Jump to content
Dogomania

Choroba lokomocyjna


Karolinka

Recommended Posts

[quote name='Isia & Chester']mój psiak raz wymiotuj, a raz nie .. przed szkoleniem, na które jeździmy samochodem (ok. 20-30 min) nie dajemy mu jedzenia, tylko dopiero jak wrócimy.. no ale i tak czasem wymiotuje śliną albo jakimś resztkami. Wetka powiedziała że może mu jeszcze przejść ale nie musi i że możemy dawać aviomarin jak chcemy.. tylko czy po tym pies nie będzie osowiały, śpiący itp ?[/quote]


Spiacy nie powinien byc.. ale czy wymioty nie sa przypadkiem spowodowane stresem? Samo szkoelnie powinno psa tak nakrecac, ze jadac tam pies powinien sie cieszyc . Wymioty czasem widac na wystawach.. potezny stres skutkuje wlasnie tym. Moze to samo szkolenie tez ma wplyw? Moze ono jest zrodlem stresu? Moj bury jadac na cwiczak zawsze "znosi jajo" w samochodzie.. gdy dojezdzamy probuje przechodzic do przodu ( jakby mogl, docisnalby pedal gazu:D)....
Wychodzenie do szkoly to pewien, zauwazalny rytual dla psa.. pakowanie, moze podobne ciuchy itp... jesli Twoj pies wymiotuje glownie w drodze do szkoly.. ja bym sie zastanowila :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 212
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

[quote name='Gaga']Spiacy nie powinien byc.. ale czy wymioty nie sa przypadkiem spowodowane stresem? Samo szkoelnie powinno psa tak nakrecac, ze jadac tam pies powinien sie cieszyc . Wymioty czasem widac na wystawach.. potezny stres skutkuje wlasnie tym. Moze to samo szkolenie tez ma wplyw? Moze ono jest zrodlem stresu? Moj bury jadac na cwiczak zawsze "znosi jajo" w samochodzie.. gdy dojezdzamy probuje przechodzic do przodu ( jakby mogl, docisnalby pedal gazu:D)....
Wychodzenie do szkoly to pewien, zauwazalny rytual dla psa.. pakowanie, moze podobne ciuchy itp... jesli Twoj pies wymiotuje glownie w drodze do szkoly.. ja bym sie zastanowila :p[/quote]
wymiotuje w drodze na szkolenie bo najczęściej tam jeździmy :eviltong:takto Chester rzadko jeździ samochodem gdzie indziej, ale np. jak jechaliśmy na święta do babci, potem do drugiej to było tak samo.. zresztą w drodze ze szkolenia do domu jest to samo.. A na szkoleniu nie sprawia wrażenia niezadowolonego, wręcz odwrotnie :lol:
Właśnie myślałam o stresie, ale raczej związanym z samą podróżą.. może boi się samochodów albo w ogóle jazdy ?
no i właśnie się ślini..

Link to comment
Share on other sites

Niedawno na długą 10 godzinną wyprawę zastosowałam u Tośki Cerenie firmy Pfizer.. I musze powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona.. pies zachowywał się normalnie bez żadnego osłabienia, tylko miał zablokowany receptor neurokininy - "wymiotny" .
Chociaż w powrotną drogę nie podałam jej niczego.. i nawet się zastanawiam czy choroba nie ustąpiła.. a może to tylko wina nowego zawieszenia..:lol: Jednakże mam nadzieję, że to pierwsze..

ogólnie polecam Cerenie - u weta 17zł tabletka

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

przeczytalam wszystko co tutaj napisaliscie dla mnie to jest cholerna beznadzieja pomyscie zanim cos sensnego napiszecie
pies to nie maskotka i sie meczy gorzej od nas
aviomarin i wszystkie srodki jego pochodzenia mozna wsadzic sobie gleboko w d.... nic nie dziala
a to co piszecie o przyzwyczajeniu psa do samochodu to juz jest kpina z tych biednych zwierzakow kto wam dal psa
moj pies na trasie 30 kilometrow ma 4 przystanki i to zwymiotuje z 2 razy a potem musi z pol dnia odchorowac podroz wiec nie wciskajcie takich kitow bo glowa mnie rozbolala
poprostu trzeba dac jakis srodek nasenny i moze bedzie lepiej bo tak zamierzam zrobic bo innego sposobu nie widze
moze ktos kompetentny zna jakis dobry i sprawdzony srodek?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

wiele opinii tu zawartych jest prawdziwych, psy wyrastają z choroby lokomocyjnej, można je powolutku przyzwyczajać do jazdy samochodem a wreszcie mozna podac leki - ale z tym trzeba pójść do weta ... :cool3: i ustalić czy ma lęk lokomocyjny czy chorobę lokomocyjną , bo to różnica.
Moje psy albo nie miały wcale tej choroby albo wyrosły. Jedna znaleziona suczka ma lęk - paniczny .... może była właśńie wyrzucona z samochodu? W tym wypadku czeka mnie duzo pracy szkoleniowej, by ją odczulić a jak nie pomoże ... to leki
Nie zniechęcaj się ... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Pomóżcie, moje psisko ma chorobę lokomocyjną...
Praktycznie zawsze wymiotuje w aucie, jeżeli jedzie dłużej niż 30 minut... teraz jedzie zawsze na głodnego ale wtedy wymiotuje wodą.
Raczej ma miłe skojarzenia, bo przeważnie jak jedziemy autem to czeka Go dłuuuuugi spacer :D albo jak na wakacje to mnóstwo długich spacerów, także psisko praktycznie samo się do auta pakuje.
W aucie trochę się ślini i wierci, ale przeważnie większość podórży siedzi/leży, czasami trochę popiskuje. Weterynarz dał nam tabletke po której pies cały czas śpi - pomimo że tabletka działa kilka godzin pies jest cały czas zaspany, nie wie co się dzieje... jeżeli jedziemy na wakacje to OK, ale np. jak na jeden dzień to bezsensu.. moglibyście polecić jakiś lek na chorobę lokomocyjną, który nie powoduje senności?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 10 months later...

Energy, a jak dzielisz ten lokomotiv? Bo to chyba ma duże tabletki, dajesz całą? Bo mnie poradzono dawać pół aviomarinu (9.7 kilo psa) no i działa to dość średnio, pies jest jakby otumaniony a i tak zdarza jej się haftnąć wodnistą śliną, już nie mówiąc o tym, że dziubanie tej tabletki na pół jest irytujące... :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Wątek umarł, ale może ktoś pomoże jednak?
Moje psowe ma chorobę lokomocyjną już od dłuższego czasu. W upierdliwej wersji, bo jak trzyma łeb za oknem, to jest lepiej. Ale robi się zimno, więc trudno będzie wytrzymać w aucie z szybą do samego dołu. Jedziemy na łikend i podróż zajmie ok. godziny, więc nie chce jej za bardzo otumanić, ale jakoś to powstrzymać. Z tego, co tu wyczytałam, podaje się aviomarin albo lokomotiv. Co lepsze i w jakiej dawce? Suka ma półtora roku i waży ok. 13kg
Z góry dzięki!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

może ktoś doradzi jakiś środek na chorobę lokomocyjną u psa
pies spokojnie jeździ pociągiem

podroż będzie trwała ok 2 godzin autobusem (jeździł już wielokrotnie i zawsze strasznie się ślini i kiepsko sie czuje)
a potem od razu idziemy w góry, więc nie może to być nic nasennego
spacery po górach pies bardzo lubi -i prawie od razu jak wysiadamy z autobusu cały humor mu wraca

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mój Szczenior też nieźle dawał na początku, do tego ślina ciekła jak z kranu. Jeśli ktoś kierował siedziałam z nią z tyłu i łapałam w woreczek:lol: Teraz już jest lepiej, po prostu nie jezdze na dłuższe trasy. W pociągu nic się takiego nie działo.

Mój wet nie radził aby faszerować ją lekami tymbardziej jeśli jest to trasa 1-2godzinna, bo resztę dnia pies będzie otępiały. Sam dał mi przykład jego jamnika który wyrósł z choroby po 6latach częstych i długich podróży i teraz jeździ normalnie:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Torzysława']Niedawno na długą 10 godzinną wyprawę zastosowałam u Tośki Cerenie firmy Pfizer.. I musze powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona.. pies zachowywał się normalnie bez żadnego osłabienia, tylko miał zablokowany receptor neurokininy - "wymiotny" .
Chociaż w powrotną drogę nie podałam jej niczego.. i nawet się zastanawiam czy choroba nie ustąpiła.. a może to tylko wina nowego zawieszenia..:lol: Jednakże mam nadzieję, że to pierwsze..

ogólnie polecam Cerenie - u weta 17zł tabletka[/QUOTE]


Potwierdzam !
Też podaję CERENIĘ . Do kupienia w lecznicach . Wielkość dawki zależy od wagi psa.
Sunia która haftuje po 100 metrach jazdy, tylko się śliniła.

Niestety ,cena dość wysoka przy częstych podróżach. Dla 10-cio kilogramowego psiaka - 20 zł.

Link to comment
Share on other sites

Na przykład Lokomotiv.

Wiecie co, szczerze mówiąc to u nas im częściej pies jeździ, tym mniej haftuje. I jeździmy w różne miejsca, niestety czasem też do weta, ale czasem jak suczysko jest wyjątkowo grzeczne to zajeżdżamy do McDrive'a :oops: i ona dostaje np. kotleta z kurczaka z kanapki czy coś. Wiem, że średnio to zdrowe, ale ona w życiu nie postanowi zwrócić takiego rarytasu, więc jakby nie patrzeć - działa :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

a ile tego Lokomotivu trzeba dać na 17 kg psa?
np. w syropie

ja jeżdżę autobusem i trochę się stresuję, że ktoś mnie kiedyś wyrzuci z tym zaślinionym psem na trasie :oops:
zawsze biore ze sobą dwie rolki ręcznika papierowego :diabloti:

no i sama też się czuję niewyjściowo jak jedziemy całym pędem w dóóóóóóóóóóół do Jeleniej Góry ostrymi zakrętami
(juz raz autobus wylądował w rowie -może dlatego odrobinę się obawiam powtórki)

Link to comment
Share on other sites

Ja dawałam motomarin na 10 kg psiaka 1 tabletkę, ale na 17 kg psiaka też 1. Jak bardzo długa podróż można dać jeszcze jedną w trakcie.
Nie było ślinienia, wymiotów:)
Ale w syropie to nie wiem czy jest, to powlekana tabletka, nie powinno być problemów z podaniem.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Niestety okazało się w weekend, że moja sunia, wzięta ze schroniska, też wymiotuje w aucie. Wracając do domu już nie dałam jej popołudniowego jedzenia, ale nic to nie dało. Wypróbuję te tabletki z imbirem, bo cerenia, przy częstych podróżach, za droga, a awiomarinu sama nie lubię brać, bo strasznie po nim jestem ogłupiała. Mam nadzieję, że ten imbir pomoże.

Link to comment
Share on other sites

Wypróbuj ADAPTIL w sprayu -znam psy na które bardzo dobrze działa/uspakajająco ale nie oglupia/.Ja psikam jak wariuje z powodu cieczek u sąsiadów, i w sylwestra bo bardzo boi sie strzalów./ Na ulotce jest zalecany przy kłopotach w podróży.

Link to comment
Share on other sites

Moja suka w samochodzie jakoś jedzie; najgorzej w autobusie.
Czy wiecie ile dać locomotiv w syropie? na 20 kg psa

a jakby tak dać psu do zjedzenia po prostu imbir ? można go zetrzeć na tartce i wymieszać z czymś smacznym

Edited by Patmol
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...