Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

[quote name='MakeBelieve']No proszę Cię, nie powiesz chyba, że 'flexi' z pedigree jest taka sama jak oryginałka -.- Nawet ja na 2,5kg psie jestem w stanie stwierdzić różnicę, a Ty mówisz, że to tylko zależy czy linka czy taśma. Tu chodzi głównie o mechanizm.[/QUOTE]


Nie znam takiej smyczy.... z pedigree....
Tak, smiem twierdzić, ze taśma, a linka to duza róznica....

Fajnie [B]Milenko[/B].... ze cieszysz sie ze swojej fleksi, równiez sie ciesze.... ;) Chciałam Ci podarować smycz za darmo.... ;) Moja ma 5 metrow.... daleko jej do 8 m.... :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewunian']wiadomo, że nie zawsze cena idzie w parze z jakością... :)[/QUOTE]

w tym przypadku idzie cena z jakoscia ;) Smycze automatyczne firmy Flexi sa trwale, starczaja na lata (przy odpowiednim uzytkowaniu i dobraniu do psa), sa wygodne, mechanizm dobrze dziala, nie zacinaja sie etc ;) Nie warto kupowac smycz innej firmy. No i obudowa - moja flexi leciala nie raz na ziemie i ma tylko kilka rysek, a hilton kolezanki? posklejany, polamany ;)

Link to comment
Share on other sites

No widzisz, były takie w promocji z pedigree ;] Cos jak.. hilton. Niby na taśmie, a nie lubie jej używać, mechanizm masakryczny.
Zresztą niektórzy nawet hiltony sprzedają po 20-25 zł, dołożysz 5 zł i masz flexi.
Diano S- nie umiesz czytac ze zrozumieniem ; ) Nie piszę, że to nie ma różnicy czy linka czy taśma, bo jest, chociażby dla większego psa lepiej taśma, bo jest się nawet pewniejszym, z kolei dla malucha linka- zazwyczaj jest np. do 12 kg najmniejsza, a na taśmie najmniejsza do 15kg. 3 kg różnicy, a dla psa o niebo lepiej 'ciągnąć' smycz. Chodzi mi, że to nie jest jedyny czynnik, ktorym nalezy kierować się przy wyborze smyczy.


Zresztą, tak jak niektórzy się przekonali- ta dyskusja nie ma sensu, bo ja swoje i inni, a Ty i tak wiesz najlepiej ;DD

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MakeBelieve']No widzisz, były takie w promocji z pedigree ;] Cos jak.. hilton. Niby na taśmie, a nie lubie jej używać, mechanizm masakryczny.
Zresztą niektórzy nawet hiltony sprzedają po 20-25 zł, dołożysz 5 zł i masz flexi.
Diano S- nie umiesz czytac ze zrozumieniem ; ) Nie piszę, że to nie ma różnicy czy linka czy taśma, bo jest, chociażby dla większego psa lepiej taśma, bo jest się nawet pewniejszym, z kolei dla malucha linka- zazwyczaj jest np. do 12 kg najmniejsza, a na taśmie najmniejsza do 15kg. 3 kg różnicy, a dla psa o niebo lepiej 'ciągnąć' smycz. Chodzi mi, że to nie jest jedyny czynnik, ktorym nalezy kierować się przy wyborze smyczy.


[B]Zresztą, tak jak niektórzy się przekonali- ta dyskusja nie ma sensu, bo ja swoje i inni, a Ty i tak wiesz najlepiej [/B];DD[/QUOTE]



Dlaczego? ja nigdy w taki sposób, jak 'flexi' z pedigree nie miałam.....stad ten moj post.... Nie schizuj [B]MakeBelive[/B]... opiniami innych...;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasi i Lena']Ja mam Flexi taśmę i [B]smycz z pedigree. Różnica w użytkowaniu jest kolosalna.[/B] Flexi cichutka, nie zacinająca się a pedigrre to jej przeciwieństwo. Muszę dokupić dla drugiej suni flexi.[/QUOTE]


My takowej nie mieliśmy.... Nie wiem, jaka to roznica...prowadzimy swoje trzy psy na trzech fleksi.... i tyle. A z jakiej sa firmy..... Nie zastanawiamy sie.....

Link to comment
Share on other sites

cóż, stwierdzam, iż moja psina (której kupiliśmy w końcu WCZORAJ flexi) nadaje się idealnie do testowania jakości i wytrzymałości w/w . Obudowa posiekana ząbkami jakby gwoździem jechał, taśma (bo w końcu ją kupiłam myśląc o dłuższym użytkowaniu) zwinięta do środka, karabińczyk rozmemłany i walnięty całkiem z boku; a to wszystko zrobione przez 5 minut, jak psicę (pseudojamnika na 2x dłuższych niż standard łapkach) pozostawiłam w zamkniętym przedpokoju i poszłam tylko do kuchni po psie ciasteczka...
Ehh... ja głupia, na psiej modzie się nie znam myślałam, że czarna flexi nie pasuje kolorystycznie do CZERWONEJ obróżki... a ja tak się chciałam z tą nieuszykowaną pannicą na mieście pokazać... I tak poszłyśmy - sunia dumnie "kroczyła" na trzymetrowej CZERWONEJ parcianej smyczy, i była bardzo z siebie zadowolona xD
Przynajmniej jeszcze mam paragon... ale czy takie "uszkodzenie" kwalifikuje się do zwrotu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HelloKally']Wątpię. Czyli taśmowe to Classic Compact?[/QUOTE]


Nie tylko classic są taśmowe;) Są też comfort compakt (te z gumową rączką) i cały szereg tych taśmówek we wzorki i inne takie ale to dla maluchów.

Co do siły nacisku - niedawno na spacerze moja sucz szła na pożyczonej flexi elegance i mogę powiedzieć że mimo tego że jest malutka, na trzy palce - wywiera większy nacisk niż zwykła classic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diana S']My takowej nie mieliśmy.... Nie wiem, jaka to roznica...prowadzimy swoje trzy psy na trzech fleksi.... i tyle. A z jakiej sa firmy..... Nie zastanawiamy sie.....[/QUOTE]

a flexi to nie jest nazwa firmy? ja od lat uzywam i zawsze tak mysłałam.

Link to comment
Share on other sites

Ja z tydzień temu kupiłam flexi elegance 5m i na ostatnim spacerze na którym ją miałam tak się zacinała, że mało nie dostałam świra! Nie chciała się w ogóle wciągać, pies mi się zaplątywał i byłam strasznie zła. W domu chciałam pokazać chłopakowi co się stało i oczywiście wszystko już było cacy... Ja jednak najbardziej lubię flexi xs (lub petite), malutkie, leciutkie i nigdy nie stało mi się to co z tą wielką... Jedyna wada jest taka, że małe mają tylko jedną długość - 3m. 5m z kolei to już do 25 kg, a co się z tym wiąże ciężkie i mechanizm trochę za silny jak na małego psa. Mogliby zrobić coś pomiędzy, bo rozumiem że 5m taśmy nie zmieści się w obudowie xs...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alekseyka']5m z kolei to już do 25 kg, a co się z tym wiąże ciężkie i mechanizm trochę za silny jak na małego psa. Mogliby zrobić coś pomiędzy, bo rozumiem że 5m taśmy nie zmieści się w obudowie xs...[/QUOTE]



Ale mówisz o tych wszystkich ozdobnych? Moim zdaniem nie warto w ogóle.. Zwykłe classic i comfort są 5m do 12kg i mechanizm chodzi bardzo lekko, z tego co wiem to classic są nawet 7m do 12kg;) Obudowa jest mała ale też nie przesadnie:lol:

Link to comment
Share on other sites

o takich mówię:

[IMG]http://www.gardencentre.co.uk/images/large/14625.jpg[/IMG]
i mała i duża takie same. jakoś nie podoba mi się kształt tych wszystkich innych flexi, ale wiem że ja jestem dziwakiem :) Ta 3m malutka z tej serii jest na prawdę super ani razu się nie zacięła, a z dużą zobaczymy jeszcze jak będzie później :) Na razie mam już 3 flexi więc następnej nie kupię jeszcze dłuuugo :)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]i mała i duża takie same. jakoś nie podoba mi się kształt tych wszystkich innych flexi, ale wiem że ja jestem dziwakiem :smile: Ta 3m malutka z tej serii jest na prawdę super ani razu się nie zacięła, a z dużą zobaczymy jeszcze jak będzie później :smile: Na razie mam już 3 flexi więc następnej nie kupię jeszcze dłuuugo :smile: [/QUOTE]


Jakiś wadliwy egzemplarz pewnie.. Tą małą 3m właśnie miałam pożyczoną i szczerze to rączka niewygodna - trochę za mała:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...