Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

[quote name='konwalia62']Ja też bym kupiła dla wiekszej wagi.
Ale jestem za taśmą - wiem od kilku znajomych psiarzy, że linka bardzo boleśnie może oparzyć goła skórę nóg, gdy pies Cię oplącze i pociągnie.
Pozdrawiam :)[/QUOTE]

Taśma też parzy ;)
Odczułam to na sobie :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talucha']Taśma też parzy ;)
Odczułam to na sobie :P[/QUOTE]
ja też, ale nie poczułam tej z flexi tylko treningową od Marty-Ares, Nuka mnie gwałtownie pociągnęła jak ją siostra zawołała i przecięła mi cały jeden palec, z połowy zdarła całą skórę i z drugiego też skórę mi zdarła, bolało jak cholera, nie mogłam palców wyprostować, jak zawsze ja nieszczęśliwa :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

jak kupisz do 50kg to nie peknie gwarantuje, jak kupisz do 25 to moze
wedlug mnie plusem linki jest lepsze zwijanie sie i rozwijanie , nic mi sie nie zacina co przy tasmie sie zdarzalo przy mocniejszym szarpnieciu tasma chwile wyjsc nie chciala

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']mi się po prostu zdaje, że flexi z linką szybciej pęknie, albo po prostu mam takie wrażenie i przewrażliwienie ;-)[/QUOTE]
Nie jesteś przewrażliwiona... Labrador mojego znajomego ma zwyczaj okrążania drzew. Linka dość szybko przetarła mu się na korze, a taśmę ma już ponad 3 lata i nic się nie dzieje groźnego - tylko minimalne przytarcia jak się ktoś dobrze wpatrzy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='konwalia62']Nie jesteś przewrażliwiona... Labrador mojego znajomego ma zwyczaj okrążania drzew. Linka dość szybko przetarła mu się na korze, a taśmę ma już ponad 3 lata i nic się nie dzieje groźnego - tylko minimalne przytarcia jak się ktoś dobrze wpatrzy...[/QUOTE]
i to sie nazywa nie panowac nad psem na flexi
ja nie dopuszczam do takich sytuacji i linka mi bardzo dobrze sluzy , nie ma mozliwosci zerwania sie , jest dodatkowa tasma na przodzie za ktora sie lapie i nic ie parzy .
wole duzo bardziej linki ;) a mialam i to i to kilka razy , a flexi summertime na tasmie to prazka calkowita tasma po miesiacu wygladala jak po wojnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='konwalia62']Nie jesteś przewrażliwiona... [/QUOTE]
to dobrze, bo myślałam, ze tylko ja, bo raczej większość osób mówi, że flexi jest super ekstra ale jednak zawsze coś moze się stać, ja wiem, że flexi to dobra firma i właśnie jak mam kupić to wolę raz a na kilka lat ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']jak kupisz do 50kg to nie peknie gwarantuje, jak kupisz do 25 to moze
wedlug mnie plusem linki jest lepsze zwijanie sie i rozwijanie , nic mi sie nie zacina co przy tasmie sie zdarzalo przy mocniejszym szarpnieciu tasma chwile wyjsc nie chciala[/QUOTE]

Zgadzam się. Taśma często się zacina i nie chce 'wchodzić', przy rozwijaniu nie miałam problemów.
Na początku też się bałam, że ta linka to słaba będzie i nie wytrzyma ale nie, jest mocna, nic się z nią nie działo

vege* Aaauuć :shake:

konwalia62 akurat z fizyki jestem cienka :P Pewnie i mniej parzy, ale jednak ;) Trzeba robić tak aby psiak nas nie oplątywał to nie będzie takich problemów ;)
Moja linka ciągle była obcierana o drzewa, krzaki, 'przecinała' różne wysokie i twarde trawy i w żadnym kawałeczku się nie przetarła:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='konwalia62']Skoro aż tyle razy, to może jednak Twoje panowanie nad psem tez nie jest takie super, choc innych krytykujesz (przepraszam za złośliwy ton). Bo zwykle jedna flexi wystarcza na dobrych parę lat...[/QUOTE]
Źle to zrozumiałaś
Przecież można mieć kilka flexi, tym bardziej jak się ma więcej niż jednego psa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='konwalia62']Skoro aż tyle razy, to może jednak Twoje panowanie nad psem tez nie jest takie super, choc innych krytykujesz (przepraszam za złośliwy ton). Bo zwykle jedna flexi wystarcza na dobrych parę lat...[/QUOTE]

a skad wiesz jaka jest przyczyna zmiany?? czasami warto sie jednak powstrzymac od zlosliwych komentarzy ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='konwalia62']Skoro aż tyle razy, to może jednak Twoje panowanie nad psem tez nie jest takie super, choc innych krytykujesz (przepraszam za złośliwy ton). Bo zwykle jedna flexi wystarcza na dobrych parę lat...[/QUOTE]
niestety to tylko i wylacznie moja glupota byla, raz suka przegryzla linke do 12kg jak byla szczniakiem, potem do 25kg zerwala tasme wyrwala poprotu wlasnie w sumertime ,5kg pudel wyrwal do 20kg tez flexi z tym ze to bylo 7 lat temu , a 3 kolejne sprzedalam bo stwerdzialm ze mi sie juz nie przydadza poczym kupowalam nastepne ;)
ale nie dopuszczam do takich sytuacji ze pies owija flexi nakolo drzewa czy slupa , i mysle ze ta flexi kupiona uzywana na dodatek do 50kg linka wytrzyma u nas kilka lat o ile jej nie sprzedam :lol:

Link to comment
Share on other sites

Miałam Flexi Maxi 8m
Mam Flexi Classic3 5m
Mam Flexi Classic1 5m

Moje spostrzeżenia są takie, że obojętnie jaki to by nie był model wszystko zależy od zużycia.
Flexi Maxi miałam prawie 3 lata. 2 przy 40-45kg ciągnącym olbrzymie i wytrzymała przy wszystkim, przy morzu, kamieniach, piachu, błocie ok. Resztę przeżyła u 25kg ciągnącej suki i bęc, padła. A śmierdziała jakby w obudowie gnił człowiek.

Flexi Classic3 mamy już hmn... No przynajmniej pół roku. Linka, leciutka, wygodna i wytrzymała. Nie zacina się, nie śmierdzi jak taśma, użytkuje ją owa 25kg sucz.

Flexi Classic1 użytkuje głównie kot. Mam ją już też prawie rok, czasem zdarzy mi się na niej wyprowadzić suczę i trzyma dzielnie.

Tak więc mi to już bez różnicy jaki rozmiar, bo wiem, że raz na 2-3 lata będe musiała wymienić. Kolejną chyba kupię jednak 2 do 35kg taśmę dla piesy a kot swoją będzie miał pewnie do końca żywotu i dłużej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...