Jump to content
Dogomania

Zagłodzone chart i dog z lasu - nie przeżyły gehenny :(


Aganiok

Recommended Posts

jesli chodzi o zbiorki dla palucha to mi chodzi o to, ze jest to jedno z tych schronisk, gdzie złe warunki nie wynikaja z braku funduszy, tylko z powodu bardzo nieudanych pracownikow. moim zdaniem lepiej wspierac te miejsca, ktorych włascicielom czy kierownikom bardziej zalezy na losie zwierzat i gdzie pieniadze i inna pomoc bylyby napewno dobrze wykorzystane. niestety w Warszawie malo kto wie, ze sa inne schroniska i przede wszystkim mało komu miesci sie w głowie, ze w schronisku moga pracowac ludzie, ktorzy nie maja wcale powołania do tej pracy...
jesli chodzi o pogadanki w przedszkolach to napewno jest to dobra rzecz i wielki "respect" dla tych co cos robia w tym kierunku. na pewno dzieciom zostanie w główkach szacunek dla zwierzat i troska o nie. ale jednoczesnie uwazam, ze olbrzymim problemem,ktorym nalezałoby sie zajac jest brak wiedzy nt sterylizacji,pseudohodowli,mozliwosci adopcji tymczasowych,sytuacji w schroniskach,noi ogolnie co mozna zrobic zeby pomoc, a to temat na lekcje z mlodzieza. juz sie zaczynam przygotowywac do tego typu akcji w wawie - na razie przygotowuje materialy. jak cos stworze, to chetnie sie podziele z innymi osobami, ktore tez chcialyby cos zrobic.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 386
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zgadzam się całkowicie, ale to przecież nie zwierzaków przebywajacych na Paluchu wina że tam są i że zajmują się nimi tacy a nie inni ludzie i im też trzeba pomóc a wiadomo, że na Paluchu jest chyba najwięcej zwierząt.
Czy nie można tego gdzieś zgłosić chodzi mi o to co się tam dzieje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iv']

Nie wiem, jakie to przynosi skutki, ale moze w tych malych glowkach zostanie jakis slad tych zajec i dzieciaki beda naprawde dobrze opiekowac sie zwierzakami w przyszlosci.[/quote]

Dziewczyny! Robicie kawał niesłychanie dobrej roboty uwrażliwiając maluchy. I jestem w 100% przekonana, że to zaowocuje w przyszłości. Oby więcej było takich osób jak Wy z takimi pomysłami :klacz: . A działania Malagos (rewelacja) pokazują, że to ma sens, że i dzieci chcą takich zajęć i dyrektorzy placówek. Tak trzymać, Kobitki!!!

Link to comment
Share on other sites

O Boże... Biedne psiulki :placz:
[SIZE=4][B]
[*]
[*]
[*]
[/B][/SIZE][SIZE=2]Aż ciężko uwierzyć, że człowiek jest zdolny do takiego okrucieństwa... Ale uwierzyć niestety trzeba.. Mam nadzieje, że bestia, która je tak urządziła zostanie znaleziona, i że zostanie odpowiednio potraktowana; chociaż przy obecnym prawie dotyczącym znęcania się nad zwierzętami...[/SIZE]
To prawo powinno ulec zdecydowanemu zaostrzeniu.
Biedne istotki :placz:

Link to comment
Share on other sites

Ooo dawno mnie tu nie było.

Od ponad roku prowadzę zajęcia dla kolejnych klas w szkole moich dzieci, na temat (najogólniej mówiąc) komunikacji z psami. W praktyce to spotkania na temat poszanowania naszych braci mniejszych i tego, ze jesteśmy częścią przyrody :)

Pomysł powstał , kiedy moja wówczas 9 letnia córka przyszła do domu z oczami jak spodki i doniosła, ze na lekcji z bezpieczeństwa pani powiedział, ze psu, który grozi należy patrzeć głęboko w oczy, bo to go odstraszy :shake:
Po uświadomieniu pani nauczycielki na co naraża dzieic zostałam zaproszna wraz z jednym z moich psów na lekcję poglądową ;) Zajęcia były tak udane, ze po kolei odbywamy je z każdą z klas, na prośbę pani dyrektor :)

Dzieciaki współpracują wspaniale pod warunkiem, ze nie robi się nudnego wykładu, ale traktuje ich jak partnerów w dyskusji, a żywy, wielki pies na którym można trenować "rozmowy" bardzo uatrakcyjnia spotkania ;)

Oprócz tego spotykamy się na wycieczkach do pobliskiego lasu, gdzie można dzieic uwrażliwiać na dziką przyrodę, bo niestety mało którzy rodzice uwzględniają ten punkt w edukacji potomstwa, oraz spotkania z udziałem innych zwierzaków. Mam nadzieję, ze choć kilka ziarenek, które zasiałam wykiełkuje i w przyszłości zaowocuje wrażliwością i szacunkiem dla innych stworzeń.

Aktualnie w podstawówce moich dzieci, z ich inicjatywy, zaczyna się zbiórka darów na rzecz schroniska w Ostrowii - również, moim zdaniem bardzo uwrażliwiająca i dająca małym ludziom poczucie, ze dawanie jest równie dobre, a może nawet lepsze niż branie ;)

Każdy kto ma pomysł jak to przeprowadzić może się zgłosić do pobliskiej szkoły, czy przedszkola. Na ogół dyrektorzy są przyjaźni takim inicjatywom ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']Lagunka, brawo!!

A swoją drogą ciekawe, dlaczego tak zamilkł wątek "w temacie" śledztwa, policji, akcji nagłosnienia w mediach? O co tu chodzi?![/QUOTE]

Przyłączam się . Moje uznanie. Właśnie w tym rzecz, aby uwrażliwiać, uczyć
opieki i odpowiedzialności tych najmniejszych, bo do starszych trudniej dotrzeć, ale próbować trzeba.

Co do drugiej części wypowiedzi to uwążam, że nie powinniśmy się nie oglądać na Ice i jakby na nią zwalać całego ciężaru sprawy. Nikt z nas nie wie co Ona przeżyła. Moim zdaniem należałoby zacząć rozdmuchiwąć i nagłąśniać sprawę i to jak najszybciej. Ona już umiera śmiercią naturalną. O to moim zdaniem chodziło policji. Teraz w związku z nową sprawą molosów jest okazja do zmasowanego działania na wszystkich forach.

Link to comment
Share on other sites

Nasza Fundacja chciała poprzeć wniosek o ukaranie sprawców tego czynu, nie wiem jednak gdzie kierowac taką petycję.
Lagunka - tez mam wrażenie, że jedyna szansą jest propaganda wśród dzieci, bo tych dorosłych, zwyrodniałych juz się ustawić nie da. jeszcze jak działaliśmy w Sycynie, moja córka rozpoczęła w swoim Gimnazjum akcje propagandowe - plakaty, zbiórki, agitacja na rzecz adopcji psów i kotów ze schronisk.
Nauczyciele włączyli sie w jej akcję, zebrano sporo darów i pieniędzy które pojechały do schroniska.
Treaz rozpropagowała ten konkurs plastyczny, który był w dogo - plakaty jej wydrukowałam - i jest głównym szkolnym "specem" od psów w potrzebie. Ma własny blog o schroniskowych psach, stara się zarazic kolegów swoją pasją.
Podstawówki, gimnazja - to arena działań. Z tych dzieci wyrośnie pokolenie, może trochę wrażliwsze na krzywdę naszych mniejszych braci - choc idiotyzmem byłoby uważać, że wszyscy będa wspaniali. Zło kryje się nawet wśród nich, ale tym bardziej należy im pokazywać i uświadamiać co się dzieje.
Moja Aga ogląda w TV program o RCPSA - nie wiem czy ten skrót nie jest odwrotny - czyli POlicji dla zwierząt. Potem opowiada w szkole co widziała. Może trzeba byłoby nagrać kilka takich programów, puścić filmik o schronisku na lekcji wychowawczej.
To są jakieś pomysły.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, wracając na chwlilkę do tematu tych nieszczęśnych psów znalezionych w lesie - wydaje mi się, ze robienie szumu i nagłaśnianie tej sprawy może wywołac skutek odwrotny do zamierzonego, po prostu zacznie się zacieranie śladów...
Z tego co wiem, policja jest poinformowana, a teraz należałoby wyśledzić kto miał dwie suki tak charakterystycznych ras, które nagle zniknęły...

Supergoga tzreba nacskać policję. Oni niechętnie przyjmują takie zgłoszenia, bo to "tylko zwierzę", ale na ogół słabo znają prawo i jeżeli zadamy sobie trud wynalezienia paragrafów, z których można ścigać takiego zwyrodnialca i przypilnujemy, zeby akcja rusyła, są szanse powodzenia. Przynajmniej ja miałam takie przejścia ze strażą miejską w sprawie zamarzających psów, których właściciel nawet nie karmił ... Dokarmiali je sąsiedzi i oni udostępnili psom barak, w którym mogły się schować przed zimnem. SM stwierdziła, ze mogą coś zdziałać, jeżeli zidentyfikuję właściciela i podam im jego dane :crazyeye: Po wizycie u komendanta i zatruwaniu im życia przez jakiś czas i konsekwentnie, sprawa ruszyła.

Dziewczyny, sprawa edukacji dzieci i uwrażliwiania wiąże się z tą wstrząsającą historią. Gdyby nasze społeczeństwo było edukowane od początku i przekazywało swoim dzieciom wartości ponadmaterialne, nie byłoby takich sytuacji.
Dlatego właśnie uważam, że każde z nas, mające do czynienia ze zwierzętami może i powinno dzielić się swoją wiedzą i zarażać wrażliwością :)
Na najbliższej godzinie wychowawczej u mojej córki ( IV kl podstawówki) pojawią się dziewczyny z Ostrowii, za co Im i tutaj serdecznie dziękuję, jak i za wsparcie i cierpliwość ;) - poziom wiedzy trzeba dostosować dso wieku dzieci, bo nie wyobrażam sobie wiezienia dzieci z podstawówki do schroniska. Na to za wcześnie.
Zresztą, dzieciaki mają wyobraźnię i wrażliwe serca i umysły, jeszcze niezepsute przez życie, więc czasem wystarczą słowa i zdjęcia, a które dziecko nie lubi zwierząt ? ;)

Link to comment
Share on other sites

Hej
Dawno mnie tu nie było, ale już powoli wracam do zdrowia i pewnie znowu zacznę tu regularnie zaglądać. Trochę Dziewczyny za dużo jednak tej Agaty Christie:), mój wypadek to był po prostu wypadek:)

A teraz najnowsze wieści.
Został znaleziony właściciel suczek. Kilkanaście dni przed znalezieniem psów przeze mnie jemu ktoś je ukradł. Jest zgłoszenie na policję, z dokładnym opisem co i jak. Kręcił się po jego wsi (jakaś mała wieś pod Hrebennem) jakiś bogaty gość, który podziwiał te suczki i pytał czy są na sprzedaż. Jak usłyszał, że nie to się zawinął i odjechał. A kilka dni później psy zniknęły. Facet zgłosił to na policję, dał rysopis gościa, ale jak dotąd nie udało się go znaleźć. Suńki nie mogły uciec bo podwórko przy domu jest bardzo dobrze ogrodzone ze względu na szalone zapędy myśliwskie charciczki.
Pan przyjechał do mnie do domu, oglądał zdjęcia i płakał, ze złości i z żalu.
Długo z nim rozmawiałam i powiem wam, że wierzę mu. To dobry czowiek i zrobił wszystko żeby swoje psy znaleźć.

Tak więc złodziej nie jest znany, natomiast wiadomo jest czemu wywalił suki - obie były wystrerylizowane. Podejrzewam, że ukradziono je w calach zarobkowych (rozmnażanie) a jak się okazało, że z tego nic nie wyjdzie to je po prostu wywalił :angryy: :angryy: :angryy:


Policja nadal działa i szuka tego złodzieja. Ja też powoli zaczynam działać własnymi kanałami. Jak będę wiedziała kiedy i w jakich mediach będzie otym "doniesienie" to dam wam znać.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='supergoga']Nasza Fundacja chciała poprzeć wniosek o ukaranie sprawców tego czynu, nie wiem jednak gdzie kierowac taką petycję.
Lagunka - tez mam wrażenie, że jedyna szansą jest propaganda wśród dzieci, bo tych dorosłych, zwyrodniałych juz się ustawić nie da. jeszcze jak działaliśmy w Sycynie, moja córka rozpoczęła w swoim Gimnazjum akcje propagandowe - plakaty, zbiórki, agitacja na rzecz adopcji psów i kotów ze schronisk.
Nauczyciele włączyli sie w jej akcję, zebrano sporo darów i pieniędzy które pojechały do schroniska.
Treaz rozpropagowała ten konkurs plastyczny, który był w dogo - plakaty jej wydrukowałam - i jest głównym szkolnym "specem" od psów w potrzebie. Ma własny blog o schroniskowych psach, stara się zarazic kolegów swoją pasją.
Podstawówki, gimnazja - to arena działań. Z tych dzieci wyrośnie pokolenie, może trochę wrażliwsze na krzywdę naszych mniejszych braci - choc idiotyzmem byłoby uważać, że wszyscy będa wspaniali. Zło kryje się nawet wśród nich, ale tym bardziej należy im pokazywać i uświadamiać co się dzieje.
Moja Aga ogląda w TV program o RCPSA - nie wiem czy ten skrót nie jest odwrotny - czyli POlicji dla zwierząt. Potem opowiada w szkole co widziała. Może trzeba byłoby nagrać kilka takich programów, puścić filmik o schronisku na lekcji wychowawczej.
To są jakieś pomysły.[/QUOTE]
To są bardzo dobre pomysły i warte rozpropagowania. Wielu nauczycieli coś by zrobiło gdyby dać im do ręki materiał. Ciekawe jakim sprzętem dysponują teraz szkoly. Mógłby to być cykl programów do wykorzystania raz w miesiącu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ice_76']Hej

Pan przyjechał do mnie do domu, oglądał zdjęcia i płakał, ze złości i z żalu.
Długo z nim rozmawiałam i powiem wam, że wierzę mu. To dobry czowiek i zrobił wszystko żeby swoje psy znaleźć.

Tak więc złodziej nie jest znany, natomiast wiadomo jest czemu wywalił suki - obie były wystrerylizowane. Podejrzewam, że ukradziono je w calach zarobkowych (rozmnażanie) a jak się okazało, że z tego nic nie wyjdzie to je po prostu wywalił :angryy: :angryy: :angryy:
[/quote]
ice - gdybyś się jeszcze z tym panem spotkała przekaż mu moje wyrazy współczucia.
Boszszeee... gdyby ktoś coś takiego zrobił moim psinom !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...