Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

Ja dla mojego psa jakieś 2,5 roku temu kupiłam Flexi Compact 3 [URL]http://petcarelive.com/img/Pet_Supplies/flexi-compact-3-large-black-all-bel.jpg[/URL]
Może wspaniale się nie prezentuje, ale wytrzymała to ona jest :) Smycz kilka razy poturlała się za moim psem po betonie i po takich wypadkach tylko obudowa się porysowała. W zoologicznym kupiłam ją za 70 zł, ale patrząc na smycze, które mooje koleżanki kupowały za grosze i wytrzymywały góra 3 miesiące to opłacało się;)
Taśma nie ukrywam, że śmierdzi (a po deszczu to aż boję się jej rozwinąć), ale czasem się ruszę i ją "wypiorę" ;) Niestety jest ciężka:roll: Ogólnie rzecz biorąc, dla silnego psa jest ok;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monika15']Taśma nie ukrywam, że śmierdzi ([B]a po deszczu to aż boję się jej rozwinąć[/B]), ale czasem się ruszę i ją "wypiorę" ;) Niestety jest ciężka:roll: Ogólnie rzecz biorąc, dla silnego psa jest ok;)[/QUOTE]

ale to wlasnie po deszczu tasme nalezy rozwinac i zostawic az wyschnie:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Rozkręcał ktoś z was może smycz typu flexi (z promocji peedigre) da to się później poskładać do kupy czy nie ma sensu się bawić i odrazu wyrzucić do kosza? Smycz mi wylądowała w błotnistej kałuży i przydało by się ją wyczyścić od środka bo się zacinać zaczęła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']tych smyczy nie należy rozkręcać, to ponoć niebezpieczne, bo można oberwać jakąś sprężyną[/QUOTE]

Dzięki, czyli się bawić nie będę. Choć przyznam że mi jej trochę szkoda, niby zwykły promocyjny bubel ale lubiłam tą smycz.

Edit: zapomniałam się pochwalić że od kilku dni mamy smycz flexi compact 2 taśmę niebieską, odkupioną używaną. To nasza pierwsza flexi i muszę przyznać że mechanizm o niebo lepszy od tej promocyjnej peedigre- pocieszam się że dobrze że to nie flexi wylądowała w kałuży.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']tych smyczy nie należy rozkręcać, to ponoć niebezpieczne, bo można oberwać jakąś sprężyną[/QUOTE]
ja rozkręcałam, a dokładniej moj Tzt juz 2-3 smycze do czyszczenia i nic sie nie stalo, po wyczyszczeniu pozkręcał i smycze dalej służą

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta_Ares']ja rozkręcałam, a dokładniej moj Tzt juz 2-3 smycze do czyszczenia i nic sie nie stalo, po wyczyszczeniu pozkręcał i smycze dalej służą[/QUOTE]

To na wszelki wypadek TZta poproszę o rozkręcenie najwyżej on dostanie sprężyną :);)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta_Ares']ja rozkręcałam, a dokładniej moj Tzt juz 2-3 smycze do czyszczenia i nic sie nie stalo, po wyczyszczeniu pozkręcał i smycze dalej służą[/QUOTE]

to miał szczęście, w instrukcji jest wyraźnie napisane, by tego nie robić... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']to miał szczęście, w instrukcji jest wyraźnie napisane, by tego nie robić... ;)[/QUOTE]
Przecież każdy producent tak musi napisać - po pierwsze, by nie brać odpowiedzialności za to, co sie moze stać; po drugie - by wiecej ludzi kupiło nowe smycze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasi i Lena']To na wszelki wypadek TZta poproszę o rozkręcenie najwyżej on dostanie sprężyną :);)[/QUOTE]

Wygląda na to, że jesteście przynajmniej z 10 lat po ślubie ;) :).

Mój tato też kiedyś rozkręcił flexi i nie odnotował uszczerbku na zdrowiu ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='toyota']Wygląda na to, że jesteście przynajmniej z 10 lat po ślubie ;) :).

Mój tato też kiedyś rozkręcił flexi i nie odnotował uszczerbku na zdrowiu ;).[/QUOTE]

Nie no aż tak źle mu nie życze;). Ale zastanawiam się czy mu powiedzieć że jest ryzyko że dostanie tą sprężyną:diabloti: jeszcze się wystraszy i nie rozkręci;)

A tak na poważnie w tej smyczy sprężyna jest bardzo słaba, jak mam teraz porównanie z flexi widze że to straszny bubel. Na tej smyczy chodzi tylko moja mniejsza sunia, która nie ciągnie i zrywów nie ma. Wiekszej kupiłam flexi i jak na razie jestem pozytywnie zaskoczona zachowaniem Fifki na tego typu smyczy. (Miałam duże wątpliwości czy kupić ją bo suka mimo długiego przyuczania potrafi ciągnąć na zwykłej smyczy.) Na flexi jak na razie chodzi rewelacyjnie, tak jak i na zwykłej lince teningowej bez problemu panuje nad nią głosem. Linka była fajna ale przy dwóch psach strasznie mi się plątała. Teraz dziewczyny mają więcej swobody w miejscach w których nie można spuścić ich ze smyczy.

Link to comment
Share on other sites

mam 2 flexi-jedna taśma do 25 kg z powodzeniem utrzymuje niezbyt ciagnacego psa o wadze 40 kilo,druga -linka 8m-niby jest napisane że do 30 kg a utrzymuje psa o wadze 62 kg,który potrafi szarpnąć,także goraco polecam te smycze i tę firmę.zaznaczam że taśma do 25 kg 5-cio metrowa jest juz u mnie 4 lata,bez żadnego szwanku.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Flexi 8m do 50kg utrzymywała bez problemu 30kg boksera, który latał w kółko na maksymalnie rozciągniętej taśmie (opierał się całym ciężarem w pełnym galopie - był niewidomy). Teraz służy drugiemu bokserowi (25 kg, ale szarpie okropnie). Szarpanie można złagodzić amortyzatorem, nie wyrywa rąk a i smycz jest mniej obciążana. Drugi pies, bokserka 26kg, ale spokojna, chodzi na flexi lince 5m do 50 kg, też z amortyzatorem :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='konwalia62']Kup flexi maxi do 50kg, to wytrzyma na pewno. Wg producenta siła zrywu jest podobno ok. 600kG - znajoma znająca niemiecki wyczytała to kiedyś na ich stronie[/QUOTE]

Bzdurne.
Moją zerwała delikatna sunia 25kg w szaleńszym biegu. ;)
Co dopiero pit.

Ja bym wzięła dla Pita flexi giant, jest ogromna i ciężka ale ma 8m taśmę i mechanizm na 70 czy 80 kg. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...