Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

Bywa że flexi nie wytrzymuje, moja padła(do 50kg linka) ale uważam że to normlane po kilku latach używania na różnych psach w końcu nie wytrzymała szarpnięcia staffika i mechanizm padł . Najpierw używał jej pies 40kg , później 16kg suczka a na koniec staffik . Miała prawo się zepsuć , nic nie jest niezniszczalne .

Link to comment
Share on other sites

heh :) Ja kupowałam Flexi smycz automatyczną dla dalmata i się zawiodłam. Zawsze kupowałam jej smycze do 50 kg, albo więcej ale góra dwa dni i po smyczy. Piesa mocniej szarpła za kotem i fruu... Nie dosyć że nie wytrzymała ( a droga była) to się okazała bez użyteczna.
Dlatego osobiście nie polecam tego typu smyczy.
Zamiast automatyku ja kupiłam 5m smycz dla psa normalną. Teraz okazuje się za krótka i rozważam kupno tak ok. 10m.
A cena przyzwoita bo 25 zł a nie 100 coś.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kropi124']heh :) Ja kupowałam Flexi smycz automatyczną dla dalmata i się zawiodłam. Zawsze kupowałam jej smycze do 50 kg, albo więcej ale góra dwa dni i po smyczy. Piesa mocniej szarpła za kotem i fruu... Nie dosyć że nie wytrzymała ( a droga była) to się okazała bez użyteczna.
Dlatego osobiście nie polecam tego typu smyczy.
Zamiast automatyku ja kupiłam 5m smycz dla psa normalną. Teraz okazuje się za krótka i rozważam kupno tak ok. 10m.
A cena przyzwoita bo 25 zł a nie 100 coś.[/QUOTE]
A kupiłaś w sklepie internetowym czy tak od kogoś prywatnego? Jak ze sklepu to masz prawo złożyć reklamacje bo może trafił ci się wadliwy model, to się zdarza. Ja bym zgłosiła ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja dla swojej suni, która waży 23 kg kupiłam przeszło rok temu smycz flexi Giant L (do 50 kg) 8 m taśma. Pomimo tego, że smycz jest troszkę duża i jak pierwszy raz się wizęło ją do ręki to wydawała sie ciężka, to jesteśmy bardzo z niej zadowoleni. Jest bardzo wytrzymała, ma solidną obudowę, taśma blokuje się natychmiasotwo i po zatrzymaniu nie rozwija się sama. Uważam tą smycz za bardzo dobry zakup.

Link to comment
Share on other sites

Guest wolfheart

Nasza Giant przeszła wczoraj i dzisiaj próbę,szarpania i mega szybkiego wyciągania(bo Luna znalazła coś w krzakach):evil_lol:
Ja jestem usatysfakcjonowana tą smyczą i mam nadzieję ,że za pół roku i rok nadal będę mogła tak powiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

Nasza ma 2 lata (giant 75kg 8m) i jest jak nowa (pomijając pogryzioną rączkę :P)

Ja zauważyłam że ludzie wszystkie smycze rozciągające się zwą 'flexi' zapominając że flexi jest nazwą firmy, a nie nazwą rodzaju produktu. Sama kupiłam przed flexi kilka smyczy rozciągających i się zawiodłam bo były do niczego, mechanizm padał, sznurek się przecierał...

Link to comment
Share on other sites

Guest wolfheart

o to one już tak długo są?a ja myślałam ,że Giant to nowość:evil_lol: też mamy XL

nas również zawiodły dwie inne smycze automatyczne

Link to comment
Share on other sites

No nasz Giant będzie miał rok jakoś na jesień już ;)
Dla suczydła mniejszego mam obecnie Comforta, będzie miał ze 3 miechy. Wcześniej miałam Black&White chyba miesiąc, ale poczwar mi przegryzł linkę ;) A między nimi odkupioną od innej użytkowniczki Flexi Classic Compact ze starej serii, u mnie była prawie rok, wcześniej miały ją inne psy i super służyła. Z tego co wiem, nadal sprawna jest u nowych właścicieli :D
Za to przed tym wszystkim miałam dla niej automat z Hiltona, po roku padł mechanizm ;) Ale muszę tej smyczy oddać, że przeżywała straszliwe męki i była w masakrycznym stanie :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Posiada ktoś Gianta L (do 50kg) i może porównać do zwykłej flexi klasycznej do 50kg?
Miałam taką 3ke klasyczną ale niestety pies sobie z nią poradził , teraz po okazyjnej cenie kupiłam mu tą Giant L tylko zastanawiam się skoro jedna jest do 50kg i druga to czy ta Giant jest wytrzymalsza? Jest dużo większa i cięższa , ma inną obudowe , ciekawe czy jest różnica w wytrzymałości.
Po coś jednak stworzyli taką wersje flexi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zastanawiam się nad kupnem flexi, gdyż nasz poprzedni automat został przegryziony przez psa siostry. No ale mam co do tego kilka pytań.
Mam dwa psy, jeden waży 13, drugi 15kg. Do ilu kg powinnam kupić smycz przy takich psach? Dodam, że tego 15 kilowego psa na poprzednim automacie nie prowadzałam, mimo iż smycz była aż do 50kg, ale się zwyczajnie bałam. Ten pies lubi sobie pociągnąć, jest agresywny do obcych psów, na spacerach musi zawsze mieć kaganiec. Więc chcę, aby nie wynikło z prowadzania go na takiej smyczy nic złego. Chcę na razie kupić jedną smycz, bo psy i tak zawsze wychodzą oddzielnie na takie spacery.
I czy są jakieś różne rodzaje flexi? Dawno się nie orientowałam jeśli chodzi o te smycze, ale rzuciło mi się w oczy jakieś comfort, classic, city? :lol:To która najlepsza w takim razie? I czy w zoologach są dużo droższe flexi niż można kupić na necie?
Tej smyczy nie będę używała zbyt często, bo i tak wolę prowadzać psy na krótszych ;) Po za tym bardzo rzadko chodzimy na spacery kiedy burki są na smyczach.

Link to comment
Share on other sites

[B]trabeska[/B] nie radze kupywać smyczy automatycznej dla agresywnego psa.
Ja miałam dalmatyńczyka z agresją i smycze tego typu nawet o 30 kg więcej po prostu pękały.
Ja odradzam taki zakup i bardziej zachęcam do kupna 5m smyczy z taśmy (ale nie automat) są dostepne w zoologicznych i BricoMarshe ( nie wiem czy u was jest ten sklep) są nawet 3x tańsze bo kosztują zaledwie 25 do 30 zł

Link to comment
Share on other sites

Dobrze dobrany rozmiar wytrzyma , radziłabym smycz flexi 3 .
Kilka lat prowadzałam na takiej agresywną suczke 17kg i nigdy mnie nie zawiodła , zawiodła dopiero przy ttb ale to jej wybaczam ,mogła byc to też kwestia jej wieku .

Mam od jakiegoś czasu Flexi Giant L jest świetna! wcale nie jest cięzka , polecam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kropi124'][B]trabeska[/B] nie radze kupywać smyczy automatycznej dla agresywnego psa.
Ja miałam dalmatyńczyka z agresją i smycze tego typu nawet o 30 kg więcej po prostu pękały.
Ja odradzam taki zakup i bardziej zachęcam do kupna 5m smyczy z taśmy (ale nie automat) są dostepne w zoologicznych i BricoMarshe ( nie wiem czy u was jest ten sklep) są nawet 3x tańsze bo kosztują zaledwie 25 do 30 zł[/QUOTE]

Ale ja i tak "muszę" kupić flexi, bo jak nie dla tego agresora, to dla drugiego psa. Dla Trapera (to ten agresywny) pytałam orientacyjnie tylko, tak w razie czego.

[quote name='gops']Dobrze dobrany rozmiar wytrzyma , radziłabym smycz flexi 3 .
Kilka lat prowadzałam na takiej agresywną suczke 17kg i nigdy mnie nie zawiodła , zawiodła dopiero przy ttb ale to jej wybaczam ,mogła byc to też kwestia jej wieku .

Mam od jakiegoś czasu Flexi Giant L jest świetna! wcale nie jest cięzka , polecam.[/QUOTE]

To jest ta do 50kg?
Nie chciałabym, żeby ta smycz była wielka i ciężka, bo kupuję ją głównie dla spaniela, który od czasu do czasu pociągnie tylko i jest bardziej ogarnięty od tego drugiego.

Link to comment
Share on other sites

Trabeska może poszukaj używanej smyczy ze starej serii. Były taśmowe do 35kg. Myślę że by Trapera spokojnie utrzymała. Używałam takiej do 14kg Fifki jak była mniej ogarnięta. Teraz się piesek uspokoił , wydoroślał. W końcu się dogadałyśmy odnośnie ładniejszego chodzenia na smyczy i używa linowej do 25kg.

Link to comment
Share on other sites

Byłam dziś w zoologu, macałam flexi i do 50kg (identyczną jak ta: [URL]http://www.pikoexpress.pl/pl/p/Smycz-Automatyczna-Flexi-Color-3-5M50KG/564[/URL] tyle, że w zoologu prawie dwa razy droższa niż na tej stronie, no ale trudno) i tę do 25kg (identyczną jak ta: [URL]http://makaki.pl/pl/p/Smycz-automatyczna-Flexi-Classic-Compact-2-/373[/URL]). Brałabym tę do 50 kg, ale jest jedno ale. Zastanawiam się, czy to dobry pomysł żeby brać linkę? Wytrzyma nawet agresora? Bo skoro tak, to myślę, że lepiej będzie jak wezmę tę większą. Wybaczcie, za te moje głupie pytania, ale flexi to dla mnie czarna magia, bo raczej nigdy nie przepadałam za tymi smyczami :P

Link to comment
Share on other sites

ja mam linkę L dla ONka, przetestowałam ją na szarpanie i bez problemu daje radę. przy mijaniu innego psa linkę możesz skrócić i złapać za tę rączkę, a nie za plastikową obudowę i nie musisz się zastanawiać, czy linka albo mechanizm smyczy wytrzyma.

Link to comment
Share on other sites

Nasza flexi do 50 kg wytrzymała wyskoki do kota, ciągnięcie dla zasady bo 5m to mało, zabawy w 'rozpędzę się, szarpnę z całej siły i poczekam na opierdziel' w wykonaniu 25-kilowego psa i żyje już kilka lat. Agresora 18 kg też wytrzymała, ale różnica w masie psa przekłada się też na różnicę w sile bo 18 kilo mnie z nóg nie zwali a większej się kiedyś zdarzyło jak się rozpędziła i z zaskoczenia pociągnęła :roll:. Może mi się trafił wyjątkowo wytrzymały egzemplarz, bo nawet nic się nie zacina a jakiś czas używałam jej nawet codziennie przy każdej pogodzie żeby po trawnikach nie biegać za suczą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...