Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

Dzięki za odpowiedzi. Drążę tak temat flexi, bo nie miałam jeszcze takiej smyczy, a chcę kupić taki model, z którego będę zadowolona - pies również :lol: Także cenna jest dla mnie każda sugestia ;-) A ma ktoś gianta L do 50 kg/8m? Interesuje mnie porównanie z [COLOR=#000000]comfort long 3 - linka 50kg/8m. Waham się cały czas między tymi dwoma. Long miałam w ręku - niestety tylko w opakowaniu, a gianta L nie. Ta jest dość fajna, ale chyba nie ma jej w PL. [/COLOR][URL]http://www.flexi.de/de/produkte/vario/vario-gurt-leinen/[/URL] - L 8m :)

Edited by Dabu
Link to comment
Share on other sites

Troche nie moge polapac sie w tych wszystkich modelach :(
Czyli dla psa,ktory docelowo bedzie duzy i silny i ktory wieksza czesc spacerowego zycia spedza przypiety do smyczy najlepszym rozwiazaniem bedzie model Giant xl?Flexi w rozmiarze L - 5m,linka juz posiadalismy,niestety po dwoch miesiacach podgryzania jej,zostala ostatecznie zerwana :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zosia-Samosia']Troche nie moge polapac sie w tych wszystkich modelach :(
Czyli dla psa,ktory docelowo bedzie duzy i silny i ktory wieksza czesc spacerowego zycia spedza przypiety do smyczy najlepszym rozwiazaniem bedzie model Giant xl?Flexi w rozmiarze L - 5m,linka juz posiadalismy,niestety po dwoch miesiacach podgryzania jej,zostala ostatecznie zerwana :([/QUOTE]

Giant występuje w rozmiarze [B]L[/B] - do 50 kg - np golden, DON, labrador i [B]XL[/B] - do 75 kg - dog, berneńczyk itp. Ja dla swojej DON-ki myślę o giant [B]L[/B]-ce lub long 3. Giant XL-ka podobno jest dość ciężka i dla bardzo dużych psów - też o to pytałam i myślę, że to racja. Wiesz co, jeśli pozwoli się psu podgryzać smycz, to prędzej czy później każdą rozwali. Moja sunia też miała takie zapędy, ale nie pozwalałam jej na to i już tego nie robi :) Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zosia-Samosia']Troche nie moge polapac sie w tych wszystkich modelach :(
Czyli dla psa,ktory docelowo bedzie duzy i silny i ktory wieksza czesc spacerowego zycia spedza przypiety do smyczy najlepszym rozwiazaniem bedzie model Giant xl?Flexi w rozmiarze L - 5m,linka juz posiadalismy,niestety po dwoch miesiacach podgryzania jej,zostala ostatecznie zerwana :([/QUOTE]
a ile pies będzie ważył? i tak jak Dabu pisze, niezależnie od tego jaką smycz kupisz, jeśli Twój pies będzie ją gryzł to każda pęknie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']a ile pies będzie ważył? i tak jak Dabu pisze, niezależnie od tego jaką smycz kupisz, jeśli Twój pies będzie ją gryzł to każda pęknie.[/QUOTE]

Waga docelowa to okolo 40kg,wiec teoretycznie L-ka powinna w zupelnosci wystarczyc.
No zla jestem strasznie na ta moja mende.To nawet nie bylo gryzienie tylko szybkie podgryzanie tzn "szybki gryz po lince" i natychmiastowa moja reakcja.Niestety kilka takich "gryzow" dziennie i wystarczyly dwa miesiace,aby szczelilo :(

Link to comment
Share on other sites

Taśma też nie daje gwarancji że wytrzyma zęby, jednak moja nagryzione (w końcu muszę ją przeszyć) się nie zerwała - no i taśmę samemu można w razie czego wymienić przy odrobinie umiejętności i znalezieniu odpowiedniej. Linki takiej nie znalazłam niestety.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zosia-Samosia']Waga docelowa to okolo 40kg,wiec teoretycznie L-ka powinna w zupelnosci wystarczyc.
No zla jestem strasznie na ta moja mende.To nawet nie bylo gryzienie tylko szybkie podgryzanie tzn "szybki gryz po lince" i natychmiastowa moja reakcja.Niestety kilka takich "gryzow" dziennie i wystarczyly dwa miesiace,aby szczelilo :([/QUOTE]
bierz mu piłkę na sznurku na spacery albo szarpak i jak widzisz, że zabiera go ochota na zabawę to zamiast smyczy baw się z nim zabawką;) L-ka powinna wystarczyć, ja mam dla 35-37kg ONka linkę L-kę i daje radę bez problemu.

Link to comment
Share on other sites

Czy mógłby ktoś z Was wstawić zdjęcie, na którym są [B]Giant L[/B] oraz [B]Comfort Compact 3 [/B]L obok siebie? Ma ktoś oba modele? Po konsultacjach rodzinnych odpuszczam sobie linkę i stawiam na taśmę :) Moja DON-ka pomału dorasta i zaczyna pokazywać ząbki :evil_lol: Większość psów to kumple, ale np. dzisiaj spotkała 2 pieski, wobec których dorównała "ciskaniem się" mojemu dominującemu Hermanowi
[*] ! Bardzo byłabym wdzięczna o tę fotkę!

Link to comment
Share on other sites

jeśli rzuca się na psy to lepsza mimo wszystko linka. przy mijaniu przywołasz psa do nogi, złapiesz za rączkę i przejdziesz spokojnie, a takto musisz liczyć na to, że psa utrzyma mechanizm flexi. jak on zawali, bo pociągniecie będzie za silne no to masz po kontroli nad psem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']jeśli rzuca się na psy to lepsza mimo wszystko linka. przy mijaniu przywołasz psa do nogi, złapiesz za rączkę i przejdziesz spokojnie, a takto musisz liczyć na to, że psa utrzyma mechanizm flexi. jak on zawali, bo pociągniecie będzie za silne no to masz po kontroli nad psem.[/QUOTE]

Sądziłam, że to właśnie taśma lepiej się sprawdzi... Jedni są za taśmami, inni za linkami... Chyba każdy po prostu ma własne upodobania... Ja już mam łeb jak sklep i już nic nie wiem :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dabu']Sądziłam, że to właśnie taśma lepiej się sprawdzi... Jedni są za taśmami, inni za linkami... Chyba każdy po prostu ma własne upodobania... Ja już mam łeb jak sklep i już nic nie wiem :evil_lol:[/QUOTE]

Ja osobiście przy 54kg nadpobudliwym i nieobliczalnym molosie wolę taśmę, fakt nie ma rączki jednak jeśli widzimy że pies chce wyrwać to zawsze można ściągnąć go do siebie + 'owinąć' taśmę 2gą dłonią lub złapać za obrożę/szelki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']Ja osobiście przy 54kg nadpobudliwym i nieobliczalnym molosie wolę taśmę, fakt nie ma rączki jednak jeśli widzimy że pies chce wyrwać to zawsze można ściągnąć go do siebie + 'owinąć' taśmę 2gą dłonią lub złapać za obrożę/szelki.[/QUOTE]

Mój mąż za nic nie chce linki, bo mówi, że nie ma jak złapać, jeśli mechanizm nawali. Taśmę to zawsze jakoś można chwycić i owinąć wokół ręki. Orientujesz się może, jaka jest szerokość taśmy w Giant L ? Nie wiem, czy to 1,5 cm czy może 2 cm czy nawet 2,5cm ???!!! Nigdzie nie mogę znaleźć info na ten temat :placz: W comfort compact 3 jest taka sama szerokość?

Edited by Dabu
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dabu']Mój mąż za nic nie chce linki, bo mówi, że nie ma jak złapać, jeśli mechanizm nawali. Taśmę to zawsze jakoś można chwycić i owinąć wokół ręki. Orientujesz się może, jaka jest szerokość taśmy w Giant L ? Nie wiem, czy to 1,5 cm czy może 2 cm czy nawet 2,5cm ???!!! Nigdzie nie mogę znaleźć info na ten temat :placz: W comfort compact 3 jest taka sama szerokość?[/QUOTE]
Jutro Ci zmierze tą szerokość ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dabu']Sądziłam, że to właśnie taśma lepiej się sprawdzi... Jedni są za taśmami, inni za linkami... Chyba każdy po prostu ma własne upodobania... Ja już mam łeb jak sklep i już nic nie wiem :evil_lol:[/QUOTE]
jeśli masz taśmę to musisz polegać na mechanizmie smyczy i karabińczyku. jak masz linkę to musisz polegać jednie na karabińczyku, a to już zmniejsza prawdopodobieństwo, ze coś pójdzie nie tak;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dabu']Super, czekam niecierpliwie :) Jak masz chęć, to napisz mi, proszę, coś więcej o tej smyczy - jaka jest na codzień w użytkowaniu - wady, zalety.[/QUOTE]
Szer. taśmy 1.8cm . Wys smyczy 20cm , szer smyczy 12cm .
Ja jestem bardzo zadowolona , przed tą smyczą miałam flexi classic 3 na lince 8m niestety nie wytrzymała mojego psa, miała kilka lat była używana przez różne psy a zawiodła na 17,5 kg ttb .
Postanowiłam więc kupić coś "mocniejszego " nie chciałam gianta xl bo widziałam i macałam na żywo i dla mnie to trochę za ciężkie było , więc spróbowałam giant L 8m .
Smycz jest bardzo fajna, nie jest ciężka , dobrze leży zarówno w moim małym ręku jak i w dużym brata . Właściwie to używamy tylko tej smyczy , codziennie na każdym spacerze i oprócz kilku zahaczeń na taśmie od krzaków czy płotu to jest na prawde ok , ale takie coś może się trafić każdej flexi .
Póki co nigdy mnie nie zawiodła , aczkolwiek brakuje mi tej rączki" przy karabińczyku jakie maja flexi na lince .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']Szer. taśmy 1.8cm . Wys smyczy 20cm , szer smyczy 12cm .
Ja jestem bardzo zadowolona , przed tą smyczą miałam flexi classic 3 na lince 8m niestety nie wytrzymała mojego psa, miała kilka lat była używana przez różne psy a zawiodła na 17,5 kg ttb .
Postanowiłam więc kupić coś "mocniejszego " nie chciałam gianta xl bo widziałam i macałam na żywo i dla mnie to trochę za ciężkie było , więc spróbowałam giant L 8m .
Smycz jest bardzo fajna, nie jest ciężka , dobrze leży zarówno w moim małym ręku jak i w dużym brata . Właściwie to używamy tylko tej smyczy , codziennie na każdym spacerze i oprócz kilku zahaczeń na taśmie od krzaków czy płotu to jest na prawde ok , ale takie coś może się trafić każdej flexi .
Póki co nigdy mnie nie zawiodła , aczkolwiek brakuje mi tej rączki" przy karabińczyku jakie maja flexi na lince .[/QUOTE]

Dzięki wielkie :buzi: Potwierdzasz, że pierwszy wybór jest chyba najlepszy. Od początku celowalam w Gianta L ;) Powiem Ci, że mnie nie boli brak tej rączki - jak przy lince, dlatego, że chcę kupić szelki norweskie np. firmy Hunter.

[url]http://images.okazje.info.pl/p/sport-i-hobby/9272/hunter-racing-szelki-norweskie-rozm-s-32-37-cm.jpg[/url]

Ten typ ma uchwyt, za który można przytrzymać psa. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']Szer. taśmy 1.8cm . Wys smyczy 20cm , szer smyczy 12cm .
Ja jestem bardzo zadowolona , przed tą smyczą miałam flexi classic 3 na lince 8m niestety nie wytrzymała mojego psa, miała kilka lat była używana przez różne psy a zawiodła na 17,5 kg ttb .
Postanowiłam więc kupić coś "mocniejszego " nie chciałam gianta xl bo widziałam i macałam na żywo i dla mnie to trochę za ciężkie było , więc spróbowałam giant L 8m .
Smycz jest bardzo fajna, nie jest ciężka , dobrze leży zarówno w moim małym ręku jak i w dużym brata . Właściwie to używamy tylko tej smyczy , codziennie na każdym spacerze i oprócz kilku zahaczeń na taśmie od krzaków czy płotu to jest na prawde ok , ale takie coś może się trafić każdej flexi .
Póki co nigdy mnie nie zawiodła , aczkolwiek brakuje mi tej rączki" przy karabińczyku jakie maja flexi na lince .[/QUOTE]

Dzięki za info też z niego skorzystam bo celuje w dokupieniu na moje mniejsze psy właśnie w tą smycz ;)
Martwiłam się tylko tym czy jest tak samo ciężka jak giant XL.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']Dzięki za info też z niego skorzystam bo celuje w dokupieniu na moje mniejsze psy właśnie w tą smycz ;)
Martwiłam się tylko tym czy jest tak samo ciężka jak giant XL.[/QUOTE]
Zważyć też mogę , ale +/- może mieć 500g , w ręku jej tak nie czuć .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam po przerwie :D Dzisiaj (lub jutro) dzień :multi: kupowania smyczy flexi. Mam następujące pytanie - szczególnie do użytkowników Giant L:
Czy otwarty bęben jest raczej zaletą czy też wadą? Do zalet - to pewnie lepszy przewiew zwiniętej taśmy. A co, jeśli smycz załóżmy wypadnie z ręki i pies pociągnie ją przez piach, błoto. Czy jeśli rozwinie się taśmę, można bez problemu wyczyścić w środku? Mój mąż właśnie zasugerował mi takie pytanie do Was. On uważa też, że 5 metrów wystarczy i jest za kupnem comfort compact 3, a ja skłaniam się ku giant l i 8 metrach. Proszę, pomóżcie mi ostatecznie się zdecydować. Pozdrawiam :)
PS: Szelki Julius-K9 Power czy szelki pasowe IDC tejże firmy? Ma ktoś takie?

Edited by Dabu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...