Jump to content
Dogomania

Sznaucer - sierść, sylwetka i inne dot. wyglądu


Czarne Gwiazdy

Jaka sierść na łapach Ci się bardziej podoba?  

71 members have voted

  1. 1. Jaka sierść na łapach Ci się bardziej podoba?

    • Bujna, gęsta, długa
      39
    • Taka normalna, nie za dużo, nie zamało...
      35
    • Króciutka
      3
    • Obojętne mi to całkowicie
      0
    • Nie mam zdania
      1


Recommended Posts

05-12-2006
[quote name='orsini']wszystkim przeciwnikom zakreconych ogonkow zadaje pytanie: JAK OGON KOPIOWANY MIAL BYC NOSZONY????
do gory tak????to przedluzcie teraz do gory ogon-i co????[B]za chiny ludowe na szabelke nie wyjdzie[/B], wiec o dziwo te poskrecane to sa wlasnie wzorcowe ogonki jakby byly skopiowane tak?:)))))no wlasnie
nie pisze o zajeczych[/QUOTE]

07-12-2006
[quote name='orsini']OCZYWISCIE ZE NIE!!!
[B]ot Amryke odkryla:)))))))))))))))))))a co ma piernik do wiatraka???chyba czym innym jest osadzenie ogona a jego noszenie????[/B]z takim doswiadczeniem hodowlanym marisiu powinnas to doskonale wiedziec, a nie znowu udawac jakiegos naiwniaka z takimi stwierdzeniami:diabloti: :diabloti: :diabloti: to ja bez doswiadczenia to juz dawno wiem:))))))[/QUOTE]

[B][SIZE="4"]Orsini[/SIZE][/B] i Ty może odszczekasz te ataki na moje wypowiedzi, sympatyk Cię wypunktował, więc i od Ciebie jakieś słowo przepraszam by się należało :eviltong: :eviltong: :eviltong: .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 419
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Olivka']Uszy załamane nieco wyżej nie są poprawne, nie moga wystawać nad linię czoła.Niestety sędziowie przymykają na to oczy :roll:[/QUOTE]

Te załamane powyżej linii głowy, wynikają z wysokiego osadzenia ucha i to jest wg mnie taki sposób noszenia uszu, jak u terierów. Z obserwacji moich wynika, że występuje dużo częściej u miniatur niż u średniaków i olbrzymów, pewnie dlatego, że w USA mini były pomieszane z terierami, to nie ma znaczenia przy uszach kopiowanych a nawet korzystnie optycznie wydłuża głowę - takie wysokie osadzenia ucha, ale przy naturalnie noszonych uszach faktycznie nie jest zgodne ze wzorcem. Lepsze są jednak takie uszy od całkiem stojących, albo takich o nieprawidłowo złamanych małżowinach :roll:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marisia']05-12-2006


07-12-2006


[B][SIZE=4]Orsini[/SIZE][/B] i Ty może odszczekasz te ataki na moje wypowiedzi, sympatyk Cię wypunktował, więc i od Ciebie jakieś słowo przepraszam by się należało :eviltong: :eviltong: :eviltong: .[/quote]
chyba zartujesz???
sama wkleilas fotki: osadzenie ogona nie ma nic do noszenia-moze byc wysoko osadzony tak i zakrecony, a moze z tylka wyrastac(nisko osadzony) i tez byc zakrecony. I tak samo z ogonkiem prostym.
To za co Cie mam przepraszac???:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']chyba zartujesz???
sama wkleilas fotki: osadzenie ogona nie ma nic do noszenia-moze byc wysoko osadzony tak i zakrecony, a moze z tylka wyrastac(nisko osadzony) i tez byc zakrecony. I tak samo z ogonkiem prostym.
To za co Cie mam przepraszac???:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye:[/quote]

Z tym się akurat zgadzam. To czy ogon jest wysoko osadzony, czy nisko nie ma nic z jego predyspozycją do zakręcania, czy noszenia na boku.
Natomiast naturalne, terierowo noszone ucho jest wadą u sznaucera, jak dla mnie wygląda to bardzo brzydko :placz:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olivka']Z tym się akurat zgadzam. To czy ogon jest wysoko osadzony, czy nisko nie ma nic z jego predyspozycją do zakręcania, czy noszenia na boku.
Natomiast naturalne, terierowo noszone ucho jest wadą u sznaucera, jak dla mnie wygląda to bardzo brzydko :placz:.[/quote]

[FONT=Tahoma]Oczywiście, że osadzenie ogona nie ma związku z tym, czy się ogon skręci, czy pozostanie w kształcie szabelki, ale wcześniej [B]orsini [/B]napisała, że prawidłowo noszony do góry "[/FONT][B][I][COLOR=black][FONT=Tahoma]za chiny ludowe na szabelke nie wyjdzie[/FONT][/COLOR][/I][/B][I][COLOR=black][FONT=Tahoma], wiec o dziwo te poskrecane to sa wlasnie wzorcowe ogonki”[/FONT][/COLOR][/I][COLOR=black][FONT=Tahoma] i to się kłóci z późniejszym jej stwierdzeniem. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Tahoma]Co do uszu zgadzam się mam właśnie w domu takie dwa przypadki: prawidłowo osadzone uszy i na teriera.[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']marisiu to wstaw mi takie zdjecie, zebu ogonek po odcieciu byl postawiony PIONOWO w gore a ogon byl prosty:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: co pionowo sterczacy do gory???ot ciekawostka przyrodnicza:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:[/QUOTE]

Nigdy nie było mowy, jak zwykle precyzyjna w swoich wypowiedziach [B]orsini[/B], o idealnie prostych ogonkach, tylko o tzw. "szabelkach" :eviltong: :eviltong: :eviltong: :

[CENTER]
[IMG]http://img454.imageshack.us/img454/7482/o1hv7.jpg[/IMG]

[IMG]http://img454.imageshack.us/img454/1300/o2hf4.jpg[/IMG]

[IMG]http://img114.imageshack.us/img114/585/o5pm4.jpg[/IMG]

[IMG]http://img114.imageshack.us/img114/1519/o6fb2.jpg[/IMG]

[IMG]http://img75.imageshack.us/img75/9686/o8qn2.jpg[/IMG]

[IMG]http://img454.imageshack.us/img454/338/o4iy5.jpg[/IMG][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sympatyk']Albo mi sie wydaje albo sama Orsini sobie przeczysz. Raz piszesz:
"wszystkim przeciwnikom zakreconych ogonkow zadaje pytanie: JAK OGON KOPIOWANY MIAL BYC NOSZONY????
do gory tak????to przedluzcie teraz do gory ogon-i co????za chiny ludowe na szabelke nie wyjdzie, wiec o dziwo te poskrecane to sa wlasnie wzorcowe ogonki [/quote]


Sympatyku!

Z ogonka wysoko osadzonego wyjdzie jak najbardzoej szabelka( moja suczka jest tego przykładem, nosi wysoko ogon, a ma szabelkę)
To naprawdę nie zależy od tego czy pies wysoko, czy nisko nosi ogon, raczej od mięśni i ścięgien.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wreszcie mi się udało i moge się pochwalić moim zwierzakiem z zakręconym ogonkiem.

Hazucha ma obecnie 10m-cy. Odbieralismy ją od hodowcy w wieku 7. Ogonek miała już jak małpka.
Mojemu lubemu się on strasznie nie podoba i twierdzi że gdyby mógł to by go zlikwidował, a mi... mi się podoba - jest śmieszny. Co prawda pies wygląda z nim mało poważnie i nie pasowałby np. do policjanta, bo bandyci by sie śmiali, ale co tam

Oto mój Ciapsonek (zdrobnienie od Haza)

[img][URL]http://www.dogomania.pl/gallery/pic4479.html[/URL][/img]

Kto mi powie co robę źle, że zdjęcie nie wskakuje w wiadomości?

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za pomoc i miłe słowa o zwierzaku:lol:

W takim razie na razie się poddaję z wklejaniem zdjęć... może po świętach mi się uda...

Póki co zapraszam wszystkich do oglądania mojego Ciapsonika do galerii:

[URL]http://www.dogomania.pl/gallery/210/29/729.html[/URL]

Jest to mój pierwszy w zyciu pies o sierści innej niż krótka. Fryzowanie sprawia mi ogromną przyjemność. Powoli zaopatruję sie w narzędzia:multi: uczę sie instrukcji obsługi sznaucera.

Na wiosnę sprobujemy się trochę powystawiać... Już mam tremę.
Moja przygoda z tą rasą zaczęłą się raptem 3 m-ce temu. Do tej pory, od 89'r były dogi niemieckie. Przy ringu sznaucerów czuję się jeszcze nieswojo. A z kolei jak zabieram sznaucera i idę pooglądać dogi (byłyśmy razem towarzysko we Wrocłąwiu) to czuję się jak z innej beczki...

Ciężkie jest życie;)

Pozdr

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sympatyk']Olivko- ale ja nigdy nie twierdzilam inaczej- przytoczony fragment to wypowiedz Orsini, ktora parę postów poźniej negowała związek osadzenia ogonka z jego kształtem:-)[/quote]
i dalej NEGUJE
osadzenie ogona ni jak sie ma do ksztaltu ogona
tak ciezko to zrozumiec???
jak grochem o sciane normalnie.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...