Jump to content
Dogomania

Łódź, 6-7.05.2006 XIV Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych


Malvina

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

welsh terrier CACIB +BOB JORKO Aluzja czyli Jurek


generalnie wrocilam zdegustowana bardzo .Znowu rosyjscy arbitrzy i znowu ruskie popisowki.SZkoda ,ze Kukoliewej calkowiecie zabraklo pojecia o airedale i "obciela " mojego psa ZA CECHY POZADANE w rasie..koszmar.
Z ciekawostek a propos satffikow.
Kukoliewa niby mial aje oceniac.Nagle okazalo sie ,ze staffiki ocenia inna wielkaja baba z bylych russlandow (bieloruska).Smaczek ,ze na ringu siedzialy obie sedziny Kukoliewa ta druga i miedzy soba wymienialy opinie na temat oceniania.TO JUZ JEST zlamanie regulaminu.Szkoda ,ze zaden staffikowicz nie zlozyl protestu.
Sprawa druga podczas oceny mojego psa mialam okazje posluchac jak sedzia oceniajacy amstaffy po klasie mlodziezy psow natychmiast chcial suki z mlodziezy!!!!Dopiero protesty zza ringu i po dyskusji z obsluga ringu (dluzszej dyskusji) raczyl laskawi !!! zmienic zdanie.
Generalnie w Lodzi rzadkoscia bylo spotkanie polskiego sedziego,krolowal rosyjski az do zwymiotowania.
Chciualam nadmienic ,ze modne na wschodzie jest jezdzenie "za sedzia" , ktory daje wygrywac swoim.I chyba nie zdzwiwily mnie widoki autobusow z ruskojezycznymi i wielu zwyciezcow z tamtego kraju.I zadna to spekulacja.Po prostu fakty.
Lodz generalnie zaliczam do organizacyjnie BARDZO DOBRZE co do obsady sedziowskiej DNO DNA.
Szkoda ,ze polscy sedziowie wymarli........ podobnie jak uznani sedziowie z Zachodu.

Link to comment
Share on other sites

Goldeny,niestety nie wszystkie.

PSY:

MŁODZIEŻ(16)

DEWMIST SILK SYMPHONY - ZW.MŁ, LOK.I, DOSK.
HAZARD GOLI - LOK. II, DOSK.
GALANS MARCIPAN - LOK. III, DOSK.
IMMIGRANT SONG REJENTÓWKA - LOK. IV, DOSK.

POŚREDNIA(11)

BARON SUNSHINE - DOSK.
BERO KAPADOCJA - BDB.
CHEEK TO CHEEK UNDERGROUND VELVET - LOK. II, DOSK.
DEVIL SPOD DĘBU - DOSK.
DOGI DOG ZE STAJNI BLUSA - LOK. III, DOSK.
FOX EURO PLUS - LOK. IV, DOSK.
GUFI Z RYMANOWSKICH PÓL - BDB.
MOONDUST LEGENDARNY SNOWFLKE - DOSK., LOK. I, CWC, CACIB, ZW. RASY,
BOG-III
SZAFIR GORZOWSKA PANORAMA - BDB.
TEZEUSZ POINTA - BDB.

OTWARTA(9)

ARON GRACELAND - LOK. II, DOSK.
BOLD SUNNY Z LEŚNYCH OSTĘPÓW - LOK. I, DOSK., CWC
COMPLEMENT GORAN - BDB.
DUKAT GOLDENHAUSE - BDB., LOK.IV
LUKSUS Z WIKLINOWEGO KOSZYKA - BDB.
NUGAT GORZOWSKA PANORAMA - BDB.
SAM NADWIŚLAŃSKA ŚLICZNOTKA - BDB.
SZOGUN PASADA - LOK. III, DOSK.

UŻYTKOWA(5)

AGENT LORWET - DOSK.
AKIM Z KRALOVSKYCH TERAS - LOK. II, DOSK.
GUSTLIK Z LAWINY - LOK. IV, DOSK.
HARDY ALWIN GULDEN ERINOR - LOK. I, DOSK., CWC
VA BANQUE KWINTESENCJA - LOK. III, DOSK.

CHAMPIONY(6)

BARBO SCANDINAVIA FINLAND - LOK. I, DOSK., CWC, R-CACIB
BARNABA CULMENSIS - LOK. IV, DOSK
COMPLEMENT ROMANTYK - DOSK.
FILO ŻELAZNY JAR - LOK. II, DOSK.
FUNT GORDIUS - LOK. III, DOSK
HIT DŻAMOJADY - DOSK.

SUKI:

MŁODZIEŻ(17)

FELICIA JEANTON - ZW.MŁ, LOK. I, DOSK.

POŚREDNIA(19)

PRIMA GALICJA - LOK. I, DOSK., CWC, R-CACIB
AMELIA Z KOSTKOWEGO GRODU - LOK. II, DOSK.
AMERICAN BEAUTY BRAMA SŁOŃCA - LOK. III, DOSK.
UVEE DES VIVES - LOK. IV, DOSK

OTWARTA(16)

PRIMA PALINKA - LOK. I, DOSK., CWC, CACIB

UŻYTKOWA(2)

NANCY DŻAMOJADY - LOK. II, DOSK.
SPRING SENSATION OLIGARCHIA - LOK. I, DOSK., CWC

Link to comment
Share on other sites

A ja jeszcze dodam,ze na ringu pies stojacy za mna w pewnym momencie ugryzl mojego w tylek a sedzia nic ! Kilkakrotnie jeszcze rzucal sie na Peppera i zero reakcji ze strony arbitra.
W klasie otwartej Bold Sunny atakowal inne psy stojac tuz obok sedziego i otrzymal lokate I i CWC.....Ale to powinno pojsc do skandali sedziowskich.
Wystawa dla mnie fatalna :( Ring goldenow byl w takim miejscu,ze gdzie sie nie usiadlo tam bylo przejscie.Koszmarna atmosfera,psy co chwila rzucaly sie na siebie na kazdym ringu i obok niego,nie chcialy stac ani biegac.Bylam w Lodzi czwarty raz i zdecydowanie ostatni !

Link to comment
Share on other sites

[quote]Koszmarna atmosfera,psy co chwila rzucaly sie na siebie na kazdym ringu i obok niego,nie chcialy stac ani biegac.Bylam w Lodzi czwarty raz i zdecydowanie ostatni ![/quote]

ale to chyba nie jest wina organizatora, ze psy sie na siebie rzucaja :-?
a tak dopytam: goldeny sie na siebie rzucaly czy co? bo ja kiedys widzialam labradora przy ringu, co ryczal na wszystko co obok niego przechodzilo, a jak wszedl ze swoim wlascicielem na ring to sedzina w stawce chyba 10 psow tego jednego odstawiala ciagle na bok bo rzucal sie na inne wystawiane psy.... no i zgadnijcie co sie stalo? :o ten pies dostal I lokate w w swojej klasie!!! sedziowala rosjanka, byc moze pies tez byl z rosji.... to bylo 2 lata temu na warszawskiej :-?
To przy ringu gdzie zwykle sa beauceronki, briardy i jakies inne owczarki jest anielski spokoj, no czasem tylko jakis briard "duzo gada", bo to gaduly som :D

Link to comment
Share on other sites

mnie sedziujacy slowak troche zbil z tropu :-? .... na Katowickiej 3 tyg temu niemiec czepial sie glowy mojej suczki, ze niby za mala, a slowak wychwalam glowe ze taka super..... urosla w 3 tyg az tak bardzo, czy jak?

a z ciekawostek mam w opisie: "piers niegotowa", ktos wie o co chodzi? :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem nie tylko kryteria w ocenie psów, :B-fly:
ale i w kulturze dotyczącej stroju. Jeśli ktoś myśli. że wystawa
to bal karnawałowy :gent: względnie myśli o nim to własnie oceny
wyglądają tak a nie inaczej. Z tego co wiem to wiele osób było
bardzo niezadowolonych :shake: i trzeba przyznać że niestety
ale mieli rację.



:D dobrego nigdy za wiele

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lara']

a z ciekawostek mam w opisie: "piers niegotowa", ktos wie o co chodzi? :hmmmm:[/quote]

Mysle,ze chodzi o fakt iz jest jeszcze slabo rozwinieta.
A my na zakonczenie sezonu (jeszcze tylko jedno male CWC nam brakuje),mamy dzisiaj CWC i CACIB 8)
PS.Dlatego zmieniony,ze literowki poprawilam :oops:

Link to comment
Share on other sites

ta kobieta od Yoreczków na organizowanych przez siebie wystawach przebiera się przynajmniej 5 razy dziennie i każe do siebie mówić madame. Byłam i widziałąm nie raz.
A co do ringu westów to także skandal.
1. katalog na stole
2. sędzia ustrzelony z PR
3. sprawdzał jądra sukom
4. nie znał wzorca i pomylił westie z jamnikami
5. ustawiał po 2 osoby na lokatach i zapominał która była WSKAZANA JAKO PIERWSZA
6. rozbawił wszystkich już na początku
7. rozkręcił się dopiero w sukach
8. preferował z długim dziobem i koniecznie garbem
9. pełnym autorytetem była ciężarna tłumaczka, która zmieniałą sama lokaty i właściwie to ona sędziowała
No i teraz będziemy mieć nowe championy, bo tylko 2 może 3 razy udało mu się trafić i wybrać coś ładnego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Matagi'][b]Gratulacje wygranym i tym troszkę mniej wygranym[/b][b] :P :P :P [/b]Dopiero dzis dotarliśmy do domu,zmęczeni bardzo,ale chyba zadowoleni :wink:
Na początku akity miał sędziować sędzia z Puerto Rico.Odmówił,bo cos tam :-? Następny miał byc Hiszpan,ale w dniu wystawy okazało sie,że nie ma uprawnień na akity :-? Sędziowała Elke Pepper :wink:
Ilość akit rekordowa :35!!! Faworyci /niektórzy/ zajęli odległe miejsca :-? ,a niektórzy mieli swoje 5 minut.Mój OKII w otwartej srebro/na 7 psów/ :P ,a OJOSAN również srebro /na 4 suki/.Zdziwiło mnie,że ojciec moich psów,interchampion był 3 na trzy championy,a pies który wygrał u v-ce przewodniczącej klubu akita w Sopocie w 2004 r.nie wszedł do pierwszej czwórki :o
Pozostał mi jakis niedosyt.... :wink: :lol: :wink: :lol: :wink:[/quote]
To ja mialem swoje 5 minut...
Shogun wygral w chepionach.8) dostal CWC.
Po raz kolejny Lodz okazala sie dla nas szczesliwa, w ubieglym roku dostalismy res.Caciba po interchempionie Goku i pokonalismy Bosa - sedziowal Francuz, a o Caciba walczyly psy z tegorocznej klasy chemp.
Jesli chodzi o sedziowanie, to wg mnie bylo ok., sedzina bardzo zwracala na sposob wystawiania psa - wkoncu sama napisala o tym ksiazke, a niektorym z wystawiajacym tego elementu zabraklo :oops:
Podsumowujac w Lodzi krolowala kl. posrednia :evil:

Link to comment
Share on other sites

Kareczko,bardzo dziekujemy z Malenstwem,ale pucharek nam nie przyslugiwal....Niedouczona "obsluga ringowa"nie uswiadomila pana sedziego,ze NPwP/NSwR przypada psom CACIBowym i tak NPwR powedrowal do psa ktory wzial rase,czyli juniora.A ja jakos nie mialam chetki sie z obsluga uzerac,wystarczy ze mielismy najpierw w karcie zakreslony CACIB bez CWC :wink:
PS.A pucharku mi szkoda,bo "mala rzecz,a cieszy",ale trudno :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='carragan']
PS.A pucharku mi szkoda,bo "mala rzecz,a cieszy",ale trudno :([/quote]
Jeszcze niejeden pucharek odbierzecie [img]http://manu.dogomania.pl/emot/przytul.gif[/img]
Czy mógłby ktoś napisać jakie były lwie pieski
[size=2]napewno było mało albo wogóle i kto oceniał [/size]

Link to comment
Share on other sites

Dorota & Fiszer dziekujemy :)


Strasznie mnie wkurzaja te agresory goldeny...
ostatnio w Grudziadzu nasz przeciwnik tez byl jakis nabuzowany a tym samym buzowal mojego psa, zaczepiajac go warkiem i roznymi podchodami. Na szczescie jakos dalismy sobie rade.. Ale wiem jakie to wkurzajace uczucie kiedy twoj pies chce normalnie przejsc a inne zachowuja sie karygodnie.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ziemniak'][quote name='Matagi'][b]Gratulacje wygranym i tym troszkę mniej wygranym[/b][b] :P :P :P [/b]Dopiero dzis dotarliśmy do domu,zmęczeni bardzo,ale chyba zadowoleni :wink:
Na początku akity miał sędziować sędzia z Puerto Rico.Odmówił,bo cos tam :-? Następny miał byc Hiszpan,ale w dniu wystawy okazało sie,że nie ma uprawnień na akity :-? Sędziowała Elke Pepper :wink:
Ilość akit rekordowa :35!!! Faworyci /niektórzy/ zajęli odległe miejsca :-? ,a niektórzy mieli swoje 5 minut.Mój OKII w otwartej srebro/na 7 psów/ :P ,a OJOSAN również srebro /na 4 suki/.Zdziwiło mnie,że ojciec moich psów,interchampion był 3 na trzy championy,a pies który wygrał u v-ce przewodniczącej klubu akita w Sopocie w 2004 r.nie wszedł do pierwszej czwórki :o
Pozostał mi jakis niedosyt.... :wink: :lol: :wink: :lol: :wink:[/quote]
To ja mialem swoje 5 minut...
Shogun wygral w chepionach.8) dostal CWC.
Po raz kolejny Lodz okazala sie dla nas szczesliwa, w ubieglym roku dostalismy res.Caciba po interchempionie Goku i pokonalismy Bosa - sedziowal Francuz, a o Caciba walczyly psy z tegorocznej klasy chemp.
Jesli chodzi o sedziowanie, to wg mnie bylo ok., sedzina bardzo zwracala na sposob wystawiania psa - wkoncu sama napisala o tym ksiazke, a niektorym z wystawiajacym tego elementu zabraklo :oops:
Podsumowujac w Lodzi krolowala kl. posrednia :evil:[/quote]

Możecie wyjasnić swoje oburzenie, bo nie bardzo rozumiem.

Link to comment
Share on other sites

:B-fly: Na ringy 16 w sobotę było po Europejsku p, Sędzina mówiła
po rosyjskudo tłumaczki, a ta dyktowała piszącej po angielsku.
Opisy dostaliśmy po polsku !!! :laugh2_2:
Szkoda. ze p. Sędzina sędziowała po rosyjsku !!



:D dobrego nigdy za wiele

Link to comment
Share on other sites

A u nas na ringu, sędzina była z Rosji i mówiła po rosyjsku. Niby nie powinno być problemu, bo była tłumaczka - tylko okazało się, że tłumaczka nie mówi po rosyjsku. :roll: Przekonałam się o tym, gdy poszłam zgłosić źle zaznaczona kartę oceny i dyplom - oczywiście korektę trzeba było zatwierdzić u Pani Sędzi, ale musiałam zrobić to sama moim łamanym rozyjskim, bo tłumaczka nie potrafiła jej wytłumaczyć, o co chodzi. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...