Jump to content
Dogomania

Sznaucer - sierść, sylwetka i inne dot. wyglądu


Czarne Gwiazdy

Jaka sierść na łapach Ci się bardziej podoba?  

71 members have voted

  1. 1. Jaka sierść na łapach Ci się bardziej podoba?

    • Bujna, gęsta, długa
      39
    • Taka normalna, nie za dużo, nie zamało...
      35
    • Króciutka
      3
    • Obojętne mi to całkowicie
      0
    • Nie mam zdania
      1


Recommended Posts

[quote name='marisia'][FONT=Tahoma]Tak [B]orsini[/B] zgadzam się w stosunku do Ciebie nie mogę się powstrzymać - już to kiedyś pisałam, odpowiadam w takim tonie w jakim jestem traktowana. Kreska ostro skrytykowała pięknego psa - więc to ona zaczęła dyskusję w ostrym tonie. Zostałam przez Was zaatakowana to w takim samym duchu Wam odpisuję. Sama prowokujesz a potem jak to w Twoim zwyczaju jest odwracasz kota ogonem:angryy::angryy::angryy:.[/FONT][/quote]

no tak- TY pierwsza naskoczylas na kreske, ale to JA odwracam kota ogonem???
pomysl troche zanim cos napiszesz...wierz mi TO NIE BOLI:)))))))))))))))

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 419
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='orsini']no tak- TY pierwsza naskoczylas na kreske, ale to JA odwracam kota ogonem???
pomysl troche zanim cos napiszesz...wierz mi TO NIE BOLI:)))))))))))))))[/quote]
[FONT=Tahoma]No właśnie [B]orsini[/B], ale chyba Ciebie wyraźnie boli:diabloti:. Nie jestem jedyną osobą, która nie zgodziła się z bezpodstawną krytyką, powtarzam pięknego, a że pięknego potwierdzone jest jego ogromnymi osiągnięciami :loveu:. Więc kto tu zaczął :crazyeye:. Jak chcesz [B]orsini[/B] to możesz jeszcze coś mądrego napisać :evil_lol:, jak każda baba pewnie będziesz musiała mieć ostatnie słowo :biggrina:. Ja się oddalam.[/FONT]
:scared:

Link to comment
Share on other sites

Marysiu Twoj post ZLOSLIWY do Kreski byl wyslany o godzinie 15:16, a moj pierwszy post pojawil sie o 19:07, ale to JA zaczelam tak????:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: zabawna jestes:)))ze sie Kresce Twoj faworyt nie podoba to co????ma do tego prawo chyba?ale taka zyczliwa ludziom istota powinna przyjac to ze zrozumieniem a nie rzucac kąśliwe i pełne jadu uwagi:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: ale to JA jestem zlosliwa:)))))))a jestem:))))))i sie do tego przyznaje:)))a nie jak Ty:)))))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marisia'][FONT=Tahoma]No właśnie [B]orsini[/B], ale chyba Ciebie wyraźnie boli:diabloti:. Nie jestem jedyną osobą, która nie zgodziła się z bezpodstawną krytyką, powtarzam pięknego, a że pięknego potwierdzone jest jego ogromnymi osiągnięciami :loveu:. [B][SIZE=7]Więc kto tu zaczął[/SIZE][/B] :crazyeye:. Jak chcesz orsini to możesz jeszcze coś mądrego napisać :evil_lol:, jak każda baba pewnie będziesz musiała mieć ostatnie słowo :biggrina:. Ja się oddalam.[/FONT]
:scared:
[/quote]

[SIZE=6][B]TY Kochaniutka Ty dokładnie o godzinie 15:16[/B][/SIZE]:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

orsini nie zauwazylas ze przy Mrisi nie mozna miec wlasnego zdania na temat danego psa?? poniewaz:

a)pies ma milego wlasciciela/wlascicielke i nie mozna im sprawiac przykrosci:evil_lol:
b) nie mozna widziec wad u psa ktory podoba sie marisi
c) wogole nie mozna miec innego zdania niz marisia :lol:


a co do siersci mi sie wogole nie podobaja sredniaki, u mniatur lubie amerykanskie owlosienie w normie, i najwieksza siersc na lapach w Polsce widzilam u jednych pieprzakow ktore bynajmniej z linii amerykanskich nie sa.
A olbrzymy lubie takie co maja srednio wlosa, bo te co maja duzo to ludzi nie potrafia ich przygtowac z reguly i zwyczajnie brzydko wygladaja.
Zeby nie bylo watpliwosci to moje olbrzymy sa w roznych typach jeden prawie lysy a drugi cos juz ma na tych lapach.

Ja po prostu lubie ladnie przygotowane psy:))

Link to comment
Share on other sites

No dziewczyny ,przestancie jak rany, zamiast przerzucac sie zlosliwosciami wycisnijcie z siebie troche wiedzy .
Dzieki za wskazanie roznicy w prawidlowym i nieprawidlowym klebie u psa, nigdy tego nie moglam jakos dostrzec a teraz juz rozumiem o co chodzi.
My z Marisia dyskutowalysmy o bogatym owlosieniu u sredniakow , dlaczego inni w tej dyskusji widza jakies zaczepki do siebie to nie wiem.Czy kazdy nie moze miec wlasnego zdania ?
Ponadto ja specjalnie prowokuje :-) ,co bardziej oblatanych w temacie do wypowiedzi ,bo od kogo mam sie nauczyc i cos wreszcie zobaczyc w tych pozornie takiech samych sznaucerach .
Zamiast robic awanturke skupcie sie na meritum :-)
Hej Marisia ,prosze przeczytaj moj nick dokladnie :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote]i ankietka jest TENDENCYJNA!!!
Bujna, gęsta, długa
a jak jestem za bujna, gesta i odpowiedniej dlugosci to gdzie mam kliknac????bo jak taki wlos jest za dlugi to tez do bani[/quote]Dobrze wiesz, o co chodzi, tylko musisz się czepiać szczegółów.
[quote]to wyglada patrz pieski pani... jezdzacy po wystawach wiedza o kim pisze.[/quote]Zawsze musisz dogryźć... btw, ja nie jestem pewien o kogo chodzi :]
[quote]hallo!!!
prosze zmienic te ankiete!!![/quote]hallo!!!
1. Nie mam obowiązku
2. Nie mogę zminić czegoś na co już głosowało, zagłosowało ponad 20 osób i wiedzieli o co chodzi i się nie czepiali. Jak im zmienię teraz odpowiedź to ankieta będzie nieważna, bo każdy może powiedzieć, że głosował na co innego...
3. I nie siedzę przed komputerem jak zaczarowany, poza DGM i tutejszymi ostatnimi kłótniami mam jeszcze NORMALNE, RZECZYWISTE życie, nei polegające na szukaniu dziury w całym i węszeniu jakiejś afery ;)

Kreska nie skrytykowała tego psa, tylko go oceniła po swojemu. Odniosła się głównie do tematu rozmowy czyli groomingu łap. OCENIŁA GO PO SWOJEMU, taka jesst jej opinia, takie jest jej zdanie i MA DO TEGO PRAWO! Bo to JEJ i tylko JEJ zdanie. Każdy może próbować wyprowadzić ja na inny tor, ale nie można negować tego co powiedziała, nie odpowidacie za to co ona pisze, odpowiada sama, więc o co Wam chodzi? Jej się pies nie podoba i koniec.

btw, wystarczy, ze orsini wypowiedziała się w temacie i od razu się zrobiło tyle wypowiedzi, ze hoho... :D

btw2. I trzymajcie się tematu, ale nie krytykowania innych i rozmowy na temat jaki powinien być kłąb... jak wy lubicie skakać z tematu na temat... :(

edit: rozmowa sie tyczy WSZYTKICH sznaucerów. Jak ktoś woli u miniatur co innego jak u olbrzymów to nie musi głosować w sondzie, tylko napisać w temacie podział na rozmiary... myślałem, że to logiczne :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Romas']No dziewczyny ,przestancie jak rany, zamiast przerzucac sie zlosliwosciami wycisnijcie z siebie troche wiedzy .
Dzieki za wskazanie roznicy w prawidlowym i nieprawidlowym klebie u psa, nigdy tego nie moglam jakos dostrzec a teraz juz rozumiem o co chodzi.
My z Marisia dyskutowalysmy o bogatym owlosieniu u sredniakow , dlaczego inni w tej dyskusji widza jakies zaczepki do siebie to nie wiem.Czy kazdy nie moze miec wlasnego zdania ?
Ponadto ja specjalnie prowokuje :-) ,co bardziej oblatanych w temacie do wypowiedzi ,bo od kogo mam sie nauczyc i cos wreszcie zobaczyc w tych pozornie takiech samych sznaucerach .
Zamiast robic awanturke skupcie sie na meritum :-)
Hej Marisia ,prosze przeczytaj moj nick dokladnie :-)[/quote]
[B][FONT=Tahoma]
[/FONT][/B] [B][FONT=Tahoma]Romas - [/FONT][/B][FONT=Tahoma]przepraszam postaram się poprawić, mnie też denerwuje, jak ktoś przekręca mojego. [/FONT]
[FONT=&quot] :lol:.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']Marysiu Twoj post ZLOSLIWY do Kreski byl wyslany o godzinie 15:16, a moj pierwszy post pojawil sie o 19:07, ale to JA zaczelam tak????:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: zabawna jestes:)))ze sie Kresce Twoj faworyt nie podoba to co????ma do tego prawo chyba?ale taka zyczliwa ludziom istota powinna przyjac to ze zrozumieniem a nie rzucac kąśliwe i pełne jadu uwagi:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: ale to JA jestem zlosliwa:)))))))a jestem:))))))i sie do tego przyznaje:)))a nie jak Ty:)))))[/quote]
[FONT=Tahoma]To jest niby nie złośliwy post wysłany wczoraj o g.12,34.
[quote name='kreska']A mnie się taki typ nie podoba !!! :diabloti: [/quote][/FONT]
[FONT=Tahoma]Z takimi „!!!” wykrzyknikami, jakbym co najmniej ośmieliła się pokazać jakiegoś paskudnego sznaucera.

[/FONT] [FONT=Tahoma]Gdyby [B]kreska[/B] napisała w stylu: „Może to i piękny sznaucer ale ja wolę inny typ....”[/FONT]
[quote name='kreska']
[FONT=Tahoma]Pies jest za długi a fatalny grooming łap potęguje jeszcze to wrażenie. [/FONT]
[/quote] [FONT=Tahoma]Gdyby [B]kreska [/B]napisała: „Nie podoba mi się jego grooming, ja wolę...”[/FONT]
[quote name='kreska']
[FONT=Tahoma]Do tego dochodzi krótka szyja, a raczej prawie jej brak, co dodatkowo zaburza proporcje i sprawia wrażenie,że pies jest dłuższy niż pewnie jest w rzeczywistości.[/FONT]
[/quote] [FONT=Tahoma]Gdyby napisała w tonie: „ Wydaje mi się, że ma za krótką szyję, ja wolę...”[/FONT]
[quote name='kreska']
[FONT=Tahoma]Gdyby przynajmniej był kopiowany , szyja wydawałaby się "optycznie" dłuższa.
Poza tym nie podoba mi się taka linia grzbietu. Lubie pięknie zaznaczony kłąb, a wg mnie ten pies kłębu nie ma ![/FONT][FONT=Tahoma]
Preferuje także zdecydowanie inne osadzenie ogona.[/FONT][/quote] Dziesiątki sędziów, którzy oglądali tego psa nie poznali się na osadzeniu ogona a [B]kreska[/B] się poznała :lol:.
[quote name='kreska']
[FONT=Tahoma]A teraz mnie zlinczujcie ..:eviltong: [/FONT][/quote]
[FONT=Tahoma]Itd... :shake:. Skrytykowałyście moje panny prezentowanego psa, jakby to był pierwszy lepszy sznaucer. Jak ktoś siedzi w rasie to powinien umieć odróżnić kanał od poprawnego osobnika, nie wspominając o psie naprawdę uznanym.[/FONT]

[FONT=Tahoma]Piszę do [B]Was[/B], a to dlatego, że miałam przyjemność dyskutować z [B]kreską[/B] prywatnie i pomimo odmiennego zdania dyskusja miała zupełnie spokojny przebieg. Czuję w tym wszystkim Twoją rączkę [B]orsini[/B]. Może się mylę a może i nie:evil_lol:.[/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=3][COLOR=Red]Ale zaraz, [B]kreska[/B] napisała, a [B]orsini[/B], też wspominała, że się nie znacie na średniakach, mam w związku z tym pytanie, skoro się nie znacie to po co [U]bierzecie się za krytykę średniaka[/U] ?[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma]Ale może jednak [B]Was[/B] ten temat frapuje, więc wracając do szyi niby krótkiej. Proszę poniżej macie dwa zdjęcia Wiktora:[/FONT]

[FONT=Tahoma][IMG]http://img114.imageshack.us/img114/696/wiktor1mm.jpg[/IMG][/FONT]


[FONT=Tahoma][IMG]http://img520.imageshack.us/img520/5321/wiktor19bl.jpg[/IMG][/FONT]

[FONT=Tahoma] Na tym pierwszym wcale jego szyja nie wygląda na super długą, a nawet w stosunku do całej sylwetki wydaje się krótkawa, linia grzbietu jest opadająca i nawet specjalnie nie widać kłębu tak mocno zaznaczonego w Wy krytykujecie kłąb psa, na podstawie zdjęcia:p. [/FONT]
[FONT=Tahoma]Na drugim zdjęciu Wiktor ma sztucznie wyciągniętą szyję, bo jest mocno podciągnięty na ringówce, mocno ma też odstawione łapy i wydzielił się ten ekstra silnie zaznaczony kłąb. Ciekawe, jak by wyglądał prezentowany średniak, gdyby był podobnie wyeksponowany, jak Wiktor. Może by się okazało, że ma całkiem poprawnie zaznaczony kłąb, co zresztą wynika z jego górnej linii.[/FONT]

[FONT=Tahoma]Uważam, że [B]kreska[/B] napisała nieuprzejmego posta, nieprzemyślanego ot tak, żeby skrytykować i dostała ripostę. A [B]orsini[/B] musiała zaraz dolać oliwy do ognia, bo by nie była sobą.[/FONT]

[FONT=Tahoma]Co do Twojej [B]orsini [/B]opinii na mój temat to możesz sobie mieć swoje zdanie wolno Ci:evil_lol:.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini'][SIZE=6][B]TY Kochaniutka Ty dokładnie o godzinie 15:16[/B][/SIZE]:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:[/quote]
[FONT=Tahoma][SIZE=6][COLOR=Red][SIZE=4][COLOR=Black]Zaczęła [B]kreska[/B] wczoraj o g.12,34. a [B]Ty[/B] moja złota dolałaś oliwy do ognia.[/COLOR][/SIZE]:evil_lol::evil_lol::evil_lol:
[/COLOR][/SIZE] [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']no a ja sie pytam: ktory sredniak ma tak wiele wiecej , zeby wygrac tylko wlosem???bo ja sredniaka w europie z bogatym owlosieniem nie widzialam, wiec nie bardzo rozumiem cel umieszczania tego zdjecia, sama napisalas, ze...[B][I][U][FONT=Tahoma][COLOR=#ff0000]pomimo przygotowania łap na krótko bardzo jest utytułowany. [/COLOR][/FONT][/U][/I][/B]
[I][U][FONT=Tahoma][COLOR=#ff0000]wiec?[/COLOR][/FONT][/U][/I][/quote]
[FONT=Tahoma]Proszę bardzo:
W Belgii mieszka również bardzo utytułowany brat prezentowanego wcześniej psa. Jak widać podobne psy podobają się nie tylko Rosjanom, ale również na zachodzie Europy. Może ten bardziej trafi w Wasze gusta ma bogatsze owłosienie ozdobne:lol:.[/FONT]
[IMG]http://img193.imageshack.us/img193/8782/maxandrelvisgelios3uk.jpg[/IMG]


[FONT=Tahoma]A zamieściłam poprzednie zdjęcie bo mi się pies podoba i nie tylko mi. Uważam, że zdjęcie bardzo na temat, skoro mamy wypowiadać się na temat bogato i mało owłosionych - tak dla kontrastu. Ale dlaczego zaraz musiały się odezwać nożyce bo tak to już jest, że jak się uderzy w stół....:eviltong:[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaska']orsini nie zauwazylas ze przy Mrisi nie mozna miec wlasnego zdania na temat danego psa?? poniewaz:

a)pies ma milego wlasciciela/wlascicielke i nie mozna im sprawiac przykrosci:evil_lol: [/quote] [FONT=Tahoma]Skoro lubisz kawę na ławę, to proszę bardzo: w Katowicach podczas oceny klasy otwartej suczek, usłyszałam taką oto opinię: „ poziom klasy otwartej suk jest bardzo kiepski i nie ma nic ciekawego” a ja na to powiedziałam, że owszem zarówno w młodzieży, jak i pośredniej poziom suczek był o wiele wyższy. Na pocieszenie dodam, iż stwierdziłam, że i tak sędzia wybrał najlepszą suczkę jaką mógł wybrać :lol:. I mam teraz do Ciebie pytanie ? Bardzo było to miłe, takie sobie, czy mało sympatyczne ? :cool3: [/FONT] [FONT=Tahoma]Tylko nie miej teraz do mnie pretensji sprowokowałaś nie i to nie po raz pierwszy.[/FONT][FONT=Tahoma][/FONT]

[FONT=Tahoma]Wiesz co wolę pokazywać to co mi się podoba na pozytywnych przykładach, tą metodą również można wiele przekazać na temat swojego gustu a przy okazji nikogo to nie dotyka to osobiście.[/FONT]
[quote name='kaska']
b) nie mozna widziec wad u psa ktory podoba sie marisi
[/quote] [FONT=Tahoma]Można, ale skrytykować tak ostro, jak to zrobiła kreska i to psa, który ma tyle osiągnięć i to w taki niesympatycznym tonie, jakbym co najmniej pokazała koszmarka i jeszcze oczekiwać, że zostanie to przeze mnie niezauważone – to chyba [B]kaska[/B] za dużo ode mnie wymagasz:lol:. [/FONT]
[quote name='kaska']
c) wogole nie mozna miec innego zdania niz marisia :lol: [/quote] [FONT=Tahoma]A próbowałaś mieć odmienne zdanie od [B]orsini [/B]? [/FONT]
[quote name='kaska']
a co do siersci mi sie wogole nie podobaja sredniaki, u mniatur lubie amerykanskie owlosienie w normie, i najwieksza siersc na lapach w Polsce widzilam u jednych pieprzakow ktore bynajmniej z linii amerykanskich nie sa.
A olbrzymy lubie takie co maja srednio wlosa, bo te co maja duzo to ludzi nie potrafia ich przygtowac z reguly i zwyczajnie brzydko wygladaja.
Zeby nie bylo watpliwosci to moje olbrzymy sa w roznych typach jeden prawie lysy a drugi cos juz ma na tych lapach.[/quote] [FONT=Tahoma]O proszę odważyłaś się zaprezentować swoje zdanie, więc chyba nie jest tak ze mną źle:lol:.[/FONT]
[quote name='kaska']
Ja po prostu lubie ladnie przygotowane psy:))[/quote] [FONT=Tahoma]To tak jak ja :lol: i stale mam zastrzeżenia do swojego własnego przygotowania, nie mam jednak wyjścia, bo nie ma w pobliżu fryzjerki, która szanucera robiłaby tak, jak mi się podoba. Najbliższa taka osoba jest we Wrocławiu:shake:.[/FONT]

[FONT=Tahoma]I przy okazji coś Ci wyjaśnię. Twoja niechęć do mnie zaczęła, takie mam wrażenie:razz:, kiedy napisałam, że psy pozostawione w hodowli Sasquehanna mniej mi się podobają od niektórych, które z tej hodowli wyszły. Odczytałaś to zupełnie niesłusznie, jako atak na Twoją, jak się domyślam ulubioną hodowczynię. Zupełnie niepotrzebnie. Psy reklamują daną hodowlę niezależnie, czy w niej pozostają, czy z niej wyszły. Jak widzisz nie myliłam się zbytnio, bo wyniki wystawy w Katowicach potwierdziły prezentowane przeze mnie wcześniej zdanie. A w tym co powiedziałem w żadnym razie nie zawierała się krytyka tej hodowli, tylko stwierdzenie faktu, że niełatwo jest zostawić u siebie te najlepsze egzemplarze. Co znajduje potwierdzenie w tym, że sama Pani MS nie bawi się w ściąganie z USA szczeniaków, tylko dorosłe w pełni rozwinięte psy:lol:. [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']yhhyyyyy o ja goopia nie zauważyłam :evil_lol: a wracając do tego średniaka kontrowersyjnego to mnie się też nie podoba bo... nie :evil_lol: z czysto estetycznego punktu widzenia - wolę jak jednak psiul ma coś na łapach :lol:[/quote]

I Ty Brutusie :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Strach sie odzywac :-) ale i tak cos napisze .
Ciekawostka jest taka,ze ten tu pies co go wstawila Marisia jest bogato owlosiony.Piekne przedpiersie i zauwazcie jak odrazu wyglada jego szyja.
Mysle ,ze to przedpiersie robi wrazenie krotkiej szyji,przynajmniej mi sie tak wydaje.Ale ogolnie ten pies sprawia wrazenie zwartego i silnego.Smakowity ,wedlug mnie .Choc osmiele sie powiedziec :-) ,ze brak mu elegancji w sylwetce.To raczje kulturysta niz dandys ale i tak piekny .

Marisia , ja sie nie denerwuje przekrecaniem ,bo wiele osob tak odczytuje mojego nicka :-) ,poprawiam tylko dla porzadku :-)
Wlasciwie powinnam miec nicka "Romasowa" :-) ,bo to ksywka mojego meza ,ktorej przez lenistwo nie zmieniam :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Romas']Strach sie odzywac :-) ale i tak cos napisze .
Ciekawostka jest taka,ze ten tu pies co go wstawila Marisia jest bogato owlosiony.Piekne przedpiersie i zauwazcie jak odrazu wyglada jego szyja.
Mysle ,ze to przedpiersie robi wrazenie krotkiej szyji,przynajmniej mi sie tak wydaje.Ale ogolnie ten pies sprawia wrazenie zwartego i silnego.Smakowity ,wedlug mnie .Choc osmiele sie powiedziec :-) ,ze brak mu elegancji w sylwetce.To raczje kulturysta niz dandys ale i tak piekny .

Marisia , ja sie nie denerwuje przekrecaniem ,bo wiele osob tak odczytuje mojego nicka :-) ,poprawiam tylko dla porzadku :-)
Wlasciwie powinnam miec nicka "Romasowa" :-) ,bo to ksywka mojego meza ,ktorej przez lenistwo nie zmieniam :-)[/quote]
[B]Romas[/B], na obydwu tych zdjęciach psy stoją w swobodnej postawie a dodatkowo silnie zaznaczone przedpiersie faktycznie nie eksponuje szyi. Szyję można wydłużyć ustawiając odpowiednio psa. Jest nawet szkoła mówiąca jak należy ustawić psa, żeby najkorzystniej go pokazać. Bierze się psa za głowę podnosi do góry i opuszcza odpowiednio balansując i fiksując ustawiane, tak żeby łapy przednie były prosto ustawione, szyja mocno wyciągnięta a tylne łapy odpowiednio odstawione nie za mocno. W ten sposób można uzyskać sylwetkę zbliżoną do tej, jaką pies przyjmuje w momencie, gdy jest mocno czymś zainteresowany i patrzy przed siebie. Musiałabym Ci to pokazać na psie. To niestety trzeba ćwiczyć od małego szczeniaka, żeby psa przyzwyczaić. Wystarczy na to poświęcić 5 min dziennie, ale systematycznie. Na swoim przykładzie mogę Ci powiedzieć, że z Wektorem zaczęłam ćwiczyć za późno i nie udaje mi się tego efektu uzyskać. Tutka mogę bardzo ładnie ustawić, ale nie wiem, czy uda mi się jak na ringu będzie dużo psów, które będą go rozpraszać. Myślę, że po paru wystawach to się uda. Można ten efekt uzyskać odpowiednio manewrując smakołykiem. Jedna dziewczyna – treserka pokazywała mi. Poćwiczyła z Wektorem 30 mnin i potrafiła go tak ładnie wyeksponować. Ja tak nie potrafię. Ona tylko głosem i smakołykiem operowała. Dziewczyna umie pokazać pięknie psa. Niektórzy wyciągają szyję podciągając psa na ringówce, ale wtedy, jak ringóka jest zbyt cienka pies się dusi i stąd wymyślono ringówki z szerokim paskiem pod gardłem:lol:.

[FONT=Tahoma]Co do ozdobnej sierści, to bywają średniaki z bardzo obfitym owłosieniem, ale nie wyglądają z tym tak dobrze jak miniatury. Robią się zbyt ciężkie i masywne. Pisałam tu i o Larsie i o jego synu, który właśnie na skutek zbyt obfitej szaty był gorzej oceniany. [/FONT]
[FONT=Tahoma]Tak to jest bardzo mocny pies i gdyby mu zostawić jeszcze więcej włosa to wyglądałby znacznie gorzej:shake:.
:lol::lol::lol: [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kreska']A czy ja kiedykolwiek kierowałam się tytułami w swoich opiniach, czy wyborach hodowlanych ??? :shake:
Jesli dla Ciebie tylko tytuły są wyznacznikiem piękna psa, to gratuluję.[/quote]

[FONT=Tahoma]No widzisz a ja się kieruję. Interesują mnie psy z osiągnięciami, bo to daje mi obraz jakie cechy w interesującej mnie rasie są pożądane. Pies, który ma duże osiągnięcia to nie pierwszy lepszy a raczej pies, który się sprawdził i podoba się nie tylko mi, ale i innym miłośnikom rasy i sędziom kynologicznym:lol::lol::lol:.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote]Bierze się psa za głowę podnosi do góry i opuszcza odpowiednio balansując i fiksując ustawiane, [..][/quote]
Szczególnie kobieta wystawiająca olbrzyma ma duże pole do popisu pd tym wzgledem :P

Ja swojego negra jak uczyłem ustawiać to najpierw mnauczyłem go wpatrywać się w smakołyk bez ruchu. Później ćwiczyłem przestawianie różnych częsci jego ciała, żeby nie zwracał na to uwagi.

Zbytnio nie widze efektów, bo musiałbym stanąć z daleka zobaczyć jak to wygląda, ale szyję udaje mi się wydłużyć lekko przysuwając smakołyk, a jak przybliży głowę odsunąć, wtedy prawie zawsze nie cofa już głowy ;)

niestety, nie mogę sprawdzić się z nim na ringu :P


A ten sznaucer co pokazałaś bardziej mi sie podoba, łądny kwadracik, króciutki i ślicznie nosi ogon :D Głowa trochę jak dla mnie dziwna i tyle nogi jakieś nie pasujące do całości, ale też mi się podoba ;)
ofkors, żeby się nikt nie czepiał, to jest [b]moje zdanie[/b] :P

Link to comment
Share on other sites

Zauważcie, że pies którego wstawiła Marisia wystawiany był w 1999 roku, a wtedy obowiązywał jednak model europejski, zarówno w groomingu olbrzymów jak i średniaków.
Pies zostal obcięty w/g ówczesnego trendu.
A mnie się on bardzo podoba. Wcale nie jest długi, jego sylwetka zawiera się w kwadracie, fajna górna linia, szyja nie jest krótka, pies mocny i zwarty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaska']orsini nie zauwazylas ze przy Mrisi nie mozna miec wlasnego zdania na temat danego psa?? poniewaz:

a)pies ma milego wlasciciela/wlascicielke i nie mozna im sprawiac przykrosci:evil_lol:
b) nie mozna widziec wad u psa ktory podoba sie marisi
c) wogole nie mozna miec innego zdania niz marisia :lol:


[/quote]

:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
hahahahahha
Kaska REWELACYHJNIE ja podsumowalas:))))

PS-Fufa ma krotsza szyje od Wiktora a zawsze WYGRYWALA nawet z Twoim psem:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marisia'][FONT=Tahoma][B]Romas[/B] a tu specjalnie dla Ciebie inny piękny sznaucer średni naturalny i z osiągnięciami :lol: : [/FONT][/quote]
Ja co prawda nie Romas :evil_lol:, ale ten mi się najbardziej podoba. Kurczę, i tak muszę Atosowi podciać tą firankę na brzuchu... A może ją zupełnie zgolić :hmmmm: I zgolić "biuścik"? On co prawda ma kiepską klatę, więc na pewno nie będzie tak dobrze wyglądał, ale w końcu jest wiosna. Trzeba coś zmienić w wyglądzie :cool3: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marisia'][FONT=Tahoma][B]Romas[/B] a tu specjalnie dla Ciebie inny piękny sznaucer średni naturalny i z osiągnięciami :lol: :
[IMG]http://img161.imageshack.us/img161/4125/topstyle9sr.jpg[/IMG] [/FONT][/quote]


No za ten ogonek to Ci dziekuje ,bardzo fajny :-) Stalam sie milosniczka sznaucerowych ogonkow itropie te ktore mi pasuja a wiec raczje proste niz precelkowate:-)
O tym ,ze psiaki ustawia sie poprzez podnoszenie na ringowce to ja wiem ,choc dla mnie idealem jest ustawianie psa bez dotykania.
Sa takie psy ,lub tacy handlerzy ktorzy to potrafia.Wedlug mnie bardziej psy.
Moja Zuzia ,malo wystawowa ,ale ustawia sie tak wlasnie pieknie za lada podnieta,smakolyczek ,pileczka ,jakis szmerek.I tkwi tak.
Natomiast ustawienie Bianki to koszmar.Ta sie caly czas rusza i najchetniej staje tak zeby tylnie nogi miec jak najbardziej pod soba.
Odrazu widac ,ze budowa psa wymusza na im pewne ustawienia.
Dlatego ja Bianke ucze postawy wystawowej od malego i wyniki takie sobie.
Obserwuje tez innych wystawcow i wlasnie takie sa moje wnioski, dobra budowa pomaga w uzyskaniu dobrej wystawowej pozycji.
Musze powiedziec ,ze ten akurat pies na fotce moze i utytulowany nie trafia w moje gusta.Tyl jakis skromny a wogole chyba inny typ mnie kreci :-)

O Dorota, teraz dopiero doczytalam Twoj komentarz.To patrz ,jakie mamy inne gusta .Ja gdybym mogla wybierac to wole tego ze zdjecia nr 2.Mocny ,silny ,zwarty, malo elegancki ale imponujacy .Miodzio ,to chyba po DC mi zostalo :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...