Jump to content
Dogomania

MOP ma dom!


Frotka

Recommended Posts

  • Replies 327
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pytacie skąd wiem, że to suka. W 100 procentach nie jestem pewna, ale raczej tak. W pobliżu tej nory w której ona śpi w grudniu było 5 zamarzniętych szczeniaków, przy których się kręciła, mimo że dawno nie żyły. Najprawdopodobniej jest ich matką, choć to nie jest to pewne, bo w pobliżu błąka się inna suka, totalnie zdizczały pies-widmo i to ona mogła urodzić szczeniaki.

Link to comment
Share on other sites

Czy możecie załączać link do tego postu do wiadomości, które wysyłacie do znajomych? Bardzo mi zależy, żeby sunia jak najszybciej znalazła swój dom, tym bardziej, że jeszcze jej nie złapałam i może uda się tak zrobić, zeby zaraz po złapaniu poszła do nowego domu.

Link to comment
Share on other sites

Pomocy!!!! Sunia spada na kolejne strony, a domku nadal nie widać.... Co do domu tymczasowego to tak jak pisałam wezmę ją do siebie. Tylko, że jest to bardzo ryzykowne. Ten pies wymaga (przynajmniej na początku) stałej troski i opieki a mnie całymi dniami nie ma w domu. Jeżlei ktoś z domowników przez chwile się zagapi i pozwoli jej uciec to więcej jej nie zobaczymy. A wersja z ucieczką jest prawdopodobna, sunia jest nieufna, będzie szukać okazji, żeby uciec a ja mam bardzo dużo psów, kotów i ptaków i w tym całym zwierzyńcu trudno cały czas zajmowac sie jednym psem.

Link to comment
Share on other sites

A może umieścić artykulik o niej ze zdjęciem w krakowskim Dzienniku Polskim. Zwykle jest odzew . Czy wiecie kto z dogo mógłby to zrobić?
Tak mi szkoda tego biedactwa, ale nie mam jak pomóc.
Gdyby Dika z Krakowa nie była tak załadowana psami, to na pewno by pomogła. Ona kocha kudłacze i największe biedy, ale u juz chyba nie jest w stanie nic więcej przyjąć.

Link to comment
Share on other sites

Może radio Alex w Zakopanem ? Czy Frotka raczej boisz sie nagłaśniania, żeby komus nie przyszlo cos głupiego do glowy ? Napisz bo nie wiadomo co robic. Ja jestem niezmotoryzowana. Warunkow na psa czasowo brak. Zwlaszcza wymagajacego takiej opieki. Ale może jednak kogoś nalezaloby zawiadomić ?
:-(

Link to comment
Share on other sites

Raczej nie widzę szans na adopcję w Zakopanem. Byłam dzisiaj, żeby ją złapać. Bardzo się zdziwiłam, bo sama do mnie podeszła, dała się nawet pogłaskać. Chcialam jej jeszcze zrobić kilka zdjęć przed złpaniem i obcięciem, ale pojawił się inny (w połowie) bezdomny piesek, stale kręcący się po Gubałówce. Piesek ma, łagodnie powiedziawszy, duży temperament wskakuje na wszystkie suki (a czasem także i psy). Wskoczył też na "MOPA" (tak ją nazywają ludzie, którzy ją dokarmiają). Wtedy dwie emerytki które akurat przechodziły alejką poczuły się w obowiązku, żeby zainterweniować w obronie dobrych obyczajów i przygrzmociły nieszczęsnej Pani Mop sporym kawałkiem lodu. Jak można się domyślić - na tym łapanie się zakończyło. Psy uciekły w las i bały się wrócić. Ponownie łapię ją w piątek i już napewno złapię, bo widzę, że chętnie do mnie idzie.

Link to comment
Share on other sites

Co do zawiadamiania - wszyscy członkowie TOZ w Zakopanem wiedzą o sprawie i szukają jej domu. W Zakopanem jest ogromny problem z bezdomnymi psami. Ludzie którzy lubią psy mają już po kilka-kilkanaście. Nikt z nich nie ma możliwości, żeby przyjąć nowego psa. Co najwyżej może ją wziąc ktoś, kto nienalezycie zabezpieczył psa przed mrozami, pies zamarzł i zwolniło się miejsce (miałam ostatnio kilka takich telefonów).

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj dokładnie się jej przyjrzałam. Jest 100-procentowym ponem (tylko bardzo zaniedbanym). Przez te kudły wydaje się wielka, ale w rzeczywistości jak na pona jest bardzo malutka, jej grzbiet sięga mi do połowy łydki.

Artykuł w Dzienniku Polskim to bardzo dobry pomysł (zwłaszcza że i tak wiozę ją do Krakowa). Tylko kto to załatwi?

[IMG][URL=http://img385.imageshack.us/my.php?image=pon11mp.jpg][IMG]http://img385.imageshack.us/img385/8776/pon11mp.th.jpg[/IMG][/URL][/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...