Jump to content
Dogomania

Chodzenie przy nodze i kontak wzrokowy - gdzie kto patrzy


Flaire

Recommended Posts

[quote name='betty_labrador'][B]AM[/B] tak, wiem, ze kazdy pracuje nie za darmo ;) tylko jak wybrnac z tego zeby pracowal tak dlugo az nie uznam by dac nagrode?
Tosca 11 kwietnia skonczy 3 lata. Nie uwazam by przestac psa nagradzac w jakims momencie, lecz wydluzyc moment nagradzania za dane cwiczenie, by pies nie uznal ze mozna skonczyc pracowac jesli za 5 lub 10 minut nie dam zadnej nagrody...[/quote]
5-10 minut bez nagrody to stanowczo za długo, taki czas pracy jest tylko na zawodach. Na treningach nagradza się cześciej i zawsze nagroda ma być niespodzianką - pies ma nie wiedzieć kiedy ją dostatnie. Mój np. dostaje piłkę po 30 krokach, po 5 krokach a czasem nawet nie ruszymy z miejsca a pies ją już dostanie za to, że siedząc patrzy mi twarz. Tak, że on nie wie kiedy będzie nagroda i cały czas się stara, żeby ją dostać.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 398
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='betty_labrador']hm... no dobrze, to na cwiczeniach ZAWSZE bede nagradzac jak do tej pory, pojde na zawody... i leze, bo pies bedzie oczekiwac nagrody i a tu nie ma.[/quote]
betty,na zawodach pies nie będzie wiedział, że nie masz smakołyków bo przecież zawsze miałaś więc czemu teraz miałabyś nie mieć. Przed wejściem dajesz mu nagrodę za jakąś najprostszą komendę i potem udajesz, że resztę nagród chowasz do kieszeni ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']hm... no dobrze, to na cwiczeniach ZAWSZE bede nagradzac jak do tej pory[/quote]betty, Ty przeczytaj UWAŻNIE, co było napisane. NIKT tutaj nie mówi, żebyś nagradzała ZAWSZE (i jeśli tak robisz, to jestem pewna, że tu właśnie leży problem). WSZYSCY Ci mówią, żebyś nagradzała losowo, przypadkowo (a ja dodam, że stopniow coraz rzadziej - ale nigdy nie wycofując nagród całkowicie). Jeśli nie do końca rozumiesz z opisów, o co w takim losowym nagradzaniu chodzi, to pogadaj z Mokką na trenigach i Ci wytłumaczy.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Najbardziej martwi mnie fakt, ze z Tosca juz chyba wiele nie osiagne[/QUOTE]
bardziej w nią uwierz!!! DENIS też często jest naagradzany, ale msuze go pochwalić że ostatnio zauwazyłam, że proste komendy które ma dobrze opanowane jak siad, waruj, obrot itd robi z chęcią nawet wtedy gdy go nie nagrodze a jedynie pochwale głosem, ale oczywiscie czesto robie takie sesje gdzie mu daje duzo nagród nawet za te proste rzeczy by sie nie zniechecił! i jak my damy rade (a wierze w to) to wy też na pewno sobie poradzicie!!! Denis też w tym roku, ale dopiero 16 listopada skończy 3 lata

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']wydluzanie czasu nie podawania zarcia konczy sie jej nieuwaga podczas cwiczen ;)[/QUOTE]
Żaden wstyd zrobić krok w tył i zmniejszyć wymagania, nie wydłużać czasu bez nagród ponad miarę. Mnie też często trudno wyczuć moment graniczny- czasem przeginam i Kreśka się dekoncentruje. A wtedy po prostu wiem, że przegięłam i następnym razem robię krok mniej. ;)
[quote name='madzior_ka']Denis też w tym roku, ale dopiero 16 listopada skończy 3 lata[/QUOTE]
Kreska 14 października :cool1:

[B]PATIszon!!! Gratulacje!!!!! [/B] :multi: Dzielna Kenia! :loveu:

Link to comment
Share on other sites

A moja Fionka nie reaguje na piłeczkę, na smaczka też jakoś tak, ale za niedługo będzie nowa piłeczka więc może coś nam się więcej uda :cool3:. Jak chodzimy to po 3 kroczkach rezygnuje, jak jesteśmy w lekkim truchciku to idzie nam o wiele lepiej :loveu: :lol:. A wszystko przez moją rączkę, którą trzymam w górzę i macham :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']aha, aha ;) a co juz umiecie?[/QUOTE]
Jeszcze mało, nie ćwiczę z nią na dworze, z prostego powodu- śnieg, jako, że Fiona to krótkowłosy pies i ledwo co wykonuje komendy to zrezygnowałam ;). Na dworze to chodzenie przy nodze i aport, reszta w domu.

Link to comment
Share on other sites

a my dzisiaj cwiczylismu sobie na dworze chodzenie przy nodze i idzie nam coraz lepiej:) narazie skupiam sie glownie nad tym zeby Denis ruszał równo ze mną i trzymał się blisko nogi, ale co za tym idzie dzięki częstemu nagrdzaniu coraz częściej zerka na mnie:) powoli też ćwiczymy sobie siady przy zatrzymaniu i tak baaardzo powolutku robimy pierwsze kroczki zwrotu w prawo:) a z chodzenia przy nodze to mamy tak z 8-10 kroczków z ładnym trzymaniem się nogi:)

no to trzymam za Was kciuki na PT:) mnie też się keidyś marzy, ale narazie trzyma mnie aport, którego w ogóle nie mamy jeszcze zaczętego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madzior_ka']a my dzisiaj cwiczylismu sobie na dworze chodzenie przy nodze i idzie nam coraz lepiej:) narazie skupiam sie glownie nad tym zeby Denis ruszał równo ze mną i trzymał się blisko nogi, ale co za tym idzie dzięki częstemu nagrdzaniu coraz częściej zerka na mnie:) powoli też ćwiczymy sobie siady przy zatrzymaniu i tak baaardzo powolutku robimy pierwsze kroczki zwrotu w prawo:) a z chodzenia przy nodze to mamy tak z 8-10 kroczków z ładnym trzymaniem się nogi:)

no to trzymam za Was kciuki na PT:) mnie też się keidyś marzy, ale narazie trzyma mnie aport, którego w ogóle nie mamy jeszcze zaczętego[/QUOTE]

to super, fajnie ze wam dobrze idzie ;) mi tez dzis na zewnatrz szlo dosc dobrze, oprocz momentow kiedy oganialam sie od kundli ;)

z aportem poradzicie sobie ;) daje glowe:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...