Jump to content
Dogomania

MOP ma dom!


Frotka

Recommended Posts

  • Replies 327
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Frotka']nani ni - byłoby wspaniale. Mogę ją przywieźć do Warszawy. Z tym nie ma problemu. Bardzo zależy mi na tym, żeby dobrze trafiła. Czy uprzedziłaś siostrę, że ona jest łagodna ale nieufna (bardzo nieufna)?

Co do tatuażu - wątpię, żeby miała tatuaż, wtedy by ją sprzedawali a nie wyrzucali. Ona błąka się już prawie dwa lata.

[IMG][URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img510.imageshack.us/img510/6237/ponka19aj.jpg[/IMG][/URL][/IMG][/quote]

Super, ze mozesz ja przywiezc!
Co do charakteru PONa, to moja siostra zna moja PONke na wylot i wie,
na co sie pisze.
PON, ktory raz stracil zaufanie do ludzi (wybranych,bo do obcych to wszystkie sa nieufne) bedzie potrzebowal miesiecy, albo i lat zeby je odzyskac :-(
Ta sunia na pewno tez nie bedzie wdzieczna za ratunek i pomoc
i mysle, ze przyparta do muru moze sie wsciec i ugryzc.
PONy czesto sa spokojne, ale jak sie je do czegos by chcialo sila
zmusic :shake:

Na pw wysle Ci namiary na siostre- najlepiej umow sie z nia co, kiedy i jak ;)

Mialabym wielka prosbe- jak uda Wam sie ja zlapac- to moze udaloby Wam sie zrobic jej ladne, duze zdjecie bokiem przed ogoleniem na lyso
( ciekawa jestem jej umaszczenia) i wyslac mi na maila?
I moze przy goleniu udaloby Wam sie zostawic jej troche wlosow na grzywce ( taka zaslonke) i brodzie,
- calkiem ostrzyzony PON bedzie wygladal pinczer sredni- nikt nie uwierzy :p
No i odwieczna zasada- PONa sie lapie na zarcie!;)

Pozdrowienia,
paulina

Link to comment
Share on other sites

Dodzwoniłam się! Dziękuję. Wygląda na to, że Ponka zdobyła dom tymczasowy u Siostry nani ni.

Trochę się boję jak to bedzie - czy nie będzie sikać w domu, czy nie zrobi się agresywna, czy nauczy się chodzić na smyczy, czy nie będzie wyła itd... Wszystko się okaże w czasie tego wstępnego pobytu w domu w Zakopanem. Będę na bieżąco informować.

Link to comment
Share on other sites

Za daleko. Kluszkowice są jakieś 3 godziny drogi z Gubałówki i tyle samo z Krakowa. Jeżeli ktoś go podwiezie do Krakowa to załatwię mu dobry dom tymczasowy, ale najpierw musze pozbyć się Ponki. Może ktoś będzie jechał na trasie Kluszkowice - Kraków. Ja nie mam samochodu, jestem zdana na uprzejmość innych osób i nie mogę tej uprzejmowści nadużywać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frotka']Dodzwoniłam się! Dziękuję. Wygląda na to, że Ponka zdobyła dom tymczasowy u Siostry nani ni.

Trochę się boję jak to bedzie - czy nie będzie sikać w domu, czy nie zrobi się agresywna, czy nauczy się chodzić na smyczy, czy nie będzie wyła itd... Wszystko się okaże w czasie tego wstępnego pobytu w domu w Zakopanem. Będę na bieżąco informować.[/quote]

Jaka by nie byla- poradzimy sobie z tym wspolnie z siostra.
PONy szybko sie ucza, wiec i nauka czystosci nie bedzie trudna.
Na smyczy- raczej wiekszosc PONow ciagnie i nie lubi chodzic ale majac juz zaufanie do "swojego" czlowieka nie oddala sie od niego.
Nie przestraszcie sie, jesli bedzie sprawiala wrazenie "dzikiego" psa-
to bedzie raczej znaczylo, ze ma prawdziwy PONi charakter.
( dla przykladu moja PONka, wychowana od dziecinstwa w kontakcie z wieloma obcymi- chodzi z nami do pracy- nie pozwoli sie dotknac ani nie podejdzie do ZADNEGO obcego czlowieka, a do znajomych bardzo wybiorczo i tylko na wyrazne powitanie z ich strony)
Dla PONa liczy sie tylko rodzina, a jak jej nie ma, to nikt sie nie liczy.

Martwie sie tylko, jak Wam sie uda ja zlapac- pewnie diabel w nia wstapi :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Masz rację - jest bardzo dostojna i niezależna. Jej byt zależy od ludzi, ale nie dziękuję jak inne psy, nie podlizuje się, przychodzi kiedy chce, odchodzi kiedy chce, czasem reaguje na imię (MOP), a jak jej się coś nie podoba demonstracyjnie odwraca się tyłem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frotka']Masz rację - jest bardzo dostojna i niezależna. Jej byt zależy od ludzi, ale nie dziękuję jak inne psy, nie podlizuje się, przychodzi kiedy chce, odchodzi kiedy chce, czasem reaguje na imię (MOP), a jak jej się coś nie podoba demonstracyjnie odwraca się tyłem.[/quote]^

Prawdziwy PON! Wyprowadzic takiego psa na prosta to dopiero radosc!
Wiele psow widzac szanse na dom przymila sie i lasi ( jednego mialam nawet ostatnio, ktory sobie wykoncypowal, ze pozbedzie sie najlepiej jeszcze mojej suki z domu, zeby mnie miec tylko dla siebie)- ale jak PON obdarzy cie zaufaniem, to to jest osiagniecie!

Link to comment
Share on other sites

Świetnie ! :thumbs: Nani ni i jej siostra, to wspaniałe, odpowiedzialne dziewczyny, z wielkim sercem dla zwierząt. A u ich mamy jest nasza Jeżówka, maleńka suczka z norki jeżowej.
Frotko trzymam kciuki, aby udało ci się sunię złapać :kciuki: , bo to może być trudne. A może podać jej Sedalin, który powoduje zwiotczenie mięśni i będzie trochę oszołomiona. Tylko jest ryzyko,że jak po podaniu zdoła uciec, to może się za bardzo wychłodzić.

Link to comment
Share on other sites

Gdyby się nie udało w inny sposób to użyję Sedalinu. Ona nie ucieka daleko, nie będę jej gonić, powinna zasnąć w odległości kilku metrów ode mnie. Dzisiaj ją widziałam, ale jej nie łapałam. Wszystko opiszę w nowym wątku "Zakopane - tragiczna sytuacja" . Narazie wklejam fotki z dzisiejszego spaceru Mopa z Maciusiem.

[IMG][URL=http://img65.imageshack.us/my.php?image=mop06gd.jpg][IMG]http://img65.imageshack.us/img65/5307/mop06gd.th.jpg[/IMG][/URL][/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Zrobię nowy wątek, bo nie chcę zaśmiecać wątku Ponki. Nie martw się. Nasz Ponka to wielki twardziel. Jej mrozy niestraszne. W czasie ostatnich mrozów u Ponki na Gubałówce było -32 stopnie. Z wszystkich bezdomnych, gubałówkowych psów tylko ona wychodziła z nory. Ona juz tam mieszka drugą zimę. Mrozy nie sa dla niej najgorsze, najgorsze są te dredy...

[IMG][URL=http://img138.imageshack.us/my.php?image=ponkaa6nn.jpg][IMG]http://img138.imageshack.us/img138/1179/ponkaa6nn.th.jpg[/IMG][/URL][/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...