Jump to content
Dogomania

Chodzenie przy nodze i kontak wzrokowy - gdzie kto patrzy


Flaire

Recommended Posts

  • Replies 398
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a na 0 gdzie się wybieracie? bo wspominałas z tego co czytyałam tylko o PT wcześniej, a wiesz może coś o jakichś zawodach w okolicy krakowa katowic ale przed wystawą krakowską jeszcze? bo jakby były to teżnyśmy się może wybrali wczesniej na zerówke a potem w krakowie na 1 (jesli udałoby nam sie zaliczyc 0 i nauczyć 1)

Link to comment
Share on other sites

Czy ktos mi powie, czy ja musze znac tor rownaj na blache, czy mi ktos bedzie dyktowal trase??? A moze wystarczy ze wiem: musza byc przynajmniej dwa skrety w lewo, dwa skrety w prawo, jeden zwrot przez lewe ramie, jeden zwrot przez prawe ramie, i zatrzymanie w pozowie ,,zetki". :razz: Ale jak to dokladnie wyglada, to nie pamietam ...

Link to comment
Share on other sites

my z Denisem sobie urozmaicamy ale z reguły chodze normalnym krokiem nie za syzbkim nie za wolnym, szybkiego malo cwiczymy moze powinnismy zacząc, ale kilka kroków wolnego dobrze robi Denisowi bo się bardziej skupia, wtedy częściej na mnie zerka oczekując jakby na siad i zatrzymani bo z tym mu sie chyba wolnme tempo kojarzy:) a w normalnym tempie juz tez idzie nam coraz lepiej lacznie ze zwrotami i uwaga:) tulko narazie bez obecnosci psow pracujemy choc byc mozwe juz niedlugo bedziemy mieli okazje pocwiczyc na placu przy psach:) - zobaczymy wtedy co tak naprawde potrafimy...

Link to comment
Share on other sites

Niedawno (a może jednak dawno? ) chciałam nauczyć Ramba chodzenia przy nodze z konktaktem ;) , ale że ja jestem hmmm....blondynką to nie potrafiłam psu wytłumaczyć o co mi chodzi.
Pomyślałam sobie, to skomplikowane jest więc może później. Od jakiegoś czasu Rambo idąc obok mnie (ma do dyspozycji całą długość smyczy, stronę prawą, lewą, tył i przód) wybiera moją lewą nogę-a więc pozycję wyjściową. Wlepiając we mnie ślepia i "strosząc" uszka. Nagradzam go sobie za to bardziej intyuicyjnie niż naukowo. Innymi słowy ofiarowuje mi to zachowanie.

Zastanawiam się więc czy to nagradzać za każdym razem , kiedy dać komendę .Zależy mi by było to regulaminowe, bo póki co między mną, a psem jest luka, w której wlecze się smycz (w kształcie litery u ), a pies ma być przyklejony do mnie. [SIZE=1]póki co puszczać go nie zamierzam, bo pewna czy przyjdzie na zawołanie w 100% nie jestem itd. [/SIZE]

Bywa to nieco irytujące, ale i krzepiące,że mam takiego psa :loveu::loveu:

[SIZE=1]Dziś np. w rąbał się w drzwiczki od takiej półeczki z gazem. I odskoczył wpadając na mężczyznę i gość był zdzwiony i pies.
Gbur był wystraszony więc podeszłam do drzwiczek raz jeszcze (z rezerwą za mną człapał) i pokazałam placem (taki nasz znak że ma to zatargetować) dotknął -nagroda i tak kilka razy. Więc strach nam nie grozi.
Ale teraz mam 2 razy więcej kłopotu pilnowac co by na nikogo nie kłapał zębami (na psy) i żeby sobie krzywdy nie zrobił.
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

skoro już to samnofiarowuje to nie jest źle i teraz wystarczy to wzmocnić, nagradzać bo na poczatku najwazniejsze jest pranie mózgu - chodzenie [rzy nodze jest naj naj i pies ma ciągle miec mało ciągle chciec itd, więc jak sam wskakuje pozycje to jak najbardziej klikaj i to jesczze jak jest w kontakcie, a dopiero jak juz bedzie to robil czwesto i swiadomie dodaj komende i wtedy staraj sie juz nagradzac te zachowania poprzedzone komenda i tez robic i aranzowac je tak by ciagle mial malo konczyc gdy jchce jeszcze - czesyo a krotko z super nagrodami:)

Ps. jak musisz cwiczyc ze smycza to najlepiej jesli to mozliwe zawiaz ja sobie do paska lub jakos przyczep zeby meic wolne rece wtedy jest latwiej i wygodniej a i odruchowo nie ma mozliwosci ze szarpniesz psa, bo oczywiscie najlpeiej byloby cwiczyc bez smyczy gdybys miala do dyspozycji jakis ogrodzony teren (teraz doceniam walory wlasnego ogrodu:)

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o tempo chodzenia przy nodze, to mój mały najlepiej chodzi jak ja... biegnę:roll::lol: Tak się wtedy nakręca, więc ćwiczę głównie w takim szybszym tempie, i wtedy nagradzam mu kontakt i równe chodzenie, dodam, że muszę biegać w kółko mając lewą ręke od strony wewnętrznej, bo mój pies ma tendencję do odstawiania się:cool3: Ale po kilku klikach za szybkie chodzenie przechodzę do wolniejszego, takiego regulaminowego:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...