie jest napisane, ze wysoki kłąb nie jest zaleta ???[/COLOR]

[quote name='marisia']Ja wiem, że wolisz sznaucery w typie teriera i do zaakceptowania jest dla Ciebie zupełny brak przedpiersia i spionowane przednie łapy.[quote]

[COLOR=darkorchid]Do zaakceptowania tak, o ile pies ma reszte cech przeze mnie pożądanych. Nie znaczy to jednak, że nie wolałabym psa w typie amerykańskim , ale z pieknym przedpiersiem. Po prostu reszta budowy jest dla mnie na tyle ważna, że akurat przedpiersie schodzi na dalszy plan. [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie sznaucer powinien mieć kłąb co najmniej taki

[IMG]http://img463.imageshack.us/img463/2595/zodiak9yw.jpg[/IMG]

A jeszcze lepiej taki:

[IMG]http://img218.imageshack.us/img218/9742/klab4fa.jpg[/IMG]


Specjalnie podałam fotki piesków w krótkim włosie lub w trakcie trymowania, aby wyraźnie było widać,że to kłab, a nie włos.

Jeśli tego utytułowanego sredniaka ustawi sie tak,że grzbiet bedzie w linii prostej ( tak jak te pieski na fotach powyżej ) , to szyja będzie w stosunku do linii grzbietu pod kątem prostym, bo pies po prostu nie ma kłębu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...