Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

a jednak już się doczekałam :loveu:
w porównianiu z 5 letnią flexi, tasma do 35kg
[img]http://img233.imageshack.us/img233/3875/dsc1751.jpg[/img]

[img]http://img12.imageshack.us/img12/2053/dsc1756m.jpg[/img]

[img]http://img15.imageshack.us/img15/1753/dsc1759j.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Lucky śliczna ta nowa flexi. Stara jest do 35kg? Mam taką samą tylko niebieską odkupioną używaną i sprzedający twierdził że 25kg. Można gdzieś to sprawdzić? bo jak do 35 to spokojnie mogę moje dziewczyny dwie na raz na niej prowadzić. Jak do 25 to w zasadzie też ale by były w górnej granicy wagi.

Link to comment
Share on other sites

zdecydowałam się jednak na tą flexi do 50 kg linkę, pieniądze już sobie odłożyłam, tylko teraz myślę czy kupić używaną (niewiele) w dobrym stanie czy jednak kupić nową? smycz będzie używana raczej tylko na te krótkie spacery na załatwienie się, bo nie mam ciągle ochoty łazić po trawniku za psem na krótkiej smyczy:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja także mam smycz typu flexi, ale używam jej tylko do krótkich spacerów "na siku" i na spacery w teren. Jeśli jednak udaje się z moją Kafką do miasta i do ludzi to zakładam jej szelki z krótką, bardzo wygodną smyczą. Wtedy obie czujemy się pewniej. Zauważyłam to nawet po jej zachowaniu - wcześniej kręciła się niepewnie po chodniku, rozglądając nerwowo. Teraz idzie zadowolona przy mojej nodze :)

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny przepraszam ale czy miala by ktoras z was odsprzedac smycz automatyczna dla psa do 20 kg? moge dac 20 zl i pokryc koszty wysylki
niesety nie stac mnie teraz na smycz a pies mi uciekl w czwartek i szukalam 3 godziny i teraz boje sie spuscic
moge dac tez satra smycz

Link to comment
Share on other sites

a ja dalej mam dylemat. jedziemy nad morze, a nie cierpię plątających się pod nogami linek i chcę kupić flexi.
pies waży 33kg, czasami biegnie rozpędzony i zapomina, że trzeba się zatrzymać. na pewno kupię amortyzator, ale którą smycz brać: flexi giant, czy tą do 50kg? zależy mi na taśmie 8m. Ma ktoś może fotę jak ta giant leży w ręce? ona musi być ogromna i ciężka, to mnie przeraża, ale w sumie ma być używana tylko na plaży :roll:

Link to comment
Share on other sites

[B]sauatka[/B], na Twoim miejscu wzięłabym do 50kg. Miałam w ręku giant'a dla niufa mojej znajomej- smycz jest ogromna i ciężka.
Wystarczy takowa na wyjścia na plażę;)
Ja używam flexi (stara wersja) compact 3 do 65kg taśmę na 25kg qndla, też swoje waży, ale jest lżejsza od giant.

[B]konwalia62[/B], smycz giant waży więcej niż 90dkg.

Link to comment
Share on other sites

Przyszła moja szara Flexi comfort long :loveu:

Jakie było moje zdziwienie kiedy odkryłam, że w nowej smyczy napięcie linki jest o wiele mniejsze niż w tej poprzedniej mini (mimo, że powinno być przynajmniej takie samo bo smycz do 12kg...)! Zawsze tak jest czy mi się trafił jakiś wyjątkowy egzemplarz? :) Cieszy mnie to bo mój pies waży całe 3kg i już ta mini go denerwowała... Tej nowej nawet nie zauważa! :D:D

Z innych różnic pomiędzy mini a comfort long 1:
- zdecydowanie większa plastikowa część - dla mnie to lepiej bo w końcu mogę ją normalnie trzymać a nie tylko trzema palcami
- zdecydowanie większa waga rączki - to akurat wada ale myślę, że można się przyzwyczaić

no i oczywiście ta dłuuuuuuuuuuuuugość..... :evil_lol::evil_lol::evil_lol: jednak jak by nie patrzeć - długość ma znaczenie :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']Ma ktoś może flexi taśmę do 35 kg i mógłby mi zrobić zdjęcie karabińczyka np. z rogzem roz. L? Albo chociaż powiedzieć czy jest masywny i wytrzymały?[/QUOTE]
Ja mam taką flexi, niestety zdjęcia dziś nie zrobię, bo aparat pojechał na wycieczkę ;) Karabińczyk nie jest duży, ale moim zdaniem mocny i dość wytrzymały.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa&Duffel']Ja mam taką flexi, niestety zdjęcia dziś nie zrobię, bo aparat pojechał na wycieczkę ;) Karabińczyk nie jest duży, ale moim zdaniem mocny i dość wytrzymały.[/QUOTE]
Czyli dla Nuki (21 kg) powinien wystarczyć? :-) Nuka nie ciągnie tylko czasami jej się zrywy zdarzają do ptaków/psów/kotów, ale wystarczy, że krzyknę i jest spokój :-)

a mogłabyś zdjęcie zrobić jak aparat wróci do ciebie? a może masz smycz jakąś od Taks to też z taką byś porówna jakbyś mogła :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']Nuka nie ciągnie [B]tylko czasami jej się zrywy zdarzają[/B] do ptaków/psów/kotów, ale wystarczy, że krzyknę i jest spokój :-)[/QUOTE]

wiele razy bylo pisane, ze to te zrywy sa niebezpieczne - wg mnie sama powinnas zadecydowac, bo jak przy takim zrywie trzasnie smycz, a bedziesz kolo ulicy...pisze o tragicznej sytuacji, ale przeciez moze byc roznie. Choc nie ukrywam sama uzywam smyczy, ktora jest raczej za "mala" dla mojej suki - ona wazy 40 kg, flexi do 50 kg. Niestety nie ma dla wiekszych psow linek, a tasmy juz na pewno nie kupie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']wiele razy bylo pisane, ze to te zrywy sa niebezpieczne - wg mnie sama powinnas zadecydowac, bo jak przy takim zrywie trzasnie smycz, a bedziesz kolo ulicy...pisze o tragicznej sytuacji, ale przeciez moze byc roznie. Choc nie ukrywam sama uzywam smyczy, ktora jest raczej za "mala" dla mojej suki - ona wazy 40 kg, flexi do 50 kg. Niestety nie ma dla wiekszych psow linek, a tasmy juz na pewno nie kupie[/QUOTE]
Tak szczerze to ja tą smycz chciałam tylko na wieczorne spacery, żeby za psem po trawnikach nie latać :-) lub ewentualnie na łąki gdzie zazwyczaj nie ma nikogo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...