Jump to content
Dogomania

Sznaucer - sierść, sylwetka i inne dot. wyglądu


Czarne Gwiazdy

Jaka sierść na łapach Ci się bardziej podoba?  

71 members have voted

  1. 1. Jaka sierść na łapach Ci się bardziej podoba?

    • Bujna, gęsta, długa
      39
    • Taka normalna, nie za dużo, nie zamało...
      35
    • Króciutka
      3
    • Obojętne mi to całkowicie
      0
    • Nie mam zdania
      1


Recommended Posts

[quote name='marisia'][B]Kreska[/B] raczyłaś skrytykować [B]Maxandra Elvis Goliath – Zwyc.Europy z 1999 [/B]roku a jest on bratem równie pięknej [B]Maxandr Elvis Goliayne Nichi – Zwyc. Świata z Amsterdamu[/B], czyli nie za Brazylii, gdzie pewnie sznaucerów było po parę sztuk
.[/quote]

A czy ja kiedykolwiek kierowałam się tytułami w swoich opiniach, czy wyborach hodowlanych ??? :shake:
Jesli dla Ciebie tylko tytuły są wyznacznikiem piękna psa, to gratuluję.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 419
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:eviltong: [quote name='marisia'] I nie jest długi, tylko stoi z odstawionymi łapami i dobrze wiesz, że napuszone łapy skracają światło pomiędzy przednimi i tylnymi łapami, dlatego może się wydawać dłuższy, ale to specjalistka od sznaucerków powinna wiedzieć :eviltong: .
Dodam, że to są jedne z najsłynniejszych średniaków z rosyjskich hodowli, więc raczej wymądrzać się nie wypada:eviltong: :eviltong: :eviltong: .[/quote]

Nigdy nie twierdziłam ,że jestem specjalistka od sznaucerów ani od jakiejkolwiek innej rasy. Nie wymądrzam się tylko wyraziłam swoje zdanie. Wszyscy tu sie tym pieskiem zachwycali, a ja po prostu tego piękna w nim nie widzę. Napisałam ,że mi się nie podoba i starałam się także wyjaśnić dlaczego.

Oczywiście, wiem jak włosem można modelować sylwetkę psa, ale w tym wypadku właśnie należałoby raczej rozstzrelać groomera tego sredniaka :eviltong:

Jesli chodzi o gęstość włosa na łapach ,to ja oczywiście preferuje bardzo gęsty i prosty. Przede wszystkim dlatego,że taki włos jest idealny do modelowania. Możesz zostawić włos dłuższy , czy bardzej krótki , ale w każdym przypadku gęsty prosty włos ułoży sie w pięknie wymodelowany słupek. Takiego efektu nie osiagnie się z psem z marnym włosem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']Ewrazji???
a szto eta?????:loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu:
I co z tego ze ma tyle tytulow???W[B]e[/B]ktorek tez ma nawet jest Interem, i cos z tego wynika?:diabloti: :diabloti: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
A tak powaznie, to o czym my rozmawiamy???o sredniakach czy miniaturach???bo jesli o sredniakach to nie mamy o czym rozmawiac, bo ja osobiscie nie widzialam sredniaka z bogatym, amerykanskim owlosieniem, a wiec z tych niewielu wlosow nawet najlepszy groomer swiata i najlepsze kosmetyki nie sa w stanie zrobic na lapkach tego co na lapkach miniaturek.
A wiec jesli topic jest o groomingu lapek to zejdzmy na miniaturki tylko i wylacznie , bo tylko one maja szanse wystapic w 2 typach: ladnej owlosionej wersji, i tej slabszej m.in. z lichym wloskiem.[/quote]
[FONT=Tahoma]Właśnie[B] orsini[/B] i tu wyszedł cały Twój perfidny charakter, oczywiście musiałaś wytknąć mojego W[COLOR=Red][SIZE=5][B]E[/B][/SIZE][/COLOR]ktorka, nie mylić przypadkiem z gwiazdą ringów W[B][COLOR=Red][SIZE=5]I[/SIZE][/COLOR][/B]ktorkiem :angryy:.
[/FONT]
[FONT=Tahoma]Specjalnie unikam złych porównań i unikam naszych dogomaniackich piesków, żeby nikogo nie urazić a jeśli używam ich to posługuję się przykładami dla mnie pozytywnymi, ale Twoja wrodzona wrażliwość, niesłychana delikatność jest doprawdy powalająca:angryy:. W dyskusji z Tobą wychodzi Twoja niesłychanie ujmująca osobowość :angryy:. Dawno nie spotkałam tak taktownej osoby:angryy: . [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kreska']Dla mnie sznaucer powinien mieć kłąb co najmniej taki

[IMG]http://img463.imageshack.us/img463/2595/zodiak9yw.jpg[/IMG]

A jeszcze lepiej taki:

[IMG]http://img218.imageshack.us/img218/9742/klab4fa.jpg[/IMG]


Specjalnie podałam fotki piesków w krótkim włosie lub w trakcie trymowania, aby wyraźnie było widać,że to kłab, a nie włos.

Jeśli tego utytułowanego sredniaka ustawi sie tak,że grzbiet bedzie w linii prostej ( tak jak te pieski na fotach powyżej ) , to szyja będzie w stosunku do linii grzbietu pod kątem prostym, bo pies po prostu nie ma kłębu.[/quote]
[FONT=Tahoma][B]Kreska[/B] prezentujesz zaznaczone kłęby u psów bardzo krótko ostrzyżonych a wręcz łysych w okolicy kłębu :diabloti:. Natomiast tak naprawdę nie możesz nic powiedzieć na temat kłębu psa, którego ja zaprezentowałam, bo pies jest na bardzo długim, sztywnym okrywowym włosie, z wyprowadzoną opadająca linią, tak Rosjanie przygotowują swoje psy a kłębu po prostu nie widać:eviltong:. Pies jest bardzo szorstkowłosy i może być pokazywany na długim włosie. Większość sznaucerów amerykańskich na tak długim włosie okrywowym wyglądałyby, jak baranki:evil_lol:. Natomiast zaprezentowałam utytułowanego psa, który jest ceniony w Rosji bo oznacza to, że zachwycał on wielu sędziów i znawców sznaucerów. Wiadomo, że Rosjanie mają bardzo wysoki poziom szanucerów średnich:evil_lol: .
[/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=Red][U][I]Generalnie w tym wątku chciałam [B]Romans [/B]pokazać psa, który [B]pomimo przygotowania łap na krótko bardzo jest utytułowany[/B], [B]Romasn[/B] twierdziła, że na wystawie porównywalny pies, ale bez włosów na łapach zawsze przegra z bogato owłosionym[B] i tylko Tyle.:cool1:[/B][/I][/U][/COLOR] [/FONT]
[FONT=Tahoma]
Ale oczywiście [B]orsini[/B] i Ty musiałyście zaraz się najeżyć. Czy ja kiedykolwiek napisałam, że nie podobają mi się amerykany, raczej zawsze staram się napisać na co należy zwrócić uwagę i czym się różnią od europejskiego wzorca. No i pozwoliłam sobie na stwierdzenie, że nie podobają mi się przesadnie napuszone łapy, które wcale nie wyglądają, jak słupki, tylko tak jak w tytule tego wątku [B]„z pomponami na łapach”.
[/B] [/FONT]
[FONT=Tahoma]Co do szyi u tego śreniaka to rzecz względna, dla Ciebie jest krótka a dla mnie w sam raz:p. Można jeszcze, jak ktoś lubi, wydłużyć tą szyję właśnie poprzez zebranie włosa z grzbietu, wtedy i cały pies będzie lżejszy i szyja się wydłuży. Jak ktoś lubi to i na łapach psu można więcej zostawić, to rzecz gustu. Ten pies ma, oprócz bardzo utytułowanej siostry - brata, który jest trochę inaczej przygotowany, ma więcej włosa pozostawionego na łapach i też jest bardzo utytułowany, to generalnie taki super miot się udał :evil_lol: .[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

marysiu: jak wiesz co to sa te slynne pompony na lapach to mozesz mi powiedziec co to oznacza????
podac konkretny przyklad!!!oprucz psow pani.... pieprzaki dodam, bo te to maja łapki przesadnie napuszone i wygladaja idiotycznie conajmniej. Pokaz mi prosze cz-sr psa z tymi bablami na lapach, czy innymi balonami

I nie rozumiem co sie rzucasz????wyraznie sugerujesz ze jak pies ma kupe tytulow to MUSI byc piekny, to Ci podalam przyklad a Ty sie oburzasz!!!nie rozumiem dlaczego????:crazyeye: :crazyeye: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']i ankietka jest [B]TENDENCYJNA[/B]!!!
[I]Bujna, gęsta, długa[/I]
a jak jestem za bujna, gesta i odpowiedniej dlugosci to gdzie mam kliknac????bo jak taki wlos jest za dlugi to tez do bani to wyglada patrz pieski pani... jezdzacy po wystawach wiedza o kim pisze.[/quote]

hallo!!!
prosze zmienic te ankiete!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']marysiu: jak wiesz co to sa te slynne pompony na lapach to mozesz mi powiedziec co to oznacza????
podac konkretny przyklad!!!oprucz psow pani.... pieprzaki dodam, bo te to maja łapki przesadnie napuszone i wygladaja idiotycznie conajmniej. Pokaz mi prosze cz-sr psa z tymi bablami na lapach, czy innymi balonami

I nie rozumiem co sie rzucasz????wyraznie sugerujesz ze jak pies ma kupe tytulow to MUSI byc piekny, to Ci podalam przyklad a Ty sie oburzasz!!!nie rozumiem dlaczego????:crazyeye: :crazyeye: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:[/quote]

[FONT=Tahoma]Dobrze wiesz, kiedy zaczęła się dyskusja o pomponach i po jakich zaprezentowanych zdjęciach była reakcja – możesz sobie jeszcze raz dokładnie przeczytać i wyciągnąć wnioski:diabloti:.
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/7744/ace8py.jpg[/IMG]

to o tego cz-s z bablami chyba chodzilo... bo wlasnie od niego zaczela sie ta dyskusja :evil_lol:

a te [b]bable[/b] na przednich lapach sa beeee ale jak to mowia nie moj pies nie moje rybki :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']Tak mnie zauroczyła rozmowa w Galerii o sierści na łapach, że chciałem zaczerpnąć info jakie Wam się podobają sznaucery, z bujną sierścią na łapach czy z takimi dwoma włosami na krzyż, bo dla mnie osobiście sznaucer musi mieć duuużo sierści :D

Jakie jest wasze zdanie?[/quote]

marisia no to jest pierwszy post z tego topicu.
Ty pierwsza wkleilas zdjecie sredniaka...po co???widzialas choc jednego sredniaka z tymi pomponami na lapach cokolwiek to oznacza????bo ja nie, wiec nie bardzo rozumiem po co wkleilas te fote?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pink'][IMG]http://img140.imageshack.us/img140/7744/ace8py.jpg[/IMG]

to o tego cz-s z bablami chyba chodzilo... bo wlasnie od niego zaczela sie ta dyskusja :evil_lol:

a te [B]bable[/B] na przednich lapach sa beeee ale jak to mowia nie moj pies nie moje rybki :cool3:[/quote]

a moze wrocmy do Europy z Koreii pliz??????
poprosze o fotki naszych pieskow , europejskich

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pink'][IMG]http://img140.imageshack.us/img140/7744/ace8py.jpg[/IMG]

to o tego cz-s z bablami chyba chodzilo... bo wlasnie od niego zaczela sie ta dyskusja :evil_lol:

a te [B]bable[/B] na przednich lapach sa beeee ale jak to mowia nie moj pies nie moje rybki :cool3:[/quote]
[FONT=Tahoma]
Ta falbana na tylnych łapach, zaczynająca się od połowy uda też jest fatalna. Ale sama się tym psem zachwycałaś, albo mi się zdawało :evil_lol::evil_lol::evil_lol:. [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']marisia no to jest pierwszy post z tego topicu.
Ty pierwsza wkleilas zdjecie sredniaka...po co???widzialas choc jednego sredniaka z tymi pomponami na lapach cokolwiek to oznacza????bo ja nie, wiec nie bardzo rozumiem po co wkleilas te fote?[/quote]
[B]ORSINI [/B]- czytaj [COLOR=Red][B]DOKŁADNIE [/B][/COLOR]- na czerwono wytłumaczyłam cel umieszczenia tego zdjęcia i było ono dla [B]Romans[/B] nie dla Was miłośniczek szanucerków mini w terierowym, amerykańskim typie.:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marisia'][FONT=Tahoma]
Ta falbana na tylnych łapach, zaczynająca się od połowy uda też jest fatalna. Ale sama się tym psem zachwycałaś, albo mi się zdawało :evil_lol::evil_lol::evil_lol:. [/FONT][/quote]


kto ja???
psem i owszem, bo mi sie podoba, a grooming???no ja bym ciutke inaczej zrobila.
Wiesz marysiu jak pies jest super to i zly grooming go nie jest w stanie zepsuc, i na odwrot:diabloti: :diabloti: :diabloti: tyle lat masz sznaucery i tego nie wiesz????:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: zaraz bedzie ze jestem zlosliwa:diabloti: :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote]a moze wrocmy do Europy z Koreii pliz??????
poprosze o fotki naszych pieskow , europejskich[/quote]

orsini sorry, ale co to ma za znaczenie czy z Korei czy z Papui Nowej Gwinei :crazyeye: na obrazku jest sznauc cz-s z bablami na lapach :evil_lol:

marisia, to chyba nie bylo do mnie, bo ja niczym takim sie nie zachwycalam i napewno nie bede... chociaz lubie owlosione mini :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marisia'][FONT=Tahoma][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=red][U][I]Generalnie w tym wątku chciałam [B]Romans [/B]pokazać psa, który [B]pomimo przygotowania łap na krótko bardzo jest utytułowany[/B], [B]Romasn[/B] twierdziła, że na wystawie porównywalny pies, ale bez włosów na łapach zawsze przegra z bogato owłosionym[B] i tylko Tyle.:cool1:[/B][/I][/U][/COLOR] [/FONT]
[FONT=Tahoma]
[/FONT][FONT=Tahoma] .[/FONT][/quote]


no a ja sie pytam: ktory sredniak ma tak wiele wiecej , zeby wygrac tylko wlosem???bo ja sredniaka w europie z bogatym owlosieniem nie widzialam, wiec nie bardzo rozumiem cel umieszczania tego zdjecia, sama napisalas, ze...[B][I][U][FONT=Tahoma][COLOR=#ff0000]pomimo przygotowania łap na krótko bardzo jest utytułowany. [/COLOR][/FONT][/U][/I][/B]
[I][U][FONT=Tahoma][COLOR=#ff0000]wiec?[/COLOR][/FONT][/U][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pink']orsini sorry, ale co to ma za znaczenie czy z Korei czy z Papui Nowej Gwinei :crazyeye: na obrazku jest sznauc cz-s z bablami na lapach :evil_lol:
[/quote]

Pink a ma znaczenie, bo co za sens gdybania takiego????czy pies w Korei ma pompony czy nie. A niech sobie ma i 1000 pomponow!!!
ale jak z dyskusji ma cos wynikac to wrocmy na nasze podworko do Europy, bo inaczej cala dyskusja jest bezsensu...ze jakis tam pies w Korei ma do bani groomera... no wielkie mi hallo

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']kto ja???
psem i owszem, bo mi sie podoba, a grooming???no ja bym ciutke inaczej zrobila.
Wiesz marysiu jak pies jest super to i zly grooming go nie jest w stanie zepsuc, i na odwrot:diabloti: :diabloti: :diabloti: tyle lat masz sznaucery i tego nie wiesz????:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: zaraz bedzie ze jestem zlosliwa:diabloti: :diabloti:[/quote]

[FONT=Tahoma]Dokładnie to dlaczego Kreska skrytykowała pięknie zbudowanego średniaka, czepiając się minn groomingu :crazyeye::crazyeye::crazyeye:? A ciekawe, jak Ty na podstawie tego zdjęcia mogłaś stwierdzić, że pies jest piękny:crazyeye::crazyeye::crazyeye:. Takie ujęcie z góry:loveu: ? Powinnaś wiedzieć, że sprytnym fryzjerstwem można wiele wad ukryć i wiele podkreślić. Ten sam pies może zupełnie inaczej wyglądać odpowiednio przygotowany:diabloti::diabloti::diabloti:. [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

gdybanie jest potrzebne, bo to idzie do nas :diabloti:

a zreszta tak prawde mowiac to jest mi rybka jak kto psa robi :eviltong: mnie sie podoba albo nie... o gustach sie nie dyskutuje, bo to jest dopiero [b]dyskusja bez sensu[/b]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']no a ja sie pytam: ktory sredniak ma tak wiele wiecej , zeby wygrac tylko wlosem???bo ja sredniaka w europie z bogatym owlosieniem nie widzialam, wiec nie bardzo rozumiem cel umieszczania tego zdjecia, sama napisalas, ze...[B][I][U][FONT=Tahoma][COLOR=#ff0000]pomimo przygotowania łap na krótko bardzo jest utytułowany. [/COLOR][/FONT][/U][/I][/B]
[I][U][FONT=Tahoma][COLOR=#ff0000]wiec?[/COLOR][/FONT][/U][/I][/quote]

[FONT=Tahoma]Mało widziałaś, jasne, że średniak nie będzie miał i całe szczęście takiego włosa na łapach, jak miniatura amerykańska, ale są bardziej i mniej owłosione. Mój Lars miał kupę futra na łapach, ale mu je obcinałam, bo zrobiony na minaturę nie wyglądał dobrze. Pisałam też o problemach wystawowych jego syna z powodu zbyt bujnego włosa ozdobnego, ale Ty chyba bardzo wybiórczo czytasz DGM, tylko dlaczego czepiłaś się średniaka, którego zdjęcie umieściłam dla Romans a na dokładkę złośliwie czepiłaś się, nie po raz pierwszy mojego psa.[/FONT]
:angryy::angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marisia'][B]ale to specjalistka od sznaucerków powinna wiedzieć[/B] :eviltong: .
.[/quote]

Marysiu a Ty do Kreski to w jakim celu pisalas???[B]to NIE bylo zlosliwe?????[/B]
wiec sie nie dziw, ze na TWOJE ZLOSLIWOSCI reaguje tak samo - zlosliwoscia.
Ty albo swoich zlosliwosci w stosunku do innych nie widzisz, albo robisz to specjalnie a potem innym zarzucasz zlosliwosc a sama niby taka super jestes????
jak to szlo???
[B]u innych drzazgę widzisz, a u siebie belki nie????[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pink']orsini sorry, ale co to ma za znaczenie czy z Korei czy z Papui Nowej Gwinei :crazyeye: na obrazku jest sznauc cz-s z bablami na lapach :evil_lol:

marisia, to chyba nie bylo do mnie, bo ja niczym takim sie nie zachwycalam i napewno nie bede... chociaz lubie owlosione mini :cool3:[/quote]

[FONT=Tahoma]Ja też lubię owłosione, ale bez przesady mini a to zdjęcie przecież nie Ty pierwszy raz zamieściłaś, więc ni jak nie kojarzę tego z Tobą.:lol:[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marisia'][FONT=Tahoma]Ja też lubię owłosione, ale bez przesady mini a to zdjęcie przecież nie Ty pierwszy raz zamieściłaś, więc ni jak nie kojarzę tego z Tobą.:lol:[/FONT][/quote]

ja tez tego pierwszy raz nie zamiescilam, co niedobory lecytynki?:diabloti: :diabloti: :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']Marysiu a Ty do Kreski to w jakim celu pisalas???[B]to NIE bylo zlosliwe?????[/B]
wiec sie nie dziw, ze na TWOJE ZLOSLIWOSCI reaguje tak samo - zlosliwoscia.
Ty albo swoich zlosliwosci w stosunku do innych nie widzisz, albo robisz to specjalnie a potem innym zarzucasz zlosliwosc a sama niby taka super jestes????
jak to szlo???
[B]u innych drzazgę widzisz, a u siebie belki nie????[/B][/quote]

[FONT=Tahoma]Tak [B]orsini[/B] zgadzam się w stosunku do Ciebie nie mogę się powstrzymać - już to kiedyś pisałam, odpowiadam w takim tonie w jakim jestem traktowana. Kreska ostro skrytykowała pięknego psa - więc to ona zaczęła dyskusję w ostrym tonie. Zostałam przez Was zaatakowana to w takim samym duchu Wam odpisuję. Sama prowokujesz a potem jak to w Twoim zwyczaju jest odwracasz kota ogonem:angryy::angryy::angryy:.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...